Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Чернівцях покажуть фільм про письменників Розстріляного відродження

Опубліковано

У культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука у Чернівцях покажуть художній фільм “Будинок ”Слово”. Нескінчений роман”. У фільмі йдеться про історію українських письменників доби “розстріляного відродження”, яких зібрали в одному будинку, щоби вони працювали на радянську систему.

Про це повідомили на сторінці центру у Facebook.

У Чернівцях будуть чотири покази фільму: 11 та 12 травня, 19 та 26 травня. Вхід на покази – платний. Водночас про продаж квитків повідомлять згодом.

Про що фільм

Читайте також: Фільм української режисерки отримав головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі

Стрічка заснована на реальних подіях, які відбуваються у 1927 році у Харкові, де за наказом Сталіна збудували кооперативний будинок “Слово”. Туди заселили найвидатніших українських письменників.

“Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму. Однак не кожен з письменників погоджується оспівувати культ Сталіна”, – йдеться в описі фільму.

Неочікувано для мешканців будинку підселяють невідомого молодого письменника Володимира Акімова. З його появою в будинку починають розгортатися дивні події, про що й досі мовчать його стіни. Історія заснована на реальних подіях.

Світова прем’єра фільму відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі у 2021 році, а українська — на фестивалі “Миколайчук OPEN” в Чернівцях 16 червня 2022 року.

Нагадаємо, в Україні надрукують поетичну збірку Миколи Леоновича, який рік тому зник безвісти.

Фото: Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука

Суспільство

Україна отримала 40 “швидких” від Кореї

Опубліковано

Міністерство охорони здоров’я України отримало від Корейського Червоного Хреста 40 «швидких» для надання невідкладної медичної допомоги під час війни: 20 автомобілів KIA та 20 автомобілів Hyundai Staria. Проєкт вдалося реалізувати за підтримки уряду Кореї та Українського Червоного Хреста.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Автомобілі розподілено між закладами охорони здоровʼя Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.

Загалом від Республіки Корея з 2022 року було отримано понад 150 автівок швидкої медичної допомоги.

Читайте також: В Україні запрацювала нова ШІ-платформа для інфлюєнсерів Favikon

«Щодня Україна перебуває під атаками ворожої армії. Щодня наша інфраструктура зазнає руйнувань. 1594 обʼєкти медзакладів пошкоджено та ще 210 зруйновано вщент. 550 автівок екстреної медичної допомоги росіяни пошкодили, знищили чи захопили в той час, коли потреба в медичному транспорті значно зростає через те, що зростає кількість поранених, — зазначив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. Отримані сьогодні 40 “швидких” від уряду Кореї допоможуть нашим надзвичайним медикам врятувати ще більше пацієнтів, адже ці автівки обладнані всім необхідним для допомоги важкохворим пацієнтам, а також тим, хто потребує додаткових заходів для підтримки життя під час транспортування до лікарень та між лікарнями», – зазначив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Автівки обладнано засобами, що дозволяють надавати життєво необхідну допомогу пацієнтам під час медичного транспортування.

Нагадаємо, в Україні за перший квартал з’явилося дев’ять індустріальних парків.

Фото: Уряд

Читати далі

Суспільство

Проєкт «ВАРТА» випустить другу новелу документального циклу «Приборкувачі бурі»

Опубліковано

16 травня о 17:00 проєкт «ВАРТА», народжений повномасштабним вторгненням, випустить другу новелу свого документального циклу – «ПРИБОРКУВАЧІ БУРІ»

У 2022 році продюсерка та фотографиня Мар’яна Шафро разом із режисером  Євгеном Матвієнко вирішили змінити акценти в українському інфопросторі й показати війну не через події, а обличчя та персони, які стоять за ними. Дебютний фільм проєкту було презентовано минулої осені. У першій серії «ХЕРУВИМИ» показані історії героїв 11-ї окремої бригади армійської авіації «Херсон». Вони стояли на обороні Києва, вели запеклі бої в Ірпені, виконували місії на Азовсталь, брали участь в операції зі звільнення острова Зміїний.

«Я втомився дізнаватися про героїв посмертно, мені боляче чути їхні історії, коли їх вже немає. Я більше не маю можливості з ними спілкуватися та віддячити. Тільки помолитись в небо. Тому для себе я вирішив, що буду документувати історії наших захисників і показати їх спогади, їх образи, їх портрети. Вони завжди закарбуються в наших стрічках як молоді, мужні герої»,  –  Євген Матвієнко, режисер проєкту ВАРТ.

Читайте також: Естонія дозволила використати заморожені російські активи для компенсації збитків Україні внаслідок війни

Героями другої документальної новели стали бійці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, яка веде запеклі танкові бої використовуючи стару радянську техніку на ключових фронтових напрямах України. В минулому – репери, фермери, водії – відтепер бійці танкового батальйону. Фільм портретизує війну в обличчях реальних людей, надає змогу побачити образи, та почути голоси тих, хто захищає незалежність України. 

«Найголовніше в танку це три чоловічка, які сидять всередині. Екіпаж — це сім’я. Навіть тоді, коли пропадає зв’язок, і ми повинні розуміти один одного з півслова. Не боятися це неправильно. Боятись треба. Страх допомагає зберегти життя своє і своїх побратимів. Тим більше у нас в одній коробочці три», – Бурий — капітан, командир роти, герой фільму “ПРИБОРКУВАЧІ БУРІ”.

Нагадаємо, Генштаб ЗСУ показав, як українські військові тренуються в Британії.

Фото: Скріншот із тизеру

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо ви втратили або пошкодили посвідчення УБД: покрокова інструкція

Опубліковано

Посвідчення учасника бойових дій (УБД) можна відновити у випадку, якщо ви його загубили, воно втрачене або пошкоджене внаслідок бойових дій.

 Український ветеранський фонд пояснює, куди звертатися за відновленням посвідчення УБД та який має бути алгоритм дій.

Посвідчення УБД

Посвідчення учасника бойових дій – це важливий документ військового, якій підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Також це посвідчення необхідне для оформлення гарантованих пільг та виплат.

Як відновити посвідчення УБД

Якщо посвідчення видавала міжвідомча комісія, то для відновлення документа потрібно звернутися на електронну пошту Міністерства у справах ветеранів: dpi@mva.gov.ua

Разом з листом потрібно надіслати такі документи:

  • Власноруч завірені копії сторінок паспорта (1,2, 11, 12)
  • Власноруч завірену копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру
  • Фотографії розміром 3 на 4 (2 штуки)
  • Заяву про заміну зіпсованого/втраченого посвідчення з уточненням причин втрати (заява пишеться в довільній формі, з обов’язковим зазначенням своєї електронної пошти та номеру мобільного телефону)
  • Якщо посвідчення пошкоджене, воно також додається до заяви для підтвердження його непридатності

Читайте також: У Rheinmetall заявили про намір збудувати в Україні завод з виробництва ППО

Фотографії та пошкоджене посвідчення, яке підлягає знищенню, потрібно надіслати поштовим зв’язком АТ “Укрпошта” на адресу Міністерства у справах ветеранів: м. Київ, пров. Музейний, 12, 1 001. Якщо посвідчення було втрачене, тоді необхідно написати відповідну заяву та подати до відділу поліції.

“Бажано також подати оголошення в газету про втрату документа з зазначенням прізвища, імені, по батькові, які на ньому вказані”, – зазначили юристи.

До пакета перелічених документів потрібно ще додати копію заяви в поліцію та копію оголошення в газеті, а також, за наявності – копію посвідчення.

Особам, які демобілізовані, для відновлення посвідчення необхідно написати заяву до ТЦК та СП за місцем обліку. ТЦК зробить запит в ту установу, яка видавала це посвідчення.

Нагадаємо, в Одесі відкрилась виставка унікальних місцевих орнаментів на рушниках.

Фото: Мілітарний

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство6 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості7 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: