Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стартував конкурс кандидатів у 25-ту Українську антарктичну експедицію

Опубліковано

З 1 жовтня в Україні стартує новий конкурсний відбір у 25-ту Українську антарктичну експедицію на 2020-2021 роки. Про це йдеться на сайті Антарктичного наукового центру.

Хто підходить?

Як зазначається, для роботи впродовж року на станції «Академік Вернадський» формується загін у складі 6-7 науковців, трьох осіб інженерно-технічного персоналу (дизеліст-електрик, системний механік, системний адміністратор зв’язку), лікаря та кухаря. Кожен охочий має унікальну можливість долучитися до досліджень в Антарктиці, виявити свої творчі здібності та таланти.

Конкурсні вимоги не містять ґендерних обмежень, проте в силу складних умов роботи мають вікові – запрошуємо пошукувачів віком від 25 до 45 років. 

Читайте також: Українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді

Загальні вимоги до конкурсантів – досвід роботи за фахом не менше п’яти років; володіння англійською або іспанською мовою; відсутність хронічних захворювань  та протипоказань до роботи в екстремальних умовах Антарктики; спроможність працювати в умовах депривації, неконфліктність і комунікабельність; відсутність шкідливих звичок.

Основні етапи конкурсу

Конкурс відбуватиметься у три етапи.

Перший етап – конкурс документів. Насамперед необхідно надіслати на електронну адресу НАНЦ [email protected]  заповнену анкету науковця (Anketa 1) або  фахівця станції  (Anketa 2) та копії документів, перелічених у анкеті науковця/фахівця.

Учасники конкурсу також можуть особисто подати документи до відділу правового забезпечення та кадрової роботи ДУ НАНЦ за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, перший поверх, кімната 104. Телефон для довідок: (044)246-38-80 (координатор конкурсу – Левченко Наталія Миколаївна).

Кінцевий термін подачі документів – 30 листопада 2019 року.

Другий етап – співбесіда, яку призначають пошуковувачам після розгляду поданих документів та перевірки їх відповідності вимогам конкурсу. Відтак учасники, допущені до другого етапу конкурсу, мають пройти психологічне тестування за участі науковців та фахівців Центру із залученням фахівців профільних установ НАН та МОН України.

Третій етап. Конкурсна комісія затверджує кандидатури майбутніх зимівників, а також склад їхніх дублерів, всі вони мають пройти медичну комісію у спеціалізованому закладі, яку організує та фінансує ДУ НАНЦ.

Кандидати, які успішно пройшли медичну комісію, зараховуються до складу експедиції та проходять п’ятиденні навчально-тренувальні збори та тренінги за рахунок ДУ НАНЦ.

Що варто знати про станцію?

6 лютого 1996 року Велика Британія передала Україні свою антарктичну станцію “Фарадей”, яку перейменували на “Академіка Вернадського”. Відтоді, пише BBC, Національний антарктичний центр провів 22 експедиції на крайній південь, і вже готує 23-ю.

Станція розташована на острові Галіндез, що входить до архіпелагу Аргентинських островів неподалік витягнутого Антарктичного півострова. Перші будівлі для наукових цілей у цьому районі були зведені на одному з сусідніх островів Вінтер ще у 1930-х роках.

Читайте також: Уперше за 23 роки Україна модернізувала свою станцію в Антарктиді

Однак до 1946 року ті будівлі знищило, як вважається, цунамі. Тоді ніхто не загинув, адже люди ще не перебували на станції постійно. Наступного року базу відновили, але 1954 році нову наукову базу побудували вже на острові Галіндез, і з того часу вона функціонувала без перерв. Тож, вона є однією з найстаріших постійно діючих станцій в Антарктиці.

Географічно станція розташована прямо під “Озоновою дірою”, яку тут інтенсивно вивчають.Через це полярники, які перебувають надворі, повинні постійно використовувати захисні креми та окуляри, адже сонячне випромінювання тут дуже активне – засмага як на найкращих морських курортах.

Зараз українські полярники в Антарктиці проводять дослідження з біології, метеорології, океанографії, вивчають вплив холоду на організм людини, “Озонову діру”, зміни магнітного поля Землі, іоносферу та космос (“космічну погоду”). На “Вернадському” також відкрили кілька нових видів тварин і рослин.

Суспільство

«Укрзалізниця» запустила офіційні канали для пасажирів приміського сполучення

Опубліковано

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.

Про це повідомили в УЗ.

Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:

  • затримки поїздів;
  • призначення нових поїздів.
  • модернізацію рухомого складу;
  • тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
  • інші важливі новини приміського сполучення.

В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.

Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.

Про це повідомили в «Жовтій стрічці».

У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:

«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».

Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).

Фото: телеграм-канал руху

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути

Опубліковано

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.

Про це повідомили в УЗ.

Як відновити квитки

  1. Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
  2. Натиснути на банер на головній сторінці.
  3. Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
  4. Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.

Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.

Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix

Про кібератаку на «Укрзалізницю»

23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес6 години тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство3 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології7 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...