Технології
Створили перший український стабілізатор для легкої бронетехніки
Уперше в Україні створили вітчизняний аналоговий стабілізатор озброєння для легкої бронетехніки. Над ним працюють фахівці Публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче об’єднання «Київський завод автоматики», повідомляє armyinform.com.ua.
Загалом на базі таких приладів створено лінійку цифрових стабілізаторів — СВУ-500-3Ц, СВУ-500-3Ц-01, СВУ-500-4Ц, СВУ-500-4Ц-01 й інших для озброєння сучасної бронетехніки: БТР-3ДА, БТР-4Е1, БМП-1М та їхніх модифікацій.
У чому “перемога”?
Вагомий здобуток — створення підприємством сучасного малогабаритного датчика кутової швидкості. У розробці немає обертових частин, які є в електромеханічних гіротахометрах. Це подовжує строк служби приладу, надійність експлуатації, а час готовності до роботи скорочується до 1,5 с замість 2 хв, необхідних для розгону гіротахометрів.
Застосування в розробці сучасної мікропроцесорної техніки дало змогу отримати вихідну інформацію з датчика у цифровому вигляді й передавати її на обчислювач блоку управління стабілізатором завадостійкими лініями зв’язку. У новому стабілізаторі вдвічі менші мінімальні швидкості наведення (з 0,07 до 0,02°/с) та плавності наведення на мінімальних швидкостях (з 0,8 до 0,3 т. д. (1 тисячна дистанції дорівнює 3,6 кут. хв). Завдяки застосуванню нового двигуна підвищеної потужності збільшено швидкість наведення до 40-45°/с.
Переведення стабілізатора повністю на цифрову основу (блоки, лінії зв’язку) дало змогу зменшити масо-габаритні показники з 70 до 40 кг.
Які переваги?
Запроваджено надійнішу систему діагностичного контролю на відмову приладів, блоків, вузлів і стабілізатора загалом, уведено режим захисту привідних двигунів механізмів повороту та підйому від перевантажень. Повна інформація про роботу окремих приладів стабілізатора й виконання ним певних режимів виводиться на дисплеї пультів керування.
Читайте також: В Україні випробували Бтр-4Е із системою кругового огляду
Особливо важливо, що вдвічі зменшено серединну похибку стабілізації. Зі свого боку це підвищує вірогідність ураження цілі з першого пострілу.
“Наведені переваги стабілізатора зрештою приводять до підвищення маневреності, швидкодії в керуванні блоком озброєння з відпрацювання цілі. Не дають шансу противникові першим виконати постріл і наражати бронетехніку й екіпаж на додаткову небезпеку. Постріл із сучасної легкої бронемашини повинен відповідати нормам, запровадженим у важкій бронетехніці, — один постріл — одна вражена ціль”, — зазначив голова правління ПАТ «НВО «Київський завод автоматики» Сергій Маляров.
Розроблення нового датчика кутової швидкості та стабілізатора з його використанням тривало два роки. Виріб уже пройшов заводські стендові випробування, на черзі — випробування безпосередньо на бронетехніці у польових умовах.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі