Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Опубліковано

Вже п’ять тижнів українці провели вдома і достеменно невідомо скільки ще доведеться. Влада вже оголосила нову дату завершення карантину — 11 травня, проте майже неможливо спрогнозувати це остаточно. Ми проаналізували ситуацію, що склалась та розпитали HR-експертів про те, яких змін зазнає ринок праці в країні та світі після карантину, чого чекати від зарплат і які фахівці будуть потрібні.

Новий ринок праці: що кажуть цифри

Ізоляція завдала неабияких збитків бізнесу та спровокувала серйозні зміни на ринку праці. Український бізнес був змушений стати на паузу та відправити співробітників у неоплачувані відпустки або істотно скоротити штат.  Тож зараз багато українців похапцем шукають віддалений підробіток на час карантину, інші — нову роботу.

Як повідомляють в прес-службі Держпраці, близько 3 млн офіційно працевлаштованих українців зараз вимушено не ходять на роботу. А за даними дослідження Опендатабот, протягом останніх п’яти тижнів кількість нових вакансій скоротилася більше ніж удвічі. На початок карантину було опубліковано 54 072 вакансії, а станом на 19 квітня — лише 18 390. При цьому загальна кількість активних вакансій впала на 25%. Така інформація була представлена найбільшим в Україні сайтом для пошуку роботи і працівників Work.ua.

 
Ринок праці в Україні
Статистика вакансій від початку карантину

Сфера ІТ зазнає менших збитків, але загальний тренд зберігається в усіх професійних сферах. За даними сайту для пошуку роботи для розробників Djinni, в порівнянні з початком року кількість вакансій у світі зменшилась у 1,5 рази.

Ринок праці в ІТ-сфері

Кур’єри, айтішники та касири: найбільш актуальні вакансії під час карантину

Фахівці більшості професій поки змушені сидіти без роботи. А ось кур’єри зараз на піку популярності: компанії шукають їх у два рази активніше, ніж п’ять тижнів тому. Про це повідомляють HR-експерти сайту пошуку роботи rabota.ua.

Окрім того доля вакансій менеджерів середньої та вищої ланки зросла на 19%, в той час як вміст робітничих та молодих спеціалістів впав на 10%.

Також під час карантину неабиякий попит серед хедхантерів з’явився на операторів та касирів на АЗС. Доля нових вакансій зросла на 49%. Не менше уваги зараз отримують кандидати на роботу в великих та мережевих магазинах — касири (+59%), мерчендайзери (+47%), робітники складу (+36%), менеджери з продажу продуктів харчування (+21%). 

Цікаво, що на відміну від загальної ситуації у світі, доля IT-вакансій в Україні під час карантину збільшилася майже на третину. Схоже, що українські програмісти більше зацікавилися вітчизняним ринком праці.

Ринок працы в Україні потрубує кур'єрів
Ринок праці в Україні та ІТ-cфера

Як пандемія змінить ринок праці у світі 

Експерти будують прогнози на майбутнє — багато хто вважає, що пандемія прискорить процеси, які вже почались через COVID-19. Розбираємося, про які варіанти розвитку подій на світовому ринку праці говорять найчастіше. 

Читайте також: Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo? Генеральний менеджер про дощ замовлень і антикризову стратегію

Працюю вдома

Епідемія допоможе багатьом роботодавцям стати більш гнучкими йдати співробітникам можливість працювати з дому, а не тільки в офісі.Доктор соціологічних наук Трейсі Бровер вважає, що компанії тепер частіше будуть звертати уваги на те, де співробітнику працювати комфортніше й де він більш продуктивний. Можливо, це стане поштовхом для роботодавців придивитися до людей, які не можуть їздити в офіс через особливості здоров’я. А заощаджені на оренді офісу кошти можна спрямувати, наприклад, на зарплатню.

Керівник = лідер 

З віддаленою роботою пов’язані й нові труднощі — потрібно об’єднати команду, яка вже не прив’язана до офісу і спільного простору. Команди почали по іншому взаємодіяти — в чатах і месенджерах, а керівникам доводиться шукати нові методи контролю якості. Зокрема, більше довіряти працівникам і тому, наскільки вони здатні самі організувати свій робочий процес. Нове значення, за оцінками експертів, придбають і лідерські навички — об’єднати колектив у непрості часи.

Інші “плюшки”

Пандемія вчить роботодавців все більше уваги приділяти потребам працівників і серйозно замислитись про нові способи мотивації. На думку спеціалістки з питань роботи в майбутньому Хезер МакГовен, не кожна компанія зважиться на кардинальні заходи чи зможе їх собі дозволити. Проте вже сьогодні дехто починає інвестувати в співробітників: дбають про їхнє здоров’я, погоджуються на віддалену роботу, вкладаються в їх освіту та необхідні в майбутньому навички. Наступним кроком може стати допомога ментальному здоров’ю працівників, враховуючи, наскільки травматичним для багатьох досвідом стала пандемія й самоізоляція. Однак, чи зважаться на це українські компанії — невідомо.

Не лише Китай

Компанії можуть переглянути й сам процес виробництва. Президент Торгової палати ЄС в Китаї Йорг Вутке вважає, що після пандемії компанії можуть розширити число постачальників, не обмежуючись лише Китаєм. І, навіть якщо це обійдеться їм дорожче. Так, крихке становище виробництва у Китаї може стати приємною новиною для інших, в тому числі місцевих компаній: збільшення обсягів сприятимуть появі нових робочих місць.

Великі (не) “з’їдять” маленьких

Експерти прогнозують, що стане помітнішою ще одна з уже теперішніх тенденцій — посилення впливу корпорацій. Наприклад, вцілілі після пандемії авіакомпанії викуплять тих, хто не втримався на ринку. Тим самим велетні заволодіють ще більшою часткою ринку. Проте цей процес може піти й іншим шляхом — дрібні компанії будуть об’єднувати зусилля, щоб пережити кризу разом. Обидва варіанти призведуть до нових труднощів: невеликим стартапам буде складніше конкурувати з конгломератами і корпораціями, а на працівників маленьких компаній чекатимуть масові скорочення.

Які зміни будуть на ринку праці в Україні

Українські HR-спеціалісти запевняють, що пандемія перевернула догори дриґом не лише ринок праці, а й загалом бізнес. І якщо протягом останніх років в Україні ринок праці належав кандидатам та діяв за принципом “не мене обирають, а я обираю”, то тепер все навпаки. Пандемія, карантин та масові скорочення змістили фокус знову на роботодавця. Чого ж ще очікувати на вітчизняному ринку праці — дізнавалась редакція.

HR про ринок праці в Україні

Анна-Марія Сабов,

директорка з персоналу в групі ІТ-компаній, HR з 6-річним досвідом

HR про ринок праці в Україні в 2020 році

Тетяна Таніна,

HR Business partner в IT-компанії Beetroot, HR з 10-річним досвідом, психологиня

ТОП професій в період карантину

Тетяна Таніна: Зараз найбільш потрібні кур’єри та медичні працівники. Водночас програмісти та рекрутери продовжують бути потрібні на тих проєктах, де віддалений вид діяльності та ситуація створили попит на послуги. Серед них проєктний менеджмент та проєкти у сфері онлайн освіти, медицини, медичних досліджень, онлайн-магазинів. На хвилі залишаються фахівці у сфері онлайн-освіти. Попит також підвищився на онлайн-терапію та коучинг, щоб впоратися з кризою як в бізнесі, так і в особистому розвитку.

Анна-Марія Сабов: Агенти підтримки та оператори з питань онлайн обслуговування клієнтів — зараз це одні з найбільш необхідних спеціалістів. Велика частина бізнесу перейшла в онлайн, тому їм важливо не втрачати контакт з клієнтом. Через самоізоляцію також збільшився попит на працівників складу, вантажників, кур’єрів, водіїв.

Читайте також: Першими в IT скоротять початківців. Aoza Technologies про вплив карантину на індустрію

Які фахівці будуть потрібні після карантину

Тетяна Таніна: Все ще кур’єри та медичні працівники, адже люди “розсмакують” сервіси доставки та продовжать бути уважними до свого здоров’я. Потреба також буде у програмістах для певного виду проєктів, рекрутерах та знову ж таки у проєктних менеджерах. 

Попит зросте на креативних фахівців, які зможуть створювати cost-effective (співвідношення витрат та ефективності – ред.) комунікації. Не менша необхідність буде у репетиторах — як для дорослих, так і для дітей, чия освіта сильно страждає зараз через онлайн навчання. 

Можна припустити, що працівники у сфері краси будуть нарозхват. Хоча є ймовірність, що майстри манікюру переживатимуть спад. Під час ізоляції більшість навчились доглядати за нігтями самостійно. І звичайно продовжиться, якщо не збільшиться, попит на послуги психологів.

Анна-Марія Сабов: Всі ті, які допоможуть бізнесу зробити новий ривок та запропонують out-of-the-box (нестандартні — ред.) рішення:

 • фінансисти — здатні оптимізувати витрати;
 • менеджери з персоналу та рекрутери — допоможуть з пошуком та утримуванням персоналу; 
 • SMM і копірайтери — онлайн сегменти бізнесу потребуватимуть якісного просування.
 • бізнес-аналітики — необхідні для прийняття рішення на підставі даних, а не інтуїції;
 • бізнес-девелопмент менеджери — бізнесу знадобляться не менеджери з продажу, а працівники, які думають про прибуток бізнесу і його розвиток. 

А постраждають передусім такі професії: секретарі, адміністратори та персональні асистенти. Найближчим часом вони будуть розкішшю для фонду оплати праці.

Що буде з зарплатнею

Тетяна Таніна: Швидше за все зарплатня на ринку праці “просяде”, через зменшення доходів у більшості компаній. Найімовірніше, це торкнеться фахівців, які будуть шукати роботу після завершення карантину. А кому все ж вдалось зберегти під час карантину своє робоче місце та зарплатню, не варто розраховувати на підвищення рівня компенсації найближчим часом.

Анна-Марія Сабов: Я б розділила зарплати на дві частини: виплати, гарантовані державою та зарплати співробітникам в приватному секторі. Відносно перших, то вони можуть вирости у сфері освіти та медицини. Навіть після виходу з карантину багато співробітників можуть вигоріти та почати звільнятися. А проблема найму на позицію вчителя або медсестри завжди дуже гостра. Тому можливо пропоновані оклади все ж несуттєво, але збільшаться. Також ймовірно, що може вирости прожитковий мінімум. Однак до липня навряд збільшиться мінімальна зарплатня (станом на 14 квітня 2020 року вона становить 4723 грн – ред)

Якщо говоримо про комерційний сектор, то зарплатня залежатиме від рівня збитку, який завдав режим самоізоляції. Б’юті-сегмент, роздрібна офлайн торгівля та сфера розваг зараз недоотримує прибуток. І з точки зору фінансів у них могли з’явитися касові розриви (витрати перевищили доходи — ред.). В такому випадку бізнес буде максимально заощаджувати, в тому числі і на зарплатах, ще протягом 4-6 місяців.

Навіть в ІТ не все так солодко. Особливо страждають аутстаф-компанії “бутикового типу” — невеликий бізнес, у яких до 100 працівників та портфель клієнтів складається 3-5 закордонних компаній. Тому доведеться очікувати зарплатню в конвертах або роботу за договором надання послуг. Компанії будуть неспроможні платити майже 40% надбавок до зарплатні.

Які ще зміни нас можуть чекати на ринку праці

Тетяна Таніна: Підвищиться лояльність до тих роботодавців, які змогли вистояти кризу і зберегти хоча б робочі місця чи повністю зарплати співробітників. Напевно, працівники будуть більш відповідально ставитися до своєї роботи. А найближчим часом відмовляться від зміни роботи через страх залишитись ні з чим через непередбачувані події. 

Компанії почнуть більше замислюватися про те, які фахівці їм насправді потрібні, а які — скоріше розкіш. Тож фахівцям потрібно буде володіти великим набором навичок, щоб впевнено брати участь у конкурентній боротьбі. Тому під час карантину необхідно інвестувати в поглиблення своєї експертності.

Водночас можлива хвиля зміни професій. Під час карантину дехто спробував себе в чомусь новому і захоче залишитися в цій новій ролі та сфері. 

Анна-Марія Сабов: Ринок праці, який майже сім років був в Україні кандидатським, ймовірно, знову стане ринком роботодавця. Про це свідчить світова статистика. Так, вже зараз за даними другого у світі агрегатора вакансій Jooble проглядається тренд падіння інтересу до пошуку роботи з боку кандидатів — аж на 50%. Окрім того, компанії перейшли на дистанційну роботу й отримали перевагу у вигляді найму по країні та, навіть, світу. Тож можливе урівняння зарплат в рамках регіону, адже кандидати поза межами великих міст мають ту саму експертність за меншу зарплатню.

Суспільство

Діти з інвалідністю піднялися на Говерлу та встановили національний рекорд

Опубліковано

41 дитина з інвалідністю піднялася на Говерлу, щоб довести собі і всьому світові , що попри викликані хворобою обмеження, вони здатні підкорювати вершини.

Про це повідомили у фейсбуці громадська організація “Подаруй життя”.

Супроводжували дітей їхні батьки, а також реабілітологи, лікарі, спортсмени та волонтери.

 

Мета благодійного заходу “Особливе сходження – 2” – привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю та бажання об’єднати небайдужих людей у справі допомоги дітям.

Цей захід ретельно готувався впродовж останніх декількох років ГО “Подаруй життя” та ГО “Рій Мрій”.

Читайте такожДивовижна історія незрячого масажиста, який не бачить світ, але бачить ціль (ВІДЕО)

Читайте також«Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами

Нагадаємо, Укрзалізниця запускає перший в Україні інклюзивний приміський електропоїзд.

Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині відкрили Сенсорно-інтеграційний простір для дітей з важкими формами інвалідності.

Усі фото: facebook.com/konopko.lena.

Читати далі

Суспільство

У Києві розгорнули дві фан-зони на час ХХХІІ літніх Олімпійських ігор (ФОТО)

Опубліковано

У Сирецькому парку та Місті спорту (Гідропарк)відкрили дві фан-зони для перегляду ХХХІІ літніх Олімпійських ігор.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

«Щоб підтримати українські збірні та популяризувати види спорту, які будуть представлені на Олімпіаді, ми розгорнули у столиці дві фан-зони. Вони працюватимуть на час проведення ХХХІІ літніх Олімпійських ігор – до 8 серпня», – йдеться у повідомленні.

 

Окрім трансляції Олімпійських ігор, на території фан-зон дитячо-юнацькі спортивні школи м. Києва, громадські організації спортивної спрямованості проведуть 53 майстер-класи з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Зокрема, у Сирецькому парку – 20 майстер-класів, у Місті Спорту – 33.

Читайте також: Дар’я Білодід здобула першу медаль для України на Олімпіаді (ВІДЕО)

На фан-зонах представлені такі види спорту:

 • академічне веслування,
 • акробатика,
 • армреслінг,
 • баскетбол,
 • бокс,
 • веслувальний слалом,
 • волейбол пляжний,
 • гандбол,
 • гімнастика спортивна,
 • дзюдо,
 • кікбоксинг WTA,
 • парашутний спорт,
 • плавання,
 • регбі,
 • роликовий спорт,
 • спортивна боротьба (вільна та греко-римська),
 • теніс,
 • тхеквондо ВТФ,
 • фехтування,
 • футбол,
 • художня гімнастика.

«Запрошуємо всіх киян та гостей міста долучитися до перегляду ХХХІІ літніх Олімпійських ігор та підтримати українських спортсменів», – наголосили у пресслужбі КМДА.

Нагадаємо, у львівському дворику Ратуші запрацювала олімпійська фан-зона.

Як ми повідомляли раніше, український стартап Refаce перетворив наших олімпійців на супергероїв.

Усі фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Де провести вихідні? Вісім мальовничих озер та кар’єрів про які ви не чули

Опубліковано

В таку спеку єдиним порятунком є тільки купання в прохолодних водах українських водойм. І не обов’язково їхати на море – у нашій країні є багато місць, де можна чудово відпочити, скупатись у кришталевій воді та насолодитись неймовірними пейзажами. Ми підібрали для вас маловідомі українські озера та кар’єри для незабутнього відпочинку без натовпу туристів. Тож, гайда релаксувати.

1. Родонове Озеро, Миколаївська область

Фото: ukrainaincognita.com

Радонове озеро знаходиться на місці затопленого гранітного кар’єру, що лежить біля села Мигія, на території ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”. Це місце також називають Чорним морем. Родонове озеро – це чудове місце для відпочинку з чистою бірюзовою водою.

В озері підвищений вміст радону, який в невеликій кількості дуже корисний для організму. Саме через нього водойма отримала свою назву і неймовірну блакить води. Глибина озера подекуди сягає 40 метрів. За словами місцевих, колись робітники залишили на дні кар’єру техніку, а коли зранку повернулись, то він був затоплений водою. Зараз на дні можна знайти затоплену техніку, тому у воду краще не стрибати. 

 

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

В озері дуже комфортно купатись в літню спеку, адже температура води досить прохолодна. Поруч встановлені дерев’яні альтанки та лавки, а кілька років тому тут відкрили оглядовий майданчик, звідки можна насолодитись мальовничими краєвидами. Над самим озером натягнули троллей, який є самим швидкісним і високим на території України. Його довжина сягає майже 454 метрів.

До озера найкраще добиратися власним транспортом. Але також можна доїхати автобусом до Мигії.

2. Озеро Бучак, Черкаська область

Фото: travel.tochka.net

За 137 км від Києва знаходиться унікальна місцина – озеро Бучак. Це штучно створена водойма. Озеро виникло на місці недобудованої ГАЕС і зараз має глибину до 30 метрів. У 1987 році під товстим шаром бетону зникли село Бучак, цінні історико-культурні артефакти дохристиянських часів, гектари лісів. Однак, на місці недобудови дивом утворилося дивовижної краси озеро з чистою синьою водою. Водойма впадає у Київське море через невелике річище, а наповнюється підземними джерелами. Саме тому, навіть у спекотне літо вода в озері прохолодна та неймовірно чиста.

Це озеро славиться не тільки кришталевою водою, а й величезною кількістю риб. Сюди приїжджають не тільки місцеві, а й туристи з усієї України. Тут вас чекає недоторкана зелень та прекрасні пейзажі.

Якщо зібрались їхати до озера громадським транспортом, то краще добиратись спочатку до Канева, а вже звідти таксі чи попутним транспортом.

3. Покинутий вугільний кар’єр, Кропивницька область

Фото: svitlovodskotg.com.ua

Морозівський вугільний розріз є одним з незвичайних туристичних місць поблизу Олександрії Кропивницької області. Працював Морозівський вугільний розріз з 1970 року і був серед найбільших підприємств з видобутку бурого вугілля. Тут були залучені гігантські машини і пристрої. Береги кар’єру з’єднані транспортно-відвальним 300-метровим мостом – такий в Україні єдиний.

Читайте також: Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Зараз територія кар’єру затоплена і більше не використовується за призначенням. Морозівський вугільний розріз увійшов до числа найцікавіших “сталкерських” об’єктів, ставши дуже привабливим місцем для прихильників екстремального промислового туризму. Це місце називають “об’єктом, що вражає уяву своїми розмірами і масштабами покинутої напризволяще вугледобувної техніки”. Цікаво, що природа потроху забирає назад собі той простір, що колись людина відвойовувала в неї.

4. Дідівське озеро, Закарпатська область

Фото: yellowbus.com.ua

Дідівське озеро, яке розташоване біля м.  Берегове, ще називають закарпатським морем. Багато століть назад на околиці села діяв пісочний кар’єр. Так, як добування піску позначилося на багатьох будівлях села, кар’єр закрили і на його місці з’явилося Дідівське озеро. Площа озера становить близько 55 гектарів, максимальна глибина 16 метрів, проте місцеві жителі стверджують, що в деяких місцях прозора купіль сягає 20 метрів.

Озеро має чистий піщаний пляж, а також комфортну прибережну зону з досить розвинутою інфраструктурою. Кілька років тому тут облаштували пляж “Бумеранг”,  будуються приватні сектори з альтанками для відпочинку, здаються кімнати, та приватні будинки. Окрім прекрасних краєвидів, ви зможете покататись на катамарані чи каяку, пограти у волейбол, а також відвідати місцеві бари. 

Щоб дістатися сюди, Вам потрібно доїхати до Берегового, у центральній частині міста поїхати у напрямку до КПП “Лужанка”, а вже далі до села Дідове.

5. Каоліновий кар’єр, Вінницька область

Фото vinnitsa.info

Хтось називає це місце “українським Памуккале”, а хтось – природним дивом. На Вінниччині, біля селища Глухівці, знаходиться чарівне озеро з водою небесно-блакитного кольору в оточенні білосніжних пісковиків. Каоліновий кар’єр отримав свою назву за рахунок гірської породи, яка в ньому видобувається. Це своєрідний вид білої глини з домішкою зерен кварцу, слюди і польового шпату.

Кар’єр діючий, тому під час проведення робіт близько до озера не підпустять, проте можна милуватись красою згори. Але якщо роботи не проводять, можна погуляти й біля самого озера.

Читайте також: Вирватись з міста: 9 унікальних місць для відпочинку на Київщині, про які ви не чули

Звичайно, купатися у такій водоймі не варто. Але можна зробити стильні фото на фоні блакитного плеса і білих пагорбів корисних копалин. До селища Глухівці можна доїхати з Вінниці автомобілем через Калинівку, Махнівку, Пляхову або Жежелів. А якщо ви все-таки прагнете скупатись, тоді гайда на Черепашинський кар’єр.

6. Гірське Око, Чернівецька область

Фото: veterdoit.com

На висоті 1 128 метрів посеред лісу, біля підніжжя гори Творилець, розташоване унікальне гірське озеро, яке ще називають, Буковинським або Гірським оком. Це озеро природного походження сягає 100 метрів у довжину та близько 70 метрів у ширину. Водойма утворилась ще 300 тисяч років тому, і його глибина досі залишається загадкою. Гірське Око вважають бездонним, оскільки до дна дістатись неможливо через затоплені величезні дерева, які розташувались у хаотичному порядку. 

Вода в озері чиста та прохолодна. Навіть влітку при спекотній погоді температура води не підіймається вище 12-14 градусів. Місцеві жителі вірять в легенду, що якщо скупатись в озері з голови до ніг, то буде щастя та успіх. 

Природа біля озера вражає неймовірною красою. Тут можна спокійно провести час, поставити намет у лісі та насолодитись гірським повітрям.

Озеро розлилося на відстані 1 км на схід від центру села Нижній Ялівець Путильського району біля підніжжя гори Творилець, що у масиві Яловичорські гори. Найкраще сюди добиратись власним транспортом. 

7. Дружбівський кар’єр, Житомирська область

Фото: photographers.ua

Потрапити у справжню казку можна і на Житомирщині. У селі Дружба , всього за 200 км від столиці, розташований Дружбівський кар’єр “Кварц”. Чиста бірюзова вода, унікальні білі піски, які  більше схожі на гори – саме це вас очікує, якщо ви завітаєте на Житомирщину до кар’єру.

Якщо ви серед тих, хто прагне спокійного відпочинку,  то вам саме сюди. Поки кар’єр ще не звіданий туристами і тільки набирає популярності. Сюди варто їхати тільки заради кольору води. Вона тут має бірюзовий колір та особливий відтінок. Зараз роботи у Дружбівському кар’єрі “Кварц” не ведуться, тому є можливість заїжджати туди вільно і купатись. Навколо водойми росте ліс. Це чудове місце як для відпочинку, так і для фотосесій. А якщо ви вже завітали до кар’єру, то всього у 30 хвилинах їзди на машині знаходиться Камінне село – нерукотворна пам’ятка з каменів-валунів величезних розмірів.

8. Солоне озеро, Харківська область

Фото: discover.ua

Чи є тут ті, хто мріє поїхати до Мертвого моря через його корисні властивості? А чи знаєте ви, що в Україні є своє Мертве море, яке знаходиться на Харківщині?

Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному

Солоне озеро розташоване біля села Антонівка Кегичівського району. Ще у 60-х роках тут намагались пробурити свердловину, проте аномально високий тиск газу завадив створити тут родовище. Згодом земля почала провалюватись, кратер заповнила вода, а оскільки під землею були не тільки поклади газу, а й солі, то й вода в новоутвореному озері стала солоною. А газ, що виривався просто в атмосферу, вдалося перекрити тоннами цементного розчину. Так, завдяки техногенній катастрофі утворилось популярне місце для відпочинку. Вода поступово опріснюється, але співвідношення солі у воді ще досить висока, щоб підтримувати людину на її поверхні. Солона вода в озері сприяє швидкому загоєнню ран і сприятливо впливає на оздоровлення організму.

Доїхати до озера з Харкова можна автобусом до Кегичівки. Вийдіть біля села Антонівка та пройдіть ще кілька метрів до озера. Або ж вирушайте власним транспортом. 

Читати далі