Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Здоровань чи гедоніст. Дізнайся, який ти карпатський ведмідь?

Опубліковано

0%

Чи вдаєтесь ви до хитрощів у складних, небезпечних чи кризових ситуаціях?

WWF

Під час відпустки ви залишаєтеся в рідному місті/селі чи вирушаєте в подорож?

WWF

Якщо це все ж подорож, який вид пересування в новому місті ви оберете?

WWF

Ви вживаєте м’ясо?

WWF

А як щодо солодкого?

WWF

Скільки годин на день ви спите?

WWF

Ви вважаєте себе справедливою людиною?

WWF

У вашій квартирі/будинку багато рослин?

WWF

А якби на вихідних сусіди влаштували «суботник» і висаджували дерева поруч із будинком, ви б приєдналися?

WWF

Ви любите тварин?

WWF

А як ви ставитеся до сортування відходів?

WWF

Ви колись брали участь в акціях чи мітингах, аби домогтися справедливості?

WWF

І наостанок. Ви колись задумалися над переїздом до іншої країни?

Здоровань чи гедоніст. Дізнайся, який ти карпатський ведмідь?
Ви — ведмідь-здоровань

Попри свої розміри та, визнаємо, грізний вигляд хижака — близько 80% харчування ведмедя протягом року — це чемне вегетаріанство. Його зуби та універсальна система травлення дозволяють йому однаково споживати як тваринну, так і рослинну їжу. Проте у Карпатах клишоногий надає перевагу рослинним кормам. Протягом року він і на галявині може «попастися», із завзяттям корови жуючи зелену траву, і по плодових деревах полазити — там він перегризає гілля з найбільшою кількістю плодів, аби поласувати яблуками-грушами на землі. М’ясо ведмідь споживає здебільшого тоді, коли рослинного корму для повноцінного існування йому не вистачає, найчастіше — ранньої весни, після того, як виходить з барлогу.
Ви — ведмідь-людина

Насправді у нас багато спільного з ведмедями. Зокрема, ми однаково бачимо світ. Адже ведмідь — одна з небагатьох тварин, яка має кольоровий зір. Він, як і ми, — має п’ять пальців на лапах, а за потреби — може ставати та ходити на задніх, що робить його ще більш подібним до людини. Або нас — до ведмедя. Крім того, вважається, що психологія ведмедів найбільше подібна до людської: клишоногі можуть вдаватися до хитрощів, наприклад, йти задом наперед, аби заплутати сліди для мисливця біля барлогу. На жаль, спільною рисою у нас є деякі хвороби, зокрема гідроцефалія (хвороба головного мозку).
Ви — ведмідь-садівник

Здається, ваша любов до рослин та природи може неабияк надихнути інших! До чого тут ведмеді? Цікавий факт: аби посадити хоча б одне дерево, людина має прикласти чимало зусиль, а от ведмедю достатньо просто жити. Можливо, клишоногий і не підозрює цього (хоча ми впевнені, все він прекрасно знає) — та він саджає ліси! Завдяки тому, що він споживає рослинну їжу і любить мандрувати на далекі відстані — у своєму посліді, який він залишає дорогою, та на своєму хутрі він розносить насіння і допомагає лісотворенню.
Ви — ведмідь мандрівник

Напевно, так, як любите подорожувати ви, не любить цього ніхто… Крім карпатського ведмедя. Клишоногі можуть долати великі відстані весною та осінню, коли їм не вистачає харчу. Також вони можуть шукати місце для облаштування барлогу — де б, зокрема, не відчувалося людського турбування. Наприклад, ведмідь з Польських Карпат промандрував цілих 200 км до нашої країни, і лише тут до душі йому припала «квартира» для зимового сну. А от молоді самці іноді перетинають кордони одночасно кількох країн Карпатського регіону у пошуках пари, буквально переходячи гори і ріки заради кохання!
Ви — ведмідь-громадянин

Схоже, вам не байдуже на все, що відбувається довкола. Ви прагнете справедливості та готові боротися за правду. А ще завжди намагаєтеся зробити так, аби ваші дії приносили якусь користь для суспільства. І в цьому є дещо спільне з карпатськими ведмедями. Скажімо, коли хижаки потребують тваринної їжі — вони полюють, в основному, на ослаблених та хворих тварин, поїдають падлину та залишки жертв інших хижаків. У такий спосіб вони підтримують здоров’я популяцій диких тварин та «чистоту» лісу.
Ви — ведмідь-гедоніст

Здається, ви обожнюєте отримувати максимум від життя. А тому ні в чому собі не відмовляєте, інколи — навіть у солодкому. А знаєте, хто ще обожнює поласувати солодощами? Бурий ведмідь! І найбільший смаколик для нього — це мед. Його органи чуття дозволяють відчути запах «рідкого золота» за 8-9 км, а дзижчання бджіл почути за 5 км! Тому жодна пасіка не сховається від цього ласуна. Через нестримну любов до меду, він, власне, і отримав своє ім’я. Адже у слов’янських мовах ведмідь — «той, хто відає мед». Проте, як і в людей, зуби у ведмедів можуть псуватися через надмірну кількість солодкого. Тому, навіть добре, що це така непроста задача — здобути мед.

Поділіться своїми результатами:

Економіка і бізнес

Комахи на безпілотниках: як підприємиця з Полтави допомагає аграріям (ВІДЕО)

Опубліковано

Засновниця компанії «Біобаланс» Любов Лисенко створила комашину ферму з мільйонами мікрояєць. Завдяки спеціальним дронам комах висаджують на рослини, аби знищувати шкідників. Історію підприємиці ми розповіли на ютуб-каналі ШоТам.

Зародження ідеї

Любов Лисенко виросла в селі на Полтавщині. Вона навчалася в медичному училищі та шість років працювала в онкодиспансері. Саме там у жінки зародилася мрія — зробити щось корисне для екології.

«Я почула слово “ентомофаги” — корисні комахи, і що за допомогою них можна знищувати шкідників, тим самим зменшувати використання інсектицидів, аби зменшувати вплив хімічний на людей і навколишнє середовище»‚ — поділилася підприємиця.

Фото: ютуб-канал ШоТам

Заснування власної справи

Любов розпочала вивчати та вирощувати корисних комах. У 2011 році вона зібрала однодумців та заснувала компанію «Біобаланс». Жінка створила комашину ферму, де вирощувала трихограм та габробраконів.

Для розпорошення комах над полями залучали аграрні літаки, але ця техніка не мала необхідної точності, тож комахи не долітали до цілі. Тоді Любов вирішила будувати власні безпілотники. Понад три роки вона працювала з інженерами над моделлю, яка б виконувала всі завдання. У 2020 році підприємиця з командою запустила в небо свій перший дрон. Відтоді компанія виготовляла один безпілотник за рік.

«До 2023 року ми дійшли з трьома літаками, які нам дозволили вижити як компанії і як бізнесу, бо була повна заборона на польоти на малій сільськогосподарській авіації»‚ — розповіла Любов.

Читайте також: Фермери зібрали перший масштабний врожай солодкої картоплі в Україні

Розширення бізнесу

Цих безпілотників не вистачало, аби виконати всі замовлення від аграріїв. Жінка розуміла, що необхідно прискорювати процеси виробництва. Тоді вона подала заявку на грантовий конкурс «Курс на Незалежність». Цей проєкт реалізовують «Астарта-Київ» та БФ «Повір у себе» за підтримки банку DEG.

Відео: ютуб-канал ШоТам

За підтримки агрохолдингу «Астарта-Київ» Любов отримала інструменти й 3D-принтер, який друкує важливі деталі для її літаків, що в рази прискорило виробництво.

Повне відео про історію підприємиці та її бізнес дивіться на ютуб-каналі ШоТам за посиланням.

Фото обкладинки: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Культура

У Софії Київській показують безплатну виставу з історіями за стародавніми графіті

Опубліковано

Виставу «Говорять ті, що слухали вічність» на території Національного заповідника «Софія Київська» показують з 20 по 29 грудня. Її організувала фундація Олени Зеленської.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Глядачі за допомогою 3D-технологій зможуть побачити історії за стародавніми графіті, які залишили на стінах Софії Київської. Під час вистави гратимуть актори та співатиме хор. Також відвідувачі зможуть отримати навушники зі звуковим супроводом.

    Фото: сайт КОВА

    Читайте також: Школярі зі Львівщини зібрали 100 тисяч гривень на створення дронів

    «Це неймовірно тепла родинна вистава. Вона справді дає змогу відчути магію Різдва й водночас єднання з нашими предками. Також ця подорож занурює в цікаві історичні факти. Сподіваюся, подія, створена нашою фундацією, подарує дітям не лише радість, а й захоплення історією та культурою», — зазначила Олена Зеленська.

    Як вказують у КОВА, упродовж десяти днів виставу зможуть переглянути понад 3600 дітей і дорослих. Режисеркою-постановницею стала Олена Коляденко.

    Нагадаємо, що благодійний фонд «Твоя опора» та «Нова пошта» запустили благодійну акцію для дітей: як доєднатися.

    Фото: сайт КОВА

    Коментарі

    Читати далі

    Суспільство

    Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини отримав новий дім на Київщині (ФОТО)

    Опубліковано

    Нове помешкання отримала родина Катерини і Олексія Тарусіних. У ньому житимуть десять дітей віком від 4 до 16 років.

    Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко

    Родина переїхала на Київщину після того, як евакуювалася з Донеччини через обстріли російської армії. У новому будинку є просторі кімнати, сучасна кухня, дитячі ігрові зони тощо. Помешкання придбали коштом субвенції з державного бюджету.

    Читайте також: На Київщині працюватиме модульна благодійна пекарня (ФОТО)

    «Щиро вітаю родину Тарусіних з цією важливою подією! Нехай новий будинок стане місцем, де пануватиме любов та гармонія, а для дітей — справжнім домом, де вони зможуть відчути себе по-справжньому щасливими. Вдячний таким родинам, які відкрили свої серця та дім для дітей, що потребують любові й турботи. Ви — приклад людяності та сили духу!» — написав Руслан Кравченко.

    Нагадаємо, що у Богданівці на Київщині відкрили перший тимчасовий освітній простір.

    Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Культура3 дні тому

    Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки

    Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...

    Суспільство1 тиждень тому

    Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

    В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

    Суспільство2 тижні тому

    «Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

    Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

    Освіта3 тижні тому

    Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

    Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...