Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 27 травня – 2 червня. Останній робочий тиждень весни приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від технічних новинок і онлайн-мапи старовинних дерев до обов’язкової вакцинації дітей та проекту офіцери громад. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. Компанія “Богдан” презентувала в Україні новий електрокросовер

Компанія “Богдан-Автотрейд” представила новий електрокросовер JAC IEV7S.  Як відомо, “Богдан-Автотрейд” – офіційний дистриб’ютор китайської компанії JAC в Україні, яка представила свій новий продукт – електрокросовер JAC iEV7S.

За словами представників компанії, навіть взимку при -20 градусів Цельсія автомобіль проїжджає не менше, ніж 250 км на одній зарядці. JAC iEV7S обладнаний підігрівом передніх сидінь, зручними кріслами з бічною підтримкою, клімат-контролем, круїз-контролем, системою кругового огляду 360 градусів. Крім цього, електромобіль має один з найбільш містких багажників у своєму класі.

2. Український бренд випустив колекцію екологічних сумок-сіток

Дбати про екологію – модно! У буквальному сенсі: український бренд RITO спільно з організацією “Україна без сміття” випустив капсульну колекцію екологічних і симпатичних сумок-сіток. Одна еко-сумка замінить покупцеві приблизно сто поліетиленових пакетів на рік.

У RITO в свою чергу зробили сумки не тільки практичними, але і модними, щоби з ними захотілося ходити кожен день. Вартість торбини – 450 гривень. Весь прибуток від продажів екосумок-сіток RITO перераховує громадської організації “Україна без сміття”.

3. У центрі Львова облаштують сухий фонтан за 3,5 млн грн

На місці фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій у Львові, облаштують сухий фонтан. Уже розпочали підготовчі роботи, їх виконує приватне підприємство “Патронат”. Загалом реконструкція триватиме п’ять місяців.

«Кульбабу» планували реконструювати ще торік. Тоді його вартість мала становити 1,5 млн грн. Однак Галицька райадміністрація провела тендер лише цього року, тож вартість робіт становитиме 3,5 млн грн.

4. Українських дільничних замінять офіцери громад

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах.

Поліцейський офіцер громади – це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади. Він доступний для населення, тому що постійно знаходиться поруч з людьми. Проект має охопити понад 29 тисяч населених пунктів і вже до кінця 2020 року запрацює по всій територій України.

5. В Україні відкрили новий завод із виробництва сільськогосподарської техніки

На Рівненщині в Здолбунові відкрили один з найбільших в Україні заводів з виробництва машин для скошування сільськогосподарських культур «МААНС».

Завод «МААНС» є одним з найбільших українських виробників обладнання та запчастин до с/г техніки. Він виробляє жатки, візки до жаток, запасні частини до сільськогосподарської техніки. Завод має у своєму розпорядженні сучасні та функціональні виробничі приміщення площею 9000 кв. м. На підприємстві встановлено сучасне обладнання для розкрою, гнуття, штампування, термообробки, фрезерування, зварювання та шліфування металу.

6. На Вінниччині будують біогазову станцію на буряковому жомі

Біля села Широка Гребля, що на Вінниччині, будується біогазова станція, яка працюватиме на буряковому жомі та силосі. Біогаз видобуватимуть для спалення та виробництва електроенергії за спеціальною технологією Adverio Engineering (Нідерланди).

Передбачається, що за рік комплекс зможе переробляти 31000 тонн бурякового жому. З 1 тонни сировини планується отримувати 100-140 кубометрів біогазу, з якого в свою чергу генеруватимуть 3 МВт-год електричної та аналогічну кількість теплової енергії.

7. Українські літаки Ан-32 переходять на біопаливо

Українські військово-транспортні літаки Ан-32, які стоять на озброєнні ВПС Індії, отримали сертифікацію для польотів з використанням біопалива.

Пальне для Ан-32 буде містити 10% біопалива, виробленого з насіння і плодів декількох видів місцевих дерев. ВПС Індії прийняли таке рішення на основі серії випробувань, які пройшли у 2018 році.

8. В Україні вакцинація дітей стала обов’язковою

У Міністерстві охорони здоров’я України і Міносвіти України нагадують, що, згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації.

Відповідно до Календаря до 6 років діти мають отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції.

У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

9. Український мультфільм покажуть у країнах ЄС

Анімаційна стрічка “Мавка. Лісова пісня” вийде у кінопрокат в Німеччині та низці німецькомовних країн. Пакет прав на показ придбав німецько-австрійський дистриб’ютор. Український мультфільм побачать у Німеччині, Австрії, Люксембурзі, Ліхтенштейні, Швейцарії та в Альто Адідже в Італії. 

«Мавка. Лісова пісня» — другий повнометражний мультфільм української студії Animagrad (FILM.UA Group), який зараз перебуває на стадії продакшену. Мультфільм створюють за мотивами драматичної поеми Лесі Українки «Лісова пісня», а також на основі українських міфів та культурних традицій. 

10. В Україні створили інтерактивну онлайн-мапу найстаріших дерев

Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps розробили та запустили інтерактивну онлайн-мапу старих дерев України. З мапи можна дізнатися, де саме розташовані рослини, а також отримати про них інформаційну довідку — там описано стан, вік, висоту й особливості кожного дерева чи куща.

Загалом, на мапі позначено більше 400 дерев.  Переглянути мапу можна тут. Загалом, на мапі позначено більше 400 дерев. 

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Коментарі

Суспільство

У Києві збудували унікальний параметричний міст із криволінійним дизайном (ФОТО)

Опубліковано

Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.

Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.

Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.

Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.

«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.

Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)

Біоніка в Україні

Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.

Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).

Фото: інстаграм Archimatika.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Бучі майже відновили пошкоджений обстрілами будинок (ФОТО)

Опубліковано

Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.

Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.

Як пошкодили будинок

Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.

Що вже зробили

На сьогодні у будинку:

  • утеплили фасад;
  • встановили нові вікна та балкони;
  • замінили покрівлю;
  • підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
  • встановили нові монолітні плити перекриття.

У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.

Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.

Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл

Що планують на 2025 рік

Наступного року у планах:

  • капітально відремонтувати ліфти;
  • змонтувати систему блискавкозахисту;
  • замінити інженерні мережі у підвалі.

Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).

Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Миколаєві за ініціативи молоді створили мобільний сервіс для велосипедистів

Опубліковано

Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.

Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.

Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.

«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.

Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами

Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.

Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство1 тиждень тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...