Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Коли почалася російська окупація Херсона?

Після оточення міста росіяни почали заходити в обласний центр одразу з кількох напрямків. Перші бронетранспортери російської армії прорвалися до Херсона 1 березня. А вже 2 березня окупанти перебували у всіх районах міста. Відтоді почалася історія окупації українського міста, що тривала 256 днів.
1 березня, аби завадити просуванню окупантів зі сторони міжнародного та чорнобаївського аеродромів, на місце висунулися бійці Херсонської ТРО. Цей бій став героїчним, але водночас трагічним: сили ворога переважали. Де відбулося зіткнення?

Бій відбувся в Бузковому (Шуменському) парку, поруч із вулицею Нафтовиків. 43 бійці територіальної оборони чинили спротив окупантам. У наших воїнів із собою були лише автомати та «коктейлі Молотова», у окупантів – броньована техніка. Попри це тероборонівці змогли підбити одну БМП, а згодом отримали наказ про відступ. У тому бою 30 героїв віддали свої життя, аби бодай тимчасово зупинити ворога.
Під час однієї з березневих акцій спротиву хтось із місцевих мешканців застрибнув на російський БТР, розмахуючи українським прапором. Це відео миттєво облетіло інтернет та стало символом нескореності Херсона. Знаєте, хто цей безстрашний українець?

Український правоохоронець Владислав Пастухов став символом нескореності Херсона. Ось, як він згадує той день: «Люди били по броні та намагалися зупинити її. Коли повз мене проїжджав БРТ, я заліз на нього, підняв прапор, який був зі мною. Це саме той прапор, який зберігався в нашому управлінні».
Він – ще один символ незламності Херсона. Легендарний волонтер, який навіть під окупацією збирав кошти на підтримку ЗСУ та на повну гучність вмикав державний гімн. Як його звати?

Григорій Янченко або ж Дядя Гриша – справді легенда українського Херсона. Попри інвалідність він невтомно підтримував Збройні сили України з 2014 року, збираючи кошти на потреби військових. Продовжував робити це навіть під окупацією й евакуювався з обласного центра лише у вересні.
Херсон має статус Міста-героя України. Коли він його отримав?

Херсон став Містом-героєм України 6 вересня – за указом президента України Володимира Зеленського. Тоді ж відзнаку отримали міста Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків та Чернігів.
У квітні 2022 року у Херсоні та інших тимчасово окупованих населених пунктах України почав діяти рух громадського спротиву, першочерговою метою якого був інформаційний опір окупантам. Яку назву отримала ініціатива?

У квітні 2022 року на тимчасово окупованих територіях виник рух громадського опору «Жовта стрічка». 25 квітня координатори руху закликали жителів чіпляти прапори України та жовті стрічки на вулицях і в людних місцях. Того самого дня у тимчасово окупованому Херсоні з'явилися жовті стрічки.
Коли вперше офіційно повідомили, що ЗСУ зайшли в Херсон?

Офіційна інформація про захід бійців Збройних сил України до Херсона з’явилася 11 листопада. Спочатку про це повідомило Головне управління розвідки, згодом – підтвердили в ОК «Південь». Усі попередні заяви про нібито кілька відбитих у червні вулиць не були офіційними.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Куп’янському напрямку Харківської області воїни Сил спеціальних операцій скоригували вогонь HIMARS по станції РЕБ «Синиця».
Про це повідомили у Командуванні ССО ЗС України.
Зазначається, що військові 3-го окремого полку ССО під час спеціальної розвідки на Куп’янському напрямку виявили ворожу станцію РЕБ Р-934Б «Синиця».
Екіпаж БпАК скоригував та навів по цілі вогонь HIMARS артилерійського підрозділу Сил оборони
У результаті вогневого ураження станцію РЕБ знищено.
Читайте також: Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни
Про ССО України
Сили спеціальних операцій Збройних сил України — окремий рід сил Збройних сил України, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Неофіційним гімном є пісня «Тихо прийшов, тихо пішов», написана під час російсько-української війни. Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну воїни ССО виконали низку важливих спецоперацій, зокрема:
- підірвали понтонний міст окупантів на Луганщині;
- знищили ворожі «Гради», що обстрілювали Сіверськодонецьк;
- виявили та знищили станцію зв’язку окупантів на Харківщині;
- підірвали ворожий КамАЗ у глибокому тилу ворога;
- підірвали у тилу ворога міст на Донеччині;
- захопили БПЛА «Орлан-10» із заводською документацією.
Нагадаємо, ССО спільно з СБУ та розвідниками виявили і знищили «Солнцепек».
Фото: facebook.com/usofcom.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські риболовні судна допущені до роботи у водах Антарктики.
Про це повідомили в Державному агентстві меліорації та рибного господарства України.
Зазначається, що за результатами участі української делегації у 42-му засіданні Комісії по збереженню морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР) українські риболовні судна були допущені до вилову водних біоресурсів та здійснення наукових досліджень у водах Антарктики.
Зокрема, відповідно до звернень українських суб’єктів господарювання Україною було заявлено про наміри здійснення вилову антарктичного криля (1 риболовне судно) та риб роду іклачів (4 риболовних судна).
Читайте також: Вертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці
1 грудня 2023 року, з початком нового промислового сезону 2023/2024 у зоні відповідальності ККАМЛР, українські судна приступають до вилову цінних антарктичних водних біоресурсів для забезпечення свого внеску у задоволення продовольчих потреб України та Світу.
Нагадаємо, в Україні запустили експериментальний проєкт із розвитку марикультури.
Також ми розповідали, як український мандрівник Віктор Стинич показав ферму у селищі Буштин на Закарпатті, де вирощують найдавнішу рибу на Землі, а саме форель та осетрів.
Фото: facebook.com/dargua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фінляндії має намір почати виробництво артилерійських боєприпасів для України. Відповідне рішення ухвалять до Різдва.
Про це повідомив міністр оборони Фінляндії Антті Хаккянена в інтерв’ю Iltalehte.
«Ми завершили переговори про те, як Фінляндія буде і далі нарощувати виробництво боєприпасів для озброєння України. Це рішення буде ухвалено найближчим часом», — сказав Хаккянен.
Як зазначив чиновник, це питання, ймовірно, буде вирішено до Різдва. Він додав, що наразі оголошено план зі значного збільшення виробництва боєприпасів.
«Намір полягає в тому, щоб підтримати Україну ще сильніше, ніж зараз. Водночас ми будемо й надалі підвищувати готовність Фінляндії та країн Північної Європи до виробництва боєприпасів», — додав Хаккянен.
Читайте також: З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході
Зазначається, що їхнє виробництво буде збільшено на десятки мільйонів євро.
Фінська допомога для України
25 листопада Фінляндія оголосила про 3 млн євро додаткової підтримки для України.
23 жовтня Фінляндія передала Україні 9 спецавтомобілів (4 карети швидкої допомоги, 3 пожежні автомобілі, 1 автоцистерну та 1 автопідйомник).
Раніше енергетики Херсонщини отримали 37 трансформаторів від Швеції, Фінляндії та Нідерландів.
Фото: iltalehti.fi.