Ви читаєте:
США нададуть українським компаніям 270 млн грн на розвиток елеваторних потужностей
5хв на читання
Назад
США нададуть українським компаніям 270 млн грн на розвиток елеваторних потужностей
5хв на читання

США нададуть українським компаніям 270 млн грн на розвиток елеваторних потужностей

13 Січня 2024, 20:33
Марина Конопльова
Поділилися
0

Програма USAID АГРО надасть українським підприємствам до 270 млн грн співфінансування на розвиток елеваторних потужностей.

Про це повідомили в Мінагрополітики.

Зазначається, що програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) підтримає українські підприємства, які надають послуги з сушіння, зберігання та доробки зернових та технічних культур. За програмою передбачено 10-15 проєктів співфінансування, з бюджетом від 18 до 36 млн грн кожен.

Проєкти збільшать обсяги та час зберігання зернових та технічних культур, що дозволить агровиробникам отримувати необхідні послуги вчасно та в потрібному обсязі. А потужності з сушіння та доробки зерна збережуть якість продукції. Загалом, це сприятиме стійкості бізнесу та покращуватиме продовольчу безпеку в Україні.

Читайте такожТренери замість вчителів і гейміфіковані завдання. Дружина військового відкрила в Бучі сучасний центр для дітей

Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських компаній та підприємств, які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції, мають елеваторні потужності, розробили або почали розробляти проєктну документацію.

Очікувані результати в межах одного проєкту:

  • не менше ніж 70 мікро, малих та середніх агровиробників (ММСП) отримають послуги з доробки, сушіння та/або зберігання зерна;
  • не менш ніж на 20 тисяч тонн в рік збільшиться надання послуг ММСП зі зберігання зерна та/або не менш ніж на 50 тисяч тонн в рік послуг з сушіння зерна;
  • не менше 50% від загальної кількості наданих послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна отримають агровиробники, які мають в обробітку (орендують) землі площею менше ніж 500 га.

Додатковими перевагами будуть:

  • збільшення елеваторних потужностей переробних підприємств;
  • спрямування проєкту на впровадження енергоефективних технологій;
  • якщо заявники підпадають під визначення малих і середніх підприємств (за критеріями – від 10 до 300 працівників, від $100 тис. до $15 млн річний оборот та річна сума активів).

Нагадаємо, Кабмін створив окреме держпідприємство для торгівлі зерном з Африкою.

Також ми розповідали, як фермер-переселенець створив маленький Херсон на Кіровоградщині вирощуванням кавунів.

Окрім того, проєкт USAID «Економічна підтримка України» закупив для компанії-агроекспортера «Agromino» 250 мішків для транспортування зерна.

Фото: Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Usaid Агро Агробізнес
По темі
Читайте також

Що читати цієї весни: 9 життєствердних книжок із «Книжкової країни»

З 23 по 26 квітня 2026 року на ВДНГ у Києві відбудеться фестиваль «Книжкова країна», в якому...
27 Лютого 2026
02:04
Цих двох українських гетьманів об’єднує не лише прізвище, а й їхні спроби «подружитися» з росіянами

Цих двох українських гетьманів об’єднує не лише прізвище, а й їхні спроби «подружитися» з росіянами

11 годин тому
02:52
Як громадам отримати європейські гранти

Як громадам отримати європейські гранти

11 годин тому
Мати загиблого військового створила онлайн-платформу для підтримки ветеранів
03:23

Мати загиблого військового створила онлайн-платформу для підтримки ветеранів

Коли син Наталії Петренко загинув у російському полоні, вона знайшла у собі сили допомагати тим, хто повертається з війни. На честь Сергія…
28 Лютого 2026