Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сили ППО знищили дві ракети Х-59 та 11 безпілотників Shahed

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сили протиповітряної оборони України під час нічного обстрілу 16 жовтня знищили дві ворожі ракети Х-59 та 11 безпілотників Shahed.

Про це повідомили у Повітряних силах ЗСУ.

За інформацією, уночі 16 жовтня російські окупанти атакували Україну з кількох напрямків, застосувавши балістичне озброєння, керовані авіаційні ракети та ударні безпілотники.

Усього зафіксовано пуски:

  • однієї балістичної ракети «Іскандер М»,
  • п’яти керованих авіаційних ракет Х-59,
  • 12 ударних безпілотників типу Shahed-136/131.

Авіаційними ракетами атаковано північні та східні регіони України, шахеди противник направив у різних напрямках, зокрема на захід.

Унаслідок бойової роботи силами та засобами Повітряних Сил знищено дві керовані авіаційні ракети Х-59 та 11 Shahed-136/131.

Читайте також: Пиріжки «від баби Ані». 81-річна жінка пережила окупацію росіян, а тепер пече для ЗСУ

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, воїни Сил спеціальних операцій скоригували вогонь HIMARS по ворожій роті екіпажів безпілотників ZALA..

Фото: Повітряні Сили ЗСУ.

Суспільство

В України максимально спростили встановлення міні-ТЕЦ під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Кабінет міністрів спростив процедуру розміщення Міні-ТЕЦ або ж когенераційних газопоршневих установок. Тепер їх можна буде встановити без проходження низки дозвільних процедур.

Про це повідомили у телеграм-каналі прем’єр-міністра України.

«Ці установки створять резерв потужності на випадки екстреного відключення електропостачання й водночас децентралізують генерацію», — йдеться у дописі.

Зазначається, що установки необхідні для забезпечення безперебійного електроживлення шкіл, лікарень та об’єктів критичної інфраструктури.

Читайте також«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Шмигаль повідомив, що завдяки співпраці з USAID до кінця 2023 року Україна має отримати 69 установок малої та середньої потужності і вже цієї зими Україна матиме позитивний результат від їхньої експлуатації.

Про Міні-ТЕЦ

Когенерація — це енергоефективний процес, який передбачає одночасне виробництво електричної й теплової енергії.

На відміну від великих централізованих електростанцій, які також використовують комбіноване виробництво електрики і тепла (ТЕЦ), когенерація — метод, який застосовується на об’єктах розподіленої енергетики (міні-ТЕЦ) — власних електростанціях на підприємствах, інфраструктурних та житлових об’єктах.

Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.

Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14 багатоповерхівок.

Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Фото: eurodiesel.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Німеччина та ЄІБ нададуть Україні €20 млн на розвиток відновлюваної енергетики

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України домовилось з урядом Німеччини та Європейським інвестиційним банком про грант на суму 20 мільйонів євро для програми рішень відновлюваної енергетики.

Про це повідомили у пресслужбі міністерства на фейсбук-сторінці.

Грант покликаний підтримати розвиток відновлюваної енергетики в Україні, зокрема під час відбудови муніципальної інфраструктури у громадах.

«Ця угода є ще одним кроком у нашій співпраці з Європейським інвестиційним банком і урядом Німеччини для зміцнення енергетичної безпеки України на тлі російської війни», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

Зазначається, що орієнтація на зелену енергетику — стратегічний крок для енергетичної незалежності України. Громадські будівлі споживають значну кількість енергії для освітлення, опалення, охолодження та живлення електропристроїв. Інтеграція відновлюваної енергетики має кілька переваг: безперервність надання послуг, економія коштів, скорочення викидів, підвищення стійкості та зменшення нестабільності цін.

У міністерстві зазначили, що програма розроблена для впровадження енергоефективних рішень у громадських будівлях: школах, лікарнях та дитячих садках.

Грантові кошти будуть виділені громадам та містам, що вже отримують фінансування в межах наявних рамкових кредитних угод ЄІБ. Серед них – Програма енергоефективності громадських будівель в Україні (UPBEE) і дві програми з відновлення: Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (UERP) і Програма з відновлення України (URP).

Допомога буде надана на забезпечення системами сонячної енергії, геотермальними тепловими помпами, а також пошук рішень для використання енергії біомаси.

Нагадаємо, на Волині викладачі ліцею виготовляють сонячні зарядні пристрої для ЗСУ.

Раніше ми повідомляли, що у Тернополі встановили першу в Україні сонячну енергосистему SmartFlower.

Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration.

Читати далі

Суспільство

Robota.ua запустила нову платформу у співпраці з Міноборони

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство оборони України та платформа з працевлаштування robota.ua підписали меморандум про співпрацю в межах реалізації проєкту рекрутингу в ЗСУ. Ініціатива покликана покращити процеси відбору вмотивованих військовослужбовців.

Про це повідомили у пресслужбі Міноборони.

Як зауважили у відомстві, robota.ua стала третьою компанією, з якою Міноборони підписало таку угоду.

Зазначається, що robota.ua запустила окремий спецпроєкт з інформацією по рекрутингу та вакансіями на потребу ЗСУ. Ознайомитися з ним можна за посиланням.

На сайті спецпроєкту можна самостійно обрати підрозділ і посаду, відгукнувшись на вакансію, що відповідає вашому професійному досвіду.

Як підкреслили на платформі robota.ua, персональні дані без згоди кандидата нікому не передаються. До того ж відгукнутись на вакансію можна з анонімним резюме – приховавши ім’я, фото, контакти та колишніх роботодавців.

На платформі «Рекрутинг для захисту України» кандидати самостійно обирають спеціальність, на яку вони хочуть мобілізуватися, попередньо ознайомившись з вимогами та деталями вакансій.

Читайте такожЗамість лотереї у військкоматі – професійний рекрутинг. Хто наймає копірайтерів та піарників для ЗСУ? Кейс платформи Lobby X

За останні тижні кількість вакансій Збройних Сил України на платформах з пошуку роботи та відгуків на них суттєво зросла і продовжує демонструвати позитивну динаміку.

«Дуже приємно, що дедалі більше компаній залучається до нашого спільного проєкту рекрутингу. Збройні Сили України нині потребують фахівців у різних сферах. І є багато людей, які хочуть долучитися до війська за зрозумілим алгоритмом саме туди, де їхній цивільний досвід буде мати найбільший попит. Саме тому ми й надалі розвиватимемо співпрацю із тими компаніями на ринку рекрутингу, які надають безплатні послуги», — наголосила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

«Для нас дуже велика честь доєднатися до цього проєкту. Зараз дуже важливо допомагати створювати в Силах оборони України сучасну систему рекрутингу і бути частиною цього процесу. Ми розуміємо, що Збройні Сили потребують не лише людей на передовій, а ще, наприклад, кухарів чи спеціалістів з логістики. В цьому ми будемо допомагати всіма можливими силами, адже розуміємо, що зараз усі мають працювати на перемогу», — наголосив генеральний директор robota.ua Валерій Решетняк.

Нагадаємо, Азов та Work.ua запустили рекрутингову кампанію під гаслом «Війську потрібні різні професії».

Також ми розповідали, що Міноборони розпочало проєкт рекрутингу до ЗСУ.

Фото: mil.gov.ua.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 годину тому

Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«Це було так неочікувано. Воно як бахнуло, то мене оглушило. Коли глянув на ногу, то...

Суспільство2 години тому

У селі на городі саджають картоплю, а вона — виноград. Ця вчителька з Полтавщини після закриття школи перетворила свої хобі на бізнес

Вчителька Ольга Рясна понад 30 років ходила на роботу через дорогу від свого дому й...

Суспільство4 години тому

Тисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями

Якби пес Боні зміг сказати хоча б одне слово людською мовою, то це було б...

Суспільство4 години тому

«Якби можна було, я б виткала великий рушник, аби вберегти Україну». Як майстриня із Сумщини понад сорок років береже давнє кролевецьке ткацтво

Через руки цієї жінки пройшли тисячі кілометрів витканих рушників. Людмила Минтус — ткаля з містечка...

РЕКЛАМА: