Суспільство
«Синій бик» Марії Примаченко з’явився на українських поштових марках
Укрпошта ввела в обіг поштову марку із картиною Марії Примаченко «Синій бик» (1947 р.).
Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.
Тираж марки – 150 000 примірників. Номінальна вартість – V (еквівалент 9 гривень), що відповідає тарифу на пересилання простого листа масою до 50 г в межах України. До поштової марки випущено конверт «Перший день» і виготовлено штемпель спецпогашення «З Новим 2021 роком! Рік бика».
Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок
«Образи Марії Примаченко наповнені символами природної енергії. Тепер вони інтегровані у поштову марку і доповнюють додатковим змістом листи, які люди відправляють один одному. Ми раді, що колаборація з Укрпоштою дає можливість нагадати українцям про багатий творчий спадок, який талановита мисткиня залишила після себе. Марія Примаченко створила цілий світ дивовижних звірів, але саме “Синій бик” був обраний як символ 2021 року. Приємно бути причетним до проєкту, результатом якого стало народження нової символічної марки», – генеральний продюсер Art Nation Едуард Ахрамович.
Укрпошта не вперше випускає поштові марки, присвячені творчості мисткині. У 1999 році національний поштовий оператор ввів в обіг зчіпку з двох марок «Гороховий звір», «Дикий чаплун» та купоном із портретом Марії Примаченко.
Довідка
Марія Примаченко (1909–1997) – народна художниця, майстер українського «наївного мистецтва». Найбільш впізнаваною є її унікальна «звірина серія» – казкові звірі з людськими рисами, монстри із роззявленими пащами, райські птахи – таким був фантастичний світ художниці. Цим роботам не має аналогів ні у вітчизняному, ні у світовому мистецтві. Її картини полонили уяву навіть Пабло Пікассо. У доробку художниці понад 900 унікальних картин, які виставлялися в Парижі, Монреалі, Празі, Варшаві, Софії. 2009 рік за рішенням ЮНЕСКО було визнано роком Марії Примаченко.
Читайте також: Зшити собі нову долю: як у Полтаві та Мелітополі допомагають жінкам із вразливих груп
Нагадаємо, Укрпошта випустила конверти на честь Героїв України.
Як ми повідомляли раніше, в Україні з’явиться електронна поштова марка.
Усі фото: ukrposhta.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі