Суспільство
Створили безкоштовний путівник про рослинну кулінарію для ресторанів
Новий путівник для закладів харчування містить всю необхідну інформацію про приготування, введення до меню та маркетинг веганських страв.
Путівник, опублікований українським некомерційним проєктом UA Plant-Based, містить всі базові знання про приготування страв із рослинних продуктів.
Окрім розділів про замінники інгредієнтів тваринного походження, переваги рослинного харчування та неймінг страв, гайдбук має таблицю з усіма наявними в Україні виробниками та дистриб’юторами рослинних альтернатив.
Він призначений для власників, менеджерів і шеф-кухарів ресторанів, котрі помітили попит на рослинні страви серед клієнтів та зацікавлені у введені їх до свого меню.
Чимало досліджень вказують на те, що глобальне зменшення споживання продуктів тваринного походження є одним зі способів запобігти майбутнім пандеміям, зменшити наслідки кліматичної кризи й втрати біорізноманіття, а також покращити загальний стан здоров’я людей.
Водночас експерти переконані, що рослинна кухня є однією з ключових тенденцій сучасної гастрономії, передовсім через попит зі сторони споживачів.
Рослинні страви й продукти стають трендовими, смачними та вишуканими, і керують цим процесом саме інвестори й ресторатори: наприклад, американський заклад Eleven Madison Park з трьома зірками Michelin був зачинений під час пандемії, але пізніше відкрився вже з цілком рослинним меню.
Подібна тенденція поширюється світом: згідно з нещодавнім дослідженням, понад 3 мільйони українців визнали, що свідомо зменшують кількість м’яса у своєму раціоні, і майже 39% вважають, що потрібно збільшувати кількість рослинних страв у закладах харчування.
Координаторка проєкту UA Plant-Based Алевтина Козачок коментує: «Метою кампанії є спонукати українські бізнеси долучитися до руху, який вже поширився усім світом. Ми створили цей путівник, щоб надихнути й полегшити цей процес власникам ресторанів і кафе, адже саме вони задають тренди в приготуванні страв. Чим більше рослинних опцій буде в меню закладів, тим скоріше ми знайдемо золоту середину між смачною їжею та збереженням нашої планети й здоров’я. Тим паче це ще й можливість привабити нову аудиторію та збільшити прибуток!»
Безкоштовно завантажити путівник можна на сайті кампанії UA Plant-Based можна тут.
Нагадаємо, в Україні з’явиться рослинна риба.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі