Суспільство
Стартував перший в Україні Форум військових письменників
У Львові розпочався перший в Україні Всеукраїнський форум військових письменників, який об’єднав понад два десятки письменників із Львівщини та інших областей України. Про це повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації.
Форум розпочався зі зустрічі в Італійському дворику із письменниками, які пишуть на сучасну військову тематику. Відтак, кожен охочий міг познайомитись та поспілкуватись з авторами.
Що розповідають автори про свої твори
Серед авторів-презентантів – кіборг Олександр Терещенко. Герой втратив праву руку та кисть лівої та отримав численні поранення рятуючи товаришів у Донецькому аеропорті. Свої спогади та життя опісля військовий виклав у книзі “Життя після 16:30”.
“Отримав поранення у жовтні 2014 року у Донецькому аеропорту, намагався витягнути гранату, яка залетіла в укріплення, і вона розірвалась у мене в руках. Книга складається із коротеньких оповідань – це життєві ситуації в які я попадаю. «16:30» – це ті цифри, які написали мені ж моєю кров’ю, коли накладали жгути, щоб знати коли їх знімати. Це книга про те, як я живу після цих 16:30, написана без патетики, жалю. Кожне оповідання з певною мораллю, мотивацією, світлом в кінці тунелю”, – ділиться Олександр Терещенко.
Читайте також: Про легендарний рейд десантників 2014-го року знімуть кіно
Свої праці також презентували Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, Влад Якушев, Наталя Нагорна, Назар Розлуцький та інші.
“Для тих, хто боїться читати про війну”
Про книгу “Карателі” розповів Влад Якушев:
“Назва книги «Карателі» це іронічна назва. Так називали наших військових в російських новинах. А я би хотів, щоб той хто візьме в руки цю книгу зрозуміє це неспівпадіння назви і сутності людей, які захищали Україну. Книга «Карателі» це книжка для тих, хто боїться читати про війну. Адже книги про війну бувають важкими, емоційними. Це також є в книжці, але я постарався вмістити в неї і якісь веселі історії”,- зазначає автор.
Читайте також: На Чернігівщині склали словник новітнього воєнного сленгу
Довідково про Форум
Форум триватиме упродовж трьох днів на різноманітних локаціях, зокрема Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, Франковому університеті, Будинку офіцерів, Академії сухопутних військ. Тож упродовж форуму кожен охочий зможе придбати книги авторів.
Також у межах форуму автори здійснять поїздки у райони області, де презентують свої книги і поспілкуються з читачами.
Нагадаємо, Нацгвардія України презентувала документальний фільм про бій під Семенівкою 2014-ого року.
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Зрозуміла, що хочу та маю бути корисною
Не уявляла, що таке проєкти, донори та грантові заявки
Здоров’я жінок у селі часто залишається поза увагою
Сусідка не могла піти до гінеколога через проблеми з ногами
Стереотип «ідеш до гінеколога — з тобою щось не так»
Хочемо, аби кожна жінка мала доступ до якісної медицини
Кожна має право на гідне життя і можливість бути почутою
Коментарі
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі