Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорожуємо Прикарпаттям: сім неймовірних місць, які точно вартують уваги

Опубліковано

Якщо ви бажаєте ближче доторкнутися до Гуцульщини, вам точно варто поїхати в подорож до Прикарпаття, Івано-Франківська область. Регіон відомий своїми неймовірними водоспадами, скелями та островами. Місцевий колорит не залишить байдужими навіть туристів, які вже кілька разів бували в цих місцях. Пропонуємо підбірку семи місць, які точно варто відвідати у цьому регіоні.

Скелі Довбуша

Фото: vidviday.ua

Якщо ви турист, який полюбляє гірські схили, то точно чули про «Скелі Довбуша». Це дійсно унікальна пам’ятка історії та природи, розташована за три кілометри від села Бубнище на Івано-Франківщині. На висоті у 668 метрів над рівнем моря ви можете насолодитися краєвидами неповторних за своїми формами каменів, що нагадують дивовижних істот. Глибокі темні ущелини, потаємні ходи та стежки не залишать нікого байдужим.

За переказами, у XVII–XVIII століттях тут таборували опришки — учасники українського селянського повстанського руху в Галичині, — які використовували печери під сховище. Це місце назвали на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Поруч зі скелями чимало гостинних колиб, де туристи можуть поїсти й відпочити.

Як дістатись: треба доїхати з Івано-Франківська рейсовим міжміським автобусом до Болехова, а далі 15 кілометрів автостопом чи пішки, або їхати на авто до підніжжя скель.

Манявський водоспад

Фото: vidviday.ua

Неподалік однойменного села на гірській річці Манявка розташувався одним із найкрасивіших і найбільших водоспадів України. Висота падіння води там становить приблизно 18 метрів, вона спадає вниз трьома каскадами. Манявський водоспад є унікальною пам’яткою природи. Водойма розташувалася в ущелині, через це тут затишно і приємно в будь-яку пору року.

Читайте також: Де відпочити на вихідних? Сім унікальних місць Херсонщини, які варто відвідати кожному

Туристи можуть не тільки помилуватися його красою, а й скупатись у невеличкому озері біля підніжжя водоспаду. Кажуть, що воно має цілющий ефект, а ще там можна набути нових життєвих сил. У давнину це місце вважалося містичним, нібито тут проводили язичницькі обряди. А за розповідями місцевих, вночі біля водоспаду можна почути спів німф.

Як дістатись: автомобілем до села Підгір’я, а потім до села Солотвин і звернути на Маняву, далі пішки.

Галицький національний природний парк

Фото: halychpark.if.ua

Це приблизно 14 тисяч гектарів території поблизу містечка Галич — колишнього центру Галицько-Волинського князівства. Сюди приїжджають, щоб насолодитися мальовничою природою з чистим повітрям, дикими тваринами, озерами та річками. 

Парк також може похизуватися лісовими урочищами, різноманіттям ландшафтів, карстовими скелями та печерами. А через всю територію парку протікає величний Дністер. Тут мешкають приблизно п’ять тисяч видів тварин, з яких 355 видів хребетних: комах, денних й нічних метеликів, жуків. Відкритий протягом цілого року, він є ідеальним місцем для відвідування любителями природи.

Як дістатись: з Івано-Франківська можна доїхати автомобілем або потягом до станції в місті Галич.

Острів Інь-Янь

Фото: spadok.org.ua

Така назва — не випадкова. Візуально ці два невеличкі острівці на річці Дністер, що входять до Національного природного парку «Дністровський каньйон», дуже схожі на китайський символ інь і янь. Як стверджують місцеві жителі, два клаптики землі утворилися на межі Івано-Франківської та Тернопільської областей у 1969 році після сильної повені. Відтоді острів не зникає, попри погодні негаразди та численні паводки. Кажуть, що на острівцях панує справжня гармонія, яка надихає туристів і дає їм неймовірні сили.

Побачити острів можна і з висоти пташиного польоту, і для цього навіть не потрібно мати квадрокоптер. Достатньо лише піднятися на гору зі сторони села Литячі. Інь-Янь разом із Дністровським лиманом постане як на долоні. Головне — не потрапити у часи, коли каньйон огортає туман. Якщо плануєте добратися до острова на човні чи катамарані, пам’ятайте про безпеку, адже течія з обох сторін водойми досить швидка.

Як дістатись: доїхати можна на автомобілі або автобусам. Для цього з Івано-Франківська або Тернополя треба відправлятися до сіл, які розташовані поруч з каньйоном (Хмелева, Михальче, Литячів).

Яблуницький перевал, Яблуниця

Фото: www.smile-tour.com.ua

Це транспортна артерія, яка з’єднує Івано-Франківську та Закарпатську області. Це місце манить туристів за оглядові майданчики на висоті в 931 метр над рівнем моря, звідки відкривається неймовірний краєвид на гори Говерлу, Петрос та Свидовецький хребет.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Окрім виду на гірські масиви, це місце відоме своїм сувенірним ринком. Тут ви зможете придбати традиційні гуцульські речі, як-от, вовняні шкарпетки та вишиванки, та ще й вдосталь наїстися карпатських страв. Місцеві також називають перевал «татарським», бо у XIII столітті цим шляхом до Європи йшла монголо-татарська орда.

Як дістатись: на авто трасою Львів — Рахів, також з Івано-Франківська в напрямку Яблуниці щогодини їдуть автобуси.

Поляна кохання у Яремче

Фото: ua.igotoworld.com

Це ще одне місце, оповите стародавніми легендами. Через свою часткову схожість з формою серця цю галявину назвали «Поляною кохання». Хоча місцеві жителі пов’язують назву з легендою про гуцульську дівчину, яка кинулася зі скелі через зраду коханого. 

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Туристам це місце цікаве через прекрасні краєвиди та джерело мінеральної води, насиченої сірководнем. Вважається, що ця водойма цілюща — особливо корисна для хворих на виразку, гастрит, коліт та інші захворювання шлунково-кишкового тракту. Хоча запах у води — доволі специфічний.

Як дістатись: на авто або автобусі до Яремча, а звідти потрібно піднятися до скелі на березі Прута, приблизно за кілометр від водоспаду Пробій, вище за течією.

Екоферма «Вікінги Карпат»

Фото: compass-tour.com.ua

Якщо ви ніколи не каталися на конях німецької спортивної породи й не бачили кіз африканських порід, це місце вам має сподобатися. Ферма розташована у мальовничому карпатському селі Шевченкове, її створили переселенці з Донеччини. Туристи тут можуть також спробувати подоїти кіз чи постригти овечок і взяти собі трохи шерсті як сувенір. Також на екофермі можна випити свіжого молока і придбати екопродукти — козячий сир та масло. Особливо відпочинок тут сподобається дітям, адже вони зможуть погратися з маленькими козенятами.

Як дістатись: з Івано-Франківська можна доїхати на авто (73 км). А ось зі Львова їздять електропоїзди приміського сполучення Львів — Лавочне, Львів — Мукачеве та автобус Львів — Славське.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення