Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Бучі відновили квартири, пошкоджені російською авіацією (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фонд «Відродження» відремонтував три квартири у Бучі, які 25 лютого 2022 року постраждали від російської авіації. 

Про це йдеться на фейсбук-сторінці фонду.

Повідомляється, що ремонтні роботи закінчили за підтримки фонду «Відродження» та їхнього партнера CARE Deutschland e.V.

Квартири постраждали під час штурму аеропорту «Антонов» – у будинок прилетів снаряд. У результаті – пробитий дах і розтрощене житло трьох родин.

«Дах було відновлено торік коштом місцевого бюджету, а тепер вдалося відновити і пошкоджені квартири», – йдеться в повідомленні.

Фото: facebook.com/irf.ukraine

Нагадаємо, міжнародний фонд «Відродження» запускає грантовий конкурс на підтримку волонтерських та ветеранських проєктів.

Крім того, громадська організація «Будуємо Україну Разом» оголошує новий набір на довгострокове оплачуване волонтерство.

Фото: tvoemisto.tv

Суспільство

«Шо там переможеньки?». VoxCheck та ШоТам запускають спільний подкаст про успіхи України

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фактчекінговий проєкт VoxCheck та медіа позитивних новин #ШоТам запускають спільний подкаст «Шо там переможеньки?» про успіхи України. Прем’єру заплановано на 25 березня.

Про це повідомляє ШоТам.

Про подкаст

«Шо там переможеньки?» — це логічне продовження подкасту «Переможеньки», який команда VoxCheck розпочала рік тому, аби підтримати українців у потоці негативних новин. 

Тепер журналісти і фактчекери не лише сфокусуються на перевірених і позитивних новинах, а й розповідатимуть, як повторити ці успішні кейси у ваших громадах, а ще ділитимуться кумедними історіями фейків та власними спостереженнями про них. Мета подкасту — розповідати про успіхи України та як їх примножити.

«У потоці негативу і фейків часто губляться дійсно важливі успіхи, як з України, так і на міжнародній арені. Тож ми раді повернути «Переможеньки» і знову більше розповідати про великі і малі перемоги України. Тепер з нами у цій справі ще й #ШоТам — один із найпозитивніших проєктів України — і разом ми зможемо конкретними успішними прикладами надихати українців», — розповідає лідерка проєкту VoxCheck Світлана Сліпченко.

Де слухати

20-хвилинний епізод виходитиме щосуботи, якраз до ранкової кави. Послухати ранкові позитивні новини можна буде на Spotify, YouTube, Apple Podcasts та Google Podcasts.

«Навіть в такі важкі часи є місце хорошим новинам. Кожен день у нас з’являються не тільки нові руйнування від ворожих обстрілів, але й нові будівництва. Закладаються нові фабрики,  інвестиційні проєкти, формуються передумови до потужної повоєнної відбудови країни. Про це слід казати кожен день, або хоча б кожного тижня – як ми, власне, і збираємося робити», – зазначає головний редактор #ШоТам Сергій Колесніков.

Довідка

VoxCheck – фактчекінговий проєкт незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Команда викриває брехню, маніпуляції та російську пропаганду як в Україні, так і за її межами. З 2018 року є підписантами Кодексу етики Міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter, а з 2020 року у партнерстві з Meta.

#ШоТам – це кросплатформінгове медіа громадської організації «КРИГОЛАМ». Журналісти шукають успішні історії, приклади креативних рішень та позитивних зрушень в суспільстві та державі. Все, аби ламати стереотипи та мотивувати українців змінювати себе та свою країну. 

Раніше ми повідомляли про 20 кращих українських подкастів, які розповідають про бізнес, подорожі, культуру та все на світі.

Фото: ШоТам.

Читати далі

Суспільство

Презентували пробний онлайн-тест із біології для вступників

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний онлайн-тестувальник із біології для вступників.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки України.

Зазначається, що за структурою, типами завдань, тривалістю виконання демонстраційний варіант є аналогічним до вступного тесту, проте інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному тесті.

Під час проходження і демонстраційного тесту, і на реальному тестуванні абітурієнти зможуть обирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи іншого завдання, змінювати варіант відповіді.

З демонстраційним тестом із біології можна ознайомитися за посиланням.

Відзначимо, що основна сесія національного мультимедійного тестування відбуватиметься з 5 до 23 червня 2023 року, а додаткова відбудеться 11-24 липня.

Раніше оприлюднили демонстраційні онлайн-тестувальники з української мови, математики, фізики, англійської мови та з історії України.

Що таке національний мультипредметний тест?

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2023 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

Дивіться відеоІван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини

НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:

  • українська мова;
  • математика;
  • предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).

Нагадаємо, ЕРАМ University запрошує школярів на безкоштовні IT-курси.

Також ми розповідали, що в Україні запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму».

Фото: Getty image.

Читати далі

Суспільство

На Житомирщині монтують модульний дитсадок вартістю 1 млн євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У місті Овруч на Житомирщині зводять модульний дитячий садочок. Це перший проєкт міжнародної програми відбудови в області, який буде зведено з «нуля».

Про новину повідомив керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Садочок розрахований на 160 діток та 20 працівників. Його загальна вартість становить майже мільйон євро. Більшу частину витрат взяв на себе естонський уряд.

Зазначається, що кілька днів тому до будівельного майданчика були доставлені з Естонії модулі майбутньої будівлі. Нині триває монтаж конструкцій на підготовлений фундамент.

Модулі прибувають одразу з усім необхідним устаткуванням: меблями, побутовою технікою та, навіть покриттям для ігрових кімнат та іграшками.

Читайте також: Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Як запевняють естонські фахівці, модульні садочки – це нова концепція дитячих закладів, яка з’явилася в останні роки. Основною перевагою таких садків є їхня повна адаптивність до теперішніх умов, дотримання усіх інклюзивних й енергоощадних норм та головне, довговічність. Конструкції розраховані щонайменше на 50 років служби.

Такі споруди – екологічно безпечні для малюків та готові до експлуатації одразу після завершення монтажу. Також садочок буде укомплектований кухнею, їдальнею і великим бомбосховищем для усіх дошкільнят та персоналу закладу.

Нагадаємо, на Київщині підприємці самотужки відновили зруйнований дитсадок.

Раніше ми повідомляли, що сучасний дитячий садок почав працювати у селі Недобоївці, що на Хотинщині Чернівецької області.

Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство3 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство4 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...