Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Як підприємцям ефективно вести соцмережі? Поради від бізнесвумен з 70 тис підписників

Опубліковано

Сторінка в соціальних мережах ще кілька років тому була необов’язковою як для компанії, так і для її власника. В наші дні ситуація кардинально змінилась — якщо власник бізнесу не дописує, наприклад, на своїй сторінці в Facebook, то він залишається невидимим для своїх клієнтів. Такою думкою поділилась підприємиця Марина Авдєєва. Чому ж не варто ігнорувати цей маркетинговий канал та як успішно вести соцмережі підприємцям — читайте далі.

Марина Авдеева,

Марина Авдеева,

керуючий акціонер страхової компанії “Арсенал Страхування”, має 10 тисяч підписників в Facebook та 60 тисяч в Instagram

Карантин, соцмережі та бізнес — чи є зв’язок

— Карантин закрив кордони, зупинив бізнес, заборонив зустрічі з друзями та перевів особисте спілкування в розряд нового виду “лакшері”. Тепер спілкуємося не ми, а наші акаунти. А успішно спілкуються ті з них, які цікаві унікальним контентом. В першу чергу думкою та оригінально викладеною точкою зору.

До чого призвела популярність соцмереж

— Сьогодні до думки якої-небудь б’юті-блогерки-мільйонниці в Instagram дослухаються куди більше людей, ніж до думки професора університету. І винна в цьому не блогерка чи її «нерозумна» аудиторія, а сам професор. Адже писати просто про складне — вищий пілотаж.Куди важче, ніж опиратися на скелет канцеляризмів. Але професор, звичайно ж, засипле нас сотнями розповідей про те, що “масова аудиторія і весь цей хайп — не мій формат, у мене тут розумні та інтелігентні люди збираються”. Це снобізм чистої води.

Всі як один лікарі ненавидять доктора Комаровського, але мами малюків, всі як одна, люблять. Академічні фундаменталісти криво посміхаються при згадці Youtube-каналу Big Money, але все підприємці дивляться і дякують за корисний контент.

Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу

Більше ніхто не може собі дозволити бути “не для людей”. Інтернет та соцмережі виключили простір, а разом з ним і можливості, для будь-якої нішовості та елітарності.

Пишемо доступно та цікаво: як працюють алгоритми в соцмережі

— Фейсбук та Інстаграм також дотримуються цієї тенденції за допомогою своїх алгоритмів. Зібрав на свій незрозумілий і нудний пост 20 лайків і один коментар від такого ж зануди — вирушай в списки тих, кого не показує стрічка соцмережі. Наступного разу будеш думати, як писати. 

Лайфхак від Марка Цукерберга: навіть, якщо ти професор або експерт світового масштабу, пиши так, щоб всім було доступно і цікаво. І фітнес-блогерці, і студенту, і підприємцю, і людині мистецтва, і журналісту, і твоєму семирічному синові, і при цьому, такому ж зануді (в хорошому сенсі), як ти сам.

Навіщо власнику бізнесу бути публічним

— XXI століття стало часом економіки уваги, а кожен підприємець — головний піарник своєї компанії. Тому публічність — це вже не діяльність за бажанням, а нова робота та необхідна функція. Ера боротьби рекламних кампаній корпоративних брендів закінчилася. Людей більше не «чіпляють» пластикові емоції вічно-щасливих моделей з фотостоків, які приміряють на себе товари наших компаній, знімаючись в рекламі. Це все в минулому.

Публічність — це невід’ємна функція того, хто хоче допомогти своїй компанії конкурувати, а собі — просто бути на мапі світу. Так що, нікуди діватися і треба освоювати. А для цього потрібно прислухатися до інших і володіти мистецтвом слова. І перше, і друге — можна набути.

Чого хоче аудиторія

Все дуже просто — справжності. Люди хочуть бачити справжнє життя реальних людей — тих, хто стоїть за брендами. На арену повинен вийти творець бренду власною персоною. А аудиторія вирішить, чи цікавий він їй та чи хочеться його любити.

Перше і головне — ніяких «інструкцій початківця блогера». Ніяких “10 фактів про мене”, або “коли я був маленьким”, або “як я заробив свої перші/другі/надцяті гроші”, або “було корисно — став плюс в коментах” та іншої маячні. Це все треш. 

З експертністю теж обережно. У неї зараз криза, адже дістали вже всі зі своїми порадами.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Підприємець не хоче ставати публічним, чого очікувати?

— Компаніям, за якими стоїть власник-ноунейм, доведеться нелегко. З двох рівних компаній клієнти оберуть ту, з власником якої знайомі. Особисто або через мережі, зараз це несуттєво.

Ще один лайфхак, як зараз можна визначити, чи є у вашої компанії конкуренти. Не потрібно дивитися рейтинги чи проводити маркетинговий аналіз конкурентів. Достатньо назвати галузь або продукт та запитати в Інстаграм-аудиторії: “ім’я якої людини спало на думку першим?”.

І якщо підприємець робив все правильно, він почує своє ім’я. Це означатиме, що причини для хвилювань відсутні, адже у компанії немає конкурентів.

Що потрібно робити підприємцю

— Займатися розвитком своїх акаунтів в мережах. Адже те, що може зробити для своєї компанії її власник, не під силу жодному, навіть найбільш креативному піарнику.

Запам’ятайте: акаунт — це викладена в мережу душа. А підписники — це сім’я. Від родини нічого приховувати не можна. Інакше ніяк. Інакше не буде довіри. Якщо не буде довіри — не буде інтересу.

Про що писати

  1. Тільки реальні та щирі історії. Якщо про бізнес-кейси, то простою мовою, щоб і дитині було зрозуміло.
  2. Не тільки про успіхи, а й про факапи. Варто писати не лише про те, що весело, але і про те, від чого сумно й хочеться плакати.
  3. Гумор — окрема тема. Неодмінний супутник будь-якого інфлюенсера. Однак це — найскладніший формат.
  4. Обов’язково розповідати про особисте. Не так вже й захопливо читати економічні прогнози, якщо не знаєш, хто дружина автора. Про фото в піжамі також не забудьте — всім цікаво знати, в чому ви спите.
  5. І ніяких псевдообраз та банальщини. Зрежисованих фотографій також не треба. Як і авторських, майже завжди невдалих афоризмів, «тонких» натяків та іншого подвійного дна.

Технології

Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Опубліковано

В Україні створили безпілотник, який може дістатися до російського Сибіру.

Про це повідомляє видання The Economist. 

Про розробку

Україна вклалась у розробку безпілотників дальнього радіусу дії, які можуть виявляти та атакувати віддалені цілі. Остання модель здатна уражати цілі на відстані до 3000 км і може дістатися до Сибіру.

У The Economist зазначають, що такі розробки є реакцією на необхідність, оскільки Захід не дуже бажає надавати Україні зброю великої дальності. У той же час, Білий дім виражає занепокоєння щодо української програми та ударів по нафтовим установкам. Він намагається переконати українську сторону припинити атаки. Причини турботи різні: від зростання цін на нафту до можливості неконтрольованого ескалації конфлікту.

Читати також: Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Плани на майбутнє

Офіцер з розвідки, який має псевдонім “Детектив”, відповідальний за певну частину програми, стверджує, що не отримував інструкцій щодо припинення операцій.

Він повідомляє, що минулого тижня було припинено націлювання на нафтову інфраструктуру, проте це може бути тимчасовою мірою.

“Наші цілі змінюються щодня. Ми не даємо росіянам спокою”, – заявив він.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Фото: Dpa

Читати далі

Технології

Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Опубліковано

Mezha.Media провело інтерв’ю з мобільними операторами в Україні щодо можливого введення підтримки eSIM для смарт-годинників.

Про це повідомляють на сайті медіа.

Ось які терміни вони називають:

  • У компанії “Київстар” вказують, що це “викликаний технічний процес”, який може зайняти близько двох років.
  • У “Vodafone Україна” передбачають, що використання eSIM на смарт-годинниках буде доступно для користувачів в Україні вже наступного року. Наразі ведуться обговорення з виробниками таких годинників.
  • В lifecell говорять, що запустять цю функцію, щойно матимуть змогу. В компанії зазначили, що вже кілька років працюють над цим, і підтримка eSIM годинниками Apple напряму залежить від вендора.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Зазначається, що наразі лише невелика частина абонентів успішно перейшла на електронну eSIM. Це пояснюється обмеженою кількістю смартфонів, які підтримують цей новий стандарт.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Фото: wise

Читати далі

Технології

На Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів

Опубліковано

У Бучі відкрили інноваційний майданчик, де будуть переробляти будівельні залишки, що залишилися внаслідок руйнувань, спричинених російською окупацією.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

фото: Анатолій Федорук

Про станцію

За словами Анатолія Федорука, це — одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій з переробки відходів такого типу. Вона була побудована за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, яка забезпечила майже усе обладнання для роботи майданчика: фронтальний навантажувач, дробарку та грохот — пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття.

Читати також: Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

На станції будівельні відходи війни будуть подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, використовуватимуть для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей. 

“За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об’єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП “Бучасервіс”“, – відзначає Анатолія Федорук.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Анатолій Федорук

Читати далі