Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Цього року IKEA може відновити роботу в Україні

Опубліковано

У 2025 році магазини IKEA можуть знову почати працювати в Україні. Наразі компанія щоденно оновлює свої фізичні магазини, зокрема в них прибирають та роблять частковий ремонт.

Про це повідомив операційний директор ТРЦ Lavina Mall і ТРЦ Blockbuster Mall Дмитро Лашин для «Інтерфакс-Україна».

«Є дуже обнадійлива інформація, що це точно станеться цього року, але є два сценарії. Перший — в Україні припиняться бойові дії, відповідно це станеться дуже-дуже швидко. Якщо бойові дії не припиняються, відкриття займе трохи більше часу. Фізично вони вже готові», — розповів Лашин.

За словами операційного директора, дату відкриття офіційно оголосять у компанії ІКЕА. Зараз працівники магазинів кожного дня прибирають, замінюють вивіски, вивозять старий товар тощо.

Також членкиня правління Української асоціації меблярів (УАМ) Оксана Донска повідомляла виданню, що IKEA вже замовила в українських виробників широкий асортимент нових меблів.

Читайте також: Мережа АЗК WOG доєдналася до програми підтримки військових в «Армія+»

Що відомо про компанію

Компанію заснував Інгвар Кампрад у 1943 році, коли йому було 17 років. Наразі IKEA є однією з найбільших у світі торгівельних мереж з продажу меблів і товарів для дому.

В Україні шведська компанія IKEA розпочала свою роботу у травні 2020 року після запуску інтернет-магазину. Перший фізичний магазин в Україні відкрили у 2021 році на другому поверсі в ТРЦ Blockbuster Mall у Києві.

Нагадаємо, що найбільший експортер меблів в Україні будує новий завод у Хмельницькому (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт IKEA

Економіка і бізнес

У Києві відбувся Mind Export Summit 2025 про вихід бізнесу на світові ринки

Опубліковано

У Києві 13 та 14 лютого відбувся Mind Export Summit 2025, який організувало українське бізнес-видання Mind за підтримки «Ощадбанку». Під час події обговорювали масштабування бізнесу на світові ринки, а також влаштовували бізнес-симуляцію «Глобальна експансія».

Про це повідомили організатори.

Як пройшов саміт

Протягом двох днів конференції учасники обговорювали, як під час війни створювати продукт, що буде цікавим для клієнтів за кордоном. Також на саміті зачепили, що найбільше цікавить європейців, американців, австралійців та жителів ОАЕ у продукції, що виготовили в Україні.

Про можливості для українського бізнесу, зокрема про доступ до програм фінансування та про потенціал експорту розказала членкиня правління АТ «Ощадбанк» Наталя Буткова-Вітвіцька. Вона розповіла і про можливості для підприємців завдяки програмі «%-7-9%».

«На 2025 рік програму забюджетовано і отримано кошти для її підтримки у сумі 18 мільярдів гривень. Слід звернути увагу, що програма повністю фінансується за рахунок міжнародних партнерів, а швидке впровадження в програму вимог до стандартів ESG дає впевненість на збільшення фінансування з боку ЄС», — сказала Наталя Буткова-Вітвіцька.

Читайте також: Цього року IKEA може відновити роботу в Україні

Вихід на світові ринки

Операційна директорка платформи Nazovni.Online Олександра Сологуб розповіла про можливості пошуку клієнтів на закордонних ринках, налагодження співпраці та підтримки починань в експорті. Вона поділилася, що українські підприємці, які брали участь у виставках та заходах Nazovni, зекономили в Італії 750 тисяч євро.

«Ми допомагаємо компаніям не лише звертатися до економічних дипломатів, а й брати участь у виставках на пільгових умовах. Це велика перевага для українського бізнесу», — зазначила Олександра Сологуб.

Також важливу роль у роботі MES 2025 виконала консалтингова компанія Start Global. Вона протягом багатьох років допомагає бізнесам виходити на експортні ринки. Засновник компанії Дмитро Швець став ведучим першого дня саміту, а також проводив стратегічну бізнес-гру «Глобальна експансія».

Читайте також: Німецький виробник бойових роботів відкриє офіс в Україні

Бізнес та IT

Окрему увагу на саміті приділили розвитку бізнесу завдяки інформаційним технологіям. Під час конференції відзначили, що галузь IT до початку повномасштабного вторгнення була одним із «локомотивів українського виходу на світові ринки».

«До повномасштабного вторгнення в багатьох українських ІТ-компаній навіть не було відділів продажів. Клієнти самі приходили. ІТ-експорт зростав шаленими темпами: щороку на 20–30%. Але війна та глобальна рецесія все змінили. Другий рік поспіль ІТ-експорт показує падіння, у середньому на 5%. Втім ми — найвмотивованіша нація у світі: шукаємо та тестуємо нові шляхи, міняємо бізнес-моделі», — розповіла виконавча директорка Асоціації IT Ukraine Марія Шевчук.

Нагадаємо, що британський необанк Revolut офіційно запрацював в Україні: як зареєструватися.

Фото: організатори заходу

Читати далі

Економіка і бізнес

На Центральному вокзалі Києва відкрили «Книгарню “Є”» (ФОТО)

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва 14 лютого 2025 року відкрили нову крамницю «Книгарні “Є”». Саме вона виграла відкритий конкурс на Prozorro щодо оренди території.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Знайти книгарню можна на першому поверсі Центрального вокзалу поблизу дитячого простору. В УЗ зазначили, що такі книжкові осередки можуть з’явитися і на інших вокзалах країни.

«Поїзди і книги створені одне для одного. І хоч ми впроваджуємо інтернет у поїздах, все одно важливо знаходити час, вимикати гаджети і читати, подорожуючи. Саме тому для нас принципово, щоб книгарні були на вокзалах, ми прагнемо примножувати правильні локації, котрі несуть глибокий зміст для наших пасажирів», — сказав голова правління УЗ Олександр Перцовський.

Читайте також: «Довженко-Центру» передали цінні артефакти, які знайшли на смітнику (ФОТО)

Про аукціон «Укрзалізниці»

Мережа виграла тендер на оренду приміщення із найвищою ставкою у 403 777 гривень на місяць. В аукціоні також змагалися книгарні «Сенс», ВСЛ, Readeat та інші. Серед вимог до книгарень були такі:

  • узгодження інтер’єру та екстер’єру з УЗ;
  • інклюзивність;
  • в асортименті не менше 20 видавництв та англомовні видання.

Нагадаємо, що у Британії вийшла книга-щоденник Вікторії Амеліної зі свідченнями про війну.

Також ми писали, що на Південному вокзалі в Києві встановили «Серце України» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Економіка і бізнес

Кондитерка з Київщини готує гігантські реалістичні торти (ВІДЕО)

Опубліковано

Оксана Шипуліна з Боярки на Київщині на замовлення створює реалістичні торти, які варті бути експонатами виставок. Один з найскладніших виробів кондитерки — величезний бик, що важить 120 кілограмів.

Про це ШоТам розповіли в інстаграмі. 

Як створюють такі торти 

Оксана розвиває власну кондитерську упродовж 12 років. За цей час вона створила тисячі найрізноманітніших ласощів. У певний момент кондитерка захопилася створенням тортів незвичайної форми. Зараз це стало її візитівкою. Персонажі з кіно, мультиків, замки, тварини, квіти — Оксана втілювала дуже різні фантазії своїх замовників. 

Читайте також: Майстриня з Луцька створює древні музичні інструменти з отруйного борщівника (ВІДЕО)

Одна з найскладніших робіт у досвіді майстрині — казковий бик, що важить 120 кілограмів. 

«Фігура півтора метри висотою і стоїть на одній такій тоненькій ніжці. Це дуже складні роботи, це конструктивні роботи — багато креслень та недоспаних ночей. Але це завжди таке захоплення, це так цікаво», — розповідає Оксана Шипуліна.

Для кондитерки така робота веде за собою багато технічних питань, де потрібно розробити креслення та вигадати конструкцію. Оксана говорить, що найважче у створенні таких тортів — транспортування. Жінка зізнається, що нервує, як доїде її виріб до замовника. Оксана продовжує вдосконалювати свою майстерність з кожним замовленням, а ще в такий спосіб підтримувати наших захисників та українську економіку.

Нагадаємо, що подружжя відомих сироварів із Бердянська стали на захист України (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Оксани Шипуліної


Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Татко в декреті»: автор блогу з порушенням слуху ламає упередження щодо батьківства

Бути татом, що залишив роботу заради догляду за дитиною — це вже зіштовхуватись із стереотипами,...

Суспільство6 днів тому

Супергерої у кімоно: як діти з вродженими хворобами борються за те, щоб жити як всі

«Кііііі-яаааа» — кричать в один голос троє хлопчиків у білих кімоно в залі для реабілітації....

Військо7 днів тому

Їх познайомила війна: це історія подружжя з Інтернаціонального легіону

Ян «Кенобі» — командир 1-го Інтернаціонального легіону оборони України, а Анастасія «Acid» — бойова медикиня....

Суспільство1 тиждень тому

«У нього така старість, якої хотілося б і мені». Це дідусь із Тернопільщини, що почав власну справу після 70

У свої 73 Ярослав Мельничук не любить сидіти на місці: він опанував смартфон, допомагає онучці...