

Суспільство
На Полтавщині почали виробляти колісні всюдиходи «Торнадо»
На Полтавщині відкрили виробництво колісних всюдиходів «Торнадо».
Про це розповів власник ТОВ «Завод всюдиходів Торнадо» Ігор Лебедик виданню Poltava.to.
Зазначається, що попри війну завод почав виробництво і наразі зібрано 2 одиниці такої техніки.
Плаваючі всюдиходи на колесах призначені для перевезення пасажирів і вантажів заболоченою місцевістю та несучим ґрунтом, пересіченою місцевістю з можливістю подолання водних перешкод.
У всюдиходів повний тип приводу. Може оснащуватись причепом або ковшем, з використанням яких може використовуватись для роботи:
- у секторі сільськогосподарського виробництва (агролабораторії, тягач до обприскувачів, розкидачів та іншого навісного обладнання),
- ДСНС,
- нафтогазової галузі.
Технічні характеристики
Технічні характеристики всюдихода дозволяють йому долати бруд, воду, завали дерев та каміння заввишки до метра. Така машина користується великою популярністю серед мисливців, рибалок, фермерів, служб порятунку і всіх тих, кому доводиться пересуватися важкопрохідною місцевістю у складних умовах.
На всюдиході встановлений японський двигун KUBOTA, об’ємом 2,4 літри. Всюдихід розвиває швидкість до 45 км/год, а витрати палива становлять 4-5 літри на годину. Є бак на 160 літрів, що дає величезний запас ходу.
Завдяки мінімальному радіусу розвороту всюдихід Торнадо чудово маневрує між деревами. Бортоповоротна система повороту дозволяє всюдиходу розвертатися практично на місці.

На всюдиходи Торнадо встановлюються колеса низького тиску висотою 1650 мм і шириною 570 мм, а висота протектора становить 35 мм. Такі характеристики дозволяють легко виходити всюдиходу Торнадо на лід з води і мати велику плавучість і прохідність.
Екологічність всюдихода Торнадо полягає у збереженні рослинного покриву за рахунок тиску на ґрунт 0,1 кг\см².
Водотоннажність колеса в зборі з диском становить 933 літри. Шини дозволяють рухати всюдихід на воді зі швидкістю 4-6 км/год. Встановлено централізовану систему підкачування коліс, накачування всіх коліс відбувається за 40 секунд. Також варто відзначити, що машина забезпечена кліренсом, розмір якого становить 600 мм. За рахунок цього всюдихід невразливий для будь-яких доріг.
Читайте також: Змінили івенти на порятунок життів. Український бренд 02/24 створює бронежилети для бійців та цивільних
Відмінності всюдихода Торнадо від інших всюдиходів подібного класу:
- має кузов зі збільшеним внутрішнім простором та покращеною ергономікою;
- колісна база 2300 мм покращує стійкість на спусках та підйомах;
- у трансмісії використовуються бортові редуктори, ланцюгових передач не використовуємо та багато інших переваг.
- вантажопідйомність — до 1000 кг.

Крім водія всюдихід може перевозити 7 осіб та додатково 500 кг вантажу. У кабіні всюдихода передбачено 3 спальні місця.
Нагадаємо, Кременчуцький завод виготовив нову мобільну майстерню з фургоном.
Також АвтоКрАЗ виготовив новий потужний безкапотний самоскид.
Фото: poltava.to.
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової
Суспільство

«Суспільне мовлення» спільно з «Гуманітарним фондом Сергія Притули» передали обладнання для груп гуманітарного розмінування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Кошти на техніку зібрали під час трансляції Національного відбору на Євробачення 2025.
Про це повідомляє «Суспільне мовлення».
У лютому глядачі Нацвідбору під час прямої трансляції фіналу та повтору зібрали на благодійність 3 028 051,50 гривень. Як звітували в «Гуманітарному фонді Сергія Притули», на цю суму закупили:
- 1 пікап Mitsubishi L200,
- 9 Старлінків,
- 10 підривних машинок «Вихор»,
- 10 мавіків
- наземний роботизований комплекс ZMIY.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
Наразі бойову техніку вже передали підрозділам Державної спеціальної служби транспорту. Такий збір під час Нацвідбору «Суспільне» спільно з «Фондом Сергія Притули» проводять вже вдруге. Минулоріч 2,3 мільйона гривень скерували на міношукачі й машини для дистанційного підриву.
«Ми надзвичайно вдячні за те, що вже вдруге Суспільне надає нам майданчик для збору коштів протягом Нацвідбору. Два роки поспіль ми збираємо кошти на надважливе — розмінування нашої країни», — зазначив Сергій Притула.

Нагадуємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.
Фото: «Cуспільне мовлення»
Суспільство

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.
Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».
Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.
Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках
Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.
Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»