Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У пошуках Містера Кота. Друзі-переселенці відкрили кав’ярню «КІІТ» у Львові

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Усе почалося із кота, що загубився в страшні дні окупації Київщини. Господар Містера Кота – кулінарний блогер Сергій Стоян – одразу ж розпочав пошуки свого чотирилапого друга. Аби шукати одразу у кількох містах, а потім і за кордоном, потрібні були чималі кошти. І тоді Сергій взявся за те, що вміє і любить найбільше, – пекти пироги.

Кав’ярню у вікні «КІІТ» заснували разом троє друзів – Сергій з Ірпеня, Іван з Бородянки та Дарина з Ніжина. Рятуючись від війни, вони приїхали до Львова. Склали всі свої заощадження і на 10 000 грн відкрили перше «вікно».  Про пошуки Містера Кота, справжню дружбу, кулінарні секрети та бізнесові інсайти ШоТам розповів співзасновник кав’ярні «КІІТ» Сергій Стоян.

Сергій Стоян

співзасновник кав’ярні «КІІТ»

З Нікополя – до Києва, із ІТ – у кулінарію

У 16 років я залишив рідний Нікополь та переїхав до Києва, жив у гуртожитку. А до того я дуже звик до домашньої їжі, знаєте, таке all inclusive шестиразове харчування у мами та бабусі… І я почав там щось собі готувати, бо мені було дуже незвично їсти їжу, яка продавалася готовою, до того ж це для студента задорого. Якісь прості страви я пам’ятав з дитинства, але решту просто вчив, як дисципліну якусь. Я до всього підходжу так – структуровано. Адже за фахом я айтівець.

Тож мені дуже подобалося готувати, а ще більше – їсти. З часом я почав менше уваги приділяти IT, бо комп’ютер, код на темному екрані – це дуже нудно, а кулінарія – це цілий світ! І я поринув у нього повністю. Це не було одразу роботою, бо все одно я підробляв, викладав математику. А кулінарія, ютуб – це було чисто хобі, яке зрештою переросло в те, що рятує мене від цієї війни.

Перший канал був про математику

Найперший мій YouTube-канал був пов’язаний не з кулінарією, а з математикою, яку я тоді викладав. Я помарудився з тим якийсь час, і подумав, що виходить дуже довго, складно і, найімовірніше, це ніхто не буде дивитися. Але вести канал сподобалося. І я подумав: що я ще вмію? 

На той момент я вмів готувати піцу. Готував її собі постійно і навчився готувати дуже прикольно. Власне, так все й почалося. Ми зняли перший випуск про піцу. Знімав мій учень, якого я готував до ЗНО, його звали Ярослав. Згодом він став Ярославом Івановичем, і це був постійний персонаж у кулінарному шоу. Перший ютуб-канал називався «Голодний мужчина».

У ніч на війну пік пироги

Я жив у Ірпені, а працював у Бучі. Якраз обидва міста, яким дуже не пощастило. На той момент я разом із Іваном працював у бучанській кав’ярні під назвою «Пташка». 24 лютого мав іти на роботу і нести туди свої перші пироги для кав’ярні. Допізна пік «на пробу», Ваня мені допомагав. Тож той четвер мав бути звичайним робочим днем, ми мали їхати до закладу з тестовими пирогами. Але о 5 годині ранку нам подзвонила власниця цієї кав’ярні Аліна: «Сергій, нас бомблять! Я їду з міста, можу вас підібрати…».

Ну, звісно, уже якийсь час до цього ми всі жили цим тривожним очікуванням… Але здоровий глузд людини ХХІ століття казав: «Та ні, не може цього бути у наш час!». У когось були ті тривожні чемоданчики, у нас не було. Ні у мене, ні в Івана немає машини. Аліна сказала, що в нас є 10 хвилин на збори, тож ми просто взяли якісь речі, я не пам’ятаю, які саме. Просто щось взяли, аби взяти. Вийшли з будинку і побачили, що на вулиці дуже багато людей, всі збираються, щось вкладають у машини. Дочекалися Аліну і поїхали. У Львові наші шляхи розійшлися: вона поїхала за кордон, а ми лишились. 

Стрес і авантюра

Ми приїхали до Львова пізно ввечері і вже за пів години знайомі знайомих якихось знайомих знайшли, де нам переночувати. Наступного ранку ми пішли волонтерити і якось обживатися у цьому місті без грошей, без мешт, взагалі без нічого. Але тоді навіть не думали про це, перші два тижні минули ніби в тумані.

Три тижні волонтерили. А потім волонтерів стало дуже багато: на одну коробку припадало три пари рук. Ми зрозуміли, що треба вже щось робити, працювати, заробляти, оскільки грошей майже не залишилися. Хоч ми дуже економили, і нас прихистили, їли раз на день… Усе одно збереження танули на очах. Ми почали шукати роботу. Ваня шукав роботу баристою, я – пов’язану з випічкою. Ходив по кав’ярнях, пропонував свої послуги, пропонував пекти пироги – ніхто не погодився. А тепер багато хто в нас хоче замовляти ці пироги – ось такий цікавий момент.

Тож ми ходили містом у пошуках роботи і побачили це віконце на Руській, 3. І почали жартувати, мовляв, як би було класно перенести нашу роботу із Бучі сюди: Ваня варить найкращу каву, а я печу найніжніші пироги. Досі не розумію сам, як воно все закрутилось: стрес, авантюра, розуміння, що ми вже втратили. То що нам ще втрачати?

Наважитись допомогли Кіт, львів’яни та війна

Я чітко розумію, що у мирному житті ми точно нічого не запустили б ще років сім. Тобто у мене давно була мрія відкрити власну кав’ярню. Але все це було «не на часі», а повномасштабна війна дала розуміння, що чекати якихось «зручних» часів нема коли. 

Ну і вирішили, що нам нічого втрачати – все вже втрачено. Не піде, то не піде – ми молоді, відпрацюємо ще. У нас на двох було щось до 10 000 грн максимум. А потім ще трошки додала Дарина, коли приїхала з Польщі. Оце і весь стартовий капітал. Оренду пообіцяли сплатити власнику через два місяці, дякуємо йому, що він погодився на це. 

Але зрештою ми її сплатили вже через три тижні, бо все пішло класно, нас дуже підтримували і львів’яни, й інші переселенці. Поки волонтерили, ми завели дуже багато знайомств. Зараз це вже наші друзі. І вони всі нам допомагали чимось: хтось баняки приніс, хтось – чашки, а хтось – мікрохвильовку. Мені здається, таке можливо лише у Львові

Працювали, щоб не поїхати дахом

Одна з причин, чому ми так з головою усі троє кинулися в роботу без сну і перепочинку, – щоби менше думати. Я приїхав з Ірпеня, Ваня – з Бородянки, Дарина – з Чернігівщини. Дуже важко було морально, бо у всіх лишилися рідні і близькі в окупації. І ми завантажували себе роботою по максимуму, аби не поїхати дахом.

А ще «КІІТ» дав нам змогу допомагати іншим. Працюючи тут, заробляючи гроші, ми маємо змогу допомагати, дати прихисток і рідним, і друзям. Коли рідні Івана змогли виїхати з Бородянки, вони приїхали до нас. І ми були такі щасливі, що можемо їх прийняти, що маємо житло! Це дуже мотивує, заохочує працювати, щоб мати можливість допомагати ще більше.

Де ж ти, Кі-і-іт?

А ще моя мотивація з відкриття власної справи була в тому, що мені потрібно їздити періодично на Київщину шукати Кота. Це дорого, це дуже дорого, особливо тоді, на початку, коли Київщина ще була окупована. Туди не було доступу. Але я все одно намагався щось робити. А Дарина навіть їздила шукати Містера Кота у Польщу. Бо багатьох тварин з Київської області зоозахисники вивезли саме туди. 

Назва «КІІТ», саме віконце з пирогами і все, що з цього виросло, – все це на честь мого кота, який зник під час окупації. Він був тоді на перетримці у Ворзелі. Це дуже довга історія. Наразі я продовжую його шукати, поки що безуспішно… Ну а «КІІТ» – через дві «і» – бо його звати Містер Кіт. І коли я його шукаю, ходжу вулицями, гукаю, це звучить як: «Кі-і-іт, Кі-і-і-іт! Де ж ти?».

«КІІТ» – це не тільки віконце пирогами – так називається також мій кулінарний відеоблог на ютубі. До речі, багато людей, які приходять за пирогами, кажуть, що знають мене і дивляться мої відео. Це для мене досі дуже дивно, бо я думав, що той канал ніхто не дивиться, якщо чесно. Багато питають, коли я знову повернусь на канал і будуть нові рецепти, а я не знаю, що відповідати. 

Я собі пообіцяв, що допоки не знайду Містера Кота, продовження не буде, бо він був… Він є невід’ємною частиною всього цього, і, власне, він дає мені стимул все це продовжувати, бо досить велика частина зароблених коштів йде на його пошук. Шукати кота у різних містах та навіть країнах під час війни – це дуже недешево.

Читайте також: «Бабусині страви» з Херсонщини. Кухарка-переселенка з 50-річним стажем відкрила родинну крамницю у Франківську

Знаєте, зараз, коли ми виросли уже до трьох точок у двох різних містах, я розумію,який це успіх, особливо в умовах війни. Та я би все одно все віддав, щоб обійняти Містера Кота… Я досі десь раз на 2 тижні їду додому, щоби знову і знову шукати Кота. Їду з купою листівок, ходжу містом, розклеюю. Ну, в цьому особливо немає сенсу, бо мене там кожна собака вже знає.

Але я продовжую їздити, бо не можу просто не робити ні-чо-го. Тим паче листівки дуже недовго зберігаються: вітер, дощ. Тому їх треба поновлювати. Спілкуюся з людьми, шукаю, підгодовую інших тварин. Поки шукав Кота, знайшов дуже багато тварин, яких повернув власникам. Це не так складно: домашню тварину одразу видно, а деякі – ще й породисті, тож ти одразу звертаєш не це увагу. Даєш інформацію у групи в соцмережах, зв’язуєшся з людьми.

Поки шукав свого кота, прихистив трьох інших

Якоїсь миті я навіть давав оголошення про винагороду за Містера Кота, ну просто вже від відчаю. Були такі дзвінки, що я летів на крилах, впевнений, що це вже точно мій Кіт. Але… Одна така поїздка була в Макарів – Київська область, 50 км від Ірпеня. Але я подумав: що таке 50 км для мого суперкота?! Усе може бути. Поїхав туди, бо мені надіслали і фото, і відео – я був впевнений на 99%, що це він. 

Я тоді ще працював на другій зміні у віконці на Руській, дзвінок був десь о пів на 9-ту вечора, а о 9-ій я вже сидів у потязі. Їхав з переноскою, був впевненим, що це мій Кіт. Але коли приїхав… На вигляд це абсолютно повна копія Кота, але є деякі моменти… Знаєте, коли береш на руки, ти одразу це відчуваєш. Проте цей котик був дуже хворим, він довго пробув на вулиці, був виснаженим. І я вирішив його забрати, хоч це і не мій Кіт. 

Читайте також: Калімби з Азовського узбережжя. Українські майстри створюють унікальний музичний інструмент, що дарує спокій під час війни

Зараз Макар живе з нами. На жаль, у нього дуже великі проблеми з серцем, йому не можна стресувати, особливо після всього, що він пережив в окупації. Тому ми його лікуємо, по черзі бігаємо додому – йому треба раз на день робити уколи.

І це ще не всі знахідки у пошуках Містера Кота. Ще нам підкинули двох маленьких кошенят вже під київський «КІІТ», під віконце. Ми хотіли їх прилаштувати, але ніхто не хотів брати двох разом. А вони братики, і я не хотів їх розлучати, тому ми їх залишили теж собі… Тож тепер живемо з трьома котами і Пиріжечком. Пиріжечок – це песик Дарини, якого подарували їй на три місяці кав’ярні. Коротше, дурдом. Але ж ми, як ніхто, знаємо, що гуртом виживати легше.

А ще до нас з Нікополя переїхала моя мама. Там дуже небезпечно зараз. Вона допомагає нам, власне, пече. Бо я більше тепер займаюся адміністративними питаннями, які виявилися набагато складнішими, ніж пекти пироги…

Починали з 5 м² і одного вікна

Перший «КІІТ» – це 5 м², я тут можу дотягнутися від однієї стіни до стіни. Але для нас цього достатньо. На самому початку ми ще тут умудрялися пекти. Це було просто божевілля! А ще у нас розбирали всі пироги до полудня, скільки б не пекли. Люди просто приходили нас підтримати, і це було дуже приємно. Але фізично ми не встигали. 

Зараз печемо вже в іншому місці, але досі зберігся цей запах випічки – це клас! Власне, друга наша точка у Львові з’явилась, коли ми зрозуміли, що просто фізично не можемо приготувати затребувані обсяги випічки у нашій крихітці. Ми пробували навіть пекти вдома, але власникам житла це не сподобалося. Тому й орендували ще одне приміщення на вулиці Богдана Лепкого.

Хочемо там зробити залу, щоб у нас можна було посидіти за столиком. Але поки збираємо кошти на облаштування зали, то частково відкрилися. У форматі віконця. У нас воно як пішло: печемо смачні пироги, відчиняємо ставні, і все – кав’ярня готова. Для нас це ідеальний формат, бо не треба вкладатися в інтер’єр. А тут просто ще нема, чим вкладатися. А пирогами уже можна усіх годувати!

кав'ярня Кііт у Львові

Живемо на два міста і спимо у потягах

7 жовтня була перша піврічниця – 6 місяців кав’ярні. Ми не святкували, бо в нас просто немає на це часу. Працюємо з березня без вихідних. А оскільки тепер додалось ще одне віконце у Львові і ще одне віконце в Києві, то по суті ми втрьох живемо на два міста, спимо в потягах. І немає навіть часу просто зупинитися, насолодитися тим, що маємо. Бо за всім потрібно слідкувати, постійно щось закінчується – то який продукт, то якийсь договір…

Постійна робота без відпочинку – це важко. Але ми допомагаємо, як можемо. Перш за все, самі собі, бо одна з причин, чому все це почалося, – щоб не висіти на шиї у держави. Ми ніколи не брали жодної допомоги. Усе робимо самі, донатимо на ЗСУ і пригощаємо безкоштовно усіх військових. Так, це не якісь серйозні масштаби, але з таких маленьких підтримок і будується надійний тил держави.

Відкритися у Києві було набагато важче

«КІІТ» зі столичною пропискою з’явився теж завдяки Містеру Коту. Хоч його і досі немає поруч з нами… Я ж постійно їжджу на Київщину його шукати. І ми подумали: а чому б не спробувати відкрити вікно з пирогами і в столиці? У Києві не найкращі часи, особливо зараз, коли його постійно бомблять. Оренда впала, тобто, щоб ви розуміли, вона там коштує втричі дешевше, ніж у Львові. І ми вирішили: ризикнемо!

Відкривати віконце у Києві було дуже важко, це коштувало набагато дорожче, майже всі гроші, які ми заробили за цей час. І це при тому, що оренда здешевшала. А у Львові ми відкривались так: Ваня вміє готувати каву, я вмію пекти, Дарина на той момент ще їхала до нас з Польщі. Усі ці питання – як укладати договори, вести бухгалтерію, вирішувати питання за світло за воду – цього всього ми не вміли. І ще не знали, наскільки це все складно. Мабуть, тому і взялися. Усім тонкощам ведення бізнесу вчилися просто наосліп. І нам не було страшно, бо коли ти виїжджаєш з міста, яке бомблять, а наступного дня окуповують… Після цього тобі вже нічого не страшно.

Ми відкрили віконце на Палаці Спорту, це майже самий центр. Наразі воно працює в автономному режимі, навіть без нас. У нас там чудова команда. До речі, передаю вітання! Але ми постійно туди їздимо, все одно треба щось вирішувати, якісь питання. Тобто, як я вже казав, живемо в потягах. Хтось залишається у Львові, хтось їде в Київ. Ось так потрошку керуємо-працюємо на трьох точках. Не завжди все вдається, особливо зараз, коли постійно перебої зі світлом, але ми вже вирішили цю проблему у стилі «КІІТ»: ставимо свічки і пропонуємо людям пироги і чай або каву в термосі. Якось викрутимось, коротше.

Кііт кава та їжа

Головне – люди

Найголовніше – це люди. Люди, з якими ти працюєш, люди, які тебе оточують. Це насправді так, бо якби я все це починав сам, я б цього не зробив ніколи. Мені дуже пощастило з Ванею і Дариною. Так, ми відкрили вже три точки, але досі працюємо без зарплати. Усе, що є, ми вкладаємо в «КІІТ», на сплату всіх шалених рахунків. Ну ще оплачуємо своє житло, звісно. 

І я не знаю просто ще таких людей, які б погодилися все робити на таких умовах. Ну типу, я – це зрозуміло, у мене є своя мотивація, а вони… Дарина ж взагалі відмовилися від магістратури у Франції і повернулась із Польщі до України, щоби разом із нами пекти пироги і шукати Кота! А вона айтішниця з червоним дипломом університету Шевченка.

Коли ми розширились і почали шукати людей у команду, я зрозумів (ще раз!), як мені пощастило, що я разом з Дариною та Ванею. До нас на співбесіду приходили десятки людей, просто десятки, і це було щось типу: «Ой, у нас так мало місця» або «Ой, я не хочу спілкуватися з людьми, можна я не буду з ним спілкуватися?»… Зараз у нас чудове поповнення команди з чотирьох дівчат та моєї мами, яка пече.

Хитрий цибулевий пиріг

Фірмова страв «КІІТ» – та, з якої я почав свій YouTube-канал. Це цибулевий пиріг за рецептом моєї мами. Багато людей спочатку лякається назви, бо ж цибуля! Але ми всіх попереджаємо, що вони її навіть не відчують, бо вона проходить довгий процес обробки: ошпарюється окропом, а потім дуже довго висмажується. 

Від цього цибуля втрачає характерний смак, запах, залишається тільки солодкий присмак, ніжний-ніжний. Це пиріг сирно-цибулевий. Ті, хто спробував його, не знаючи назви, ніколи не зрозуміють, що там цибуля. Ми іноді робимо таку акцію: даємо шматок, кажемо, якщо вам не сподобається або якщо ви скажете нам, що там всередині, можете за нього не платити. Ще жодного разу такого не було, всі платили.

кав'ярня кііт

Чесно і просто

Ну і ще багато людей приходять сюди за нашими фірмовими сінабонами – булочками з корицею. Ми постійно робимо різні начинки, різну помадку. Чому випічка із вікна має такий успіх? Це для мене і загадка, і ні. Мені здається, секрет успіху у тому, що це справжня їжа, домашня їжа. Я думаю, люди теж це відчули. Бо коли ви їсте фастфуд, це, звісно, приємно…. Хвилин п’ять! А потім настає тяжке розчарування. У «КІІТ» такого не буває.

Ну і взагалі, мені імпонує принцип все робити чесно і просто. Не тільки пироги. Тому ми працюємо офіційно, сплачуємо податки, допомагаємо ЗСУ. Мені здається, чесно і просто – це девіз, за яким має жити нова Україна. Бо скільки всього втратити і не переналаштуватись – це було б великою помилкою. 

Суспільство

Світ обирає made in Ukraine: Мадонна, Бейонсе, Селін Діон у виробах цих 10 брендів

Опубліковано

Українські дизайнери — вже давно не новачки на світовій модній арені. Їхні колекції з’являються на червоних доріжках, у фотосесіях глянців і на сценах найгучніших шоу. Від Мадонни до Кендалл Дженнер, від Адель до Ганни Ваддінгем — знаменитості обирають одяг та аксесуари з биркою Made in Ukraine не лише за стиль, а й за сміливу позицію. 

У цій добірці від ШоТам — українські бренди, які стали частиною глобальної модної мови.

Ruslan Baginskiy

Український бренд головних уборів Ruslan Baginskiy стрімко здобув популярність серед світових знаменитостей. 

Белла Хадід та Кая Гербер з’явилися в його кепках на Тижні моди в Нью-Йорку, що привернуло увагу модної спільноти. Мадонна обрала капелюх бренду для фотосесії у Vogue Italia, а V з BTS носив солом’яне канотьє в кліпі «Butter». 

Белла Хадід на Тижні моди. Фото: Vogue

Розе та Ліса з BLACKPINK також з’явилися в аксесуарах Ruslan Baginskiy у відео «Ice Cream».

Руслан Багінський активно підтримує українське підприємництво та культуру, зберігаючи виробництво в Україні та залучаючи до роботи місцевих майстрів. У 2023 році дизайнер отримав престижну премію ANDAM у категорії «Аксесуари». 

FROLOV

FROLOV — український бренд, заснований у 2015 році в Києві Іваном Фроловим, що поєднує кутюрні техніки та провокаційну естетику. 

Серед іноземних знаменитостей, які обирають FROLOV, — Бейонсе, яка виступала в сукні бренду на відкритті готелю Atlantis The Royal у Дубаї, Дженніфер Лопес, Дуа Ліпа, Doja Cat, Сабріна Карпентер, Ріта Ора, Megan Thee Stallion, Ліса з BLACKPINK, Кайлі Міноуг, Хлої Кардаш’ян, Кеті Перрі, Сідні Свіні, Медісон Бір, Гвен Стефані та Надя Лі Коен.

Бейонсе на виступі. Фото: інстаграм art8amby

Бренд зберігає виробництво в Україні, незважаючи на складні умови воєнного часу. Під час відключень електроенергії команда FROLOV продовжувала працювати, використовуючи генератори та шиючи вручну, щоб вчасно завершити замовлення для таких клієнтів, як Сем Сміт.

Ksenia Schnaider

Бренд Ksenia Schnaider, який у 2011 році заснувало подружжя Ксенії та Антона Шнайдерів, став відомий у світі завдяки нестандартному підходу до дизайну й екологічному виробництву. Особливої слави бренд набув після того, як у 2016 році випустив джинси demi-denims — щось середнє між штанами й спідницею, — які виглядають дуже незвично. Ці джинси швидко помітили світові зірки.

Серед тих, хто носить Ksenia Schnaider, — Белла Хадід, яка не раз з’являлася в «демі-денімах», Селін Діон, що вдягала асиметричні штани в Парижі, та Дуа Ліпа, яка виступала в речах бренду на сцені.

Селін Діон в джинсах від Ksenia Schnaider. Фото: Backgrid

Крім того, у 2023 році бренд випустив капсульну колекцію, що символізує творчість в умовах війни. 

Bevza

Bevza — український бренд, який у 2006 році заснувала дизайнерка Світлана Бевза в Києві. Її стиль — мінімалізм і прості лінії, але з глибокими посиланнями до української культури. Наприклад, у колекціях часто можна побачити мотиви калини чи колосків пшениці.

Бренд носять світові знаменитості: Софі Тернер виходила в комбінезоні Bevza на своє весілля в Лас-Вегасі, Дженні з BLACKPINK знімалася в його сукні для Elle USA, Емілі Ратаковскі вибирала Bevza на Тижні моди в Мілані, Дакота Джонсон дефілювала в сукні на червоній доріжці в Марракеші, а Белла Хадід носила топ і штани бренду під час своїх виходів.

Софі Тернер у комбінезоні від Bevza. Фото: інстаграм акторки

Після початку повномасштабної війни бренд не переїхав за кордон, а залишив виробництво в Києві. Світлана Бевза також запустила благодійний проєкт: разом з Mastercard створила прикраси з мотивом калини, а всі гроші з продажу пішли на допомогу дітям, постраждалим через війну.

Sleeper

Sleeper — український бренд, який у 2014 році заснували Катя Зубарєва й Ася Вареца. Вони придумали «піжаму, яку можна носити і вдома, і на вечірку», й ця ідея швидко підкорила світ — їхні костюми з пір’ям і легкі сукні залюбки носять зірки.

Марго Роббі обрала рожевий костюм Sleeper для промо-туру фільму «Барбі», Кейт Мосс гуляла в піжамних штанах з пір’ям, а Ванесса Гадженс святкувала день народження в сукні бренду.

Марго Роббі в костюмі Sleeper. Фото: Ерік Шарбоно

Після початку великої війни виробництво тимчасово переїхало за кордон, але команда швидко повернулася до Києва, щоб підтримати своїх працівників.

Guzema Jewelry

Guzema Jewelry — український бренд прикрас, який у 2016 році заснувала Валерія Гузема. Вона керується мінімалізмом і простими, але дуже витонченими формами зі справжнього золота й діамантів. У своїх колекціях бренд часто посилається на українську культуру — наприклад, у серіях Freedom і Spadok.

Прикраси Guzema носять не тільки в Україні. Кім Кетролл, Ганна Ваддінгем і Кетрін Винник з’являлися у виробах бренду на подіях і фотосесіях. Guzema також мали колаборацію з флористкою Софією Морено-Бунге, яка працювала з Gucci та Chanel.

Ганна Ваддінгем з’явилася в прикрасах Guzema під час фіналу Євробачення 2023. Фото: інстаграм бренду

Після початку війни бренд продовжив працювати в Києві й запустив свій благодійний фонд, щоб допомагати українським дітям, які постраждали через війну.

Vita Kin

Vita Kin — український бренд, який перетворив традиційну вишиванку на модний у світі хіт. Заснований дизайнеркою Вітою Кін, бренд поєднує вишивку з сучасним кроєм, створюючи яскраві лляні сукні.

Демі Мур одягнула сукню Vita Kin для світського заходу в Лос-Анджелесі, підкресливши її етнічний стиль. Діта фон Тіз з’явилась у вишиванці бренду на виставці фотографій. Вокалістка гурту Florence and the Machine Флоренс Велч виступила в сукні від українців.

Демі Мур в Vita Kin. Фото: інстаграм бренду

Усі вироби Vita Kin виготовляють вручну в київському ательє, приділяючи особливу увагу деталям та якості. Це не лише мода, а й спосіб зберегти українське ремесло та культуру.

Cultnaked

Cultnaked — український бренд одягу, заснований дизайнеркою Мері Фуртас у 2018 році. Він швидко став популярний завдяки сміливим і сексуальним образам, які поєднують комфорт і стиль. Зокрема, бренд відомий своїми шкіряними комплектами, блискучими сукнями та мініспідницями з шортами.

Кендалл Дженнер неодноразово з’являлася в одязі Cultnaked — наприклад, в оливковому шкіряному комплекті під час вечірки в Лос-Анджелесі. Кайлі Дженнер також обирала вироби бренду для своїх образів. Аріана Ґранде носила штани Cultnaked у фотосесії для свого синглу «POV».

Кендалл Дженнер у костюмі від українського бренду. Фото: інстаграм Komodo Dallas

Бренд активно підтримує українське виробництво, виготовляючи свої колекції у Львові.

Oksana Mukha

Oksana Mukha — український бренд весільних і вечірніх суконь, який зʼявився у Львові ще в 1991 році. Його знають у світі завдяки розкішній вишивці, фатину, шовку і паєткам — усе шиють вручну, і виглядає це дуже ефектно.

Сукні бренду носять не тільки наречені, а й світові знаменитості. Бланка Бланко була в яскравій блискучій сукні Oksana Mukha на червоній доріжці «Оскара». Акторка з The Last of Us Мерл Дендридж обрала смарагдову сукню бренду для прем’єри. Керрі Андервуд співала на сцені American Idol у ніжній сукні з тюлю. Навіть Міс Японія 2025 була у вбранні Oksana Mukha на конкурсі краси.

Міс Японії Марина Ішакова в сукні від Oksana Mukha. Фото: інстаграм Марини Ішакової

Бренд продовжує працювати з України та підтримує ЗСУ через благодійні проєкти.

Etnodim

У 2023 році український бренд Etnodim в межах ініціативи UNITED24 створив унікальні вишиванки для амбасадорів платформи. Серед них були канадська акторка Кетрін Винник, американський актор Лієв Шрайбер, французький режисер Мішель Хазанавічус та інші. Кожна вишиванка була натхненна регіоном України, що пов’язаний з походженням зірки.

Голлівудська акторка українського походження Кетрін Винник у вишиванці від бренду Etnodim. Фото: UNITED24

Ці вишиванки були створені не лише як модні елементи, а й як символи підтримки України під час війни. Другі екземпляри кожної сорочки розігрували серед донорів, щоб зібрати кошти на відбудову школи в селі Бузова на Київщині, зруйнованої під час бойових дій.

Читати далі

Суспільство

Український кардинал Микола Бичок може стати новим Папою Римським

Опубліковано

Кардинал Української Греко-Католицької Церкви Микола Бичок долучиться до виборів нового Папи Римського. Він є одним із 135 кардиналів віком до 80 років, які можуть брати участь у виборах.

Про це розповів Микола Бичок, передає «Еспресо».

Про Миколу Бичка

Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року в Тернополі. 15 січня 2020 року Папа Франциск призначив його Єпархіальним Єпископом Української Католицької Єпархії Святих Петра і Павла в австралійському Мельбурні.

7 грудня 2024 року Микола Бичок став кардиналом Святої Римської Церкви під час церемонії у Базиліці Святого Апостола Петра у Ватикані. Він є Єпархом Мельбурнської єпархії для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

Читайте також: Українські військовополонені почали отримувати листи від рідних, що були відправлені у березні

Коли відбудеться конклав

Вибори нового Папи Римського розпочнуться 7 травня у Ватикані. Таке рішення ухвалили під час закритої зустрічі кардиналів, що відбулася після похорону Папи Франциска.

Всього до таємного конклаву допустять 135 кардиналів, які представляють різні країни світу. Вибори відбуватимуться у традиційній формі за зачиненими дверима Сикстинської каплиці.

Нагадаємо, що українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: сайт УГКЦ

Читати далі

Суспільство

Військові привезли сину загиблого побратима кошеня з фронту (ВІДЕО)

Опубліковано

Кішка, яка жила на передовій разом з українськими військовими, народила кошеня наступного дня після загибелі Вадима Барланицького. Побратими дали кошеняті позивний загиблого захисника та передали його синові.

Про це повідомила Котова Яна у TikTok.

Тато хлопчика — сержант Вадим «Вадо» Барланицький, який служив у 1-й окремій танковій бригаді. Він захищав Україну з 2014 року, брав участь у боях на Донеччині, Луганщині та боронив Чернігів.

Вадима нагороджували відзнакою «За оборону Запоріжжя». Він загинув під час штурму ворожих позицій 20 липня 2023 року поблизу села Мала Токмачка на Запоріжжі

Читайте також: Іграшковий кіт Херсон допомагає новобранцям 151-ї ОМБр стати командою (ФОТО)

@kotovayanaa

Щоразу коли передивляюсь це віде,плачу…Адже син чекав цього кота 9 місяців бо з передової хлопців ніхто не відпускав…І нарешті він в нас…Дитина щаслива,адже зʼявився такий пухнастий друг,якого так сильно любимо♥️#зсу #україна #рекомендации

♬ оригинальный звук – ARKUSH

Нагадаємо, що з окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф.

Фото обкладинки: kotovayana/TikTok

Читати далі