Суспільство
На Полтавщині почали виробляти колісні всюдиходи «Торнадо»
На Полтавщині відкрили виробництво колісних всюдиходів «Торнадо».
Про це розповів власник ТОВ «Завод всюдиходів Торнадо» Ігор Лебедик виданню Poltava.to.
Зазначається, що попри війну завод почав виробництво і наразі зібрано 2 одиниці такої техніки.
Плаваючі всюдиходи на колесах призначені для перевезення пасажирів і вантажів заболоченою місцевістю та несучим ґрунтом, пересіченою місцевістю з можливістю подолання водних перешкод.
У всюдиходів повний тип приводу. Може оснащуватись причепом або ковшем, з використанням яких може використовуватись для роботи:
- у секторі сільськогосподарського виробництва (агролабораторії, тягач до обприскувачів, розкидачів та іншого навісного обладнання),
- ДСНС,
- нафтогазової галузі.
Технічні характеристики
Технічні характеристики всюдихода дозволяють йому долати бруд, воду, завали дерев та каміння заввишки до метра. Така машина користується великою популярністю серед мисливців, рибалок, фермерів, служб порятунку і всіх тих, кому доводиться пересуватися важкопрохідною місцевістю у складних умовах.
На всюдиході встановлений японський двигун KUBOTA, об’ємом 2,4 літри. Всюдихід розвиває швидкість до 45 км/год, а витрати палива становлять 4-5 літри на годину. Є бак на 160 літрів, що дає величезний запас ходу.
Завдяки мінімальному радіусу розвороту всюдихід Торнадо чудово маневрує між деревами. Бортоповоротна система повороту дозволяє всюдиходу розвертатися практично на місці.
На всюдиходи Торнадо встановлюються колеса низького тиску висотою 1650 мм і шириною 570 мм, а висота протектора становить 35 мм. Такі характеристики дозволяють легко виходити всюдиходу Торнадо на лід з води і мати велику плавучість і прохідність.
Екологічність всюдихода Торнадо полягає у збереженні рослинного покриву за рахунок тиску на ґрунт 0,1 кг\см².
Водотоннажність колеса в зборі з диском становить 933 літри. Шини дозволяють рухати всюдихід на воді зі швидкістю 4-6 км/год. Встановлено централізовану систему підкачування коліс, накачування всіх коліс відбувається за 40 секунд. Також варто відзначити, що машина забезпечена кліренсом, розмір якого становить 600 мм. За рахунок цього всюдихід невразливий для будь-яких доріг.
Читайте також: Змінили івенти на порятунок життів. Український бренд 02/24 створює бронежилети для бійців та цивільних
Відмінності всюдихода Торнадо від інших всюдиходів подібного класу:
- має кузов зі збільшеним внутрішнім простором та покращеною ергономікою;
- колісна база 2300 мм покращує стійкість на спусках та підйомах;
- у трансмісії використовуються бортові редуктори, ланцюгових передач не використовуємо та багато інших переваг.
- вантажопідйомність — до 1000 кг.
Крім водія всюдихід може перевозити 7 осіб та додатково 500 кг вантажу. У кабіні всюдихода передбачено 3 спальні місця.
Нагадаємо, Кременчуцький завод виготовив нову мобільну майстерню з фургоном.
Також АвтоКрАЗ виготовив новий потужний безкапотний самоскид.
Фото: poltava.to.
Суспільство
У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.
Про це повідомляє ресурс Cheline.
Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.
Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
Чому такий підхід зараз важливий
«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.
Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.
Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).
Фото: Valerii Sorokin.
Суспільство
Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.
Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»
Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни
Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.
«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.
Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта
Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.
Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.
Фото: ЗУАП.
Суспільство
Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.
Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.
Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)
Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.
Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.
Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.
Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА