

Технології
Як підприємцям ефективно вести соцмережі? Поради від бізнесвумен з 70 тис підписників
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Сторінка в соціальних мережах ще кілька років тому була необов’язковою як для компанії, так і для її власника. В наші дні ситуація кардинально змінилась — якщо власник бізнесу не дописує, наприклад, на своїй сторінці в Facebook, то він залишається невидимим для своїх клієнтів. Такою думкою поділилась підприємиця Марина Авдєєва. Чому ж не варто ігнорувати цей маркетинговий канал та як успішно вести соцмережі підприємцям — читайте далі.

Марина Авдеева,
керуючий акціонер страхової компанії “Арсенал Страхування”, має 10 тисяч підписників в Facebook та 60 тисяч в Instagram
Карантин, соцмережі та бізнес — чи є зв’язок
— Карантин закрив кордони, зупинив бізнес, заборонив зустрічі з друзями та перевів особисте спілкування в розряд нового виду “лакшері”. Тепер спілкуємося не ми, а наші акаунти. А успішно спілкуються ті з них, які цікаві унікальним контентом. В першу чергу думкою та оригінально викладеною точкою зору.
До чого призвела популярність соцмереж
— Сьогодні до думки якої-небудь б’юті-блогерки-мільйонниці в Instagram дослухаються куди більше людей, ніж до думки професора університету. І винна в цьому не блогерка чи її «нерозумна» аудиторія, а сам професор. Адже писати просто про складне — вищий пілотаж.Куди важче, ніж опиратися на скелет канцеляризмів. Але професор, звичайно ж, засипле нас сотнями розповідей про те, що “масова аудиторія і весь цей хайп — не мій формат, у мене тут розумні та інтелігентні люди збираються”. Це снобізм чистої води.
Всі як один лікарі ненавидять доктора Комаровського, але мами малюків, всі як одна, люблять. Академічні фундаменталісти криво посміхаються при згадці Youtube-каналу Big Money, але все підприємці дивляться і дякують за корисний контент.
Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу
Більше ніхто не може собі дозволити бути “не для людей”. Інтернет та соцмережі виключили простір, а разом з ним і можливості, для будь-якої нішовості та елітарності.
Пишемо доступно та цікаво: як працюють алгоритми в соцмережі
— Фейсбук та Інстаграм також дотримуються цієї тенденції за допомогою своїх алгоритмів. Зібрав на свій незрозумілий і нудний пост 20 лайків і один коментар від такого ж зануди — вирушай в списки тих, кого не показує стрічка соцмережі. Наступного разу будеш думати, як писати.
Лайфхак від Марка Цукерберга: навіть, якщо ти професор або експерт світового масштабу, пиши так, щоб всім було доступно і цікаво. І фітнес-блогерці, і студенту, і підприємцю, і людині мистецтва, і журналісту, і твоєму семирічному синові, і при цьому, такому ж зануді (в хорошому сенсі), як ти сам.
Навіщо власнику бізнесу бути публічним
— XXI століття стало часом економіки уваги, а кожен підприємець — головний піарник своєї компанії. Тому публічність — це вже не діяльність за бажанням, а нова робота та необхідна функція. Ера боротьби рекламних кампаній корпоративних брендів закінчилася. Людей більше не «чіпляють» пластикові емоції вічно-щасливих моделей з фотостоків, які приміряють на себе товари наших компаній, знімаючись в рекламі. Це все в минулому.
Публічність — це невід’ємна функція того, хто хоче допомогти своїй компанії конкурувати, а собі — просто бути на мапі світу. Так що, нікуди діватися і треба освоювати. А для цього потрібно прислухатися до інших і володіти мистецтвом слова. І перше, і друге — можна набути.
Чого хоче аудиторія
— Все дуже просто — справжності. Люди хочуть бачити справжнє життя реальних людей — тих, хто стоїть за брендами. На арену повинен вийти творець бренду власною персоною. А аудиторія вирішить, чи цікавий він їй та чи хочеться його любити.
Перше і головне — ніяких «інструкцій початківця блогера». Ніяких “10 фактів про мене”, або “коли я був маленьким”, або “як я заробив свої перші/другі/надцяті гроші”, або “було корисно — став плюс в коментах” та іншої маячні. Це все треш.
З експертністю теж обережно. У неї зараз криза, адже дістали вже всі зі своїми порадами.
Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі
Підприємець не хоче ставати публічним, чого очікувати?
— Компаніям, за якими стоїть власник-ноунейм, доведеться нелегко. З двох рівних компаній клієнти оберуть ту, з власником якої знайомі. Особисто або через мережі, зараз це несуттєво.
Ще один лайфхак, як зараз можна визначити, чи є у вашої компанії конкуренти. Не потрібно дивитися рейтинги чи проводити маркетинговий аналіз конкурентів. Достатньо назвати галузь або продукт та запитати в Інстаграм-аудиторії: “ім’я якої людини спало на думку першим?”.
І якщо підприємець робив все правильно, він почує своє ім’я. Це означатиме, що причини для хвилювань відсутні, адже у компанії немає конкурентів.
Що потрібно робити підприємцю
— Займатися розвитком своїх акаунтів в мережах. Адже те, що може зробити для своєї компанії її власник, не під силу жодному, навіть найбільш креативному піарнику.
Запам’ятайте: акаунт — це викладена в мережу душа. А підписники — це сім’я. Від родини нічого приховувати не можна. Інакше ніяк. Інакше не буде довіри. Якщо не буде довіри — не буде інтересу.
Про що писати
- Тільки реальні та щирі історії. Якщо про бізнес-кейси, то простою мовою, щоб і дитині було зрозуміло.
- Не тільки про успіхи, а й про факапи. Варто писати не лише про те, що весело, але і про те, від чого сумно й хочеться плакати.
- Гумор — окрема тема. Неодмінний супутник будь-якого інфлюенсера. Однак це — найскладніший формат.
- Обов’язково розповідати про особисте. Не так вже й захопливо читати економічні прогнози, якщо не знаєш, хто дружина автора. Про фото в піжамі також не забудьте — всім цікаво знати, в чому ви спите.
- І ніяких псевдообраз та банальщини. Зрежисованих фотографій також не треба. Як і авторських, майже завжди невдалих афоризмів, «тонких» натяків та іншого подвійного дна.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні стартувала акселераційна програма для стартапів у сфері гуманітарного розмінування. її запустили у межах ініціативи Мінекономіки та Kyiv School of Economics.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
«Переконана, що технології, розроблені в Україні, не лише допоможуть швидше очистити територію нашої держави, але й стануть згодом статтею експорту», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Акселераційна програма підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні передбачає, зокрема:
- навчальні курси з підприємництва;
- менторську підтримку від галузевих експертів;
- реальні випробування технологій на полігоні;
- peer-to-peer взаємодію та підтримку.
Тимофій Милованов, Президент Київської школи економіки, повідомив, що учасники навчатимуться підприємництва, випробовуватимуть свої проєкти на полігонах і зможуть за відповідною якістю ідей, залучити інвестиції для їхнього розвитку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 років працювала «на когось», а тепер має власне ательє за грант: досвід швачки з Дніпропетровщини
«В ідеалі потрібно досягти рівня, де роботи, а не люди, працюватимуть у сферах із високою загрозою вибухів. Розвиток високотехнологічного суспільства визначить відновлення України», — акцентував Тимофій Милованов.
Учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту в супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу, чи технології.
Реєстрація для участі в програмі доступна за посиланням.
Нагадаємо, Асоціація саперів України запустила навчальну платформу для дітей з мінної безпеки.
Також ми розповідали, що Канада передала Україні роботів-саперів.
Фото: АрміяІнформ.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство оборони України на випробуваннях, які відбулися нещодавно, тестували дрони від шістьох виробників. Здебільшого — FPV-дрони, спроєктовані та виготовлені приватними компаніями.
Про це українське оборонне відомство повідомило на своєму сайті.
Мета цих випробувань — перевірити роботу безпілотників під впливом випромінювання комплексу радіоелектронної боротьби (РЕБ). Окремо тестували стійкість БпЛА до придушення сигналу відеозв’язку та каналу керування безпілотником.
Для більшості виробників це випробування стало хорошою можливістю побачити вразливі місця своїх розробок і надалі зосередитися на вдосконаленні презентованих проєктів щодо протидії РЕБ. Один із виробників продемонстрував свою серійну розробку дрона-камікадзе. Цей зразок показав стійкість каналів відеозв’язку та управління дроном у протистоянні з комплексом РЕБ.
За словами представника компанії, цей зразок уже добре зарекомендував себе у бойових умовах та має досить стабільні показники у протистоянні з засобами РЕБ ворога.
В разі успішних подальших випробувань і допуску до експлуатації цього БпАК, підприємство готове до масштабування свого виробництва.
«Проєкт розпочався близько року тому, але зараз ми вийшли на рівень, який можна показувати. Цей дрон здатен виконувати бойові завдання на відстані до десяти кілометрів. Ті технології, які використовувались для розробки цієї моделі, – не якісь інноваційні чи унікальні, це збірна солянка наших знань, вдале поєднання досвіду попередніх виробів», – повідомив представник компанії-виробника.
Зазначається, що такого кшталту випробування нових моделей БпАК Міністерство оборони влаштовує регулярно. Кількість підприємств, які з власної ініціативи працюють над створенням сучасних українських безпілотників, уже сягає кількох сотень, адже саме цей тип озброєнь у війську надзвичайно потрібний.
Нагадаємо, в Україні успішно випробували новий комплекс для боротьби з російськими БПЛА.
Окрім того, створили робота-мисливця з дистанційним керуванням.
Також ми розповідали, що в Україні розробили стійкий до російського РЕБу ударний дрон Backfire.
Фото: Міноборони України.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У КПІ імені І. Сікорського розробили унікальний 3D-імплант, що росте разом із кістками. Унікальна конструкція врятувала дитину від раку.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці вишу.
Аспірантка механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського Світлана Бурбурська розробила конструкцію титанового імпланту, який не тільки заміняє пошкоджену частину кістки, а і росте разом з нею.
Унікальність цих імплантів полягає в тому, що вони є індивідуальними, для їх створення використовують 3D-друк. Деталь виготовляється чітко під конкретне місце на кістці, щоб точно повторити її форму. Цей титановий імплант можна подовжити під час операції.
Читайте також: Хто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)
«Коли можемо знайти таке рішення, ми забезпечуємо збереження кінцівки», – каже Світлана Бурбурська.
Конструкція Світлани стала сенсацією після історії восьмирічного Богдана, у якого рак пошкодив 28 см стегнової кістки. Такі ураження призводять до повної ампутації кінцівки. Це був перший випадок в Україні, коли титановий імплант вдалося встановити дитині, завдяки чому врятували ногу.
Українська конструкція урази дешевша за закордонну. Вона дуже легка та міцна, підходить як для великих ділянок, так і для тих, де потрібний ювелірний підхід. А також підходить для майже усіх кісток людини.
Нагадаємо, студент КПІ створив перший у світі сервіс, що моніторить бойові частоти ворожої авіації.
Також ми розповідали, у Київській політехніці створюють унікальний вітчизняний колінний протез.
Фото: скриншот із відео.