Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Центр шаурми», «Незалежність» та «Характерники». 7 закладів від переселенців, які варто відвідати в Києві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Шукаєте, де поїсти чи посидіти з друзями в Києві? Маємо кілька дійсно крутих варіантів. Це добірка столичних закладів, які відкрили переселенці. Кав’ярні, шаурма та бар із бердянським характером – підтримуючи цей бізнес, ви точно підтримаєте своїх. Усі ці місця перевірені командою ШоТам, тож не вагайтесь – там точно буде смачно і затишно.

Кав’ярня «Незалежність» 

вулиця Будівельників, 32/2

«Незалежність» – заклад від херсонців, які два місяці прожили під окупацією. До повномасштабної війни Тетяна з Нікітою протягом п’яти років розвивали кавовий бізнес у рідному місті й мріяли відкритися в нових містах.

Однак 24-го лютого їхнє життя змінилося. Херсон опинився під окупацією, пішли чутки, що окупанти відправлятимуть чоловіків на війну проти України. Тієї миті пара остаточно вирішила, що час виїжджати. Через 62 блокпости та чотири дні за кермом їм вдалося вирватися з окупованої території. А вже за кілька тижнів на Дарниці відкрився новий заклад – кав’ярня від херсонців, яка нагадує про рідне місто та підтримує своїх.

«Усе, що зараз є в нашому закладі, зроблено нашими руками. Кожен цвях, кожна поличка – тільки ми знали, що і як варто робити. Як і колись в Херсоні, ми знову працюємо разом. Згадуємо, як це, і насолоджуємось нашою свободою тут. Але й не забуваємо, звідки приїхали. Саме тому назвали кав’ярню «Незалежність». Це те, за що нам усім доводиться боротися», – розповіли ШоТам засновники закладу.

Бар ThePuzoPub

вул. Регенераторна 4, корпус 14

Культовий паб із Сєвєродонецька релокувався до столиці та майже рік тому заново відкрився у ЖК «Комфорт Таун» на Лівому березі.

«Чесно легше було б не відкриватися, але коли ж ми обирали легкі шляхи… Відсутність вільного столику не означає, що ми вас не чекаємо! Пузо любить тебе любим, тому сподіваємось, що і ви любите пузо таким “любим, таким як є” наразі маленьким з обмеженим меню та посудом», – з такими словами заклад анонсував своє відкриття у Києві.

Сьогодні тут можна смачно поснідати, заскочити на бургери чи піцу, а також переглянути футбол у компанії друзів. І, звісно ж, випити пива. Адже який паб без пива? «Релоковані, але не скорені», – кажуть про свій бізнес засновники ThePuzoPub. І ми їм віримо!

Харківська їжа «ХА»

Сагайдачного, 41; Шота Руставелі, 12; Русанівська набережна, 4; Ревуцького,6

Це бізнес Андрія та Катерини Гудімових, які покинули рідний Харків та перезапустили бізнес у Києві. «ХА» став першим закладом столиці, в якому готують «студентську» квадратну піцу, що стала символом Харкова. А водночас – справжнім осередком для всіх харків’ян, які були змушені покинути домівку. 

Тут можна відшукати «пасхалки» про ринок Барабашово, «градусник» та «тремпель». І, звісно, поїсти! При чому, доволі бюджетно, адже головна концепція закладу – створити місце, де можна ситно перекусити, витративши не більше 200 гривень. 

«Аби зрозуміти, як ми знову на це все наважилися, потрібно просто знати мого чоловіка. Він усе робить самостійно, зокрема, й ремонт. А ще Андрій не бачить іншого виходу, ніж працювати, рухати економіку й щось робити. Ми сплачуємо податки, допомагаємо армії. Це те, що необхідно робити кожному. Бо хто, якщо не ми? У нас була ідея створити такий собі харківський куточок. Багато наших знайомих також переїхали до Києва, і всі казали, що дуже бракує чогось харківського, рідного. Люди дуже сумували за цим», – поділилася з ШоТам співвласниця закладу Катерина Гудімова.

Kiit

вул. Еспланадна, 30

Усе почалося з кота, що загубився в страшні дні окупації Київщини. Його власник – кулінарний блогер Сергій Стоян – одразу ж розпочав пошуки свого чотирилапого друга. Аби шукати одразу у кількох містах, а потім і за кордоном, потрібні були чималі кошти. І тоді Сергій взявся за те, що вміє і любить найбільше – пекти пироги.

Кав’ярню у вікні «КІІТ» заснували разом троє друзів – Сергій з Ірпеня, Іван з Бородянки та Дарина з Ніжина. Рятуючись від війни, вони приїхали до Львова. Склали всі свої заощадження і на 10 000 грн відкрили перше «вікно». А вже незабаром відкрилися у Києві – на Еспланадній, 30.

«Постійна робота без відпочинку – це важко. Але ми допомагаємо, як можемо. Перш за все, самі собі, бо одна з причин, чому все це почалося, – щоб не висіти на шиї у держави. Ми ніколи не брали жодної допомоги. Усе робимо самі, донатимо на ЗСУ і пригощаємо безкоштовно усіх військових. Так, це не якісь серйозні масштаби, але з таких маленьких підтримок і будується надійний тил держави», – поділився з ШоТам співзасновник кав’ярні «КІІТ» Сергій Стоян.

«Центр шаурми» («Шаурма на вугіллі»)

Теодора Драйзера, 4; Нижній Вал, 23; Велика Васильківська, 66.

Минулого літа в Києві з’явився новий кіоск із шаурмою, що одразу виділився серед десятків інших. По-перше, там виготовляють шаурму на вугіллі – в Україні рідко хто вдається до цієї технології. По-друге, гриль, на якому запікається м’ясо, є авторською розробкою, створеною спеціально для цього закладу. А по-третє, це шаурма «з Маріуполем в серці» – з таким гаслом власники-маріупольці взялися відновлювати свій бізнес у столиці після того, як їм вдалося виїхати з окупованого рідного міста.

За рік у столиці маріупольцям вдалося не лише витримати конкуренцію, а й відкрити ще дві точки. А згодом – провести великий ребрендинг та перетворитися з «Шаурми на вугіллі» на цілком заслужений «Центр шаурми».

«Це справа нашого життя, яке у нас було до війни. Але й після вторгнення я хотів її продовжити. У рішенні відкритися в Києві мене підтримала насамперед моя сім’я. Якби родина сказала, що відновлювати бізнес поки що небезпечно та не на часі, то, можливо, я б не запускав заклад у Києві. Однак у моїх рідних не було сумнівів у тому, що треба продовжувати працювати», – розповів ШоТам власник «Центру шаурми» Максим Пустаков.

Бар «Характерники» в центрі столиці

вул. Городецького, 4

Двоповерховий бар «Характерники» у самому центрі Києва відкрився у вересні 2022-го в історичній будівлі на вулиці Городецького, 4. Його засновники – переселенці з тимчасово окупованого Бердянська, які втратили бізнес у рідному місті, але знайшли сили, аби відновити роботу в столиці. У меню – авторські коктейлі, настоянки, основні страви, салати і вегетаріанське меню.

«Характерники – це відсилка до відомих козаків та Запорізького краю, звідки ми родом. Характерники завжди були на крок попереду, займались чаклунством та магією, і ми проводимо алегорію з цим на барі та у наших стравах. Але це також і від слова «характер», бо ми не здалися і рухаємось далі», – поділився із ШоТам директор «Характерників» Віктор Бахарєв.

Веганська кав’ярня «Середа»

вул. Нижній Вал, 39

Кав’ярню відкрили переселенці зі сходу України, які переїхали до Києва ще у 2014 році, – сімейна пара з Донецька й шеф-кондитер з Маріуполя. Торти готують зі стовідсотково рослинних компонентів. Утім смаколики «Середи» підходять не тільки для веганів, а й для людей, що мають харчову алергію, адже усі десерти без лактози та яєць. Також в асортименті позиції без цукру й борошна. А всю готову продукцію можна замовляти на вивіз, обираючи рецептури на сайті.

Приємний бонус для відвідувачів: «Середа» називає себе pet-friendly та bike-friendly закладом (має велопарковку, а в разі потреби можуть навіть надати насос для велосипеда).

«Якщо ми створили бізнес, то маємо відповідати за його наслідки. Тому ми сортуємо відходи і намагаємось використовувати якомога менше пакування. Використання рослинного молока це полегшує: ми виготовляємо його самі, сировина у твердому вигляді – це горіхи, насіння. Тож ми можемо використовувати скляну тару повторно: стерилізуємо її і знову наповнюємо молоком власного виробництва. Звичайне коров’яче молоко зберігається в тетрапаках, і це створює за день гори сміття. Тут нам простіше», – ділиться співзасновниця кав’ярні Анастасія Балабанова.

Більше про бізнеси переселенців та релоковані підприємства, які варто підтримати, читайте у спецпроєкті ШоТам.

Суспільство

Баварія надала Україні черговий пакет гуманітарної допомоги. Що до нього увійшло

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Баварія передала МВС України пакет гуманітарної допомоги, до якого увійшли зокрема 30 автомобілів та генератори.

Про це повідомили на сайті МВС.

Державне міністерство внутрішніх справ Баварії передало системі МВС України пакет гуманітарної допомоги, до якого увійшли 30 автомобілів, генератори, мотопомпи й комунікаційне обладнання.

«Вся ця техніка буде розподілена в системі внутрішніх справ: для прикордонників, нацгвардійців, поліцейських. Сподіваємось, що ця допомога – не остання. Це для нас велика потужна підтримка», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ Василь Тетеря.

Читайте також: Чи потрібен досвід, аби відкрити власну ферму? Історія молочного бізнесу з Харківщини, що працює за 50 кілометрів від кордону з росією

Нагадаємо, Полтавщина отримала понад 60 генераторів від міжнародних партнерів.

До того ж Україна отримала від міжнародних партнерів 508 акумуляторів Tesla Powerwall для соціальної та критичної інфраструктури.

Фото: mvs.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

В Ужгороді вперше провели трансплантацію серця

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології (ОКЦНН) виконали першу в Ужгороді трансплантацію серця від посмертної донорки.

Про це повідомили на сайті ОКЦНН.

«Щойно наші лікарі констатували смерть мозку 44-річної пацієнтки, а її родичі дали дозвіл на забір органів для трансплантації, ми сконтактували із лікарями Першого територіального медичного об’єднання м. Львова», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

Зазначається, що лікарі прибули в ОКЦНН разом із реципієнтом, якому відразу й пересадили серце донорки.

Окрім серця придатними до трансплантації були також печінка та нирки, які відвезли для пересадки до Львова. Забір органів та сама трансплантація тривала близько 6 годин. 

Нагадаємо, київські лікарі вдруге пересадили печінку пацієнту і врятували йому життя – це перший такий успішний досвід українських лікарів.

Крім того, військовому, який був за крок до ампутації, врятували обидві ноги. Після реабілітації він планує повернутися на фронт.

Фото: uzhneuro.com.

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській презентували сучасний переклад Біблії українською мовою

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Національному заповіднику «Софія Київська» презентували сучасний переклад Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами Українського Біблійного Товариства. Захід відбувся 28 вересня.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.

У представленні кульмінаційної багатолітньої праці перекладачів редакторів, мовознавців, вітчизняних та закордонних вчених-біблеїстів взяли участь глави та настоятелі церков православного, католицького та протестантського спрямування та інші гості.

Зазначається, що така подія – ще одна нагода для вірян висловити вдячність Богові за захист України в умовах повномасштабної агресивної війни, розв’язаної російською федерацією, а також об’єднатись у молитві про захисників, про збереження українського народу та настання миру.

Читайте такожНе дубляжем єдиним, або На що ще варто звернути увагу в законопроєкті №9432

«Моє серце і всі ваші переповнені невимовною радістю. Адже ми чекали цього 25 років, чверть століття. Можливо це і не так довго, але мірою людського життя – це вже ціле покоління. Попередні переклади також не робилися швидко, тому що це фундаментальна праця, яка повинна бути сприйнята всіма церквами, релігійними організаціями. Повинна пройти певна рецепція. Це мав бути справжній переклад, щоб ним користувалися, читали й надихалися», – розповів Блаженніший митрополит Київський і всієї України, настоятель Православної церкви України Епіфаній.

Здійснення сучасного перекладу Біблії українською мовою було одним із основних завдань Українського Біблійного Товариства від моменту його заснування. Всі попередні переклади були здійснені задовго до того і були важко зрозумілі для сучасного покоління.

Українське Біблійне Товариство — міжконфесійна християнська організація, метою якої є переклад, друкування та розповсюдження Біблії українською мовою й мовами нацменшин, що проживають на території України. До складу Товариства входять 21 провідна українська церква православного, католицького та протестантського віросповідання і Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України.

Нагадаємо, в Україні презентували рукописну Біблію, яку створили 30 тис. українців.

Також ми повідомляли, що презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн.

Фото: mcip.gov.ua.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення