Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сію-вію зеленесенькі: сім українських брендів, які роблять одяг, взуття та їжу з конопель

Опубліковано

Не курять коноплі, а їдять, роблять з них взуття, одяг, текстиль та косметику. Мова йде про українські бренди, які відроджують етнічні традиції вирощування та переробки конопель. Ще здавна наші предки завдяки коноплям одягались, харчувались та навіть лікувались. Згодом це забулось. Але зараз українські бренди взялись відновлювати давню традицію і створюють продукцію з цієї рослини. І так, це цілком законно, адже технічні коноплі безнаркотичні, містять багато вітамін та корисних властивостей. Тож, давайте знайомитись з українськими виробниками різноманітної продукції з конопель. 

1. Покурити шнурки, або конопляне взуття від Jo Hemp

Денис Бурдейний, засновник бренду Jo Hemp вже майже 20 років займається бізнесом на коноплях. Спочатку це було акціонерне товариство, яке займалось посівом конопель та інших агрокультур. Створювати конопляні джгути та канати для мореплавства, але товари стали не популярними, тому підприємство змінило напрямок і почало створювати текстиль, а згодом і взуття з технічних конопель. Взуття повністю створюють з власної сировини. Підприємство має 100 гектарів полів, а також власний завод з первинної переробки. 

Конопляна тканина відмінно дихає, при цьому зберігає постійну температуру, що дозволяє уникати перегріву в спекотну погоду і переохолодження в холодну. Це робить взуття з конопель універсальним, оскільки його можна спокійно носити як у спеку, так і коли на вулиці стає прохолодніше. Антибактеріальні властивості, якими володіє взуття з конопель торгової марки Hanftek, запобігають утворенню неприємних запахів і всякого роду грибкових інфекцій. 

Конопляне взуття від українського бренду знайшло своїх поціновувачів не тільки у нас, а й за кордоном. В асортименті є чоловічі та жіночі кеди, кросівки, чобітки, сліпони. Та й ціни на конопляне взуття досить приємні – від 300 до 2000 гривень. 

2. Конопляні смаколики від Hemps Lab

У крафтовій майстерні Hemps Lab можна знайти будь-яку продукцію з конопель – одяг, взуття, аксесуари та навіть смаколики. Житомирський майстер Олег Земнухов ще 20 років тому поставив собі ціль відродити конопляне виробництво. 

“Я пам’ятаю момент, коли мої друзі з творчої спільноти замовили собі через інтернет конопляні речі з-за кордону. У нас це було ще не популярно та і моди на еко як зараз не було. Це підсмикнуло мене поцікавитись та пошукати, а де ж поділись наші коноплі, адже в давнину вони були одними з основних сільськогосподарських культур”, – каже Олег Земнухов.

Читайте також: Взуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло

В основному виробництво Hemps Lab зосереджене на взуття та одязі. Але нещодавно почали створювати і їжу з конопель. Зараз тут можна купити халву та мед з насіння конопель. Також майстер експериментує і з конопляним сиром. Ціни на одяг та взуття в середньому 2000 гривень, на аксесуари – 600-800 гривень, а на солодощі – 50-60 гривень. 

3. Bosston – штори та постіль з конопель

Bosston – це справжній конопляний бутик. Конопляна тканина має антибактеріальний та протигрибкові властивості, не є алергеном. Крім того, чудово затримує тепло та дозволяє тілу дихати. Саме тому з конопель здавна наші предки шили собі не тільки одяг, а й постільну білизну. 

У бренду Bosston можна знайти комбінезони сукні, пальта, блузки, піжами з рослинного волокна для жінок, чоловіків та дітей. Також є лінійка торбин, рюкзаків та взуття, яке створене без жодного синтетичного матеріалу. У бренду можна придбати конопляну косметику, але справжньою фішкою є постільна білизна та штори! Такі штори довговічні, чудово закривають сонячне проміння, а завдяки пористій структурі у приміщенні навіть з закритими шторами буде хороша вентиляція. Ціни на вироби від 300 гривень за аксесуар, до 8000 гривень за конопляну ковдру. 

4. Конопляні шуби від DevoHome

Ви точно чули про цей український бренд, який першим у світі розробив інноваційний замінник тваринного хутра. Так, саме з конопляного волокна. Компанію DevoHome заснувала Оксана Дево у 2013 році. Дізналася про завод в Україні, де вирощують технічні коноплі, виробляють нитку і конопляне волокно, але не роблять з них готові вироби. Тому вона вирішила ситуацію виправити. А власний досвід боротьби з алергіями підштовхував до того, щоб зробити продукт як для себе – виключно натуральний текстиль в стильному, приємному дизайні. Коноплі вирощують на Полтавщині без пестицидів. 

Першим продуктом став натуральний плед з конопель,  а далі додались і подушки, дитячий текстиль та одяг. Зараз бренд пропонує будь-який текстиль, товари для кухні, аксесуари, штори та навіть конопляні повідки для тварин. 

Читайте також: Чому вам треба займатись бізнесом на коноплях? П’ять аргументів “за” і три “проти

Найбільш несподіваним товаром є шуби із конопель, які зовні мало відрізняються від натурального хутра, але є чудовою екологічною альтернативою. Конопляне хутро розкладається набагато швидше, ніж синтетичне. Воно має натуральний вигляд і природний колір, що нагадує необроблену овчину. А ще тепле, дихаюче, регулює вологообмін і легше, ніж натуральне. А ще шубу можна прати! Така шуба коштує 13 000 гривень, текстиль – від 2000 гривень, а аксесуари – від 100 гривень. 

5. Натуральна косметика з конопель

Натуральна косметика все більше стає популярною в Україні. Але чи користувались ви колись засобами з конопель? Таку взялася робити українська косметична компанія разом з Асоціацією “Українські технічні коноплі”. 

“Головною особливістю конопляного насіння є корисні компоненти, які є у його складі: велика кількість поліненасичених жирних кислот, калейдоскоп вітамінів, мінералів та амінокислот. Це означає, що за ефективністю крем з канабісом може конкурувати з антивіковою сироваткою або процедурами для профілактики і розгладження зморшок. При цьому, через те, що ми використовуємо насіння технічних конопель, ніяких психоактивних ефектів використання конопляних продуктів не дає”, – розповідають засновники компанії Натуральна косметика. 

Таку косметику можна придбати в магазині “Конопляний супермаркет” – це онлайн-майданчик, де представники асоціації “Українські технічні коноплі” виставляють для продажу свої продукти та за допомогою якого визначаються симпатії покупців.  Лінійка косметики тут досить широка – є і креми, і мило, і скраби з конопляними висівками, і мочалки, і засоби для волосся. А ціни вас приємно здивують – в середньому 100 гривень. 

6.  S.Lab: замість пластику – коноплі та міцелій грибів

У цій добірці ми не могли не згадати про український стартап  S.Lab, який робить  посуд, декор, будматеріали та навіть меблі з екологічного матеріалу. А саме з міцелію грибів та технічних конопель.  Цей матеріал дуже екологічний, адже розкладається у ґрунті буквально за місяць-півтора та може повністю замінити пластик.

“Отриману субстанцію ми поміщаємо у таку форму, якої буде наш майбутній виріб. Припустимо, нам потрібна цеглина – тоді ми використовуємо прямокутник. Там міцелій починає рости. Він харчується субстратом – технічними коноплями, розростається, з’єднуючи частинки субстрату та заповнює собою всю форму. За 5-7 днів ми дістаємо продукт”, – кажуть засновники бренду Юлія Бялецька та Євген Томілін.  

Читайте також: Замість пластику – гриби та коноплі: як стартап S.Lab робить речі з екоматеріалу

Горщики під квіти з грибного міцелію та конопель коштують 250 гривень. Ми звикли купувати пластик за такою ж вартістю. А тут екологічна альтернатива. Звуко- і термоізоляційні панелі – 800 гривень за метр квадратний. Це еквівалентно будь-якому іншому матеріалу для звуко- та термоізоляції.  А ще тут можна купити екологічні іграшки на ялинку, лампи, люстри, стільці та вішаки для одягу. І все це з конопель та грибів!

7. Конопляні суперфуди від Екосвіт

Свою діяльність фермери Юрій та Ірина Колесники розпочали ще у 2006 році. Спочатку вони посадили 70 га технічних конопель, а згодом навчились виробляти з них протеїн, сир, олію, борошно, висівки, лущене насіння, халву, майонез, конопляну сіль і навіть ікру. 

Нині господарство Екосвіт перебудовує свою діяльність на подальшу розробку та продаж устаткування для переробки конопляної продукції. Створенням та модернізацією існуючих зразків фермер займається особисто.

Тому тут ви можете купити олію, лущене насіння, насіння для вирощування. Насіння коштує від 30 гривень за кілограм. 

Коментарі

Суспільство

В Ірпені розпочали капітальний ремонт зруйнованих будинків (ФОТО)

Опубліковано

В Ірпені стартували відновлювальні роботи на багатоповерхівках за адресами 105-Н та 105-О, які постраждали внаслідок обстрілів.

Про це повідомляє мер Ірпеня Олександр Маркушин.

На об’єкті вже працюють 25 фахівців. Вони займаються демонтажем згорілих конструкцій, вивозять сміття, замінюють стояки та проводять заміри для встановлення нових вікон.

Влада міста два з половиною роки шукала джерела фінансування, подаючи заявки на всі можливі державні програми. Зрештою об’єкт включили до програми Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Читати також: У Бучі майже відновили пошкоджений обстрілами будинок (ФОТО)

Хто займається ремонтом

Капітальний ремонт виконують фахівці підрядної організації «Будівельна група “Ветерани України”». Контроль за робтами здійснює Київська обласна військова адміністрація (КОВА).

Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).

Фото: фейсбук Олександра Маркушина.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили платформу для боротьби зі злочинами ненависті щодо ЛГБТКІ+

Опубліковано

Організація Gender Stream запустила новий проєкт «ВАРТОВІ», який допомагає боротися зі злочинами на ґрунті ненависті до ЛГБТКІ+ людей. Платформа надає юридичну та адвокатську підтримку постраждалим і документує правопорушення.

Про це повідовляють на сайті організації.

Юридична допомога

«ВАРТОВІ» працюють із випадками фізичного насильства, убивств, дискримінації, порушень прав і злочинів, пов’язаних із сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю. Серед напрямів — аналіз, моніторинг, освітня діяльність і адвокація.

«Ми прагнемо, щоб кожен і кожна, хто постраждав від злочинів ненависті, отримали підтримку, а винні відповідали за свої дії», — зазначила Ольга Полякова, очільниця Gender Stream.

Допомогу можуть отримати не лише представники та представниці ЛГБТКІ+ спільноти, а й їхні союзники та батьки.

Читати також: В Україні вийшов трейлер документального фільму про ЛГБТК+ спільноту під час війни

Співпраця з поліцією

Проєкт активно співпрацює з правоохоронцями, допомагаючи розпізнавати злочини ненависті. Для поліції організовують тренінги та надають супровід у роботі над такими випадками.

«Складність у фіксації подібних злочинів залишається проблемою через відсутність чітких механізмів реагування. «ВАРТОВІ» прагнуть змінити цю ситуацію, допоки не буде ухвалено законопроєкт 5488», — наголошують в організації.

Детальніше про ініціативу — за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні знімають документальний фільм про жінок-військових.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві збудували унікальний параметричний міст із криволінійним дизайном (ФОТО)

Опубліковано

Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.

Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.

Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.

Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.

«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.

Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)

Біоніка в Україні

Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.

Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).

Фото: інстаграм Archimatika.

Коментарі

Читати далі