Суспільство
Таємничі підземелля та цілющі джерела. Шість місць на Волині, які ви точно запам’ятаєте
Таємничі підземелля, козацькі стежки та цілющі джерела. Все це чекає на охочих відправитися в подорож Волинською областю. Тут можна відпочити з користю: доторкнутися до історії й гарно провести вільний час. Завітавши до Волині, не забудьте скупатися в неймовірних озерах, випити цілющої джерельної води та пройтися місцями відомої битви минулого. Ми зібрали шість найкращих туристичних місць, які точно вартують уваги. У переліку не лише Луцьк, а й місця неподалік з ним.
Луцький замок князя Любарта
Погляньте на купюру у 200 гривень. Помітили там замок Любарта? Луцьк знає його як найстарішу будівлю. Її будівництво розпочали ще у 1350-ті роки на місці колишнього поселення, що виникло в далекому Х столітті. Форма замку нагадує рівносторонній трикутник із випнутими сторонами й відстанями між вежами у 100 метрів. Висота стін становить приблизно 12 метрів над валом. Товщина сягає до 3 метрів. Науковці колись підрахували, що загалом під час будівництва замку використали до 5 мільйонів цеглин. Стіни й вежі вимурувані у готичній системі кладки. На стінах містяться бойові галереї з бійницями.
Особлива атмосфера місця Середньовіччя відчувається ще перед мурами. Сьогодні Луцький замок — це цілий музейний комплекс. На другому поверсі В’їзної вежі ви можете переглянути виставку «Плитниця», де експонуються старовинні будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень. Не полінуйтеся піднятися на оглядовий майданчик вежі, з якого відкривається вигляд на старе місто. У нижньому ярусі Владичої вежі можна потрапити у середньовічну в’язницю. Ярусом вище — виставка замкової зброї з арсеналом XV-XVII століть. А на двох верхніх ярусах вежі розмістився єдиний в Україні музей дзвонів.
Як дістатись: Луцьк, вул. Кафедральна 1А
Шацький національний природний парк
Не можемо оминути увагою й це місце, адже воно доволі популярне серед українців та туристів. Унікальний куточок на території України, що поєднує цілюще повітря, величні ліси, піщані пляжі та срібну воду озер. Парк створили у 1983 році в Шацькому районі Волинської області. Зараз його площа займає більш як 49 тисяч гектарів. Велика цінність цієї землі — це озера, яких 24 на території парку. Тут розташований Світязь — найбільше озеро України. Вважається, що до складу води в ньому входять частинки срібла і гліцерин, що омолоджують шкіру і добре впливають на загоєння ран. Також цікавими є такі озера як Пулемецьке, Луки, Перемут, Люцимер, Пісочне тощо.
Шацький природний парк — це хороше місце для спокійного і тихого відпочинку на природі. Вода в озерах чиста, навіть мінералізована, тож там спокійно можна купатися. Також ви зможете покататися на човнах, каяках, сапах і вейкбордах. А ще радимо пройтися лісами: побачите різноманіття лікарських трав і велику кількість грибів. На Шацькі озера часто приїжджають, щоб порибалити. Тут водиться щука, окунь, плотва, карась і вугор, а ще є раки.
Як дістатись: з Луцька можна доїхати на власному авто (приблизно 160 км) або міжміським автобусом
Луцькі підземелля
Ці місця цікаві тим, що вони мало досліджені, наповнені переказами та легендами. Підземні лабіринти були створені ще в XVI-XVIII століттях. Дослідники виявили понад 50 підземних приміщень, де знайшли чимало побутових речей і знарядь праці. Наприклад, під костелом святого Павла і Петра виявили тюремний комплекс з камерою на одну людину. За легендою, підземні ходи з’єднували Луцьк з навколишніми селами Шепелем, Жидичином, Оликою тощо.
Тут можна перенестися на кілька століть назад і побувати на місці справжніх в’язнів завдяки цілому тюремному комплексу підземелля. Камери вражають своїми розмірами — приблизно 50 квадратних сантиметрів кожна. Посеред тюрми розташований колодязь, а поза її межами — склеп. Екскурсії лабіринтами проводять щоденно о 10:00, 12:00, 14:00 та 16:00. Квиток для дорослого коштує 50 гривень, дитячий (від 10 років) і студентський — 25.
Як дістатись: Луцьк, вул. Кафедральна, 6
Оконські джерела
Джерело в селі Оконськ, що не замерзає, називають поліським дивом і чудом природи. За переказами, життєдайну Оконську воду пили повстанці Северина Наливайка та козаки Богдана Хмельницького. Вода тут дійсно специфічна. Температура її в озері протягом року не змінюється і становить дев’ять градусів. До того ж вона настільки чиста, що в ній навіть можна розводити таку примхливу рибу як форель.
Тут ви зможете випити смачну джерельну воду та набрати її з собою в дорогу — вона зберігає свою свіжість протягом декількох днів. Для цього біля джерел обладнали спеціальний вивід води. Вважається, що вода тут додає життєвих сил, а саме місце має сильну позитивну енергетику. Поблизу водойми — місце для стоянки автомобілів, кав’ярня, майданчик для огляду та фотографування.
Як дістатись: доїхати до Оконських джерел, які розташовані за 70 кілометрів від Луцька, можна на автівці трасою Р14
Читайте також: Подорожуємо Прикарпаттям: сім неймовірних місць, які точно вартують уваги
Музей технічного прогресу
Не так давно, у серпні 2018 року, до цікавинок Волині додалася ще одна. У Луцьку відкрили дивовижний музей науки й техніки. Це місце наочно демонструє новому поколінню українців, які винаходи існували до них. Це єдиний музей такого роду в України. Тут можна побачити понад тисячу раритетних винаходів, які ще вчора були повсякденням.
Потрапивши всередину, відчуєте себе, ніби в магазині 90-х років минулого століття. На вітринах виставлені раритетні телефони, прадавні вили, лопати, праски та ткацькі станки. А ще в музеї зберігається неймовірна колекція годинників, які дивують розмірами та формами, та колекція радіотехніки. Діти тут зможуть покерувати роботами-боксерами та шпигунами, подивитися на роботанець та влаштувати танкову битву. Вхід коштує 100 гривень. Працює музей в будні з 12:00 до 20:00 та у вихідні з 11:00.
Як дістатись: Луцьк, вул. Карбишева, 1
Меморіальний комплекс «Поле Берестецької битви»
Ви точно чули про доленосну битву козаків з поляками під Берестечком під час Національно-визвольної війни у середині XVII століття. Тоді армія Богдана Хмельницького зазнала поразки. Ця неабияк вплинуло на подальший розвиток історії України. Тепер на цьому місці — меморіальний комплекс «Поле Берестецької битви», відомий також як «Козацькі Могили».
На місці комплексу ви зможете побачити історичні пам’ятки, які збереглися до наших днів. Серед них — козацький цвинтар в урочищі Монастирщина, де розташовані поховання козаків із надмогильними кам’яними хрестами. А ще тут є озерце Козакова Яма, яке пов’язують із героїчним подвигом останнього з трьохсот козаків. Пройтися зможете й островом Гайок (місце бою і героїчної смерті 300 учасників Берестецької битви), місцями козацьких переправ та урочищем Попів Горб. Відчути дух героїчної битви допоможуть й експонати XVII століття в музею, знайдені на полі Берестецької битви. Серед них — зброя козаків та повстанців та їхні особисті речі.
Як дістатись: з Луцька можна дістатися на власному авто (приблизно 65 км) або міжміським автобусом
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі