Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Хто ви з сучасних українських письменників?

Опубліковано

0%

На сторінках вашої книги буде багато:

Яка із наведених цитат найбільше “торкає” вашу душу?

Уявімо, ви досягли визнання у письменницькій творчості. Чи зможете ще й заспівати?

Що про вас, як митця, могли б сказати?

Ваша творча натура прагне:

Чи готові ви у кожній новій книзі описувати секс, пригоди, Львів?

Якою бачите свою аудиторію:

Хто ви з сучасних українських письменників?
Люко Дашвар

Зізнайтесь, у творах авторки вас теж приваблює містика? А її книги ви читаєте за 2-3 дні, без перерви на рекламу? Кілька цікавих фактів про письменницю: справжнє ім’я - Ірина Черненко. Раніше вона пройшла курс нейролінгвістичного програмування, а також навчалася сценаристської майстерності у голлівудського професора Річарда Креволіна.
Сергій Жадан

Вау! Та ви ж літературний хуліган/ка. Вам теж притаманні футуризм і трохи анархізм? Цікаве про письменника: його роман “Ворошиловград” екранізовано під назвою “Дике поле”. А ще він фронтмен гуртів “Жадан і Собаки” та “Лінія Маннергейма”.
Ліна Костенко

Схоже, вам теж подобається бути в опозиції до режимів та політичного безглуздя? Не боїтеся вголос озвучувати свої думки та відстоювати власну позицію. Кілька цікавих фактів про письменницю: навчалася у школі №100, що розташовувалася раніше на Трухановому острові (поселення було зруйноване під час Другої світової війни). У 2005 році письменниця разом із вченими їздила до Чорнобильської зони, аби врятувати культурні артефакти та предмети побуту.
Юрій Винничук

Вітаємо! Схоже, ви справжній поціновувач/ка чорного гумору, замішаного на стьобі та іронії. Тоді, замість тисячі слів, ловіть ще одну кумедну цитату: “Весілля закотили на всю губу. У місті помітно поменшало блудних котів і собак, а що вже ворон упольовано — то й ліку нема. Стрийна напекла таких курчат у сметані, що гості мало пальці не попроковтували, не здогадуючись, що ще вчора ці курчата каркали на деревах”. (Весь текст тут).
Безіменний копірайтер

Мабуть, ви ще не знайшли себе і свого прототипу у сучасній українській літературі. Спробуйте завітати до книгарні. Цілком імовірно, що ваше джерело натхнення може бути серед книг маловідомих письменників, які ще тільки чекають свого часу. І ви встигнете захоптися кимось до того, як це стане мейстрімом :).

Поділіться своїми результатами:

Освіта

Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме

Опубліковано

Підлітки з Київщини, Чернігівщини та Миколаївщини отримали фінансування у межах програми UActive від благодійного фонду savED. Загалом 20 команд школярів презентували свої ідеї, 10 з них отримали по 5000 доларів на втілення проєктів, спрямованих на відновлення і розвиток громад, постраждалих від війни.

Про це повідомляють представники фонду.

Як підлітки готувалися до проєктів

Протягом 15 тижнів учасники вивчали проєктний менеджмент і працювали над соціально важливими ініціативами для своїх громад. На фінальних презентаціях школярі захищали свої ідеї перед журі, до складу якого увійшли відомі громадські діячі, митці, підприємці та представники фондів.

Христина Кащук, лідерка програми UActive, пояснює:

«Ми бачимо, як підлітки хочуть реалізовувати ідеї, які допоможуть соціалізуватися і створити місця для дозвілля. Багато з них пережили окупацію, і це стало поштовхом для змін. UActive — це не лише про гранти, це про розвиток лідерських ініціатив і підтримку втілення ідей».

Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл

Від екобаків до культурних просторів

Серед проєктів, що отримали фінансування:

  • команда зі села Шпитьки на Київщині створює гурток 3D-друку для виготовлення екобаків із переробленого пластику;
  • школярі з Новокиївки на Миколаївщині облаштують Алею пам’яті захисникам і оновлять музей гімназії з інтерактивною виставкою;
  • у Червоній Долині облаштують тематичний простір-їдальню у стилі світу Гаррі Поттера, адже їхній ліцей зруйнували авіаударом у 2022 році;
  • учні Антонівки на Миколаївщині створять перший у громаді простір для фізичних активностей і реабілітації.

Команди, які не отримали фінансування, стали частиною спільноти випускників UActive. Учасники продовжать працювати над своїми проєктами, отримуючи наставництво і допомогу у пошуку ресурсів.

Про фонд savED

Благодійний фонд savED займається відновленням доступу до освіти у громадах, які постраждали від війни. Його проєкти включають облаштування освітніх просторів «Вуликів», відновлення шкіл, організацію укриттів і підтримку ініціатив підлітків у межах програми UActive.

Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).

Фото: благодійний фонд savED.

Коментарі

Читати далі

Культура

У квітні пройде третя «Книжкова країна» на ВДНГ: що там буде

Опубліковано

З 24 по 27 квітня ВДНГ перетвориться на «Книжкову країну». Третій фестиваль обіцяє понад 300 подій для книголюбів усіх вікових категорій: презентації книжок, зустрічі з авторами, майстер-класи, дискусії та відкриті зібрання книжкових клубів.

Про це повідомляє «Книжкова країна».

Новинки для військових і ветеранів

Цьогоріч фестиваль приділяє більше уваги воєнній тематиці. У програмі з’явиться окремий напрям комбатантської поезії, театральні вистави на військову тематику, вітрина воєнної літератури та читання для військових і ветеранів.

Простір для підлітків і автограф-сесій

Для підлітків підготували розширену програму, а любителі автографів зможуть зручно спілкуватися з авторами в спеціально облаштованій зоні.

Анна Завальська куруватиме проєкт «Родинні читання» — серію заходів для сімей, що заохочують до спільного читання.

Крім того, фестиваль стане майданчиком для вручення премії книжкових блогерів.

Читати також: На Хрещатику відкрили другу книгарню-кав’ярню «Закапелок»

Фантазійний декор

Організатори облаштують фотозони з гігантськими квітами, контактні інсталяції та дзеркала для яскравих світлин. Тематичні кав’ярні й чайні куточки додадуть затишку — каву тут подаватимуть із мінібукетами.

Нагадаємо, що книга Вікторії Амеліної увійшла до списку найзахопливіших видань 2025 року за версією BBC.

Фото: фейсбук «Книжкової країни».

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні запустили перший сервіс для перевірки та сплати штрафів за паркування

Опубліковано

Штрафи за паркування тепер можна перевіряти та сплачувати онлайн за кілька секунд — у застосунку «Штрафи UA» з’явилася нова функція, яка дозволяє оперативно контролювати всі порушення, переглядати фото-підтвердження і одразу сплачувати штраф зі знижкою 50% у перші 10 днів.

Про це повідомляють представники застосунку.

Як працює сервіс

Раніше повідомлення про штрафи залишали «під склоочисником» автомобіля. Часто це призводило до проблем, адже штраф могли загубити, змити дощем або навіть вкрасти ворона, як це сталося в одному з курйозних випадків, про які розповідають у службі підтримки.

Тепер водії у 19 містах України можуть миттєво отримувати інформацію про штрафи через мобільний застосунок. Можливість перевірки та оплати покликана знизити ризики втрати повідомлення й уникнути проблем із банківськими рахунками чи вилученням авто.

«Штрафи UA» також гарантують погашення штрафу — така послуга наразі унікальна для України.

Читати також: Українська розробка отримала дві престижні нагороди на CES у Лас-Вегасі

Міста, де працює функція

Новий сервіс доступний у таких містах:
Одеса, Дніпро, Львів, Вінниця, Житомир, Тернопіль, Івано-Франківськ, Біла Церква, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Трускавець, Стрий, Дрогобич, Самбір, Хуст, Білгород-Дністровський, Золотоноша, Володимир-Волинський, Вознесенськ.

Міста обрали через їхню активну позицію у вирішенні проблем із порушеннями паркування. За офіційними даними, такі порушення — одні з найпоширеніших серед порушень ПДР.

Вплив на культуру водіння

Швидкий доступ до інформації про штрафи та можливість зручної сплати сприяють підвищенню свідомості водіїв і покращують культуру паркування. Водночас муніципальні інспектори отримують ефективний інструмент для впливу на порушників і забезпечення безпеки міського транспорту, пішоходів і водіїв.

Про сервіс

«Штрафи UA» — національний сервіс, який працює з 2016 року. За цей час застосунок допоміг понад 2,5 мільйонам водіїв уникнути прострочень, сплатити штрафи, купити автоцивілку, зелену картку та зберігати документи в електронному форматі. Завдяки сервісу до бюджету України надійшло понад 340 мільйонів гривень.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство1 тиждень тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...