Суспільство
У Чернігові волонтери реставрують будинок XIX століття (ФОТО)
Волонтерська організація «Деревʼяне мереживо Чернігова» реставрує будинок XIX ст. на вулиці Музейна, 2б у Чернігові.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.
Відомо, що наразі пофарбовано вже більша частина головного фасаду, демонтовано, а потім частково зібрано з нових елементів праву частину вщент поламаного карниза, пофарбовано усі елементи нового мережива, почеплено нові віконниці лівого вікна та сандрик правого.
Читайте також: «Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний український напій, забутий в часи «совєтів»
Про будинок
Виходячи зі старих фотографій цієї місцевості, організація «Деревʼяне мереживо Чернігова» зробила висновок, що будинок був зведений або в останні роки 19 ст., або на самому початку 20 ст.
Його побудував почесний громадянин міста Семен Сидоренко. Будинок переходив із покоління в покоління, і зараз в ньому живе сім’я правнучки.
Нагадаємо, у Музеї Києва відновили один з найулюбленіших експонатів відвідувачів — макет Київського замку середини XVI століття.
Також на Львівщині завершили реставрацію дзвіниці Монастиря домініканців – пам’ятки архітектури національного значення XV – XVIII століть.
Фото: facebook.com/demer.cn.ua
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі