

Суспільство
У Києві відкривають реабілітаційний центр для українських військових
Благодійна організація “Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних” анонсує відкриття ще одного реабілітаційного центру в Києві, передає портал “Kiev24”.
Точна дата відкриття поки невідома, оскільки залишилися відкриті питання з реабілітаційним обладнанням. Однак обіцяють, що це відбудеться найближчим часом.
Що відомо про благодійний фонд?
Фонд братів Кузьміних існує з 2015 року і займається безкоштовною реабілітацією військовослужбовців після поранень, травм і захворювань, отриманих у результаті військових дій.
“Ми перші в Україні почали займатися благодійною реабілітацією. За період своєї діяльності ми змогли досягти багато перемог у відновленні втраченого здоров’я. І прекрасно знаємо проблематику процесу реабілітації в цілому в Україні. Зокрема проблеми є з безкоштовною реабілітацією для поранених на війні. На жаль, доступність і якість цих послуг в Україні залишає бажати кращого. Саме тому ми своїми силами намагаємося зробити її доступною, якісною та ефективною”, – наголошує голова БО Сергій Кузьміних.
Читайте також: У Святогірську за 40 млн грн збудують корпус військового госпіталя
Успішний попередній досвід створення реабілітаційних центрів
Фонд вже має успішний досвід створення реабілітаційних центрів для комплексного якісного фізичного, психологічного, соціального відновлення постраждалих на війні бійців. Так, за 2017 було відкрито два Центри – в Житомирі та Черкасах, де за два роки вже сотні військових отримали відновлює допомогу. Активно працюючи в напрямку благодійної реабілітації, командою Фонду було прийнято рішення відкрити ще один Центр в Києві.
Читайте також: У Чернігові відкрили Центр реабілітації для військових
Уже зараз в Центрі працюють фахівці, які надають послуги реабілітації тим, кому це необхідно. Усі послуги Центру для бійців будуть абсолютно безкоштовними.
Нагадаємо, на Чернігівщині військові хірурги роблять унікальні операції – без високої травматизації, без розрізів, дрібними проколами або взагалі без проколів.

Суспільство

На літературну премію Angelus претендують 12 українських авторів, пише Укрінформ.
Загалом у переліку на здобуття цьогорічної премії є 139 авторів.
Зокрема, кандидатами на здобуття премії є:
- Вікторія Амеліна (з твором «Дім для Дома»),
- Катерина Бабкіна (Мій дід танцював краще за всіх),
- Андрій Бондар (Церебро),
- Олаф Клеменсен (ЛІТО-АТО),
- Артем Чех (Район «Д»),
- Петро Яценко (Магнетизм),
- Богдан Коломійчук (Готель «Велика Пруссія»),
- Анатолій Крим (Українська Каббала),
- Марк Лівін (Рікі та дороги),
- Андрій Любка (Твій погляд Чіо-Чіо-Сан),
- Володимир Рафєєнко (Довгі часи),
- Олег Сенцов (Маркетер).
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Переможця або переможницю Angelus, який отримає нагороду у вигляді премії 150 тис. злотих (приблизно мільйон гривень) буде названо в жовтні 2021 року. Крім автора, нагороду Angelus та премію 40 тис. злотих (260 тис. грн) отримає також перекладач польською мовою твору-переможця.
Про премію
Літературна нагорода Angelus у вигляді премії та статуетки вручається щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав. Лауреатом може стати письменник, який походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія). Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.
Читайте також: Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів
Раніше лауреатами премії ставали українські письменники Юрій Андрухович (Дванадцять обручів, 2006), Оксана Забужко (Музей покинутих секретів, 2013), Сергій Жадан (Месопотамія, 2015).
Нагадаємо, у Києві презентували «Фронтовий Кобзар».
Як ми повідомляли раніше, у Києві презентували 14-томне видання творів Лесі Українки.
Головне фото: angelus.com.pl.
Суспільство

Гірськолижні курорти на західній території України з’єднають дорогами й у такий спосіб «закільцюють», що дозволить туристам за один-два тижні відпочинку відвідати кілька локацій.
Про це пише Укрінформ.
Зазначається, що Державне агентство розвитку туризму в Україні розвиває новий проєкт «Карпатське коло курортів», у межах якого планують з’єднати гірськолижні курорти в так зване «кільце».
«Завдяки цьому люди зможуть за тиждень-два відвідати не один курорт (наприклад, Буковель або Славське, або Боржаву, Пилипець), а відвідати їх усі, і перевірити якість послуг, які вони надають», – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що така синергія сприятиме своєрідній конкуренції між курортами в боротьбі за туриста, що призведе до підвищення якості послуг та зниження цін.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Відомо, що нині триває робота зі з`єднання курортів Закарпатської області.
«Наприклад, з’єднання курортів Боржава й Славське. Сьогодні відстань між ними близько 20-30 км — через це доводиться їхати в об’їзд. Зараз будується пряма дорога, яка дозволить скоротити цю відстань… Багато доріг вже побудовані», – поділилася керівник держагентства.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині стартував конкурс студентських туристичних стартапів.
Як ми повідомляли раніше, у Житомирі з’явився перший туристичний термінал.
Головне фото: karpaty.love.
Суспільство

В етнографічному комплексі «Українське село» цвітуть лимони і стигнуть банани, повідомили на сторінці комплексу у фейсбуці.

«Весняне тепле сонечко додає сил для росту тропічним рослинам у наших українських тропіках. В повну силу квітнуть лимони та стигнуть бананчики. Якщо завітаєте найближчими вихідними, матимете змогу зірвати з банчі той банан, який вважатимете найспілішим», – йдеться у повідомленні.

Про комплекс
«Українське село» прагне відродити у пересічного українця любов до свого українського духовного коріння: віри, народу, держави, культури та побуту. Комплекс створений, щоб кожна людина, якій не байдуже, якого вона роду і де вона живе, на власні очі пізнала велич і красу Української землі та її народу.
Читайте також: Показали рецепти, за якими українці готували 100 років тому

Нагадаємо, презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн.
Також український борщ потрапив до 20 найкращих супів у світі.
Як ми повідомляли раніше, українці вигадали альтернативу шкідливим чіпсам.
Усі фото: facebook.com/Ukrselo.