Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-6 українських крафтових брендів, які роблять солодощі

Опубліковано

Тримайте смакові рецептори напоготові, бо українські виробники солодощів вже чатують на них. 

Оскільки кондитерам доводиться завоювати і так щільну нішу, тож в хід ідуть експерименти зі смаками та поєднаннями. А ще, кожен виріб намагаються зробити з якомога меншою кількістю доданих цукрів та решти “помічників” харчової промисловості.  

Тож пропонуємо переглянути шість українських солодких брендів, які братимуть не лише харизмою, а й новинками.

Пастила за рецептом 18 століття

У Краматорську родина Большакових розвиває кондитерський бізнес.

Листкову пастилу роблять за рецептом 18 століття, тому вона є пухкою, складається із 6 – 8 шарів, які між собою скріплюють спеціальною намазкою. Продукт дуже повітряний, і схожий на торт медовик. 

На виробництві пастилу називають інноваційними ласощами, бо в ній немає шаленої кількості цукру. Рецепт складається з трьох інгредієнтів: фруктове пюре, білок та цукор або мед – на вибір.

Для виготовлення одного такого шматочка пастили потрібне яблуко середнього розміру

Найбільше має попит пастила з вітчизняних фруктів: яблучна, смородинова, полунична. Хоча меню урізноманітнюємо апельсиновою та іншими смаками. 

Ціна: коробка, вагою 210 грамів – 30 гривень. Переглянути каталог товарів можна тут.

Алкогольне желе

Шість цукерок бренду Ponko із Харкова здатні оп’янити навіть стійких людей, бо в еквіваленті це дорівнює 50 мл міцного напою.

Желейні цукерки роблять з віскі, джином і ромом. Для тих людей, які мало вживають алкоголю, відчуття оп’яніння може настати від однієї цукерки. 

Досвідчені поціновувачі спиртного сп’яніють після чотирьох цукерок

Коктейльні солодощі готуються за особливою технологією, яка дозволяє зберігати достатньо великий відсоток алкоголю в кожній цукерці. Кожна алкогольна колекція має два смаки, які поєднують у собі якісний алкоголь, натуральні есенції фруктів чи ягід, та пряних спецій. Саме прянощі посилюють смак та виразність “жувального напою”.

Ціна: 160 гривень за коробку. Придбати набір желейок можна у виробника через Facebook.

Цукерки з гречки і цибулі

Здається дивним і не солодким поєднанням, проте Оксана Мартим’янова з Сум придумала, як гречку та смажену цибулю перетворити на “пальчики оближеш”. 

Для покриття цукерок кондитерка використовує якісний шоколад, у якому 62% масла какао

Секретний інгредієнт, який робить смакоту – агар-агар. Із незвичних експериментів, ще жінка робила трюфелі з гречки, грильяж із зеленої гречки та мармелади. 

Ціна: 150 гривень за коробку. Щоб насолодитися незвичайними смаками і поєднаннями, крокуємо в Instagram винахідниці.

Солодощі без цукру, як тобі, Ілоне?! 🙂

Мабуть, начитавшись постів Уляни Супрун про шкоду доданих цукрів кожен замислювався, чим смачним та корисним себе потішити? Так от, екобренд “вezCAXAPA” балує клієнтів солодощами без цукру, меду, глютену, штучних барвників і консервантів. 

Подружжя Станіслав і Тетяна Бордіяни у своєму арсеналі мають цукерки із сухофруктів, горіхів, насіння, клітковини та прянощів.

Зараз подружжя випускає 11 видів цукерок і 4 види шоколаду

Із цікавинок, виробники пропонують цукерки із гібіскусу, кокосові та кавові, із додаванням апельсину та фініка. 

Ціна: 16 шт – 170 грн, 6 шт – 60 грн, 3 шт – 30 грн. Смаколики можна придбати через Instagram.

Снікерс по-українськи

Олексій Пархоменко заснував компанію ARKMEN, яка спеціалізується на горіхах в шоколаді.

Спершу експериментатор робив снеки з волоського горіха зі смаком червоного перцю, васабі та сиру. Таку їжу продавали в пластикових стаканчиках. Проте власник згодом відмовився від такого асортименту, тому нині його компанія пропонує: батончик, до складу якого входить грецький горіх, карамель на основі меду і молока, печиво та шоколадна глазур. 

На вибір також є смажені волоські горіхи в чорному, білому і молочному шоколаді

Ціна: горіхово-шоколадний батончик, вагою 60 гр коштує 29 гривень, а 100 грамів горіхів – 65 грн. Знайти можна тут.

11 смаків арахісової пасти 

Знаємо, звучить трохи дико для наших широт, тим не менше в Україні вже кілька років існує найбільший виробник арахісової пасти – бренд “ТОМ”, який заснували студенти зі Львова.

Цікаво, що продукт фасують і в “студентські порції” – стіки по 25 грам, та склі, пластику – 35, 180, 300, 500 г. Великі оптовики можуть придбати і відра по 10 кг. 

На сайті виробника у розділі “конструктор” можна створити та замовити арахісову пасту з тим інгредієнтами, які більше подобаються

Виробник пропонує 11 смаків арахісової пасти: нейтральна, солодка, солона, з шоколадом, медом, журавлиною, курагою, родзинками, чорносливом, шматочками шоколаду, шматочками арахісу.

А ще ТОМ виготовляє елітні фундукову, мигдалеву та пасту з кеш’ю.
Ціна: 500 грамів класичної арахісової пасти коштують 120 грн, а банка 300 гр з шоколадом – 90 грн.Замовити можна на сайті та через Facebook.

Суспільство

«СТВОРЮЙ!»: «(не)жіночі бізнеси» — від ліфтів до системи каналізацій (ВІДЕО)

Опубліковано

Юлія продає будинки на колесах у 25 країн світу, Олена виготовляє сучасні каналізаційні системи, а Наталія започаткувала виробництво ліфтів, які встановлюють по всьому Прикарпаттю. І хоча ці бізнеси об’єднує стереотип «нежіночої» справи, їхні власниці змогли масштабувати їх, подолавши виклики війни.

З початком повномасштабного вторгнення виживання цих «нежіночих бізнесів» було під питанням. Але завдяки грантовій програмі «СТВОРЮЙ!», започаткованій Міністерством економіки України, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund та KSE Foundation за підтримки ОщадБізнес і KSE Graduate Business School, підприємиці отримали грантові гроші на масштабування свого бізнесу. І продовжують не тільки працювати, а й розвінчувати застарілі стереотипи.

Другий етап грантової ініціативи «СТВОРЮЙ!» стартує вже у 2025 році. А про історії трьох переможниць першого етапу дивіться більше в новому відео ШоТам.

Фото: скрін з відео ШоТам.

Читати далі

Суспільство

У Києві покажуть фільм про «Літаючу тарілку» і говоритимуть про боротьбу із забудовниками

Опубліковано

Проєкт локальної вуличної культури «Спаська 13» запрошує на кінопоказ документальної стрічки «Нескінченність за Флоріаном» Олексія Радинського. Захід відбудеться у форматі кіно+дискусія, де порушать тему незаконної забудови «Літаючої тарілки» на Либідській.

Про це повідомляють в інстаграмі простору.

Про фільм

Документальний фільм розповідає про боротьбу архітектора Флоріана Юрʼєва та спільноти Save Kyiv Modernism проти спроб включити памʼятку українського модернізму до складу ТРЦ Ocean Mall. У центрі уваги — важливість збереження архітектурної спадщини Юрʼєва та цінність «Літаючої тарілки» для сучасного урбаністичного середовища.

Читати також: Вийшов трейлер нового фільму Мстислава Чернова про звільнення Андріївки (ВІДЕО)

Як громаді зупинити незаконну забудову

Після перегляду фільму відбудеться обговорення за участю експертів.

До дискусії долучаться:

  • Анатолій Погорілий, співзасновник ГО «Спадщина.Київ»;
  • Ольга Закревська, засновниця парку «Самосад»;
  • представники аналітичного центру Cedos.

Щоб долучитися до події, потрібно зареєструватися за посиланням

Нагадаємо, що у Музеї годинників в Литві відкриють виставку Львівської галереї мистецтв.

Фото: Державна інспекція архітектури та містобудування України.

Читати далі

Суспільство

Японському волонтеру Фумінори Цучіко продовжили дозвіл на перебування в Україні

Опубліковано

Волонтер з Японії, який відкриві безоплатне кафе в Харкові, залишається в Україні. Дозвіл на проживання продовжували

Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов.

Допомога, яка змінює життя

Фумінори Цучіко, відомий харків’янам, надає мешканцям гарячу їжу безкоштовно у своєму кафе на Салтівці Його ініціатива стала важливою для багатьох містян, особливо у складні часи.

«Фумінори з його допомогою мешканцям Салтівки вже став дуже важливою постаттю для всього міста», — зазначив Терехов.

Читати також: UAnimals закупили понад тонну корму для евакуйованих тварин на Донеччині (ФОТО)

Подальші кроки

Міський голова вже обговорив питання з керівником міграційної служби Харкова Олександром Тимоновим. Дозвіл на проживання продовжили, але рішення про постійне проживання розглянуть пізніше.

Фото: Харківська обласна військова адміністрація.

Читати далі