Економіка
Столичний підприємець під час війни налагодив виробництво бронежилетів шостого класу
У Києві підприємець без досвіду запустив виробництво бронежилетів, яке переросло у повноцінне підприємство із сотнею працівників.
Про це пише Економічна правда.
Після початку повномасштабної війни Северіон Дангадзе записався до територіальної оборони Києва.
Тоді була велика потреба в елементах індивідуального захисту, які мало не кожен тероборонівець купував за власні кошти.
Перші 100 бронежилетів, які підприємець придбав, були гарної якості, але дорогі. Наступні коштували ще дорожче, і при цьому мали гіршу якість за попередні.
Саме після цього Северіон вирішив заснувати власне виробництво бронежилетів. Жодного досвіду у цій сфері він не мав.
Поступово виробництво розширилося та переросло у повноцінний бізнес. Нині у компанії UKRTAC працюють понад 100 людей, а потужності виробництва дозволяють виготовляти близько тисячі бронежилетів та три тисячі кевларових шоломів на місяць.
Як вдалося побудувати виробництво?
Северіон Дангадзе – виходець із Донеччини. Він переїхав до Києва у 2007 році, де займався бізнесом, пов’язаним з інвестиціями у європейські стартапи та ІТ-проєкти.
Першу модель бронежилета постійно вдосконалювали з урахуванням відгуків військових. Так вдалося пошити бронежилет, який за якістю схожий на ізраїльський, але коштує у півтора раза дешевше.
«До кінця червня ми віддавали бронежилети безкоштовно. Загалом роздали понад 1,5 тисячі з плитами шостого класу. Я хотів допомогти й у мене була така можливість», – каже Северіон Дангадзе.
Згодом виробництво переїхало в інше, більше приміщення у тому ж таки центрі Києва. В ньому вдалось розмістити вже 45 швейних машин, а кількість працівників збільшилась до 60 людей.
UKRTAC виготовляє бронежилети VI класу з керамічними бронепластинами, які мають невелику вагу, порівняно зі стальними, та вищий клас захисту.
Читайте також: Змінили івенти на порятунок життів. Український бренд 02/24 створює бронежилети для бійців та цивільних
Керамічні пластини компанія купує у Польщі, а балістичний пакет з них виготовляє уже в Україні.
Кожна партія бронежилетів під суворим контролем проходить відстріл у лабораторії, за результатами якого складається протокол та видається сертифікат якості.
Фурнітуру купують в італійської компанії 2М, яка виготовляє комплектуючі для американських та ізраїльських бронежилетів.
Бронежилет шостого класу із боковим захистом і керамічними плитами коштує майже 40 тис грн (930-950 дол). Аналогічний, але ізраїльського виробництва обійдеться у 1600 дол.
Бронежилетами компанії UKRTAC, за словами підприємця, користуються представники всіх силових структур в Україні – СБУ, ГУР, ССО, «Альфа» і ЗСУ.
Крім бронежилетів, компанія UKRTAC виготовляє ще й шоломи, штурмові рюкзаки, підсумки, додатковий балістичний захист.
Нагадаємо, українське підприємство виготовило житлові модулі для тероборони Полтавщини.
Також ми розповідали, як на Полтавщині почали виробляти колісні всюдиходи «Торнадо».
Фото: epravda.com.ua.
Економіка
Підсумки після тестування
Як отримати кешбек
- Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
- Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.
- Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
- У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.
Програма «Національний кешбек»
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі