Суспільство
Швеція передала Україні вісім артустановок Archer
Швеція передала Україні вісім артилерійських установок Archer.
Про це повідомив міністр оборони Швеції Пол Йонсон, якого цитує шведське видання SVT.
Йонсон повідомив, що шведська артилерійська система Archer зараз перебуває в Україні. Вісім одиниць було поставлено в Україну відповідно до січневого рішення уряду.
«Для українців це, звісно, важливо, тому що система Archer має хорошу мобільність і хорошу точність», — сказав Йонсон.
Також зазначається, що радіус дії Archer становить близько восьми кілометрів. Щоб згрупуватися, відстрілятися і виїхати з локації, потрібно всього кілька хвилин.
Про САУ Archer
Archer – це шведська 155-мм самохідна артилерійська установка, розроблена компанією BAE Systems Bofors. Артилерійська частина самохідної установки повністю автоматизована, її основа – 155-мм гармата FH 77B із довжиною ствола у 55 калібри. Механізм заряджання дозволяє випускати 6 снарядів за 30 секунд по різних траєкторіях.
Читайте також: Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт
Артилерійський комплекс здатен вести вогонь усією номенклатурою боєприпасів стандарту НАТО включно з боєприпасами BONUS та коригованими снарядами M982 Excalibur, котрі нині використовують артилеристи ЗСУ.
Максимальна дальність стрільби складає 30 км звичайним снарядом (HE), 40 км – активно-реактивним снарядом (HE ER) та 60 км – коригованим снарядом Excalibur. Гаубиця побудована на модифікованому шасі всюдихідного самоскида Volvo A30D з колісною формулою 6×6. Бойове та моторне відділення бойової машини броньовані, кабіна захищена від куль стрілецького озброєння та уламків.
Що відомо про військову допомогу Швеції?
У вересні 2023 року Україна отримала 10 шведських танків Stridsvagn 122, які є модифікацією німецьких Leopard 2A5.
Також у вересні 2023 року стало відомо, що українські пілоти пройшли базову підготовку на шведських винищувачах JAS 39 Gripen.
Окрім того, Україна та Швеція домовилися про спільне виробництво бронетранспортерів CV-90.
Раніше Україна отримала шведські зенітно-ракетні комплекси малої дальності RBS-70. Це перший у світі ПЗРК із системою наведення по лазерному каналу.
Фото: wikipedia.org.
Коментарі