Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Як підприємцям ефективно вести соцмережі? Поради від бізнесвумен з 70 тис підписників

Опубліковано

Сторінка в соціальних мережах ще кілька років тому була необов’язковою як для компанії, так і для її власника. В наші дні ситуація кардинально змінилась — якщо власник бізнесу не дописує, наприклад, на своїй сторінці в Facebook, то він залишається невидимим для своїх клієнтів. Такою думкою поділилась підприємиця Марина Авдєєва. Чому ж не варто ігнорувати цей маркетинговий канал та як успішно вести соцмережі підприємцям — читайте далі.

Марина Авдеева,

Марина Авдеева,

керуючий акціонер страхової компанії “Арсенал Страхування”, має 10 тисяч підписників в Facebook та 60 тисяч в Instagram

Карантин, соцмережі та бізнес — чи є зв’язок

— Карантин закрив кордони, зупинив бізнес, заборонив зустрічі з друзями та перевів особисте спілкування в розряд нового виду “лакшері”. Тепер спілкуємося не ми, а наші акаунти. А успішно спілкуються ті з них, які цікаві унікальним контентом. В першу чергу думкою та оригінально викладеною точкою зору.

До чого призвела популярність соцмереж

— Сьогодні до думки якої-небудь б’юті-блогерки-мільйонниці в Instagram дослухаються куди більше людей, ніж до думки професора університету. І винна в цьому не блогерка чи її «нерозумна» аудиторія, а сам професор. Адже писати просто про складне — вищий пілотаж.Куди важче, ніж опиратися на скелет канцеляризмів. Але професор, звичайно ж, засипле нас сотнями розповідей про те, що “масова аудиторія і весь цей хайп — не мій формат, у мене тут розумні та інтелігентні люди збираються”. Це снобізм чистої води.

Всі як один лікарі ненавидять доктора Комаровського, але мами малюків, всі як одна, люблять. Академічні фундаменталісти криво посміхаються при згадці Youtube-каналу Big Money, але все підприємці дивляться і дякують за корисний контент.

Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу

Більше ніхто не може собі дозволити бути “не для людей”. Інтернет та соцмережі виключили простір, а разом з ним і можливості, для будь-якої нішовості та елітарності.

Пишемо доступно та цікаво: як працюють алгоритми в соцмережі

— Фейсбук та Інстаграм також дотримуються цієї тенденції за допомогою своїх алгоритмів. Зібрав на свій незрозумілий і нудний пост 20 лайків і один коментар від такого ж зануди — вирушай в списки тих, кого не показує стрічка соцмережі. Наступного разу будеш думати, як писати. 

Лайфхак від Марка Цукерберга: навіть, якщо ти професор або експерт світового масштабу, пиши так, щоб всім було доступно і цікаво. І фітнес-блогерці, і студенту, і підприємцю, і людині мистецтва, і журналісту, і твоєму семирічному синові, і при цьому, такому ж зануді (в хорошому сенсі), як ти сам.

Навіщо власнику бізнесу бути публічним

— XXI століття стало часом економіки уваги, а кожен підприємець — головний піарник своєї компанії. Тому публічність — це вже не діяльність за бажанням, а нова робота та необхідна функція. Ера боротьби рекламних кампаній корпоративних брендів закінчилася. Людей більше не «чіпляють» пластикові емоції вічно-щасливих моделей з фотостоків, які приміряють на себе товари наших компаній, знімаючись в рекламі. Це все в минулому.

Публічність — це невід’ємна функція того, хто хоче допомогти своїй компанії конкурувати, а собі — просто бути на мапі світу. Так що, нікуди діватися і треба освоювати. А для цього потрібно прислухатися до інших і володіти мистецтвом слова. І перше, і друге — можна набути.

Чого хоче аудиторія

Все дуже просто — справжності. Люди хочуть бачити справжнє життя реальних людей — тих, хто стоїть за брендами. На арену повинен вийти творець бренду власною персоною. А аудиторія вирішить, чи цікавий він їй та чи хочеться його любити.

Перше і головне — ніяких «інструкцій початківця блогера». Ніяких “10 фактів про мене”, або “коли я був маленьким”, або “як я заробив свої перші/другі/надцяті гроші”, або “було корисно — став плюс в коментах” та іншої маячні. Це все треш. 

З експертністю теж обережно. У неї зараз криза, адже дістали вже всі зі своїми порадами.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Підприємець не хоче ставати публічним, чого очікувати?

— Компаніям, за якими стоїть власник-ноунейм, доведеться нелегко. З двох рівних компаній клієнти оберуть ту, з власником якої знайомі. Особисто або через мережі, зараз це несуттєво.

Ще один лайфхак, як зараз можна визначити, чи є у вашої компанії конкуренти. Не потрібно дивитися рейтинги чи проводити маркетинговий аналіз конкурентів. Достатньо назвати галузь або продукт та запитати в Інстаграм-аудиторії: “ім’я якої людини спало на думку першим?”.

І якщо підприємець робив все правильно, він почує своє ім’я. Це означатиме, що причини для хвилювань відсутні, адже у компанії немає конкурентів.

Що потрібно робити підприємцю

— Займатися розвитком своїх акаунтів в мережах. Адже те, що може зробити для своєї компанії її власник, не під силу жодному, навіть найбільш креативному піарнику.

Запам’ятайте: акаунт — це викладена в мережу душа. А підписники — це сім’я. Від родини нічого приховувати не можна. Інакше ніяк. Інакше не буде довіри. Якщо не буде довіри — не буде інтересу.

Про що писати

  1. Тільки реальні та щирі історії. Якщо про бізнес-кейси, то простою мовою, щоб і дитині було зрозуміло.
  2. Не тільки про успіхи, а й про факапи. Варто писати не лише про те, що весело, але і про те, від чого сумно й хочеться плакати.
  3. Гумор — окрема тема. Неодмінний супутник будь-якого інфлюенсера. Однак це — найскладніший формат.
  4. Обов’язково розповідати про особисте. Не так вже й захопливо читати економічні прогнози, якщо не знаєш, хто дружина автора. Про фото в піжамі також не забудьте — всім цікаво знати, в чому ви спите.
  5. І ніяких псевдообраз та банальщини. Зрежисованих фотографій також не треба. Як і авторських, майже завжди невдалих афоризмів, «тонких» натяків та іншого подвійного дна.
03.05.2020

Технології

У Мінцифри створили концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації України створило експертний комітет та розробило концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, яку винесло на публічне обговорення.

Про це у Telegream повідомляє Міністерство цифрової трансформації України, передає День.

“Для системного розвитку штучного інтелекту Мінцифри створило експертний комітет, а також розробило концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, яку сьогодні виносимо на публічне обговорення”, – зазначається у повідомленні.

Читайте також: Мінцифри хоче створити цифрове місто всередині країни: деталі

Концепція передбачає:

  • розвиток людського капіталу та акцент на освіті розробників у сфері Artificial intelligence (AI) – їхні зарплати на ринку вдвічі вищі, чим звичайних програмістів;
  • розвиток підприємництва з використанням АІ;
  • активне впровадження технологій АІ в державному секторі та основних індустріях країни;
  • необхідність дотримання права на конфіденційність і прайвасі людини (планують розробити Етичний Кодекс використання АІ, враховуючи європейський досвід)

“Особливу увагу приділено використанню АІ у сфері кібербезпеки та оборони. Адже дуже важливо мати правильний баланс між АІ розробленим сторонніми постачальниками та національними”, – додали у Мінцифри.

Головна ціль – сприяти розвитку АІ та інтегрувати його в економічно важливі сектори.

“Таким чином ми збільшимо частку інтелектуально містких продуктів і значно зміцнимо позицію України на світовому ринку”, – зазначили в Мінцифри.

Головне фото: wiki.cuspu.edu.ua

Читати далі

Технології

Українські вчені розробили безпілотний літальний апарат для діагностики енергомереж

Опубліковано

Харківські вчені розробили безпілотник для діагностики електричного обладнання. Про це повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на kpi.kharkov.ua

Про таку діагностику йдеться у науковій роботі «Використання безпілотників для підвищення безпеки та ефективності енергетичної системи України». Її створили науковці Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» у співпраці з представниками Вінницького Національного технічного університету, Інституту технічної теплофізики НАН України, АК «Харківобленерго». Наразі працю подали на здобуття Державної премії у галузі науки і техніки у 2020 році.

Навіщо енергетикам потрібні дрони?

Фахівці пояснюють, що обладнання енергетичного комплексу значно зношене, тому існуюча система діагностики не дозволяє забезпечити необхідний рівень його безвідмовного функціонування.

“Оскільки засобами оптичного спостереження (відеокамерами та приладами нічного бачення) важко контролювати стан, наприклад, ліній електропередач, які мають значну протяжність, тому вирішили створити для безпілотного літального апарату діагностичні прилади і методи для виявлення технічних проблем”, – розповідає один з розробників, доцент кафедри автоматизації та кібербезпеки енергосистем НТУ «Харківський політехнічний інститут» Ігор Карпалюк.

Фото: ecotown.com.ua

Як працює цей безпілотник?

Прилади, які будуть розташовуватися на безпілотнику, зможуть контролювати електромагнітне поле від ліній електропередач і здійснювати діагностику звукових шумів. Вчені також розробили метод визначення точного місця аварій на лініях електропередач за допомогою безпілотника. На базі розроблених математичних моделей та отриманих аналітичних виразів науковці створили програмно-апаратний комплекс ідентифікації та контролю поточних параметрів, а також режимів електричної мережі, методи і засоби для контролю стану ізоляції, систем блискавкозахисту, цілісності конструкцій електроенергетичних об’єктів з використанням безпілотних літальних апаратів, у тому числі високовольтних ліній електропередач, високовольтних підстанцій, теплоелектростанцій, гідроелектростанцій та атомних електростанцій.

Читайте також: Новий український ударний безпілотник показали в деталях (ВІДЕО)

Енергоефективність енергосистеми України суттєво залежить від оперативної передачі інформації про розподіл величин напруг вздовж ліній електропередач (ЛЕП) та погодних умов, зауважують вчені. «Використання безпілотників для контролю і фіксації цих параметрів по довжині ЛЕП дозволяє знизити втрати при передачі електроенергії за рахунок регулювання напруги окремих ділянок електричних мереж, – пояснюють розробники. – Наявність таких даних, отриманих у режимі реального часу, дозволяє істотно підвищити точність прогнозування режиму їх роботи і поліпшити диспетчерське управління енергосистемою у цілому при розрахунках режимів мереж».

За словами вчених, моніторинг із застосуванням безпілотників — найбільш перспективний сучасний метод діагностики стану об’єктів енергетики, який вимагає значно менших енерговитрат порівняно з існуючими, а також дозволяє мінімізувати терміни відновлення працездатності енергетичного обладнання після аварій.

Результати наукових досліджень використані енергокомпаніями України, зокрема, АК «Харківобленерго».

Головне фото: gdb.voanews.com

Читати далі

Технології

Українська компанія розробила тепловізійний вимірювач температури

Опубліковано

Рекордно швидко українська компанія UARMS розробила та запустила у виробництво тепловізійний вимірювач температури. Про це у Facebook повідомив підприємець Євгеній Уткін, передає видання “День”.

“Наша компанія UARMS розробила в рекордно короткі терміни і запустило в виробництво тепловізійний вимірювач температури.

Як це працює?

На відстані до 8 метрів вимірюється температура тіла з точністю 0.2 градуси. Еталоном служить «чорне тіло» зі встановленою температурою 36.8, програмне забезпечення коригує, у відповідності з рекомендованими алгоритмами, зовнішню температуру до медичної.

Фото: Facebook-Євгеній Уткін

Також зазначено, що прилади розроблені для застосування в місцях масового скупчення людей: метро, ТРЦ, прохідні бізнес-центрів.

Головне фото ілюстративне: ivideon.com

Читати далі

Технології

Нацбанк розробив мобільний додаток для зчитування інформації з біометричних документів

Опубліковано

Нацбанк створив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів. Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає Економічна правда.

Чому це важливо?

Зазначається, що використання у банківських відділеннях цього додатка та його інтеграція з комп’ютерними системами банку полегшить життя банкам та їх клієнтам.

Скачавши додаток на смартфон, можна безконтактно, швидко та просто зчитати всю інформацію, необхідну для ідентифікації клієнта з його ID-картки або біометричного закордонного паспорта громадянина України.

“Банкам непотрібно буде купувати дороговартісне обладнання для зчитування інформації з чипу біометричних документів. Інтегрувавши цей додаток до своєї it-мережі, банк відразу зможе отримувати та зберігати в цифровому вигляді всю необхідну інформацію про клієнтів”, – пояснили в НБУ.

Читайте також: Волонтери спільно з МВС запустили поліцейський додаток

Яка користь для клієнтів?

Водночас клієнтам, які мають біометричні документи, тепер непотрібно буде носити з собою паперову довідку про місце реєстрації.

“Також для них відкривається доступ до власних даних, що містяться в документах: вони можуть завантажити цю інформацію на свій смартфон для подальшого пересилання (наприклад, у форматі PDF)”, – додали у регуляторі.

Пілотна версія додатку доступна для безкоштовного завантаження в AppStore.

У перспективі НБУ планує також розробити аналогічну версію для Google Play.

Головне фото: tribuna.pl.ua

Читати далі

Технології

На Харківщині над полем з овочами побудують сонячну станцію

Опубліковано

На Харківщині під панелями сонячної станції планують вирощувати овочі та інші сільгоспкультури. Електростанцію потужністю 2 МВт збудують у Дергачівському районі. Площа СЕС становитиме близько 2 га. Про це повідомляє Екотаун з посиланням на Факти

Зазначається, що проєкт вирішили розширити після втішних результатів експериментальної СЕС, встановленої на ділянці площею 400 кв. м.

«Будуючи першу сонячну станцію над сільськогосподарським полем ми втілили напрацювання вчених з Fraunhofer Institutes, який об’єднує зусилля провідних університетів Німеччини у проведенні прикладних досліджень, у тому числі у сфері агрофотовольтаніки (отримання електричної енергії та вирощування сільгоспкультур одночасно на одних і тих же площах), – розповів засновник Харківського енергетичного кластера Станіслав Ігнатьєв. – Одне з аграрних підприємств Харківщини вирішило встановити сонячну електростанцію як автономне і екологічно чисте джерело електроенергії, але не хотіло заради цього виводити частину земель з сільгоспобороту – і ми запропонували спробувати використовувати розробку фахівців з Німеччини».

Як будують?

На розробку проєкту незвичайної СЕС пішло два місяці, а на монтаж – ще місяць. «Фотоелектричні модулі замовлені у Китаї встановили на опорах на висоті від 2 до 2,2 м, – розповідає Станіслав Ігнатьєв. – Цього досить, щоб під ними проїжджав стандартний мінітрактор з відкритою кабіною, а також була можливість виконувати весь комплекс сільгоспробіт, а сонячні панелі розмістили на полі так, щоб під ними було достатньо світла для нормального розвитку рослин».

Читайте також: На Кіровоградщині відкрили потужну сонячну електростанцію

Як це вплине на рослини?

Практика показала, що таке рішення не тільки не шкодить рослинам, а йде їм на користь, дозволяє зберігати вологу в грунті. «Під сонячними панелями панує мікроклімат, що дозволяє зберігати вологу у грунті, а значить економити на поливі: ранкової роси вистачає рослинам на весь день, а у найспекотніші полуденні години панелі забезпечують комфортну тінь, – розповідає Станіслав Ігнатьєв. – Завдяки створенню оптимальної температури, утриманню вологості і затіненню у сонце пік, урожайність помітно виросла: спочатку землю під панелями сонячної електростанції засіяли кормовими травами і зібрали урожай на 35% більше звичайного, потім посадили помідори і огірки – урожайність підвищилася на 40%».

Фото: ecotown.com.ua

Що з фінансами?

Завдяки вирощуванню сільгоспкультур терміни окупності сонячної електростанції вдасться знизити зі стандартних 5,5 до 3,5 років, зауважує Станіслав Ігнатьєв, додаючи, що експериментальний проєкт обійшовся у 180 тисяч доларів.

«Після того, як площа електростанції буде збільшена до 2 га, агрофірма не тільки повністю забезпечить власні енергопотреби, а й зможе продавати надлишки електроенергії за “зеленим” тарифом», – каже Станіслав Ігнатьєв.

Головне фото: setech.in.ua

Читати далі

Технології

В Україні запустили програму для космічних стартапів

Опубліковано

Державне космічне агентство запустило онлайн-программу Yangel Big Bang для відбору стартапів, пов’язаних з космосом на акселерацію і навчання. Про це повідомляє пресслужба відомства, передає Економічна правда.

Які умови?

Зазначається, що стартап має бути пов’язаний із супутниками (дизайн та виготовлення, технології), запуском та виготовленням ракет і безпілотників, космічний туризмом, видобування ресурсів у космосі тощо.

“Наша місія – допомогти командам відкрити свій потенціал та знайти нішу, в якій вони зможуть створити щось надзвичайне. Всього за 4 тижні ми допоможемо учасникам преакселерації підтягнути англійську, підготувати пітч та презентацію, визначитись із бізнес-моделлю та перевірити продуктову гіпотезу”, – говорить керівник програми Марія Яроцька. 

Участь у преакселераційній програмі безкоштовна. Протягом 4 тижнів учасники працюватимуть з найбільш досвідченими менторами, представниками Державного космічного агентства та лідерами українського бізнесу. 

Найкращі стартапи отримають запрошення на наступний етап: 12-тижневу акселераційну програму у Києві. 

Подача заявок: http://yangelspace.tech/ 

Акселераційні програми Державного космічного агентства отримали назву Yangel на честь академіка та конструктора ракетно-космічних комплексів Михайла Янгеля, який жив та працював в Дніпропетровську (зараз – Дніпро).

Головне фото: 112.ua

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.