

Суспільство
У Чорнобильській зоні відкрили нові туристичні маршрути. Що покажуть?
У Чорнобильській зоні відчуження з’явилися 4 нові маршрути для туристів. Про це повідомляє прес-служба державного підприємства “Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження”.
Маршрути розробляли, згідно з побажаннями відвідувачів, а також з дотриманням усіх вимог радіаційної безпеки.
“Більшість місць, до яких ведуть нові маршрути, вже стали символами зони відчуження, і тепер кожен охочий зможе побачити їх на власні очі та зануритися в історію того Поліського краю, яким він був задовго до аварії на Чорнобильській АЕС”, – зазначають у відомстві.
Повідомляється, що усі маршрути перевірені дозиметристами і безпечні для відвідування.
Які це маршрути?
Маршрут № 12 “КПП “Дитятки” – Бички – Замошня” пролягає через 5 сіл, де збереглися традиційні поліські зрубні хати та господарські будівлі ХІХ століття. Окрім того, на маршруті можна буде побачити діючий Чорнобильський пустельний Свято-Микільський жіночий монастир, залишки старообрядницьких церков та кладовищ (с. Замошня і с. Бички), місце давнього виробництва заліза із болотної руди (с. Рудня-Вересня) і насолодитися природою Чорнобильського заповідника.
Маршрут № 13 “ЧАЕС – станція Янів – Новошепеличі – Луб’янка” проведе відвідувачів до відомої покинутої електрички на околиці станції Янів, ритуального хреста-фігури на розвилці доріг та історичної сосни у формі тризуба, перенесеної з Рудого лісу. Також можна буде відвідати садибу останнього мешканця 10-кілометрової зони Сави Ображея та інші зрубні будівлі середини ХІХ – початку ХХ століть.
Маршрут № 14 “Чорнобиль – лівий берег р. Прип’ять – Ладижичі – Теремці” сподобається поціновувачам річкових ландшафтів. Відвідувачі побачать колишню паромну переправу через річку Прип’ять, місце впадіння річки Брагінки у Прип’ять, ландшафт виходу до Дніпра та історичного Чорнобиля і традиційні господарські будівлі і хати поліщуків.
Маршрут № 15 веде до літописного Чорнобиля Х-ХІІІ століть, Чорнобильського замку ХVІІ – ХVІІІ століть, старовинного кладовища та Домініканського монастиря ХVІІ століття. Також відвідувачі зможуть побачити історичні узвози Чорнобиля, що вели на Поділ, та територію археологічних розкопок.
Скільки туристів у Чорнобилі?
У 2017 році кількість відвідувачів Чорнобильської зони, збільшилася більш ніж на третину. Офіційно торік зону відчуження відвідали 3 520 делегацій або 49 758 осіб, з яких частка іноземних туристів становила 70% або 34 838 осіб з 114 країн.
При цьому до 2016 року зону відчуження відвідали 2 857 делегацій або 36 781 осіб, з яких частка іноземних туристів становила 66% або 24 492 осіб з 93 країн.
Туризм відіграє важливу роль у подоланні негативних наслідків аварії, у закріпленні її уроків та відродженні як самої зони, так і прилеглих до неї територій. Подорожі в Чорнобиль приваблюють людей не лише тим, що це місто небезпеки та катастрофи, а й тим, що це покинуте місце, в якому скупчились страждання та енергетика мешканців. Що ще можна подивитись?
Серед основних цікавинок для туристів – законсервована ЧАЕС, колись секретний об’єкт “Чорнобиль-2”, ночівля у чорнобильському готелі.
Але найбільшу зацікавленість у них викликає залишене людьми колись майже 50-тисячне місто енергетиків Прип’ять. Оглядове колесо в центрі Прип’яті давно стало символом Чорнобильської трагедії. Тепер воно може стати символом прибутку. Тисячі людей кожного року приїжджають до України, щоб його побачити.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини