Суспільство
ТОП-5 виробників українського морозива
Ми підібрали для вас ТОП-5 виробників крафтового морозива з України.
Mr. Pops
Може, морозивка з сиром дор-блю? Незвичаний смаколик Mr. Pops вигадали три товариші з Дніпра. Окрім цього пригощають морозивом-несквіком та з чаєм матча.
Де купити: морозиво можна скуштувати у Києві, Дніпрі та Вінниці. З повним списком адрес можна ознайомитись тут.
Ціни: від 50 гривень
“Умка”
Естафету незвичного морозива підхоплює “Умка” у Києві. Тут пригощають пивним сорбетом та морозивом із пліснявою.
Де купити: вул. Костьольна, 6; вул. Хорива, 25 в Києві. Також є точки на Всі.Свої, Чашка Espresso Bar , Кав’ярня Кориця.
Ціни: одна кулька морозива коштує від 3 до 40 гривень залежно від смаку. Можна купити відерко морозива за 200-300 гривень.
Gelarty
Колишній айтішник Максим Голубев заморожує десерт рідким азотом. Та робить з нього піцу, бургери і доповнює м’ясні страви.
Де купити: Київ, Харків, Тернопіль, Одеса, Хмельницький, Вінниця, Львів, Черкаси, Рівне – тут можна купити морозиво в супермаркетах. А студія морозива з рестораном знаходиться у Києві у ТРЦ Лавіна.
Ціна: від 80-350 гривень за авторське морозиво, в середньому 200 гривень за бургери, 120 гривень за суші.
La Gelateria Italiana
La Gelateria Italiana – це про італійську традицію смакування. Тут готують десерти за традиційними італійськими рецептами.
Де купити: морозиво можна скушувати у ресторанах Il Molino, Сушия, BeFresh, Кофе Хаузе, Мясторії. З повною картою місць можна ознайомитись на сайті компанії.
Vital Ice
Vital Ice – морозиво, що зберігає про- і пребіотики Виготовляють із фруктів і фермерського молока та вершків.
Де купити: поласувати морозивом можна в магазинах і кафе Полтави, Києва, Дніпра та Кременчуга. Більше адрес дивіться на сайт компанії.
Детальніше про морозиво читайте тут.
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»