Економіка і бізнес
У Чернігові за два мільярди гривень реконструюють Центральний парк
Фахівці харківського архітектурного бюро “Сіті-Дизайн” презентували у Чернігові проект масштабної реконструкції центрального парку культури та відпочинку вартістю майже 2 млрд. грн. Про це повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.
“Вартість проекту, за розрахунками – 1 млрд. 900 млн. грн. Частину цих коштів пропонують залучити з бюджету, частину – від інвесторів. Час будівництва – 3-5 років. В основу розрахунків закладено, що інвестори після запуску атракціонів 30% віддають у бюджет міста, плюс у дохід бюджету йде плата за оренду всіх майданчиків. Термін окупності такого парку – 10 років”, – ідеться у повідомленні.
Концепція реконструкції полягає у створенні пʼяти парків в одному: міського саду, тематичного парку атракціонів, спортивного парку, лісопарку і нової набережної. На території планують розчистити канали, на берегах збудувати човнові станції, тераси, заклади харчування тощо.
Також планується створити парк екстремальних розваг, контактний зоопарк, парк дикої природи. На землі й деревах хочуть збудувати екоготелі з легких конструкцій, де відвідувачі зможуть переночувати.
Читайте також: У Дніпрі може з’явитися “розумний” парк
Очікується, що після реконструкції міський парк відвідуватиме 1,5 млн. людей на рік.
Будівництво парку проходитиме в кілька етапів і орієнтуватиметься на темпи зростання економіки й підвищення добробуту населення. Якщо ситуація не покращуватиметься, міська влада обмежиться реалізацією програми-мінімум: реконструкція центральної частини парку та атракціонів.
Представлений (уже доопрацьований) варіант реконструкції центрального парку Чернігова місцеві архітектори схвалили. Наступним кроком буде замовлення проекту. До роботи над ним мають залучити й фахівців-гідрологів, оскільки йдеться про будівництво на затоплюваних річкою територіях і розчистку старих русел Десни.
Економіка і бізнес
Українці знову можуть відкривати бізнес онлайн у рекордні строки — на порталі «Дія» відновили послугу автоматичної реєстрації фізичної особи-підприємця (ФОП).
Про це повідомив віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як відкрити ФОП
Щоб скористатися послугою, потрібно:
- Увійти на портал «Дія».
- Обрати розділ «Створення бізнесу».
- Натиснути «Автоматична реєстрація ФОП» і подати заяву.
Заяву заповнюють у зручній онлайн-формі та підписують електронним підписом. Далі система автоматично надсилає її до Єдиного державного реєстру (ЄДР).
Читати також: У «Дії» з’явилися фото та відео до штрафів автофіксації
Кібератака та захист даних
У грудні минулого року через масштабну кібератаку російських хакерів роботу державних реєстрів було тимчасово призупинено. Попри серйозність інциденту, витоку персональних даних вдалося уникнути.
Нагадаємо, що на платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл.
Фото: Міністерство цифрової трансформації України.
Коментарі
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі