Суспільство
Стало відомо, хто отримав відзнаку «Національна легенда України»
Вісім лауреатів відзнаки «Національна легенда України» отримали нагороди. Про це йдеться на сайті Офісу президента України.
Такою відзнакою нагороджують громадян, які здійснили вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, а також за активну благодійну та громадську діяльність, особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служіння українському народові. Серед відзначених були:
Дмитро «Да Вінчі» Коцюбайло — молодший лейтенант, командир 1-го ОМБ «Вовки Да Вінчі» ЗСУ. Із 2014 року брав активну участь у боях. Перший доброволець, якому надали звання Героя України. 7 березня 2023 року він загинув у боях за Бахмут.
Андрій Сірко — нейрохірург, керівник Центру церебральної нейрохірургії Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова. Особисто провів понад 700 унікальних, надскладних операцій, які врятували життя українським військовим.
Ірина Гук — волонтерка, керівниця фонду Leleka Foundation. Із 2014 року займається тактичною медициною, а саме постачанням критично важливих медичних засобів.
Фумінорі Цучіко — японський волонтер. Із початком повномасштабного вторгнення спеціально приїхав в Україну, щоб підтримати тих, хто був вимушений жити в харківському метро, переховуючись від обстрілів. Власним коштом відкрив кафе, у якому організував щоденне безоплатне харчування.
Читайте також: «Є Конституція!». Кава, суперечки та безсонна ніч. Як народжувався головний закон України? (ТЕСТ)
Альбіна Дерюгіна — українська тренерка з художньої гімнастики, заслужена тренерка України. Організувала в Києві школу художньої гімнастики “Школа Дерюгіних”, яка набула світової популярності. Її вихованці – олімпійські чемпіонки.
Андрій Цаплієнко — заслужений журналіст України, військовий кореспондент, ведучий і сценарист. Із 2014 року активно знімає ексклюзивні матеріали про війну в Україні та відвагу українських воїнів.
Володимир Летенко — енергетик із Краматорська, інженер з експлуатації лінійної частини магістрального газопроводу. Через влучання ракети в газову трубу сталася пожежа на газогоні, що веде до ГРС Вуглегірської ДРЕС. Володимир під обстрілами зупинив викид газу та врятував життя людей.
Тарас Петриненко — український музикант, співак, композитор, поет, народний артист України. Автор пісні «Україна», яка довгий час допомагала національній консолідації українського суспільства.
Про відзнаку
Перша урочиста церемонія вручення відзнаки Президента «Національна легенда України» відбулася 22 серпня 2021 року в переддень 30-річчя незалежності України. З початком повномасштабного вторгнення Росії відзнакою почали вшановувати тих, хто своєю працею рятує, захищає та забезпечує життя: військових, медиків, волонтерів, енергетиків та залізничників, які здійснювали евакуацію.
Нагадаємо, для воїнів Сил спеціальних операцій з’явилася нова нагорода від Міністерства оборони — «Хрест Сил спеціальних операцій».
Також ми повідомляли, що затверджено спеціальну нагороду для сержантів і старшин.
Фото: president.gov.ua.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі