

Суспільство
ТОП-10 позитивних новин тижня
Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 10-16 червня. Перший тиждень літа приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від рейтингу українських вишів, новітніх розробок Укроборонпрому та “буму” на електромобілі, до ремонту доріг. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.
1. Оприлюднили свіжий рейтинг ТОП-200 українських вишів
Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував академічний рейтинг закладів вищої освіти України III–IV рівнів акредитації «Топ-200 Україна 2019».
У трійці лідерів рейтингу – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. На четверте місце піднявся Національний університет «Львівська політехніка», який відділило від третьої сходинки всього 0,02 бала.
2. З’явились нові подробиці про будівництво першої платної дороги в Україні
Конкурс на будівництво першої платної дороги зі Львова до Краковця (Польща) буде оголошено вже восени цього року.
Ціна проїзду першою в Україні платною дорогою зі Львова в Краковець буде не більше 7-10 євроцентів за кілометр – це дешевше ніж у Європі. Нинішня траса Львів – Краковець має протяжність 69,5 км.
3. Армія взяла на озброєння українську систему для виявлення ворожих кораблів
Збройні сили України взяли на озброєння радіогідроакустичну систему Ятрань, яка призначена для виявлення ворожих кораблів та підводних човнів.
Систему розробили у Київському науково-дослідному інституті гідроприладів за власні обігові кошти. Ятрань складається зі спеціальних гідроакустичних буїв з надчутливими акустичними сенсорами, які працюють у пасивному режимі, та цифрового центру обробки інформації, який об‘єднує інформацію з багатьох буїв.
4. Україну на півночі захищатиме новий танковий батальйон
Україну на півночі буде захищати новий танковий батальйон. 12 окремий танковий батальйон оперативного командування “Північ” буде сформований у с. Гончарівське Чернігівського району.
Нова військова частина не входить до складу 1 окремої танкової Сіверської бригади і є повністю самостійним підрозділом. Наразі триває отримання бойової техніки, озброєння та військово – матеріальних запасів. Військова частина буде сформована виключно військовослужбовцями військової служби за контрактом.
5. В Україні на основі китайської вантажівки створили нову машину
Компанії AGSOLCO Ukraine і «Техкомплект» на базі вантажівки JAC N82 створили пятикубовий двосекційний бензовоз.
Він має лічильник, фільтр очищення палива, пістолет для заправки з рукавом на 10 метрів. Автомобіль оснащується дизельним двигуном CUMMINS потужністю 165 к.с., який працює разом з механічною коробкою передач. Паливна система від BOSCH, а гальмівна система – KNORR-BREMSE.
Головне призначення цього бензовоза – перевезення нафтопродуктів щільністю до 860 кг/м3.
6. Лоукостер FlixBus оголосив маршрути, які здійснюватиме по Україні
Найбільший автобусний перевізник Європи FlixBus оголосив про повноцінний вихід на український ринок. У планах на 2019 рік – почати виконання рейсів із Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Одеси, Чернівців, Івано-Франківська, Вінниці, Тернополя.
Вартість квитків починатиметься від 5 євро. Купити квиток можна через мобільний додаток або сайт. Через додаток також можна відстежити, де перебуває автобус і коли він прибуде. Роздруковувати квиток не потрібно, водій просканує QR-код.
7. КрАЗ поставить велику партію вантажівок для Укравтодору
У цеху “КрАЗу” складають партію з 67 автомобілів для ДП “Київський облавтодор” ДАК “Автомобільні дороги України”.
Комбінована дорожня машина (КДМ) із солерозкидальним обладнанням точного дозування та поворотним відвалом на базі самоскида КрАЗ-65055-05 призначена для цілорічного утримання магістральних та міських автодоріг із асфальто- та цементобетонним покриттям.
8. В Україні триває “бум” на електромобілі
У травні українці придбали і поставили на облік 643 електромобілі. Більшість із них – легкові (610 шт.), комерційних – 33 шт. Таким чином, порівняно з минулим роком травневий попит на легкові електромобілі в Україні зріс майже в півтора раза, а на комерційні – на 43 відсотки.
Травневий ринок комерційних автомобілів на електротязі складався винятково з імпортного секонд-хенду і не відрізнявся різноманітністю. Основну масу склали електромобілі моделі RENAULT Kangoo Z.E., яких було зареєстровано 31 одиниці, ще дві машини – NISSAN e-NV200.
9. Нацполіція закупила автомобілі Skoda на понад 180 млн гривень
Національна поліція України замовила легкових автомобілів на 181,9 млн гривень за результатами тендеру в системі ProZorro. Переможцем тендеру стало ТОВ “Єврокар”.
Згідно з умовами договору, цього року поставлять 450 автомобілів спецпризначення стандарту Євро-5 2019 року випуску зі світлодіодною панеллю-балкою “Стріла Ultra Slim 118-84Led” і радіостанцією “Motorola DM 1400”.
10. На Львівщині модернізують транспортну розв’язку
Йдеться про транспортну розв’язку на перетині автодоріг Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі ІІ категорії та автомобільної дороги Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка ІІІ категорії.
Дорожники зауважують, що наявна розв’язка виконана у вигляді перетину. Враховуючи категорії доріг, що перетинаються, а також інтенсивність руху, транспортну розв’язку влаштовують в одному рівні типу «турбо-карусель», яка буде споруджена без перехідно-швидкісних смуг для правих поворотів.
Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals
Суспільство

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.
Про це повідомили ДПСУ.
Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.
Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.
Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)
Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ