Ви читаєте:
Громади з різних регіонів України отримають 2,5 млн євро на будівництво сонячних електростанцій
5хв на читання
Назад
Громади з різних регіонів України отримають 2,5 млн євро на будівництво сонячних електростанцій
5хв на читання

Громади з різних регіонів України отримають 2,5 млн євро на будівництво сонячних електростанцій

27 Лютого 2026, 20:20
Дарина Рубан
Поділилися
0

Хмелівська, Синівська, Талалаївська та Прилуцька громади першими отримають фінансування на будівництво власних сонячних електростанцій. Ці громади із Сумщини та Чернігівщини завершили навчання за програмою «Енергетична стійкість та незалежність громад».

Про це #ШОТАМ повідомили комунікаційники Kernel.

Сонячна енергія для шкіл та лікарень

У програмі передбачили будівництво сонячних електростанцій загальною потужністю понад 4,6 МВт. Це дозволить забезпечити безперебійне живлення для 55 важливих об’єктів: шкіл, лікарень, дитячих садків та інших критично важливих установ. Загальний бюджет ініціативи — 2,5 мільйона євро, і вона вже охопила громади на Сумщині та Чернігівщині.

Програму «Енергетична стійкість та незалежність громад» організували ГО «Київська школа державного управління імені Сергія Нижного» (КШДУ) та благодійний фонд «Разом з Кернел».

Для реалізації проєктів БФ «Разом з Кернел» активно шукає та залучає фінансування міжнародних донорів, урядів європейських країн, американських партнерів та банківських установ.

Читайте також: У лікарні на Кіровоградщині встановили гібридну сонячну електростанцію, аби заклад міг працювати безперервно

Від теорії до мегаватів

Перед стартом фінансування розгорнули експертну підготовку. Протягом трьох місяців представники 11 прифронтових громад вчилися не просто виживати в умовах відключень світла, а керувати енергією саме завдяки навчанню в КШДУ. Громади з нуля формували енергобаланси, моделювали роботу водоканалів та створювали Муніципальні енергетичні плани (МЕП).

Розроблені проєкти оцінювало професійне журі, до якого увійшли представники міжнародних та українських інституцій. Серед них ПРООН (UNDP), UNICEF, GIZ, Держенергоефективності, Фонду декарбонізації України та профільних енергетичних асоціацій.

Організатори програми наголосили, що перемога перших чотирьох громад — лише початок. Ідеї інших учасників також супроводжуватимуть партнери, щоб залучити фінансування та втілити проєкти.

Про організаторів «Енергетична стійкість та незалежність громад»

Благодійний фонд «Разом з Кернел» — соціальна ініціатива компанії, яка з 2013 року інвестувала 1,47 млрд грн у розвиток 190 громад у 12 областях України. Місія — допомагати громадам ставати сильнішими через інвестиції в людей, інфраструктуру та знання.

Київська школа державного управління імені Сергія Нижного (КШДУ) — освітня платформа, що готує нову генерацію лідерів для державного управління та місцевого самоврядування.

Фото надали комунікаційники Kernel

Нагадуємо, що Україна отримала енергообладнання від Бельгії, Франції та Японії.

Фото обкладинки ілюстративне: Freepik

Громади Сонячна Електростанція Сумщина Чернігівщина
По темі
Читайте також

Регбі та волейбол на кріслах колісних, що повертають до життя. Як ветеран з ампутацією виборює медалі в США

Гуркіт металевих крісел колісних, жорстке зіткнення, падіння — і щирий сміх: «Чуєш, ти мене слабо вдарив, давай...
13 Березня 2026
00:36
Ветерани з ампутованими кінцівками взяли участь в Ukrainian Fashion Week

Ветерани з ампутованими кінцівками взяли участь в Ukrainian Fashion Week

9 годин тому
01:13
Як допомогти дітям в умовах війни

Як допомогти дітям в умовах війни

1 день тому