

Суспільство
«Шулявську» облаштують для людей із порушенням зору
Станцію метро «Шулявська» облаштують для людей із порушенням зору та проведуть ремонт.
Про це пише The Village.
На станції облаштують тактильні смуги, розмістять збільшені таблички зі схемою метрополітену, електрогодинники та покажчики зі шрифтом Брайля.
Читайте також: «Непустир»: як у Добропіллі мешканці перетворили звалище на публічний простір
Крім цього, замінять вхідні групи дверей на більш широкі для вільного доступу людей на візках або пасажирів з дитячими візками. Планують змінити й навігацію, щоб вона стала адаптована для маломобільних людей.
Станцію ремонтуватимуть уночі, щоб не заважати пасажирам. На ремонт планують витратити 19,4 мільйона гривень.
Нагадаємо, станцію київського метро зробили доступнішою для людей з інвалідністю.
Як ми повідомляли раніше, турнікети-гіганти встановили у київському метро.
Головне фото: ua.news.

Суспільство

У вільному доступі з’явився сайт Нової бібліотеки Софії-Мудрості – спільного проєкту Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, Державної служби з етнополітики та свободи совісті та Національного заповідника “Софія Київська”.
Про це інформує пресслужба Міністерства культури, передає видання Лівий берег.
“Відтепер усі охочі можуть ознайомитись з електронним зібранням головних древніх і найкращих сучасних текстів про мудрість, а також об’єктів культури, які її втілюють”, – сказано в повідомленні.
Для цього заходьте на http://newlib.org.ua/
Читайте також: В Україні запустили акцію з промоції читання: подробиці
Як йдеться на сайті проєкту, “Нова Бібліотека Софії-Мудрості” започаткована як інклюзивний інтерактивний майданчик, покликаний об’єднати зусилля релігійних спільнот, суспільствознавців, мистецтвознавців, істориків, бібліотекарів і всіх небайдужих.
Читайте також: Книги для дітей з аутизмом: як «ДивоГра» рятує український ринок від браку інклюзивної літератури
Бібліотека акумулює текстовий та аудіовізуальний контент, що спонукає “до рефлексії про мудрість, надихає вчитися мислити й любити”.
Фото: newlib.org.ua
Суспільство

Державне космічне агентство уклало меморандум про взаєморозуміння з заснованою вихідцями з України австралійською компанією CosmoVision.
Про це повідомляє liga.net з посиланням на посольство України в Австралії.
Що відомо про угоду?
Домовленість передбачає початок співпраці щодо запусків українських ракет із майбутнього космодрому в Австралії. Йдеться про носіїв серії “Зеніт-Австралія”, повідомили в посольстві.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
“Для забезпечення виведення на орбіту державних і комерційних космічних апаратів виробництва України, Австралії, а також інших країн”, – уточнили там.

Читайте також: Заснована українцями компанія будує арену для віртуальних боїв у Лос-Анджелесі
Космодром планують побудувати неподалік від містечка Вейпа на півострові Кейп-Йорк; це досить віддалене від цивілізації місце на півночі країни. Зараз компанія намагається отримати дозвіл влади на початок будівництва, що триватиме близько двох років.
Перші запуски CosmoVision сподівається здійснити в 2023-2024 році, розраховує на чотири-п’ять щорічних місій. Опрацьовані проєкти як повітряного, так і наземного стартів.
Фото: facebook.com
Суспільство

На Одещині демонтували один із останніх пам’ятників Леніну. Він був розміщений на території Василівської сільради Болградського району в селі Калчева.
Про це повідомляє Укрінформ.

Читайте також: У Чернігові на місці знесеного пам’ятника Леніну з’явиться квітник-габіон
“Пам’ятник ватажку російського пролетаріату було демонтовано під контролем поліції після офіційного звернення заступника голови Одеської облдержадміністрації Анастасії Боднар до виконкому Василівської сільради Болградського району про виконання вимоги закону про декомунізацію”, – зазначив керівник Південного регіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Сергій Гуцалюк.
Читайте також: Пам’ятник Леніну на Одещині переробили на болгарина з мішком винограду (ФОТО)

Як зазначається, ще один памятник Леніну розташований на території Суворовської сільради Ізмаїльського району в селі Старі Трояни.
У пресслужбі Одеської ОДА на запит кореспондента Укрінформу повідомили, що демонтаж належить здійснити упродовж місяця – не пізніше 15 лютого.
“У разі ігнорування місцевими посадовцями вимог закону і звернення керівництва ОДА винуватців буде притягнуто до відповідальності”, – підсумували в ОДА.
Це останні два пам’ятники Леніну, виявлені торік на території Одеської області.
Нагадаємо, Верховна Рада України 9 квітня 2015 року ухвалила закони “Про доступ до архівів респресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”, “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті” та “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939- 1945 років”.
Перше фото: Mykhaylo Shtekel / RadioSvoboda.Org (RFE/RL), ukrinform.ua, vgorode.ua