

Економіка
Швеція допоможе Україні з переробкою відходів
Київ та Стокгольм узгодили залучення шведських інвестицій у сферу переробки відходів у головних містах України, повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що Україна зацікавлена у залученні шведських інвесторів до проєктів у енергетиці, сільському господарстві, ІТ-секторі, інфраструктурі, сфері переробки відходів.
Читайте також: Швеція планує передати Україні 4 млн євро
Крім того, Україна прагне співпрацювати з виробниками оборонної продукції за технологіями і стандартами НАТО.
Наголошується, що Швеція – один із найбільших торговельних партнерів України у Північній Європі та дуже важливий інвестиційний партнер.
Нагадаємо, український дизайнер став найкращим на міжнародному тижні моди у Швеції.

Економіка

У селі Старокозаче, що на Одещині, побудували вітроелектростанцію потужністю 40 МВт.
Про це повідомляє culturemeter.od.ua.
Зазначається, що проєкт за Дністровським лиманом реалізувала компанія Elementum Energy.
Станція має 10 вітроенергетичних установок. Наразі фахівці тестують і налаштовують техніку.

Читайте також: Під Маріуполем побудують вітроелектростанцію потужністю 800 МВт
Очікується, що обсяг податків від енергетики в громаді зросте до 8-9 мільйонів грн на рік. Соціальні інвестиції компанії в розвиток регіону складуть близько 2 млн євро.
Вітрову електростанцію планують ввести в експлуатацію навесні 2021 року.
Нагадаємо, на Запоріжжі будуватимуть найбільшу в Європі берегову вітрову електростанцію.
Фото: culturemeter.od.ua
Економіка

На території Львівської області планують будівництво станції переробки біогазу.
Про це повідомляє пресслужба Львівської облдержадміністрації.
Зазначається, що ОДА стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». В межах проєкту передбачене виготовлення техніко-економічного обгрунтування для будівництва станції переробки біопалива (біогазу).
Що планується?
У рамках проєкту фінські експерти зокрема проведуть оцінку наявних очисних споруд на предмет визначення потенціалу виробництва біогазу (енергії) з біологічних відходів. Загалом оцінку дадуть майже по 30-ти об’єктам.
Серед них оберуть 2 об’єкти, для яких проведуть повну технічну та фінансову оцінку з метою визначення їх доцільності для подальшої реалізації в проєкті.
Додамо, що середньорічний технічний потенціал стоків найбільших міст області складає орієнтовно 2 тис. тонн умовного палива.
Читайте також: «Аеротехніка» представила модернізацію зенітно-ракетного комплексу (ВІДЕО)
Фінська компанія-підрядник виготовить техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке планують передати в ЛОДА до кінця червня. Вартість проєкту – 95 тис євро.
На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз.
Читайте також: У Києві школи безкоштовно отримають збірку “Еко-історій”
Зазначимо, що цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Місцевий партнер – Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке надаватиме консультативну та організаційну допомогу у реалізації проєкту.
Детальніше про цільовий фонд за посиланням.
Фото: loda.gov.ua
Економіка

Українська бюджетна авіакомпанія SkyUp Airlines запланувала кілька нерегулярних рейсів з Києва до столиці Узбекистану та назад.
Про це повідомляє 24 канал з посиланням на фейсбук SkyUp.
Яка вартість?
Зазначається, що квитки вже можна придбати на сайті компанії. Ціна квитка з Києва до Ташкента – 7 576 гривень. У зворотному напрямку – 9 152 гривень.
Рейси заплановані на 4, 11, 18, 25 лютого.
Читайте також: SkyUp анонсувала з квітня авіарейси до чеської Острави
Нові правила
Також зазначається, що SkyUp змінює правила реєстрації на свої рейси. Тепер вона буде розпочинатися за 2,5 години та закінчуватиметься за 45 хвилин до вильоту. Правило почало діяти у всіх аеропортах України з 20 січня.
Читайте також: Топ-10 країн, що торік найбільше відвідували українці
У міжнародних аеропортах час реєстрації та посадки на рейс може відрізнятися. Проте у більший бік, щоб з урахуванням усіх нововведень з безпеки пасажири встигали пройти обов’язкові формальні процедури перед посадкою.
Також SkyUp змінив правила перевезення ручної поклажі. Максимальна вага ручної поклажі тепер стане більше, але всі пакети з Duty Free, книги та парасольки доведеться запакувати у рюкзаки та сумки.
Нагадаємо, Міжнародний аеропорт “Ташкент” імені Іслама Карімова перейшов на коректну транслітерацію назви столиці України латиницею – Kyiv замість Kiev.
Фото: 032.ua