Суспільство
Центр безпеки став рятівником для Білокриницької громади під час війни (ВІДЕО)
Білокриницька громада першою на заході України відкрила Центр безпеки. Під час війни він став рятівником, бо тут зберігають гуманітарку для переселенців, допомагають військовим, а головне — можуть професійно й швидко відреагувати на наступ ворога.
Про це розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Петро Віхастий працює пожежником понад 30 років. Коли в березні ворог завдав авіаудару по телевежі, він першим поїхав рятувати людей.
«Ми перші надали допомогу військовослужбовцям, які були під завалами. Ми перші приїхали, почали розбирати завали. Після цього приїхали працівники ДСНС зі спецтехніками», — Петро Віхастий, працівник Центру безпеки.
У Центрі є 24 добровольці-пожежники, які розбирали завали після авіаудару. Це студенти, поліцейські, бізнесмени і далекобійники, які безкоштовно допомагають громаді.
«Саме Центр безпеки був тим центром і тим приміщенням, який починав свою роботу з ліквідації, і місцем закінчення. На базі Центру безпеки існує наша поліцейська станція і надання домедичної допомоги громадянам», — каже Тетяна Гончарук, голова Білокриницької громади.
Центр безпеки став надзвичайно важливим для громади під час війни. Тут збирається ДФТГ, зберігають гуманітарку, допомагають військовим.
«Буває, що автомобіль ламається, їм треба переночувати, гарячого чаю випити. Тут ми приймаємо їх і надаємо технічну допомогу, знаходимо спеціалістів, які можуть допомогти», — Петро Віхастий, працівник Центру безпеки.
Долати труднощі під час війни Центру допомагає проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Проєкт подарував громаді 100 вогнегасників, електрогенератори й інше приладдя.
«Надзвичайно приємною подією для нашої громади було те, що ми були відібрані до проєкту USAID «ГОВЕРЛА». І це стало допомогою важливою саме в подоланні надзвичайних лих», — Тетяна Гончарук, голова Білокриницької громади.
Читайте також: Це килими з Херсонщини, якими захоплюється шведська принцеса. Історія українсього ательє Vandra Rugs
А ще в Центрі готують юну зміну. Тут є дитяча кімната, де малечу вчать поводитися з вогнем.
«На стенді розміщені різні види системи сигналізації, які дають сигнали тривоги. Навчальна кімната містить дзвін, який передає сигнал тривоги. Ось це імітація гарячих дверей, тобто, підходячи до цих дверей, діти розуміють, що це гаряче. І сюди підходити близько не можна», — пояснює Тетяна Гончарук, голова Білокриницької громади.
А поки громада готує нових пожежників, на варті спокою Петро.
«Мрію, як і всі українці, щоб Україна перемогла і щоб був в Україні мир. І щоб повернулись хлопці, які є на фронті, живі і здорові», — Петро Віхастий, працівник Центру безпеки.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, захисник «Хан» попри контузію врятував поранених розвідників.
Також ШоТам розповідав, як працівниця ломбарду стала воїном і керує розрахунком гранатомета.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі