Чи вдаєтесь ви до хитрощів у складних, небезпечних чи кризових ситуаціях?
Під час відпустки ви залишаєтеся в рідному місті/селі чи вирушаєте в подорож?
Якщо це все ж подорож, який вид пересування в новому місті ви оберете?
Ви вживаєте м’ясо?
А як щодо солодкого?
Скільки годин на день ви спите?
Ви вважаєте себе справедливою людиною?
У вашій квартирі/будинку багато рослин?
А якби на вихідних сусіди влаштували «суботник» і висаджували дерева поруч із будинком, ви б приєдналися?
Ви любите тварин?
А як ви ставитеся до сортування відходів?
Ви колись брали участь в акціях чи мітингах, аби домогтися справедливості?
І наостанок. Ви колись задумалися над переїздом до іншої країни?
Поділіться своїми результатами:
Економіка і бізнес
Засновниця компанії «Біобаланс» Любов Лисенко створила комашину ферму з мільйонами мікрояєць. Завдяки спеціальним дронам комах висаджують на рослини, аби знищувати шкідників. Історію підприємиці ми розповіли на ютуб-каналі ШоТам.
Зародження ідеї
Любов Лисенко виросла в селі на Полтавщині. Вона навчалася в медичному училищі та шість років працювала в онкодиспансері. Саме там у жінки зародилася мрія — зробити щось корисне для екології.
«Я почула слово “ентомофаги” — корисні комахи, і що за допомогою них можна знищувати шкідників, тим самим зменшувати використання інсектицидів, аби зменшувати вплив хімічний на людей і навколишнє середовище»‚ — поділилася підприємиця.
Заснування власної справи
Любов розпочала вивчати та вирощувати корисних комах. У 2011 році вона зібрала однодумців та заснувала компанію «Біобаланс». Жінка створила комашину ферму, де вирощувала трихограм та габробраконів.
Для розпорошення комах над полями залучали аграрні літаки, але ця техніка не мала необхідної точності, тож комахи не долітали до цілі. Тоді Любов вирішила будувати власні безпілотники. Понад три роки вона працювала з інженерами над моделлю, яка б виконувала всі завдання. У 2020 році підприємиця з командою запустила в небо свій перший дрон. Відтоді компанія виготовляла один безпілотник за рік.
«До 2023 року ми дійшли з трьома літаками, які нам дозволили вижити як компанії і як бізнесу, бо була повна заборона на польоти на малій сільськогосподарській авіації»‚ — розповіла Любов.
Читайте також: Фермери зібрали перший масштабний врожай солодкої картоплі в Україні
Розширення бізнесу
Цих безпілотників не вистачало, аби виконати всі замовлення від аграріїв. Жінка розуміла, що необхідно прискорювати процеси виробництва. Тоді вона подала заявку на грантовий конкурс «Курс на Незалежність». Цей проєкт реалізовують «Астарта-Київ» та БФ «Повір у себе» за підтримки банку DEG.
За підтримки агрохолдингу «Астарта-Київ» Любов отримала інструменти й 3D-принтер, який друкує важливі деталі для її літаків, що в рази прискорило виробництво.
Повне відео про історію підприємиці та її бізнес дивіться на ютуб-каналі ШоТам за посиланням.
Фото обкладинки: ютуб-канал ШоТам
Коментарі