Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Українці можуть отримати €25 тис. гранту на волонтерські та ветеранські проєкти. Які умови

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міжнародний Фонд «Відродження» запускає грантовий конкурс на підтримку волонтерських та ветеранських проєктів.

Про це повідомляють на сайті фонду.

Про конкурс

Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення». 

Метою цього проєкту є посилення внеску українського громадянського суспільства в політичний діалог щодо інтеграції в ЄС та відновлення України.

«Цей конкурс орієнтований на підтримку волонтерських та ветеранських об’єднань, які, разом зі своїми спільнотами та місцевими громадами, прокладають шлях до української перемоги», – повідомляють організатори.

Хто може взяти участь

До участі у конкурсі запрошуються благодійні організації та громадські неприбуткові об’єднання, які: 

 • можуть підтвердити досвід роботи до 2022 року у сфері волонтерської допомоги для підтримки військових, ветеранів АТО/ООС, постраждалих внаслідок російської агресії цивільних осіб – мешканців прифронтових територій, родин загиблих та зниклих безвісти;
 • можуть підтвердити досвід отримання та використання благодійних внесків через рахунки організації, з публічною фінансовою та змістовною звітністю;
 • мають досвід підтримки, співпраці чи взаємодії з органами місцевого самоуправління, та/або державними інституціями, та/або військово-цивільними адміністраціями (меморандуми, листи підтримки, приклади спільної діяльності).

Які умови

Організатори повідомляють, що проєктні пропозиції, які подаються на конкурс, мають передбачати змістовну діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:

 • Реабілітація ветеранів і ветеранок, військових та членів їх родин; 
 • Захист захисників – волонтерські ініціативи, налагодження необхідної логістики для доставлення потрібної допомоги захисникам України;
 • Правові, соціальні, психологічні сервіси для постраждалих від війни, ветеранів, ветеранок та військових; 
 • Сприяння реінтеграції та підготовка до повернення ветеранів та ветеранок в громади; 
 • Підтримка родин військовослужбовців, «тих, хто чекає»; 
 • Турбота про родини загиблих та зниклих безвісти. 

Критерії відбору

Усі заявки розглядатимуться та оцінюватимуться на основі таких критеріїв відбору:

 • Відповідність тематичним пріоритетам конкурсу; 
 • Чітке визначення потреб цільових груп, з якими працюватиме організація у рамках проєкту;
 • Досвід та спроможність команди залучати благодійні пожертви та інші ресурси та впроваджувати успішні проєкти;
 • Кількість осіб, які отримують допомогу внаслідок діяльності організації протягом проєкту;
 • Реалістичність досягнення очікуваних результатів та відповідність заявленій меті;
 • Відповідність бюджету планованій діяльності та очікуваним результатам.

Фінансування

 • Мінімальний розмір гранту: 10 000 євро
 • Максимальний розмір гранту: 25 000 євро
 • Загальний бюджет конкурсу становить 270 000 євро

Термін реалізації проєктів – не більше 6 місяців.

Як взяти участь

Подання проєктних пропозицій здійснюється шляхом заповнення аплікаційної онлайн-форми.

Дедлайн

Кінцевий термін подання проєктних пропозицій – 31 березня 2023 року. Результати конкурсу оголосять до 17 квітня 2023 року

Орієнтовний термін надання фінансової підтримки переможцям конкурсу – два тижні після оприлюднення результатів.

Нагадаємо, громадська організація «ІСАР Єднання» оголосила грантовий конкурс для проєктів, які покращують українське громадянське суспільство.

Крім того, проєкт «Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні» оголосив конкурс для громадських організацій та спільнот в Україні.

Фото: irf.ua

Можливості

Оголошується грантовий конкурс для інноваційних технологій захисту від COVID-19

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейський Союз надає гранти малим та середнім бізнесам, які пропонують нові технології захисту від пандемії.

Про це повідомляють на сайті Єврокомісії.

Про конкурс

В межах цього конкурсу організатори шукають пропозиції від малих і середніх підприємств з технологіями, підтвердженими науковими доказами, які підтримують нормальну соціальну взаємодію, позбавлену соціального дистанціювання, при умовах пандемії.

Таким чином, цей виклик спрямований на посилення готовності та конкурентоспроможності промисловості ЄС у сфері технологій захисту від пандемії.

Читайте також: В Україні оголошують грантовий конкурс для громадських організацій, які працюють з переселенцями

Зменшуючи необхідність соціального дистанціювання у разі інфекційних пандемій, цей виклик розширить можливості суспільства в цілому для підтримки незмінної економічної та соціальної динаміки у разі спалахів пандемії.

Для кого

Цей конкурс розрахований на малі та середні підприємства, які можуть запропонувати новітні технології, що підтримують розвиток бізнесу в умовах пандемії.

Умови

Зазначається, що пропозиції мають бути спрямовані на розробку та комерціалізацію технологічних рішень, що сприяють соціальній взаємодії в контексті надзвичайних ситуацій пандемії, за допомогою одного або кількох із трьох наступних підходів:

 • повноцінні системи для високоефективного уловлювання аерозолів, дезактивації патогенів і управління циркуляцією повітря в закритих приміщеннях (наприклад, офісні приміщення, бортові приміщення, роздрібні магазини тощо), включаючи вдосконалені архітектури фільтрації повітря та динамічну оптимізацію циркуляції повітря;
 • технології маски для обличчя нового покоління з інтелектуальними фільтруючими матеріалами, що перевищують ефективність N95 за низького опору повітряному потоку, з покращеним утримуванням/відкиданням субмікронних частинок;
 • пристрої для швидкого знезараження поверхонь окрім найсучасніших систем опромінення УФ-С та дисперсії біоцидних агентів.

Фінансування

Фінансування грантового конкурсу – від 500 000 до 17 500 000 євро.

Як взяти участь

Подати заявку можна на сайті EIC Accelerator.

Дедлайн

Останній день подачі заявок – 07 червня 2023 р. 17:00 за брюссельським часом.

Нагадаємо, Європейський Союз надає гранти для розвитку сільськогосподарської та харчової продукції.

Крім того, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Можливості

Мрієте про власний яблуневий сад? Держава допоможе. Як працюють гранти на розвиток садівництва від єРобота

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Давно мрієте про власний яблуневий сад, ягідник із чорницею чи теплицю для троянд? Можливо, вже навіть підібрали сорти рослин, які хотіли б вирощувати, але немає грошей на саджанці? Та й банківські кредити кусаються. Добра новина – до банку йти й не потрібно, адже кошти на власну справу дає держава.

Завдяки урядовій програмі безповоротних грантів єРобота можна започаткувати сад, виноградник, ягідник чи теплицю. Від запуску програми у липні минулого року держава вже схвалила 98 грантів на понад 472 мільйони гривень. Регіони-лідери за площею садів та теплиць – Закарпаття, Київщина та Львівщина. А культурами, які найчастіше обирали українці, стали фундук, волоський горіх, лохина, чорниця і яблуні.

Що потрібно зробити, щоб здобути грант за програмою «Свій сад» чи «Своя теплиця» від єРобота, розповідаємо у матеріалі.  

Власні сад або теплиця: із чого почати?

Якщо ви вже гортали каталоги дерев та кущів, то знаєте, що вибір тут надзвичайно великий. Проте, щоб отримати грант від єРобота, треба обирати лише ті рослини, які є у переліку Міністерства аграрної політики: ознайомитися з ним можна на сайті відомства. Сума фінансування буде залежати від того, що саме плануєте садити.

Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави

Найбільше коштів – до 400 тис. грн за гектар – можна залучити, якщо вирощуватимете лохину, чорницю, груші чи яблука. До 350 тисяч інвестицій виплатить держава на облаштування черешневого саду.  За ліщину та волоський горіх можна отримати до 250 тисяч гривень. Найменше – до 140 тис. грн за гектар – Уряд інвестує у висадку смородини, обліпихи, сливи чи вишні.

Програма «Своя теплиця» не обмежує у виборі рослин для вирощування. Можна обирати все, що підходить для теплиць: від овочів та ягід, до зелені та квітів. 

Скільки дерев треба посадити?

Скільки рослин буде у вашому саду чи теплиці, ви обираєте самостійно. Проте в умовах гранту є чіткі вимоги щодо площі проєктів. Зокрема, сад має бути не меншим за 1 гектар, проте й не більшим за 25 гектарів. 

Теплицю можна проєктувати площею від 0,4 до 0,6 гектара – тоді допомога держави становитиме до 2 млн. гривень. Якщо площа теплиці становитиме від  0,8 до 1,2 гектара, держава може інвестувати у проєкт до 3,5 млн. гривень. Для теплиць площею від 1,6 до 2,4 гектара допомога уряду може сягати 7 млн. гривень. Важлива умова: земля і для саду, і для теплиці має бути у вашій власності чи оренді – на термін не менше 7 років. 

Щоб отримати грант, потрібно зібрати багато папірців?

Після того, як визначилися із рослинами та площею саду, треба розробити план висадки насаджень. Цей документ потрібно буде додати до заяви, яку заповнюють на порталі «Дія». На цьому ресурсі також є всі вимоги до проєкту та зразок, який допоможе створити модель власного саду. 

Для отримання гранту на теплицю – потрібно розробити проєкт будівництва модульної теплиці. Проєкт також треба буде додати до заяви на порталі «Дія». Як і у випадку з садом, зразок такого документу можна подивитися на сайті. 

Читайте також: Креативна Практика проводить безоплатний онлайн-курс для грантерів

Важливо: для отримання грантів за програмами «Свій сад» та «Своя теплиця» треба заздалегідь зареєструвати ФОП чи мати зареєстровану юридичну особу. Також за умовами обох програм держава покриває 70% вартості проєкту, ще 30% коштів має додати сам фермер.

Повертати гроші державі не потрібно

Якщо власник саду чи теплиці дотримався всіх умов програми – повертати гроші державі не потрібно. Вимог лише кілька: створити необхідну кількість робочих місць та вести діяльність визначений час. Для садівника – не менше 5 років. Для власника теплиці – не менше 3 років після того, як звели конструкцію. Також потрібно вчасно сплачувати податки. 

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва,виноградарства.

Також ми повідомляли, що Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку тепличного господарства.

Фото: istockphoto.cоm

Читати далі

Можливості

В Україні оголошують грантовий конкурс для організацій, що працюють з ВПО

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ГО «ДІЙ-Краматорськ» оголошує конкурс мініпроєктів спрямованих на підтримку переселенців.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці організації.

Про конкурс

Громадська організація «ДІЙ-Краматорськ» оголошує другий тур конкурсів міні-проєктів, спрямованих на прийом та інтеграцію ВПО у громадах. Цей конкурс є гнучким інструментом для прийому, розміщення та інтеграції переселенів у життя нових громад.

Метою конкурсу є створення у громадах умов для прийому ВПО та їх інтеграцію завдяки умов для їх розміщення, саморозвитку, самозайнятості та залучення до прийняття рішень на місцевому рівні.

Для кого

Цей конкурс розрахований на громадські організації зі статусом неприбутковості, та органи влади й місцевого самоврядування. Участь можуть взяти організації з усієї України, за винятком Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей та Республіки Крим.

Читайте також: В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства

Реалізація проєктів у громадах з населенням менш як 10 000 осіб або з великою відносною кількістю ВПО є додатковою перевагою.

Фінансування

На цьому етапі планується профінансувати 5 проєктів. Вартість кожного не має перевищувати 38 000 гривень.

Як взяти участь

Форму заявки та бюджет потрібно надіслати на електронну адресу [email protected] з темою «Конкурс _ та зазначити  громаду реалізації проєкту» (наприклад «Конкурс_Тернопіль»). 

Завантажити форми заявки та бюджету можна за цим посиланням.

Дедлайн

Подати заявку потрібно до 9 квітня 2023 року. Перелік переможців буде оприлюднено протягом квітня 2023 року.

Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.

Фото: facebook.com/beactiveinkramatorsk

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство3 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство6 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Українці можуть отримати €25 тис. гранту на волонтерські та ветеранські проєкти. Які умови
Отримайте наш веб-додаток. Це не займе місце на телефоні.
Встановити
Перегляньте цю публікацію в...
Українці можуть отримати €25 тис. гранту на волонтерські та ветеранські проєкти. Які умови
Chrome
Додати Українці можуть отримати €25 тис. гранту на волонтерські та ветеранські проєкти. Які умови на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Українці можуть отримати €25 тис. гранту на волонтерські та ветеранські проєкти. Які умови на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення