Суспільство
Студент КПІ розробляє унікальний колінний протез для захисників (ВІДЕО)
Студент Олексій Моргун розробляє унікальний колінний протез, завдяки якому тисячі поранених захисників знову зможуть ходити та навіть бігати. Він разом з іншими майбутніми інженерами та викладачами КПІ ім. Сікорського працює над вітчизняним ендопротезом.
Як саме працюватиме вітчизняний ревізійний протез розповідає ШоТам.
20-річний студент розробляє унікальний протез, щоб поставити на ноги тисячі захисників. Виріб уже оцінило Міністерство освіти та науки, яке надало грант на подальшу розробку.
У шкільні роки Олексій обирав між професією лікаря й технічними науками. Врешті-решт вирішив стати інженером та вступив до КПІ ім.Сікорського. Але поєднав два захоплення, і тепер у лабораторії інституту чаклує над унікальним протезом.
Разом з іншими студентами та викладачами створює протез, який встановлюється у кістку та тримає її. Такі протези називають ревізійними, і зараз вони вкрай необхідні нашим військовим.
«Є дуже багато військових, у яких пошкоджені кінцівки саме уламками. У них вибиті частини кісток, і їм треба саме ревізійне протезування», – Олексій Моргун, розробляє ревізійний протез.
В Україні ніхто не виготовляє ревізійних протезів, доводиться замовляти за кордоном. Але імпортні протези дорогі і не завжди відповідають вимогам.
«Ревізійні протези західних зразків потребують удосконалення. Зараз хірурги бачать, що ці проблеми є. І з ними треба щось робити», – розповідає Олексій.
Вітчизняні протези будуть дешевші, і їх можна буде виготовляти індивідуально під пацієнта.
«Хірурги ці дані визначають, розміри кісток, вони це передають нам, а ми ці параметри просто забиваємо в умовну програму, і ця програма вже підлаштовує модель цього протезу під той, що потрібний саме цьому пацієнту», – каже студент.
За планом новий протез Олексій з однокурсниками мають розробити впродовж наступних трьох років. Вони шукають в Україні виробника, який зможе масово виготовляти їхній винахід.
А тим часом хірурги користуються іншими цікавими розробками лабораторії. Наприклад, модернізованим апаратом фіксації кістки в складних переломах.
«При вогнепальних або травматичних переломах ми виявили, що краще фіксувати кістку, не коли стержні розташовані горизонтально, а під певним кутом», – розповідає Ольга Мусієнко, очільниця гуртка з дослідження апаратів фіксації КПІ.
А Олексій мріє, щоб Україна стала технологічним хабом Європи та закликає молодь бути активною.
«Хочеться, власне таки, звернутися до школярів та студентів, щоб вони вчилися, щоб вони наполегливо працювали, бо саме нашому поколінню доведеться відбудовувати країну та виправляти помилки попередніх поколінь», – додає Олексій.
Нагадаємо, учні та майстри виробничого навчання львівського вищого професійного училища №29 виготовили безшумний електротрицикл для українських захисників.
Також ми розповідали, як два куми з Прикарпаття створили дрон-заміновувач для ЗСУ.
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі