Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Яке місто України чекає на тебе в новому році

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

0%

Почнемо із найважливішого: ви взагалі полюбляєте подорожувати?

Окей, а яким містам надаєте перевагу – великим чи малим?

Ідеальна подорож для вас – з ким?

Для вас головне у новому місті – це…

У новому місті ви, як правило, пересуваєтесь…

Скільки днів ви готові витратити на нове місто (без урахування часу на дорогу)?

Що може зіпсувати вашу подорож?

Під час подорожі ви намагаєтесь економити чи не відмовляєте своїм бажанням?

Що ви привезете додому після мандрівки?

Ви б ризикнули поїхати до міста, яке складно назвати туристичним?

У новому місті ви надасте перевагу гучному та людному бару чи затишній кав'ярні?

Окей, а для чого вам взагалі потрібні подорожі?

Яке місто України чекає на тебе в новому році
Кам’янець-Подільський або Луцьк

Здається, ви однаково комфортно почуваєтеся як у великих містах, так і в невеликих містечках. Відпочинок для вас – це спроба відновитися та отримати нові емоції, аби повернутися додому з новими силами. Спробуйте цієї зими відвідати Кам’янець-Подільський або Луцьк. Обидва міста точно вразять вас своєю історією, допоможуть абстрагуватися від гамірливого мегаполісу та відчути повільний, розмірений ритм життя. Крім того, це чудові варіанти для дводенного відпочинку. За цей час ви встигнете не поспішаючи відвідати ключові туристичні місця, головні місцеві заклади та просто погуляти містом. І Луцьк, і Кам’янець-Подільський – доволі бюджетні міста для подорожі, тож вам не доведеться довго відкладати на поїздку чи якось обмежувати себе.
Чернівці або Ужгород

Неквапливі, спокійні, затишні та комфортні міста. Ідеальний варіант для тих, хто прагне розміреного відпочинку без зайвого галасу. Водночас Чернівці та Ужгород – це неймовірна історія, привітні містяни та чудовий сервіс. Обидва міста підходять як для мандрівки з родиною, так і для подорожі з друзями, коханою людиною чи навіть наодинці. Ідеально провести в цих містах від 2 до 3 днів.
Яремче або Мукачево

Вражаюча українська природа, атмосфера різдвяних свят та спокій. Ці міста – ідеальний варіант для тих, хто прагне бодай на кілька днів відпочити від мегаполісу, постійного поспіху та буденних проблем. А ще це найбільш універсальний та гнучкий варіант для подорожі: обирайте будь-яку компанію, будь-яку тривалість та будь-який бюджет. Тут ви почуватиметесь комфортно, незалежно від програми на день.
Львів або Одеса

Хм, схоже, ви надаєте перевагу великим містам із купою закладів та чималим переліком туристичних маршрутів. Залишається обрати: різдвяний Львів чи бурхлива Одеса. Зважайте, що обидва міста можуть «здивувати» вас неочікуваною погодою. Так, наприклад, сніжний день в Одесі цілком може змінитися на дощ із «плюсовою» температурою. І так, навіть узимку. Та попри це у Львові та Одесі кожен знайде для себе щось особливе – десятки музеїв, архітектурних пам’яток та галерей. А ще ці міста – справжня знахідка для поціновувачів гастрономічного туризму. Сюди ідеально їхати бодай на 2-3 дні, адже встигнути подивитися на все за добу – просто нереально. Думаєте брати квитки на 4-5 днів? Жодних хвилювань, сумувати в Одесі та Львові точно не вийде.
Харків чи Полтава

У чомусь дуже схожі, але водночас різні й навіть контрастні міста. Ідеально підходять для маленької зимової подорожі, якщо ви втомилися щоразу їхати до Львова чи блукати вулицями Києва. І Харків, і Полтава – це міста з цікавезною історією та красивою архітектурою. Радимо залишитися тут хоча б на 2-3 дні. За цей час цілком реально пройтися головними туристичними маршрутами та просто відпочити від повсякденної метушні. Компанія – будь-яка, навіть наодинці ви знайдете, чим зайнятися та на що подивитися.
Дніпро чи Рівне

Ці міста несправедливо залишаються поза «туристичною» увагою під час зимових свят. І абсолютно даремно! Дніпро та Рівне стане чудовим варіантом для тих, хто не готовий до надмірного спокою маленьких містечок, але водночас прагне уникнути завеликої кількості туристів та багатолюдних натовпів. Саме «нетуристичність» міст дозволить вам якомога точніше відчути їхній вайб, дослідити місцеву історію та створити для себе дійсно затишний відпочинок.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Між Києвом, Вінницею, Хмельницьким та Тернополем запускають Інтерсіті

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українці тепер зможуть зручно подорожувати поїздом Інтерсіті №747/748 між Києвом, Вінницею, Хмельницьким та Тернополем.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Як зазначається, потяг максимально підлаштований під ранковий виїзд до столиці та вечірнє повернення.

Новий інтерсіті №747 відправлятиметься щоденно з Києва о 16:30, Козятин-1 18:27 — 18:29, Калинівка-1 19:00 — 19:02, Вінниця 19:19 — 19:22, Хмельницький 21:15 — 21:18, прибуття до Тернополя о 23:02.

Читайте також«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

У зворотному напрямку поїзд №748 відправлятиметься з Тернополя вранці о 06:32, Хмельницький 08:07 — 08:10, Вінниця 09:57 — 10:00, Калинівка-1 10:20 — 10:21, Козятин-1 10:53 — 10:54, прибуття до Києва о 12:45.

Маршрут запустять 10 грудня, його будуть обслуговувати найшвидшим українським поїздом — «Тарпан».

Нагадаємо, Укрзалізниця повертає «Лижний експрес» до Славська.

Окрім того, Укрзалізниця запускає новий маршрут до Будапешта та Відня.

Фото: Укрзалізниця.

Читати далі

Суспільство

В усіх українських школах з’явиться охорона, металошукачі та рамки

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство внутрішніх справ оголосило про початок впровадження програм та заходів, спрямованих на створення безпечного освітнього середовища для всіх дітей. Йдеться про те, що у кожному навчальному закладі чергуватиме працівник поліції, також встановлять металошукачі та рамки.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Згідно із його заявою, відбір фахівців для цієї служби проводитиметься через конкурс, а обрані кандидати пройдуть ретельну перевірку та медичний огляд.

Після спеціалізованого навчання, поліцейські повинні бути готовими до різних ситуацій, які можуть виникати у дитячому суспільстві.

Читайте також: З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Зазначається, що важливим етапом безпеки у школах є посилення пропускного режиму. Тому, у кожному освітньому закладі буде встановлено металошукачі та рамки для підвищення рівня безпеки. За словами Клименка, ця програма розпочнеться вже найближчим часом.

Нині 70% навчальних закладів України вже обладнані тривожними кнопками та користуються підтримкою поліції охорони. У МВС додали, що цей комплекс заходів дозволить гарантувати максимальний рівень безпеки для дітей у навчальних закладах.

Нагадаємо, у школах з’явиться оновлена дисципліна «Захист України»: навчатимуть мінної безпеки й керування дронами.

Також ми розповідали, що у Львові почали працювати Школи дозвілля для дітей.

Фото: МВС України.

Читати далі

Суспільство

Раніше таких операцій у нас не робили: як в Україні успішно лікують надтяжкі травми обличчя

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту журналістики рішень. Ми створили його для людей, які постраждали від мінно-вибухових травм.
Тут розповідаємо історії українців, які втратили кінцівки чи отримали інші тяжкі поранення, щоби люди з такими випадками знали — в їхній унікальній ситуації є вихід.

Ці історії можуть стати прикладом для держави та волонтерів, аби виробити системні рішення для людей, життя та тіло яких змінилося внаслідок війни.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, від початку повномасштабного вторгнення отримали поранення десятки тисяч українців. Велика кількість цих випадків — мінно-вибухові. 

Аби лікувати травми, деякі з яких українські медики зустрічають вперше у своїй роботі, вони співпрацюють з іноземними колегами. ШоТам розповідає, як це відбувається в Україні.

«Таких травм сучасний світ не бачив»

Тетяна Пшенична — пацієнтка, яка потрапила до українських, американських та канадських медиків у межах однієї з перших благодійних місій «Face the Future Ukraine». В Обласній клінічній лікарні Івано-Франківська вона опинилася вже через пів року після тяжкого поранення обличчя, яке отримала під час обстрілу її будинку в селі на Харківщині. 

Першу допомогу Тетяні надали в Слов’янську. Далі в Дніпрі лікарі збирали щелепу, і вже пізніше пластичний хірург скерував її на лікування до Івано-Франківська. 

«До нас Тетяна потрапила після тяжкої мінно-вибухової травми: в неї були відсутні губи, а ротову порожнину вона не могла відкрити. Її випадок був складним, адже потребував реконструктивних операцій, залучення різних фахівців

Тетяна Пшенична у своєму будинку на Харківщині. Фото: ШоТам

Тетяні розсікли рубці та розкривали ротову порожнину, щоб видалити всі пошкоджені зуби. Між операціями мало пройти пів року, і тільки після цього ми змогли формували їй ротову порожнину та губи з її слизової оболонки. 

Зараз Тетяна проходить лікування в імплантологів і стоматологів, а за кілька місяців ми плануємо нову операцію, аби доформувати губи. Тонкощі лікування в тому, що це незнайомі травми не лише для нас, але й для іноземних колег таких тяжких травм сучасний світ не бачив», — розповідає лікарка-отоларингологиня Обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську Наталія Комашко.

Наталія Комашко, лікарка-отоларингологиня Обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську.

Саме переломи середньої зони обличчя Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) називає одними з найскладніших лицевих травм. Їхнім лікуванням має займатися команда досвідчених медиків з різних галузей.

Для того, аби провести операції, до України завітала команда з 15 світових фахівців: реконструктивних хірургів, окулопластів, пластичних хірургів, оториноларингологів, анестезіологів та інших. Разом з ними працюють українські спеціалісти з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.

У роботі цієї команди здебільшого складні випадки. Щоб лікувати деяких пацієнтів, вони навіть застосовують 3D-друк кісток з титану. 

Першою в Україні отримала інноваційний протез після втрати ока

Ще однією пацієнткою лікарні в Івано-Франківську є Наталія Кошара — вчителька англійської мови з Гусарівки, що на Харківщині. На подвір’я жінки прилетів російський снаряд. Три уламки з очної орбіти Наталії видалили під час операції в Харкові, а ще кілька уламків залишилися в ключиці, печінці та стегні. Через декілька місяців жінку прооперували вже в Івано-Франківську. Завдяки інноваційній технології Наталії Кошарі встановили очний імплант. 

«Коли Наталія Кошара потрапила до нас, у неї в очній орбіті були відсутні тканини, куди можна було ставити протез. Разом з нашими лікарями працював відомий окулопласт Реймонд Чо. Він запропонував інноваційну методику, яку раніше не використовували в Україні. Суть у тому, аби брати в людини її жирову тканину й ставити в те місце, де має бути протез, тобто формувати для нього подушечку. 

Ми взяли жирову тканину з живота, а також шматок шкіри за вухом, аби сформувати повіки. Після цього поставили очний протез. Вдалося досягти того, що два ока стали виглядати симетрично, і майже немає відмінності між оком та протезом. Під час операції взаємодіяли лікарі, які займаються окулопластичною хірургією», — розповідає лікарка Наталія Комашко.

Наталія Кошара — перша пацієнтка в Україні, яка отримала очний протез за інноваційною технологією. Фото: ШоТам

Як в Україні переймають кращі практики інших країн

На такі операції лікарі на Франківщині запрошують хірургів з інших клінік та транслюють процес онлайн на науковому порталі. Це дає українським медикам змогу навчатися на практиці.  

Доктор Пітер Адамсон під час операції. Фото: ШоТам

Це не є чимось новим для України: з 2016 року в межах іншої програми співпраці «Co-Pilot» понад 100 лікарів Північної Америки відвідали нашу країну. Це реконструктивні хірурги обличчя, нейрохірурги, неврологи, травматологи тощо. Більш ніж 2000 хірургів України з 20 лікарень переглянули онлайн-трансляції операцій та вже використали цей досвід у своїй роботі.

Понад десять українських лікарів пройшли стажування в університетах США, але медики вчаться не тільки в американських вишах. Так студента Харківського медичного університету Сергія Алхімова запросили пройти стажування в Кембриджському університеті Великої Британії. 

«Нас забезпечували всім. У деяких відділеннях давали можливість асистувати на операціях, тобто тримати якісь зажими тощо. Ми отримали навички з реанімації та найсучасніші знання»,розповідає Сергій Алхімов про кількамісячне стажування, після якого планує стати хірургом.

Тепер такої співпраці буде ще більше, адже з вересня в Україні започаткували Міжнародне медичне партнерство. 25 українських лікарень отримають «побратимів» з усього світу, а це означає, що українські лікарі зможуть обмінюватися досвідом і переймати найкращі іноземні практики й надалі.

Медична допомога у разі травм є безплатною

У випадку травми для громадян України медична допомога є гарантованою та безкоштовною. Ось як описують цю процедуру в МОЗ України:

  1. Якщо людина травмувалася, відчуває різкий біль або не може рухатись — потрібно викликати «швидку» за номером 103.
  2. Медики оцінюють стан пацієнта, надають невідкладну допомогу і, за потреби, транспортують його до медзакладу.
  3. Пацієнт, якого госпіталізували з травмою, може отримати такі медпослуги: обстеження, знеболення та медикаментозну терапію, операції, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, медичну реабілітацію в гострому періоді тощо.

Якщо людина потребує складнішого втручання, сімейний лікар може направити її до медиків у інші регіони чи благодійні міжнародні місії. 

Як в Україні безкоштовно отримати протез, ми вже розповідали за посиланням.

Матеріал створено в партнерстві з ПРООН в Україні та за підтримки Уряду Японії. Серія публікацій реалізується в межах проєкту «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною».

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

Раніше таких операцій у нас не робили: як в Україні успішно лікують надтяжкі травми обличчя

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, від початку повномасштабного вторгнення отримали поранення...

Суспільство1 день тому

Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«Це було так неочікувано. Воно як бахнуло, то мене оглушило. Коли глянув на ногу, то...

Суспільство1 день тому

У селі на городі саджають картоплю, а вона — виноград. Ця вчителька з Полтавщини після закриття школи перетворила свої хобі на бізнес

Вчителька Ольга Рясна понад 30 років ходила на роботу через дорогу від свого дому й...

Суспільство1 день тому

Тисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями

Якби пес Боні зміг сказати хоча б одне слово людською мовою, то це було б...

РЕКЛАМА: