Суспільство
Соцмережі VS Книги. Як українську молодь закохують у літературу
В епоху діджитального світу література плавно відходить на другий план. Стало справді рідкістю побачити в парку дівчину чи хлопця з книгою в руках.
В епоху діджитального світу література плавно відходить на другий план. Стало справді рідкістю побачити в парку дівчину чи хлопця з книгою в руках. Натомість десятки людей у цьому ж парку гортатимуть стрічку в Instagram. Саме тому в Україні запустили соціальний проєкт «Читай & Фантазуй». Він покликаний популяризувати читання серед молоді близькими до них способами. Як саме — ми дізналися в організаторів.
Читати, не можна дармувати
Соціальний проєкт «Читай & Фантазуй» стартував у червні 2020 року і триватиме до кінця жовтня. Організатори прагнуть донести до аудиторії думку, що поринути у світ літератури можна будь-де — в метро, кафе або у черзі. І це корисніше, ніж всоте скролити сторінки соцмереж у пошуках смішного «мему».
Побачивши актуальну проблематику, проєкт «Читай & Фантазуй» запустив в Україні соціальну PR-кампанію. Реалізувати її вдалося за підтримки Українського культурного фонду, «Культурно-видавничого проєкту «Книжка Року» та комунікаційної агенції SPN Agency. Їхнє гасло звучить так: «Неважливо, де ти читаєш, важливо — що саме».
За цей період команда проєкту вже реалізувала не одну активність. Розповідаємо про кожну.
Читати «на колесах»
Дорогами Києва запустили брендований тролейбус, на якому наліплені зображення — фігури людей з книжками. Вони створюють ілюзію, ніби пасажири тролейбуса захоплено читають.
Таким чином команда проєкту прагнула змусити людей замислитися, на що вони витрачають свій дорогоцінний час від дому до навчального закладу чи роботи. Адже ці хвилини можна провести з користю.
Надихають з кадру
Оскільки більшість інформації людина засвоює візуально, команда розробила низку тематичних коротких роликів різного формату, аби привернути увагу до важливості читання.
Наприклад, за участі молодого перспективного актора Влада Демиденко вони презентували відео, яке демонструє, що цікавого можна знайти на сторінках улюблених авторів.
Ініціативу також підтримали й українські інфлюенсери, такі як співачка MamaRika, дизайнерка Катерина Сільченко, засновник та CEO Fedoriv Group Андрій Федорів, голова правління Teenergizer Яна Панфілова.
До прикладу, Катя Сільченко розповіла молоді, що змалечку мріяла відвідувати бали та влаштовувати свої, а стати успішною та реалізувати свої мрії їй допомогло читання, підтримка мами та кропітка праця.
«Реву і стогну» в Telegram
Для тих, хто полюбляє наліпки, команда проєкту розробила стікери у Telegram, де використала відомі цитати українських письменників. Організатори наголошують, що слова класиків та сучасників як ніколи пасують до реалій сьогодення.
Там знайдуться і всім відомі рядки Тараса Шевченка «Незлим тихим словом» чи «Реву та стогну», слова про волю Юрія Андруховича та заклик «терпіти все» з поезії Василя Стуса.
Триметрові книги
У столичному парку імені Тараса Шевченка біля фонтану розмістили книжкову інсталяцію висотою у три метри. Цим молодим людям хочуть нагадати, що вони надто сильно загрузли у динаміці сучасного світу, своїх особистих справах та телефонах. Ми починаємо забувати, як іноді кайфово полежати на траві з книжкою у руках й подумки опинитися в іншому вимірі.
Ви — різні? Разом почитайте
Також в межах PR-кампанії команда організувала фотопроєкт «Ми читаємо, а ти?». Його учасниками стали молоді люди, які працюють в креативних сферах та відносять себе до різних субкультур. У кампанії взяли участь військовий Анатолій Гольоса, журналістка новин на UA:ПЕРШИЙ Роксолана Бичай, ведуча Інна Гелевера, модель Вікторія Степанова й актори Влад Демиденко та Ян Бідний.
Читайте також: ТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років
Банери з героями розмістили на центральних станціях київського метрополітену: КПІ, Майдан Незалежності, Контрактова Площа, Площа Льва Толстого, Золоті Ворота. Головний меседж — читання об’єднує всіх, незалежно від зовнішнього вигляду, світогляду, способу життя чи обраної професії.
Чекайте на літературний батл
І це не все. Проєкт триває, команда ще готує для молоді літературні батли, під час яких від зірок пролунають у незвичній інтерпретації вірші українських поетів – як класиків, так і сучасників.
Наразі найбільшим досягненням команда називає позитивні відгуки від аудиторії. Попри те, що проєкт ще в активній фазі реалізації, вже зараз можна побачити, що обрані інструменти виявилися достатньо дієвими.
Окремо організатори відзначають відкритість публічних особистостей, які погодилися підтримати їхню ініціативу. Вони як успішні люди розуміють, що досягти чогось, не займаючись саморозвитком, неможливо. Читайте та фантазуйте! #за_підтримки_укф
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі