Гроші використовуватимуть у межах програм підтримки, які запровадив уряд України після російського вторгнення. За це відповідатиме Міністерство економіки України. Програма сприятиме покращенню умов ведення бізнесу за допомогою цифрових послуг відповідно до моделі «держава для бізнесу» (G2B) та надасть можливість МСП отримати доступ до експортних ринків.
«Програма стійкого, інклюзивного та сталого підприємництває частиною діяльності Світового банку, спрямованої на підтримку народу України та українських компаній умовах постійних обстрілів, відключень електроенергії та дефіциту робочих сил», — зазначив Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом.
Національна енергетична компанія «Укренерго» отримала десять мільйонів євро гранту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Угоду підписали голова правління компанії Олексій Брехт та директор Департаменту енергетики в Європі ЄБРР Гжегож Зелінскі.
«ЄБРР — надійний партнер НЕК “Укренерго“, який надає компанії суттєву підтримку під час війни. Попередні гранти і кредити від банку спрямовувались на потреби відновлення мережі системи передачі та придбання дороговартісного обладнання, зокрема автотрансформаторів. А також на підтримку ліквідності компанії у складних умовах. Крім того, ЄБРР фінансує роботи з облаштування пасивного захисту на ключових підстанціях “Укренерго”», — написали в пресслужбі.
Як вказують в «Укренерго», кошти спрямують, аби покрити критично важливі операційні витрати компанії та підтримку ліквідності.
Нагадаємо, що у двох школах на Київщині, що постраждали у 2022 році, встановили сонячні електростанції.
У Лютізькому ліцеї та ліцеї №1 Гостомельської селищної ради, які постраждали внаслідок російської агресії на початку 2022 року, встановили гібридні сонячні електростанції.
Про це повідомили у пресслужбі БФ Energy act for Ukraine.
Робота СЕС під час відключень світла
Ці школи стали енергонезалежними в межах реалізації проєкту «100 сонячних шкіл». СЕС установив благодійний фонд Energy act for Ukraine.
Завдяки системам накопичення енергії школи зможуть працювати безперебійно протягом кількох годин навіть під час можливих блекаутів. Це дозволить забезпечити стабільне освітлення та живлення для навчального процесу.
Встановлені гібридні сонячні станції допоможуть ліцеям у Лютіжі та Гостомелі працювати 3-4 години при відключенні світла, залежно від потреб в електроспоживанні.
На даху Лютізького ліцею встановили 114 фотоелектричних модулів загальною потужністю 51,3 кВт та акумулятором на 41,6 кВт-год.
Ліцей №1 Гостомельської селищної ради обладнали 54 сонячними панелями потужністю 24,3 кВт та системою зберігання енергії на 41,6 кВт-год.
Зменшення витрат на електрику
Крім енергонезалежності встановлення, СЕС допоможе навчальним закладам економити на електропостачанні, а також зменшити рівень викидів CO2. Сонячна станція в ліцеї №1 Гостомельської селищної ради допоможе економити близько 3000 євро на рік та зменшити рівень викидів CO2 на 382 тони за 25 років.
Лютізький ліцей щорічно економитиме понад 4700 євро на електроенергії та за 25 років зможе на 524 тони зменшити рівень викидів CO2.
І в Лютіжі, і в Гостомелі гібридна сонячна електростанція живить усю школу, окрім їдальні. Класи матимуть освітлення для забезпечення безперервності освітнього процесу, також працюватимуть розетки – персонал школи зможе за потреби заживити необхідне обладнання для навчання.
Ліцей у Гостомелі на початку повномасштабного вторгнення став прихистком для людей, які не змогли виїхати з міста перед окупацією. Згодом у навчальний заклад зайшли окупанти, які завдали значних пошкоджень школі: нищили двері, класи, парти, викрадали техніку та спалювали навчальну літературу, зокрема підручники з історії України та української мови і літератури.
У лютому 2022 року Лютізький ліцей опинився на межі окупованих територій. Попри те, що сам навчальний заклад не був під окупацією, він значно постраждав від обстрілів та бойових дій, які відбувалися буквально поруч. Місцеві жителі знаходили захист у шкільному укритті, ховаючись там під час атак.
Фото: БФ Energy Act for Ukraine
«Коли ми бачимо, як після всіх труднощів, руйнувань і втрат наші школи стають світлими острівцями енергонезалежності, — це неймовірне відчуття. Кожна панель, кожен акумулятор — це не просто технологія, це щит і надія для наших дітей. Ми вкладаємо у ці проєкти віру в те, що наша країна знову стане процвітаючою, а школи — місцем безпеки, навчання та мрій», — зазначила засновниця та директорка фонду Energy Act for Ukraine Foundation Юліана Оніщук.
Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки тому, що БФ отримав підтримку від Стабілізаційної платформи, програми створеної на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Ця підтримка є частиною зусиль з відновлення та зміцнення стійкості в Україні в рамках імплементаційних програм Німецького уряду, таких як Stabilisation Platform та GIZ Renewables for Resilient Ukraine (R2U).
Octopus Energy також є партнером фонду Energy Act for Ukraine Foundation, підтримуючи проєкти встановлення систем відновлювальної енергії та систем зберігання енергії у школах і лікарнях по всій Україні.
Про Energy Act for Ukraine Foundation
Благодійний фонд Energy Act for Ukraine Foundation надає рішення з відновлюваної сонячної енергії для шкіл та лікарень, що постраждали внаслідок російської агресії в Україні, у межах кампаній «100 сонячних шкіл» та «50 сонячних лікарень». Фонд встановлює гібридні сонячні електростанції з системами зберігання енергії для об’єктів соціальної та критичної інфраструктури.
Нагадаємо, що Київську багатоповерхівку обладнали генератором та сонячною електростанцією.
Жителі багатоповерхівки у Солом’янському районі столиці встановили в ній генератор і сонячну електростанцію, зробивши своє житло більше енергонезалежним.
Також ОСББ отримало одноразову допомогу від міста, яку спрямують на заміну вікон та дверей.
Програми підтримки дозволяють житловим будинкам у Києві отримувати компенсації на незалежні джерела електроенергії. У 2023–2024 роках місто вже відшкодувало вартість понад тисячі одиниць обладнання, включаючи генератори й сонячні електростанції, а шість багатоповерхівок столиці залучили кредити на модернізацію житлового фонду на понад 9 млн грн.
Нагадаємо, що ЮНІСЕФ виділить понад 200 млн гривень на ремонт українських шкіл.
Коментарі