

Суспільство
Стрибок із парашутом: волонтер практикує неординарний спосіб реабілітації військових
Особливий спосіб реабілітації українських військових після важких поранень, контузій і травм винайшов одеський волонтер Вадим Громов. Він їм радить стрибати з парашутом, повідомляє АрміяInform.
Вадим Громов заснував в Одесі авіакомпанію на аеродромі «Гідропорт» і має кілька літаків.
Авіакомпанія готує льотчиків, займається авіаперевезеннями, а також ремонтує літаки й авіаційні двигуни.
Читайте також: Українські спецпризначенці стануть частиною Сил НАТО

Від військовослужбовців волонтер дізнався, що багато хлопців, які зазнали поранень, потребують повноцінної реабілітації – і не лише медичної, а й психологічної.
Коли волонтер дізнався, що чимало хто з атовців потребує фізичної і психологічної повної реабілітації, запропонував пройти її не в лікарні, а на базі авіакомпанії.
Читайте також: У Чорному морі відбулися військові навчання за стандартами НАТО (ВІДЕО)
Так, торік у червні двоє учасників АТО – Андрій Сальник і Василь Стуженко, які перенесли важкі ампутації ніг і рук, – підкорили небо, виконавши перший у своєму житті тандемний стрибок з парашутом.

“Досить було побачити щасливі обличчя чоловіків після приземлення, щоб зрозуміти, наскільки для них це важливо – почуватися повноцінними людьми, здатними керувати власним тілом”, – розповів Вадим Громов.
Після цього, волонтер почав запрошувати учасників АТО/ООС і навчали їх практичним прийомам парашутної справи, демонстрував авіапарк, організовував тандемні стрибки і польоти на двомісному спортивному літаку з інструктором.
Читайте також: У Тернополі відкривають унікальний “Дім ветерана”
Уже понід 100 учасників бойових дій на Донбасі пройшли реабілітацію на базі авіакомпанії одеського волонтера Вадима Громова. У планах Вадима організувати для ветеранів війни на Донбасі спеціальні курси з вивчення авіатехніки та пілотування.
Нагадаю, в Одеському педуніверситеті відкрили реабілітаційний центр для військових.
Раніше ми повідомляли, що в Києві відкривають безкоштовний реабілітаційний центр для українських військових.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України