Економіка і бізнес
Швейцарка вирощує на Тернопіллі органічні прянощі
У невеликому селі Потутори на Бережанщині облаштували ферму з органічного землеробства. Основні партнери – швейцарці. Саме завдяки ним запрацювала ферма на повну. Тут і екологічно чисте молоко, зернові культури, а найголовніше – прянощі. Їх вирощує швейцарка Крістіна Лібергер, за своїм, особливим рецептом, повідомляють Т1 Новини.
Швейцарка Крістіна Лібергер переїхала до України сім років тому. У селі Потутори на Бережанщині вона облаштувала міні-бізнес – вирощує екологічно чисті прянощі.
50 сортів різних прянощів
Емігрувати Крістіна вирішила через запрошення свого швейцарського товариша Райнера Закса. Він разом з нашим земляком Іваном Бойком на базі колгоспної ферми створив товариство “Жива земля Потутори”. Крістіна розповідає, що здавна мріяла відкрити власну справу і зайнятися землеробством.
Прянощі Крістіна вирощує у кілька етапів. Зараз лише початок сезону, тому у сушарці ще мало трав. Решту чекає свого часу на городі. Крістіна зі своїми помічницями вирощує близько 50 сортів різних прянощів. Потім вони стають складниками органічних спецій та запашних чаїв. На фермі їх одразу пакують у спеціальні паперові пакети.
Олександра Штефована працює на органічній фермі шостий рік. Радіє, що в селі є хоч якась робота, бо інакше б довелося їхати за кордон, як зробила частина її односельців. Рецепти чаю, які вона пакує щодня, придумала сама Крістіна.
Робота для 20 людей
Окрім прянощів тут спеціалізуються ще на двох напрямках. Це рослинництво і молочне скотарство. Директор товариства Іван Бойко хвалиться, що товариство “Жива земля Потутори” стало одним із перших в Україні виробників органічної продукції.
В одній з колишніх стаєнь колгоспної ферми облаштували корівник. Корів випасають на просторих пасовиськах, а взимку годують сіном або кормом, вирощеним без використання “хімії”, відтак отримують органічне молоко.
Зараз на органічній фермі працює 20 людей. Усі вони відданій своїй справі. І радіють, що навіть у віддаленому селі на Тернопільщині можна стати відомими на всю Україну, завдяки продукції, яку вони тут вирощують.
Має свою мрію і Крістіна Лібергер. Вона хоче передати свою любов до трав та знання іншим людям. Вона і досі відкриває для себе світ українських рослин і з радістю їздить до райцентру – купувати нові дерева та саджанці квітів. Без цього не обходиться жодна субота. А ще Кристина запровадила новий культурний проект: вона приймає на фермі учнів і вчить їх працювати на землі. Колись все почалося з кількох дітей з її рідної Швейцарії, розповідає жінка.
Економіка і бізнес
Забезпечення резервного живлення для всіх світлофорів столиці стало пріоритетним завданням. Це критично важливо для безпеки дорожнього руху в Києві.
Про це повідомляє КМДА.
У столиці працюють 737 світлофорних об’єктів. У 2024 році встановлено 267 шаф безперебійного живлення, що забезпечили резервне живлення для 327 світлофорів. На складі залишаються ще 142 шафи, готові до встановлення.
Проте для повного покриття потрібно ще 268 таких пристроїв.
Нагадаємо, що в Україні побудують ТЕЦ на паливі з відходів.
Фото: Freepik.
Коментарі
Економіка і бізнес
Українці знову можуть відкривати бізнес онлайн у рекордні строки — на порталі «Дія» відновили послугу автоматичної реєстрації фізичної особи-підприємця (ФОП).
Про це повідомив віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як відкрити ФОП
Щоб скористатися послугою, потрібно:
- Увійти на портал «Дія».
- Обрати розділ «Створення бізнесу».
- Натиснути «Автоматична реєстрація ФОП» і подати заяву.
Заяву заповнюють у зручній онлайн-формі та підписують електронним підписом. Далі система автоматично надсилає її до Єдиного державного реєстру (ЄДР).
Читати також: У «Дії» з’явилися фото та відео до штрафів автофіксації
Кібератака та захист даних
У грудні минулого року через масштабну кібератаку російських хакерів роботу державних реєстрів було тимчасово призупинено. Попри серйозність інциденту, витоку персональних даних вдалося уникнути.
Нагадаємо, що на платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл.
Фото: Міністерство цифрової трансформації України.
Коментарі
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі