Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-10 українських мультфільмів для дітей і дорослих

Опубліковано

Багато сучасних батьків прагнуть виховувати дітей на вітчизняній анімації з улюбленими історіями. Якщо раніше українські мультфільми були мало розвинені, то після здобуття незалежності ця сфера почала швидко зростати.

У добірці ШоТам представлені українські мультфільми, які можна переглядати разом з дітьми, щоб весело провести час, поринути у спогади дитинства і насолодитися чудовими моментами.

Ескімоска

Український серіал із короткими серіями точно сподобається юним глядачам. Мультфільм розповідає про життя Ескімоски, її сім’ї та друзів у далекій Арктиці. Герої у фільмі не розмовляють, а спілкуються мовою жестів і використовують звуки. Головна героїня Ескімоска – дуже винахідлива дівчинка, яка завжди знаходить спосіб розважитися в холодній і порожній Арктиці.

Таємний посол

Мультфільм переносить глядачів в атмосферу другої половини XVIII століття за часів коли на Запорізькій Січі отаманом був легендарний Іван Сірко. Саме в цей час Україна стала ареною для боротьби між Річчю Посполитою, Московським царством, Османською імперією та Кримським ханством.

У центрі сюжету молодий козак-розвідник Арсен Звенигора та його захопливі пригоди. Він юний, але мужній і відчайдушний, тож разом із побратимами їм доводиться захищати Батьківщину від злої сили, що зазіхала на неї.

Йшов трамвай дев’ятий номер

Мультфільм про “годину-пік” у львівському трамваї №9. У мультфільмі розповідається про людей і про їхні повсякденні турботи та проблеми.

Читайте також: Ці килими від українських жінок купують королівські родини. Ткацьке ательє Vandra Rugs вирвалося з окупації та відновилося завдяки грантам

Моя країна Україна

Це перший в Україні краєзнавчий і патріотичний анімаційний серіал про подорож Україною з легендами та історією рідного краю. 

Микита Кожум’яка

Повнометражний мультфільм 2017 року отримав безліч схвальних відгуків і навіть брав участь у відборі на премію “Оскар” за номінацію найкращий іноземний фільм. У сюжеті відомий і могутній богатир Кирило Кожум’яка вирішив покінчити з подвигами і завести сім’ю. У нього народився син Микита, який, схоже, успадкував батьківську силу. Але одного дня відроджується жахливий дракон, який загрожує всьому світу. Щоб прославитися і врятувати Батьківщину, Микита вирушає на пошуки дракона.

Мавка. Лісова пісня

Найвідоміший український повнометражний мультик вийшов у 2023 році. Красива анімація, повчальна мораль засновані на однойменній п’єсі Лесі Українки. Цей мульт викликав справжній фурор і став хітом. “Мавка” є найкасовішим українським фільмом усіх часів і перекладена 32 мовами. 

Сюжет мультфільму нехитрий, але цікавий: дух лісу Мавка закохується у звичайного хлопця Лукаша, який шукає в лісі ліки для свого хворого дядька. Але Лукаш не знає, що у своїх корисливих цілях його хоче використати підступна Кіліна.

Маленький великий пес

Повчальний мультфільм, який сподобається не тільки дітям, а й дорослим. Два головні герої – хлопчик, який понад усе на світі мріє про собаку, і такса, яка бажає знайти турботливого господаря. Чи зможуть ці двоє знайти одне одного? Подивіться мультфільм і дізнайтеся.

Жив собі чорний кіт

Ще один короткий український мультфільм для дітей порушує важливу тему про те, якої шкоди суспільству завдають забобони та стереотипи.

Головний герой – юний чорний кіт, якого всі бояться через прикмету про те, що чорні кішки приносять нещастя. Його всі остерігаються, але йому теж хочеться відчувати щастя.

Пригоди Котигорошка та його друзів

Український мультсеріал у п’яти серіях сподобається дітям, які люблять супергероїв. Головними героями є Котигорошко та його друзі, такі як Вернидуб і Вернигора. Кожен із них має свою суперздатність, завдяки яким герої долають ворогів.

Козаки

Анімаційний серіал про козаків, який був знятий ще за часів УРСР, він буде цікавий і сучасним дітям. Головними героями українського мультфільму є троє запорізьких козаків Грай, Око і Тур, а серед другорядних персонажів з’являються знайомі українцям особистості, такі як пани та чумаки. Троє друзів потрапляють у захопливі пригоди та подорожують у різних епохах.

Нагадаємо, в Україні запускають програму для Defense Tech-стартапів з інвестиційним фондом у 1 млн євро.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: