Суспільство
Стартував конкурс кандидатів у 25-ту Українську антарктичну експедицію
З 1 жовтня в Україні стартує новий конкурсний відбір у 25-ту Українську антарктичну експедицію на 2020-2021 роки. Про це йдеться на сайті Антарктичного наукового центру.
Хто підходить?
Як зазначається, для роботи впродовж року на станції «Академік Вернадський» формується загін у складі 6-7 науковців, трьох осіб інженерно-технічного персоналу (дизеліст-електрик, системний механік, системний адміністратор зв’язку), лікаря та кухаря. Кожен охочий має унікальну можливість долучитися до досліджень в Антарктиці, виявити свої творчі здібності та таланти.
Конкурсні вимоги не містять ґендерних обмежень, проте в силу складних умов роботи мають вікові – запрошуємо пошукувачів віком від 25 до 45 років.
Читайте також: Українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді
Загальні вимоги до конкурсантів – досвід роботи за фахом не менше п’яти років; володіння англійською або іспанською мовою; відсутність хронічних захворювань та протипоказань до роботи в екстремальних умовах Антарктики; спроможність працювати в умовах депривації, неконфліктність і комунікабельність; відсутність шкідливих звичок.
Основні етапи конкурсу
Конкурс відбуватиметься у три етапи.
Перший етап – конкурс документів. Насамперед необхідно надіслати на електронну адресу НАНЦ uac@uac.gov.ua заповнену анкету науковця (Anketa 1) або фахівця станції (Anketa 2) та копії документів, перелічених у анкеті науковця/фахівця.
Учасники конкурсу також можуть особисто подати документи до відділу правового забезпечення та кадрової роботи ДУ НАНЦ за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, перший поверх, кімната 104. Телефон для довідок: (044)246-38-80 (координатор конкурсу – Левченко Наталія Миколаївна).
Кінцевий термін подачі документів – 30 листопада 2019 року.
Другий етап – співбесіда, яку призначають пошуковувачам після розгляду поданих документів та перевірки їх відповідності вимогам конкурсу. Відтак учасники, допущені до другого етапу конкурсу, мають пройти психологічне тестування за участі науковців та фахівців Центру із залученням фахівців профільних установ НАН та МОН України.
Третій етап. Конкурсна комісія затверджує кандидатури майбутніх зимівників, а також склад їхніх дублерів, всі вони мають пройти медичну комісію у спеціалізованому закладі, яку організує та фінансує ДУ НАНЦ.
Кандидати, які успішно пройшли медичну комісію, зараховуються до складу експедиції та проходять п’ятиденні навчально-тренувальні збори та тренінги за рахунок ДУ НАНЦ.
Що варто знати про станцію?
6 лютого 1996 року Велика Британія передала Україні свою антарктичну станцію “Фарадей”, яку перейменували на “Академіка Вернадського”. Відтоді, пише BBC, Національний антарктичний центр провів 22 експедиції на крайній південь, і вже готує 23-ю.
Станція розташована на острові Галіндез, що входить до архіпелагу Аргентинських островів неподалік витягнутого Антарктичного півострова. Перші будівлі для наукових цілей у цьому районі були зведені на одному з сусідніх островів Вінтер ще у 1930-х роках.
Читайте також: Уперше за 23 роки Україна модернізувала свою станцію в Антарктиді
Однак до 1946 року ті будівлі знищило, як вважається, цунамі. Тоді ніхто не загинув, адже люди ще не перебували на станції постійно. Наступного року базу відновили, але 1954 році нову наукову базу побудували вже на острові Галіндез, і з того часу вона функціонувала без перерв. Тож, вона є однією з найстаріших постійно діючих станцій в Антарктиці.
Географічно станція розташована прямо під “Озоновою дірою”, яку тут інтенсивно вивчають.Через це полярники, які перебувають надворі, повинні постійно використовувати захисні креми та окуляри, адже сонячне випромінювання тут дуже активне – засмага як на найкращих морських курортах.
Зараз українські полярники в Антарктиці проводять дослідження з біології, метеорології, океанографії, вивчають вплив холоду на організм людини, “Озонову діру”, зміни магнітного поля Землі, іоносферу та космос (“космічну погоду”). На “Вернадському” також відкрили кілька нових видів тварин і рослин.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі