Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Як підприємцям ефективно вести соцмережі? Поради від бізнесвумен з 70 тис підписників

Опубліковано

Сторінка в соціальних мережах ще кілька років тому була необов’язковою як для компанії, так і для її власника. В наші дні ситуація кардинально змінилась — якщо власник бізнесу не дописує, наприклад, на своїй сторінці в Facebook, то він залишається невидимим для своїх клієнтів. Такою думкою поділилась підприємиця Марина Авдєєва. Чому ж не варто ігнорувати цей маркетинговий канал та як успішно вести соцмережі підприємцям — читайте далі.

Марина Авдеева,

Марина Авдеева,

керуючий акціонер страхової компанії “Арсенал Страхування”, має 10 тисяч підписників в Facebook та 60 тисяч в Instagram

Карантин, соцмережі та бізнес — чи є зв’язок

— Карантин закрив кордони, зупинив бізнес, заборонив зустрічі з друзями та перевів особисте спілкування в розряд нового виду “лакшері”. Тепер спілкуємося не ми, а наші акаунти. А успішно спілкуються ті з них, які цікаві унікальним контентом. В першу чергу думкою та оригінально викладеною точкою зору.

До чого призвела популярність соцмереж

— Сьогодні до думки якої-небудь б’юті-блогерки-мільйонниці в Instagram дослухаються куди більше людей, ніж до думки професора університету. І винна в цьому не блогерка чи її «нерозумна» аудиторія, а сам професор. Адже писати просто про складне — вищий пілотаж.Куди важче, ніж опиратися на скелет канцеляризмів. Але професор, звичайно ж, засипле нас сотнями розповідей про те, що “масова аудиторія і весь цей хайп — не мій формат, у мене тут розумні та інтелігентні люди збираються”. Це снобізм чистої води.

Всі як один лікарі ненавидять доктора Комаровського, але мами малюків, всі як одна, люблять. Академічні фундаменталісти криво посміхаються при згадці Youtube-каналу Big Money, але все підприємці дивляться і дякують за корисний контент.

Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу

Більше ніхто не може собі дозволити бути “не для людей”. Інтернет та соцмережі виключили простір, а разом з ним і можливості, для будь-якої нішовості та елітарності.

Пишемо доступно та цікаво: як працюють алгоритми в соцмережі

— Фейсбук та Інстаграм також дотримуються цієї тенденції за допомогою своїх алгоритмів. Зібрав на свій незрозумілий і нудний пост 20 лайків і один коментар від такого ж зануди — вирушай в списки тих, кого не показує стрічка соцмережі. Наступного разу будеш думати, як писати. 

Лайфхак від Марка Цукерберга: навіть, якщо ти професор або експерт світового масштабу, пиши так, щоб всім було доступно і цікаво. І фітнес-блогерці, і студенту, і підприємцю, і людині мистецтва, і журналісту, і твоєму семирічному синові, і при цьому, такому ж зануді (в хорошому сенсі), як ти сам.

Навіщо власнику бізнесу бути публічним

— XXI століття стало часом економіки уваги, а кожен підприємець — головний піарник своєї компанії. Тому публічність — це вже не діяльність за бажанням, а нова робота та необхідна функція. Ера боротьби рекламних кампаній корпоративних брендів закінчилася. Людей більше не «чіпляють» пластикові емоції вічно-щасливих моделей з фотостоків, які приміряють на себе товари наших компаній, знімаючись в рекламі. Це все в минулому.

Публічність — це невід’ємна функція того, хто хоче допомогти своїй компанії конкурувати, а собі — просто бути на мапі світу. Так що, нікуди діватися і треба освоювати. А для цього потрібно прислухатися до інших і володіти мистецтвом слова. І перше, і друге — можна набути.

Чого хоче аудиторія

Все дуже просто — справжності. Люди хочуть бачити справжнє життя реальних людей — тих, хто стоїть за брендами. На арену повинен вийти творець бренду власною персоною. А аудиторія вирішить, чи цікавий він їй та чи хочеться його любити.

Перше і головне — ніяких «інструкцій початківця блогера». Ніяких “10 фактів про мене”, або “коли я був маленьким”, або “як я заробив свої перші/другі/надцяті гроші”, або “було корисно — став плюс в коментах” та іншої маячні. Це все треш. 

З експертністю теж обережно. У неї зараз криза, адже дістали вже всі зі своїми порадами.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Підприємець не хоче ставати публічним, чого очікувати?

— Компаніям, за якими стоїть власник-ноунейм, доведеться нелегко. З двох рівних компаній клієнти оберуть ту, з власником якої знайомі. Особисто або через мережі, зараз це несуттєво.

Ще один лайфхак, як зараз можна визначити, чи є у вашої компанії конкуренти. Не потрібно дивитися рейтинги чи проводити маркетинговий аналіз конкурентів. Достатньо назвати галузь або продукт та запитати в Інстаграм-аудиторії: “ім’я якої людини спало на думку першим?”.

І якщо підприємець робив все правильно, він почує своє ім’я. Це означатиме, що причини для хвилювань відсутні, адже у компанії немає конкурентів.

Що потрібно робити підприємцю

— Займатися розвитком своїх акаунтів в мережах. Адже те, що може зробити для своєї компанії її власник, не під силу жодному, навіть найбільш креативному піарнику.

Запам’ятайте: акаунт — це викладена в мережу душа. А підписники — це сім’я. Від родини нічого приховувати не можна. Інакше ніяк. Інакше не буде довіри. Якщо не буде довіри — не буде інтересу.

Про що писати

  1. Тільки реальні та щирі історії. Якщо про бізнес-кейси, то простою мовою, щоб і дитині було зрозуміло.
  2. Не тільки про успіхи, а й про факапи. Варто писати не лише про те, що весело, але і про те, від чого сумно й хочеться плакати.
  3. Гумор — окрема тема. Неодмінний супутник будь-якого інфлюенсера. Однак це — найскладніший формат.
  4. Обов’язково розповідати про особисте. Не так вже й захопливо читати економічні прогнози, якщо не знаєш, хто дружина автора. Про фото в піжамі також не забудьте — всім цікаво знати, в чому ви спите.
  5. І ніяких псевдообраз та банальщини. Зрежисованих фотографій також не треба. Як і авторських, майже завжди невдалих афоризмів, «тонких» натяків та іншого подвійного дна.
03.05.2020

Технології

В Україні випустили першу промислову партію паперу з опалого листя

Опубліковано

В Україні випустили першу промислову партію паперу з опалого листя, повідомляє Укрінформ.

Цю технологію ще школярем розробив Валентин Фречка. Виготовлені з листя 1,5 тонни паперу перетворять на пакети, проби паперового посуду та картону.

“Ми зіштовхнулися із низкою проблем, зокрема із відсутністю виробничих потужностей, які б дали змогу переробити опале листя на волокно у промислових масштабах. Але ми це зробили, і нашою вершиною на складному шляху стало виробництво першого промислового тоннажу паперу на основі опалого листя, який нарешті володіє необхідними механічними характеристиками і відповідає поставленим вимогам”, – розповів Валентин Фречка.

Минулого року провели пілотний тест по формуванню паперу і знову, через рік, із усіма допрацюваннями відтворили все в умовах промислового виробництва.

Процес виготовлення

Подрібнене й очищене листя варять у гігантських чанах, після чого отримана маса, рухаючись по конвеєру, втрачає вологу, розтягується і стає або гладким папером, або набуває потрібної форми в сусідньому цеху, де з неї роблять екологічне пакування для продуктів.

Читайте також: Український студент здійснив прорив, розробивши технологію екопаперу з опалого листя (ВІДЕО)

У процесі виробництва сировина розігрівається лише до 40 градусів, тож на відміну від ситуації, коли листя палять, жодна шкідлива речовина не виділяється в повітря.

Фото: facebook.com/Ukrinform

Читати далі

Технології

Робопса Boston Dynamics випробували в Чорнобилі (ВІДЕО)

Опубліковано

У зоні відчуження вперше провели випробування автономного робота Boston Dynamics «SPOT».

Про це пише Український мілітарний портал з посиланням на повідомленням Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Фото: mil.in.ua

За інформацією, роботи здійснювала дослідницька група Брістольського університету спільно з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами». Проводились радіометричні та геофізичні роботи на території двох секторів пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів «Рудий ліс» та на територіях пунктів захоронення радіоактивних відходів «Підлісний» і «Буряківка».

Читайте такожКорисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка

Під час робіт використовували безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи, датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі (гамма-спектрометр, лідар, фотограмметрія, гіперспектральний та нейтронний датчики).

За результатами проведених робіт, планують отримати зображення у 3-D форматі і карти розподілу активності радіонуклідів на цій території, а також зображень із «Рудого лісу» з ділянками, які мають високу потужність дози. Виконані роботи дозволять Державному спеціалізованому підприємству «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» оновити карти розподілу радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.

Фото: mil.in.ua

Довідка

Boston Dynamics — американська інженерна компанія, що працює в галузі робототехніки. Відома своїми розробками для військових потреб на замовлення DARPA.

Читайте також: Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

SpotMini — чотириногий робот, візуально подібний на собаку. Він важить близько 30 кг. На одному заряді «залізний пес» може пропрацювати 90 хвилин.

Читайте такожДе купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

Нагадаємо, Укравтодор бере на баланс дороги Чорнобильської зони.

Як ми повідомляли раніше, у Чорнобильській зоні з’явився перший веломаршрут.

Головне фото: drone.ua.

Читати далі

Технології

Мотор Січ готує перший автожир українського виробництва (ВІДЕО)

Опубліковано

Готується до випробувань перший автожир українського виробництва, зібраний в транспортно-виробничому управлінні Мотор Січі.

Про це пишуть Крила.

Зазначається, що відео опублікував на своїй сторінці в соцмережі начальник транспортно-виробничого управління АТ “Мотор Січ” Михайло Молчанов.

Читайте такожДе купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

Испытания в ТПУ

СКОРО ПОЛЕТИМ!Мы испытываем первый автожир украинского производства, собранный на нашем транспортно-производственном управлении АО "МОТОР СИЧ". Это – миниатюрный двухместный вертолет, способный развивать скорость до 190 километров в час. Пока что запускаем только ходовой винт, он отвечает за движение вперёд, скоро начнем испытания в воздухе. Аппарат – удивительный, а главное – не требовательный: места ему много не нужно, подойдет взлетная полоса около 70 метров. Будущее уже здесь – скоро такие автожиры будем использовать вместо автомобилей!

Geplaatst door Михаил Молчанов op Dinsdag 20 oktober 2020

“Це мініатюрний двомісний літальний апарат, здатний розвивати швидкість до 190 кілометрів на годину. Поки що запускаємо тільки ходовий гвинт, він відповідає за рух вперед, скоро почнемо випробування в повітрі. Апарат – дивовижний, а головне – не вимогливий: місця йому багато не треба, підійде злітна смуга близько 70 метрів. Майбутнє вже тут – скоро такі автожири будемо використовувати замість автомобілів! “- написав він.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Нагадаємо, на Рівненщині відновлюють військовий аеродром.

Як ми повідомляли раніше, в аеропорту Одеси після реконструкції запрацює нова злітна смуга.

Головне фото: wing.com.ua.

Читати далі

Технології

В Україні почали оглядати літаки за допомогою дронів (ВІДЕО)

Опубліковано

Українська компанія МАУ-технік, Міжнародні авіалінії України і компанія Luftronix спільно провели в Києві сканування літака Boeing 737-800 МАУ за допомогою дронів.

Про це пишуть Крила.

Усі сканування проводилося з використанням дронів, виготовлених за індивідуальним замовленням, з високоточними навігаційними системами та високоякісним сканувальним обладнанням, а також за допомогою відповідного програмного забезпечення.

Читайте такожДе купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

Сканування дозволяє інспекторам негайно оцінити, чи відповідають літаки специфікаціям, запропонованим в інструкціях з технічного обслуговування і ремонту конструкцій. Крім того, скановані зображення архівуються для порівняння в майбутньому, що дозволяє відстежувати будь-які зміни.

Дрони оснащені декількома системами аварійного відновлення, щоб гарантувати, що відмова обладнання не може привести до фатального результату в польоті. Будь-який критично важливий прилад має вбудовану дублювальну систему.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Нагадаємо, за акваторією українського порту будуть стежити за допомогою дрону.

Як ми повідомляли раніше, український безпілотний авіакомплекс “Лелека-100” проходить держвипробування.

Головне фото: wing.com.ua.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.