Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сім унікальних мостів України, які варто відвідати кожному

Опубліковано

Ще з давніх часів мости були важливими спорудами, через які можна було швидко дістатись бажаної точки, подорожувати чи торгувати. Сьогодні в Україні дуже багато мостів, кожний з яких є не просто частиною транспортних магістралей, а унікальним і неповторним винаходом людства. Пропонуємо вашій увазі топ-7 найгарніших мостів з різних куточків України, які обов’язково потрібно відвідати.

1. Старий австрійський міст

Де: смт Ворохта, Івано-Франківська область

Це один з найбільших кам’яних мостів світу. Віадук у Ворохті поправу вважається найстарішим мостом України.

Цей залізничний кам’яний арковий міст через річку Прут збудували ще за часів Австро-Угорської імперії у 1895 році. На будівництві працювали полонені італійські солдати, а також наймані робітники з-поміж іноземців та тутешніх жителів.

Віадук у Ворохті має 130 метрів в довжину, ширина центральної арки становить 65 метрів. У 2000 році поряд був побудований новий міст, по якому тепер і їздять залізничні склади. Старий Австрійський вже не функціонує і отримав статус пам’ятника історії.

2. Південний міст

Де: м. Київ

Це найвищий міст України, який є справжньою окрасою столиці. Він з’єднує лівий і правий береги міста, є одним зі складових цілого комплексу, що містить в собі ще й автомобільну розв’язку, проспект Бажана, 6 автомобільних смуг і тротуари для пішоходів.

Читайте також: Де подорожувати в Україні? 6 містичних замків та фортець

Південний міст – триразовий чемпіон міста серед мостів: по ширині, висоті і довжині. Щодня він пропускає понад 90 000 різних автомобілів.

3. Інгульський розвідний міст

Де: м. Миколаїв

Це один з найбільших розвідних мостів у Європі. Довжина Інгульського моста становить 422 метрів. На ширині 18,5 метрів вдалося розмістити чотири автомобільні смуги та два тротуари завширшки 2,25 метра, а також тут прокладено тролейбусну лінію. Розвідна частина становить 76 метрів.

Міст відкрили у 1981 році, його спорудили, щоб об’єднати центр міста з мікрорайоном Соляні. А будували його аж 7 років! Розвідна конструкція Інгульського мосту необхідна для того, щоб пропускати кораблі і судна, які виходять з суднобудівного заводу.

4. Мерефо-Херсонський міст

Де: м. Дніпро

Мерефо-Херсонський міст – це залізничний міст, який є справжнім пам’ятником інженерної архітектури.

Його планували побудувати ще до революції 1917 року, але війна внесла свої корективи. Тільки у 1929 році рішення про будівництво було ухвалено вдруге. Розпочали зведення мосту у 1931 році. Автор нового проєкт Микола Колоколов запропонував вперше в історії мостобудування застосувати монолітний залізобетон.

Загальна довжина споруди складає 1627 метрів. Цікаво, що ширина Дніпра в цьому місці – 1250 метрів. Під час Другої світової війни міст зазнав чимало пошкоджень, однак згодом його відновили.

5. Плебанівський віадук

Де: село Плебанівка, Тернопільська область

Цей дивовижний міст-віадук знаходиться на Теребовлянщині, біля села Плебанівка. Міст будували італійські архітектори понад 120 років тому. Складається він з величезних 9-ти арок. Він, до речі, зовсім не змінився з того часу, його й зараз використовують за призначенням.

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Схожий віадук ви вже могли бачити у фільмі про Гаррі Поттера! Так-так, український міст має свого шотландського побратима, який для всіх асоціюється з магією і казкою. Через міст можна проїхати на поїзді, насолоджуючись розкішним краєвидом із вікна купе, а можна прогулятися в долині під арками, щоб сповна відчути велич конструкції.

6. Замковий міст

Де: м. Кам’янець-Подільський

Замковий міст у Кам’янці-Подільському є пам’яткою національного значення та вважається одним з семи чудес міста. Вперше в документах про міст згадується ще у 1494 році. Згідно з гіпотезою архітекторів-реставраторів, міст зводили римляни на початку 2 століття. Ґрунтуючись на цих здогадках, міст включили до “Книги рекордів України” як найстаріший. Крім того, він єдиний у світі не з’єднує два протилежні береги, а стоїть за течією річки.

Міст ще називають Турецьким, адже у 17 столітті саме турки володіли ним 27 років. Деякі дослідники навіть вважали, що міст побудували турки.

7. Міст чотирьох євангелістів

Де: село Тур’я Пасіка, Закарпатська область

Це один з найунікальніших мостів, який знаходиться у мальовничому парку графа Шенборна у Закарпатській області.

Міст побудований у стилі бароко для якого була властива пишність форм і незвичайність стильового рішення. Поруччя прикрашають фігури чотирьох євангелістів – Матвія, Марка, Іоанна і Луки. Вони розміщені з обох сторін конструкції моста.

Читайте також: Відпочинок в Україні: 8 незвичайних місць на Чернігівщині

Міст варто відвідати не тільки через його унікальність, а й через неймовірну красу навколо – під мостом три арочних отвори, з яких тече вода, а поруч густий листяний ліс.

Коментарі

Суспільство

У Запоріжжі відновили будинок, зруйнований ворожою ракетою (ФОТО)

Опубліковано

У Запоріжжі завершилися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у жовтні 2022 року влучила російська ракета. Відтепер частина мешканців знову має власний дім — сім родин уже отримали ключі від нових квартир, ще девʼять зможуть заселитися до кінця року.

Про це повідомляє Запорізька ОДА.

Що було зроблено

Внаслідок ракетного удару один під’їзд будинку був повністю зруйнований, ще два зазнали серйозних пошкоджень.

У процесі відбудови:

  • звели новий під’їзд із 16 квартирами;
  • відремонтували частково пошкоджені оселі;
  • повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
  • встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.

Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин

Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.

Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.

Фото: Запорізька ОДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Google показав рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українців у 2024 році

Опубліковано

Google підбив підсумки року й опублікував рейтинг пошукових запитів, які найбільше цікавили українських користувачів у 2024 році. Цей рік позначився запитами про енергетику, знакові події, відомих особистостей і культурні явища.

Про це повідомляє Google.

Персони року

У категорії персон, інтерес до яких зростав найбільше, лідером став Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Також українці активно шукали інформацію про боксера Олександра Усика, американських політиків Дональда Трампа й Камалу Гарріс, а також популярних медійних персонажів, зокрема Клавдію Петрівну.

Серед втрат 2024 року найбільше запитів стосувалися Ірини Фаріон та Алена Делона.

Фільми: від Маріуполя до Конотопа

У категорії «Фільми» лідером став документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Також глядачі активно цікавилися «Думками навиворіт 2», «Дюна. Частина друга» та українським хорором «Конотопська відьма».

Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

Що купували у 2024 році

Найбільший попит мали енергетичні рішення: EcoFlow, зарядні станції, інвертори та сонячні панелі. Серед несподіваних трендів — дубайський шоколад і тюбінг.

Питання «Що таке?»

У топі запитів: «що таке МСЕК», «що таке РЕБ» і «що таке черги відключення світла». Нові слова «терикони», «чиназес» і «квадробери» також привернули увагу українців.

Фото: unsplash.com.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі