Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

Опубліковано

З початком повномасштабного вторгнення тисячі українців покинули свої домівки та втратили роботу. Хтось – тимчасово, а хтось – на невизначений термін. Однак працевлаштуватися під час війни – реально.

ШоТам зібрав 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями у різних сферах. Ця добірка допоможе знайти роботу як в Україні, так і поза її межами – для тих, хто був змушений тимчасово покинути країну. Публікація оновлюється та доповнюється щотижня, тож усі посилання в матеріалі – актуальні.

Telegram-канали з вакансіями

Крезюме Вакансії

Це телеграм-канал з вакансіями у креативних індустріях від проєкту Platfor.ma. Ідеально підійде для журналістів, комунікаційників, дизайнерів, SMM-ників, ілюстраторів та представників інших творчих професій.

З початком повномасштабного вторгнення команда Крезюме також почала публікувати оголошення про волонтерську допомогу в різних куточках України. А ще 50% від розміщення оголошень автори спрямовують на допомогу ЗСУ. Зокрема, лише за травень канал перерахував на підтримку наших захисників і захисниць майже 20 000 гривень. 

Happy Monday

Телеграм-канал однойменної онлайн-платформи з рекомендаціями щодо компаній, вакансій та розвитку кар’єри. Тут вам і лінки на корисні лекції й тренінги, і поради від фахових спеціалістів, і, звісно ж, вакансії від перевірених компаній. 

«Наша мета – збільшувати кількість людей, які обожнюють свою справу. Адже на улюбленій роботі й понеділки – щасливі», – розповідають автори проєкту. Слідкувати за новими пропозиціями можна як в Telegram, так і на сайті проєкту.

Lobby X

Ще один онлайн-сервіс з пошуку роботи, який запустив власний телеграм-канал та розповідає про найцікавіші вакансії в Україні. Під загальним описом «прогресивні вакансії» зібрано пропозиції для SMM-ників, фахівців з кібербезпеки, психологів, бухгалтерів та журналістів. 

А для тих, хто працює в сфері ІТ, створено окремий канал з вакансіями – LX IT. Крім того, слідкувати за новими пропозиціями можна на сайті платформи.

Workado

Ідеальний канал для тих, хто перебуває в пошуках дистанційної роботи. Здебільшого тут зібрано вакансії в сферах IT та digital. Це контент-менеджмент, рекрутинг, підтримка клієнтів, фінанси, графічний дизайн, копірайтинг, SMM та ще купа інших цікавих пропозицій. 

Добірки з новими вакансіями, як правило, з’являють раз на кілька днів, тож радимо періодично заглядати до Workado, аби не прогавити роботу своєї мрії.

Goodjob

Проєкт Goodjob заснували в березні – у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ. Команда допомагає працевлаштуватися українцям, які втратили роботу через війну, та координує кандидатів з міжнародними роботодавцями. 

«Goodjob – це платформа, орієнтована на громаду, яка допомагає українцям знайти нові можливості в Європі, США, Азії», – пишуть автори проєкту.

Тут вам допоможуть із пошуком вакансій, написанням супровідного листа та формуванням резюме. А ще – безліч цікавої та корисної інформації для саморозвитку та професійного зростання. Більше про Goodjob можна знайти на їхньому сайті.

UaJobNow

Канал з вакансіями для українців, які втратили попередню роботу через російське вторгнення. Команда проєкту публікує пропозиції з України та країн ЄС, а також дистанційні вакансії. Країни-роботодавці, яких ви тут точно не зустрінете, – це Росія та Білорусь.

Автори проєкту наголошують, що під час війни економіка нашої країни має працювати на повну, а люди – заробляти та витрачати гроші. Вакансії каналу – максимально різноманітні, від кухаря київського закладу до соціального працівника в Польщі. Приєднатися до каналу можна за лінком-запрошенням, або через пошук у месенджері – UaJobNow.

Базу збирає вакансії

Авторський телеграм-канал української фотографки Олени Базу, яка наразі перебуває в Лондоні. Авторка збирає вакансії по Україні та всій Європі, а отже, канал буде корисним і для українців, які були змушені тимчасово покинути країну. Нові пропозиції з’являються на каналі практично щодня, а розміщення для працедавців – абсолютно безкоштовне.

A-Play

Канал однойменного українського рекрутингового агентства, який здебільшого пропонує вакансії в сферах менеджменту та маркетингу. Автори мають власний формат публікацій та під більшістю пропозицій вказують щонайменше три переваги тієї чи іншої роботи.

Ad Good as Hell

Підійде для тих, хто працює або хоче спробувати себе в сферах SMM, піару та маркетингу. Крім вакансій, на каналі також розбирають найцікавіші рекламні кейси, діляться лінками на корисні курси й конференції та новинами зі світу маркетингу. Добірки з новими пропозиціями щодо роботи з’являються раз на кілька днів, однак радимо підписатися, аби не пропустити цікаві варіанти.

Робота онлайн

Ще один канал для тих, хто надає перевагу дистанційній роботі. Чіткого фокусу за сферами немає, тож вакансії доволі різні та зацікавлять як дизайнерів та піарників, так і перекладачів, копірайтерів та вчителів іноземних мов.

JOB for Ukrainians

Канал для пошуку вакансій в Україні та за кордоном. Кожна вакансія супроводжується набіром хештегів: локація, сфера діяльності та допомога, яку готовий надати потенційний працедавець. 

Крім вакансій, тут публікують корисну інформацію, розповідають про волонтерські проєкти та ініціативи для українців, що опинилися за кордоном. І хоча канал створено в березні, за оновленням вже слідкують понад 100 000 людей.

«Це ком’юніті створено для того, щоб допомогти всім людям з України в цей непростий час отримати інформацію, підтримку чи знайти роботу в інших країнах», – розповідають автори.

Робота для переселенців з України

«Цей канал допоможе знайти роботу в країні, яка тебе прихистила», – вказано в описі. Це проєкт компанії Jooble, який допомагає переселенцям знайти підробіток чи працевлаштуватися на тривалий час. Вакансії дуже різні та не завжди потребують досвіду роботи чи спеціальної освіти. Також чимало оголошень з пропозиціями працювати віддалено. 

Робота від ТАТА

SMM, IT, PR та інші вакансії для українців. Як і в більшості інших каналів, зустрічаються пропозиції з чіткою прив’язкою до міста та повністю дистанційні. Оновлення відбувається раз на кілька днів, утім радимо додати лінк в закладки та періодично оновлювати.

HoReCa Angels

Якщо ви перебуваєте за кордоном і шукаєте роботу в сфері готельно-ресторанного бізнесу – цей канал для вас. Волонтерська організація HoReCa.Angels пропонує вакансії в майже 20 країнах Європи.

«Ми хочемо, аби українські спеціалісти сфери HoReCa не втратили своїх професійних навичок під час війни. Ми даємо їм змогу і далі працювати, можливо не зовсім на тих посадах, які вони звикли мати в Україні, тим не менш більшість буде мати роботу і здобувати новий досвід. Як-то кажуть, головне зробити перший крок, і він іноді найскладніший. Ми допомагаємо його зробити», – розповідає співзасновник проєкту співзасновник Андрій Магалецький.

Вакансії в сфері аналітики

Проєкт DATAbi – міжнародної платформи з комплексного навчання аналітики та візуалізації даних. Тут публікуються вакансії для BI спеціалістів зі знанням EXCEL, SQL, Power Bi тощо. 

І хоча наразі на каналі менш ніж 200 підписників, свіжі вакансії публікуються практично щодня. Це пропозиції для бізнес-аналітиків, фінансових менеджерів, HR-аналітиків, спеціалістів з продажів та розробників.

Сайти з вакансіями

Work.Ua

Знайома більшості українців платформа з вакансіями на будь-який смак. Щодня на сайті можна відшукати приблизно 30 тисяч пропозицій у різних сферах. 25% з кожної оплати за розміщення вакансії команда Work.Ua перераховує на підтримку української армії.

«Спочатку Work.ua допомагав армії своїм коштом, але ми розуміємо, що разом вийде значно краще та ефективніше. Тому додатково відправлятимемо на потреби ЗСУ чверть від кожного сплаченого рахунку.», – розповіли на сайті компанії. 

robota.ua

Ще одна популярна українська платформа, в якій зібрано вакансії з абсолютно різних сфер. Утім радимо шукати вакансії і тут, і на work.ua, адже часто роботодавці обирають одну з платформ і розміщують оголошення лише там.

UA Talents

Це платформа працевлаштування для українців, які втратили роботу через російське вторгнення та були змушені переїхати до іншого міста або за кордон. Увесь прибуток від проєкту команда спрямовує на підтримку постраждалих від війни родин та гуманітарну допомогу Україні.

«Ми українці. І ми віримо в наш народ. Ми хочемо показати вам, наскільки талановиті та рішучі українці, а також підтримати нашу країну фінансово», – пишуть автори платформи у зверненні до європейських працедавців. 

Hireforukraine.org

Сервіс, створений волонтерами з США, аби допомогти з пошуком роботи українцям, які постраждали від війни. Тут вам достатньо створити власний профіль – далі роботодавці самі запропонують вам вакансії. 

Платформа орієнтована переважно на закордонні компанії та створена для людей, які були вимушені покинути Україну. Однак якщо ваша професія передбачає дистанційний формат роботи – сміливо додавайте своє резюме.

«Війна залишила тисячі талановитих професіоналів без роботи та прибутку. Ви можете допомогти, найнявши їх. Зараз на сайті є понад 2000 активних профілів. Якщо ж ви постраждали та шукаєте роботу – створіть власний профіль», – пишуть творці проєкту.

Робота в тилу

Це українська біржа волонтерства і роботи, а тому, шукаючи актуальні для себе вакансії, зважайте, що часто люди звертаються з проханням допомогти безкоштовно. Водночас на сайті можна з легкістю знайти вакансії з пристойними заробітними платами та додатковими «плюшками» на кшталт житла для працівників.

«Часто я бачу, як люди хочуть допомогти, та не знають, де їм знайти відповідну роботу. На платформі ж можна знайти або релевантний існуючий запит, або ж створити свій профіль із описом, з чим саме людина може допомогти», – розповів творець сайту Артур Федоренко.

Не вистачає телеграм-каналу чи сайту, який допоміг вам знайти роботу? Або знаєте портал з крутими вакансіями для українців? Напишіть нам на shotam.info@gmail.com

Суспільство

Нацперелік культурної спадщини України поповнився новими пунктами: що додали

Опубліковано

МКІП додало низку пунктів до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Про це повідомляє МКІП.

Серед них:

  • Традиційна народна гра «Ашик», розповсюджена на Півдні Одеської області у місцях компактного проживання болгар і гагаузів, зокрема в селах Городнє, Виноградівка Болградського району, Котловина Ізмаїльського району;
  • Традиція виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» у селі Чортовець Городенківської міської ради. Традиція розповсюджена також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном. Це передмістя Праги (Чехія), передмістя Парижа (Франція), Португалія, Польща;
  • Культура традиційної гуцульської сирної пластики. Ця традиція побутує в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району та седах Криворівня, Чорний потік, Красник Верховинського району. Подібні елементи існують і в інших регіонах України, зокрема Карпатського регіону, так і в інших країнах, таких як Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, однак мають місцеві особливості, традицію та культуру, пов’язану з місцем побутування;
  • Весільний обряд «Читання корони». «Корона» побутує на теренах Волинської області.

Нагадаємо, що на акаунті Unreal Engine опублікували роботу українського художника.

Також ми повідомляли, що під бренд «Створено захисниками» виділять полиці в супермаркетах і на заправках.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Львові стартувало опитування для молоді

Опубліковано

У Львові стартувало опитування серед молоді віком 14-35 років, щоб дослідити їхні потреби та бажання, повідомляє міська рада. Це опитування допоможе розробити стратегію для молоді у громаді, оскільки Львів став «Молодіжною столицею Європи 2025».

Про це повідомляє міська рада.

За результатами опитування буде сформовано профіль молодих людей з урахуванням таких сфер, як цінності, взаємодія в соціумі, безпека та війна, здоров’я, кар’єра, дозвілля, громадська активність і схильність до міграції.

Читати також: Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської

Розробником та виконавцем дослідження є дослідницька агенція Fama, а партнером виступає мережа ресторанів Lviv Croissants. За кожну заповнену анкету Lviv Croissants надсилатиме 100 гривень реабілітаційному центру Unbroken.

Опитування доступне за посиланням.

Нагадаємо, що в центрі Львова облаштують сквер на місці колишнього ринку «Добробут»: як він виглядатиме.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської

Опубліковано

Від школи англійської Інни Черевко лишились понівечені стіни і дах. Але вона все відбудувала і готує чернігівців до вступу у Гарвард. Та разом з міжнародними фондами допомагає відновлювати зруйновані міста.

Викладачка англійської Інна Черевко 5 років наймала людей у пивоварню. Проте в перервах між співбесідами мріяла навчати жителів Чернігова англійської. Разом із сестрою у вільний час викладала мову школярам.

Професійний зріст

“Ми сиділи разом із сестрою на кухні й вирішили, що нам треба рухатись у якийсь інший напрямок. Тому зародилася ідея створити школу, щоб це було не просто вдома на кухні чи в кімнаті, а щоб було більш професійно”, – розповідає Інна.

В орендованому кабінеті 2х2 метри сестри були й викладачками, і секретарками, і прибиральницями. А за 12 років школа виросла до двоповерхового офісу з 10 кабінетами.

Повномасштабне вторгнення та влучення

24 лютого 2022 життя змінилось у всіх – Інна ледь не втратила справу свого життя. Та жінка продовжувала працювати аж до 19 серпня. Коли під час ракетного обстрілу в школі вирвало вікна, пошкодило двері та стіни.

“Це сліди від шматків розбитого скла, яке летіло сюди. Так само про ракетний удар нам нагадують наші столи, на яких, якщо ви детально глянете, також є подряпини, які залишилися від скла”, – згадує вона.

Інна була в розпачі, коли побачила руйнування, адже у школі було знищене геть усе. Тому на 4 місяці школу довелося закрити та припинити всі уроки. Але щоб студенти якнайшвидше відновили навчання, жінка звернулася до грантодавців.

Отримання гранту

“Завдяки участі в проєкті МОМ “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу” ми відновили всю матеріально-технічну базу, яка в нас була”, – згадує дівчина.

За отримані кошти в школі відремонтували освітлення, закупили ноутбуки й підручники. Нова техніка дозволила відновити офлайн-навчання, а також займатися зі студентами онлайн. Тепер у школі більше 300 студентів — це 30 груп для дітей і дорослих.

У школі студентів готують до тестів Cambridge та IELTS. Найстаранніші з них вступають до Гарварда та Манчестера. А найкращі випускники працюють з міжнародними фондами задля відновлення зруйнованих міст. Та вивчають можливості інклюзивної відбудови України.

Нагадаємо, що фільм «Вторгнення. Операція «Дунай» спільного виробництва України і Чехії вийде у прокат 30 травня.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення