Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

Опубліковано

З початком повномасштабного вторгнення тисячі українців покинули свої домівки та втратили роботу. Хтось – тимчасово, а хтось – на невизначений термін. Однак працевлаштуватися під час війни – реально.

ШоТам зібрав 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями у різних сферах. Ця добірка допоможе знайти роботу як в Україні, так і поза її межами – для тих, хто був змушений тимчасово покинути країну. Публікація оновлюється та доповнюється щотижня, тож усі посилання в матеріалі – актуальні.

Telegram-канали з вакансіями

Крезюме Вакансії

Це телеграм-канал з вакансіями у креативних індустріях від проєкту Platfor.ma. Ідеально підійде для журналістів, комунікаційників, дизайнерів, SMM-ників, ілюстраторів та представників інших творчих професій.

З початком повномасштабного вторгнення команда Крезюме також почала публікувати оголошення про волонтерську допомогу в різних куточках України. А ще 50% від розміщення оголошень автори спрямовують на допомогу ЗСУ. Зокрема, лише за травень канал перерахував на підтримку наших захисників і захисниць майже 20 000 гривень. 

Happy Monday

Телеграм-канал однойменної онлайн-платформи з рекомендаціями щодо компаній, вакансій та розвитку кар’єри. Тут вам і лінки на корисні лекції й тренінги, і поради від фахових спеціалістів, і, звісно ж, вакансії від перевірених компаній. 

«Наша мета – збільшувати кількість людей, які обожнюють свою справу. Адже на улюбленій роботі й понеділки – щасливі», – розповідають автори проєкту. Слідкувати за новими пропозиціями можна як в Telegram, так і на сайті проєкту.

Lobby X

Ще один онлайн-сервіс з пошуку роботи, який запустив власний телеграм-канал та розповідає про найцікавіші вакансії в Україні. Під загальним описом «прогресивні вакансії» зібрано пропозиції для SMM-ників, фахівців з кібербезпеки, психологів, бухгалтерів та журналістів. 

А для тих, хто працює в сфері ІТ, створено окремий канал з вакансіями – LX IT. Крім того, слідкувати за новими пропозиціями можна на сайті платформи.

Workado

Ідеальний канал для тих, хто перебуває в пошуках дистанційної роботи. Здебільшого тут зібрано вакансії в сферах IT та digital. Це контент-менеджмент, рекрутинг, підтримка клієнтів, фінанси, графічний дизайн, копірайтинг, SMM та ще купа інших цікавих пропозицій. 

Добірки з новими вакансіями, як правило, з’являють раз на кілька днів, тож радимо періодично заглядати до Workado, аби не прогавити роботу своєї мрії.

Goodjob

Проєкт Goodjob заснували в березні – у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ. Команда допомагає працевлаштуватися українцям, які втратили роботу через війну, та координує кандидатів з міжнародними роботодавцями. 

«Goodjob – це платформа, орієнтована на громаду, яка допомагає українцям знайти нові можливості в Європі, США, Азії», – пишуть автори проєкту.

Тут вам допоможуть із пошуком вакансій, написанням супровідного листа та формуванням резюме. А ще – безліч цікавої та корисної інформації для саморозвитку та професійного зростання. Більше про Goodjob можна знайти на їхньому сайті.

UaJobNow

Канал з вакансіями для українців, які втратили попередню роботу через російське вторгнення. Команда проєкту публікує пропозиції з України та країн ЄС, а також дистанційні вакансії. Країни-роботодавці, яких ви тут точно не зустрінете, – це Росія та Білорусь.

Автори проєкту наголошують, що під час війни економіка нашої країни має працювати на повну, а люди – заробляти та витрачати гроші. Вакансії каналу – максимально різноманітні, від кухаря київського закладу до соціального працівника в Польщі. Приєднатися до каналу можна за лінком-запрошенням, або через пошук у месенджері – UaJobNow.

Базу збирає вакансії

Авторський телеграм-канал української фотографки Олени Базу, яка наразі перебуває в Лондоні. Авторка збирає вакансії по Україні та всій Європі, а отже, канал буде корисним і для українців, які були змушені тимчасово покинути країну. Нові пропозиції з’являються на каналі практично щодня, а розміщення для працедавців – абсолютно безкоштовне.

A-Play

Канал однойменного українського рекрутингового агентства, який здебільшого пропонує вакансії в сферах менеджменту та маркетингу. Автори мають власний формат публікацій та під більшістю пропозицій вказують щонайменше три переваги тієї чи іншої роботи.

Ad Good as Hell

Підійде для тих, хто працює або хоче спробувати себе в сферах SMM, піару та маркетингу. Крім вакансій, на каналі також розбирають найцікавіші рекламні кейси, діляться лінками на корисні курси й конференції та новинами зі світу маркетингу. Добірки з новими пропозиціями щодо роботи з’являються раз на кілька днів, однак радимо підписатися, аби не пропустити цікаві варіанти.

Робота онлайн

Ще один канал для тих, хто надає перевагу дистанційній роботі. Чіткого фокусу за сферами немає, тож вакансії доволі різні та зацікавлять як дизайнерів та піарників, так і перекладачів, копірайтерів та вчителів іноземних мов.

JOB for Ukrainians

Канал для пошуку вакансій в Україні та за кордоном. Кожна вакансія супроводжується набіром хештегів: локація, сфера діяльності та допомога, яку готовий надати потенційний працедавець. 

Крім вакансій, тут публікують корисну інформацію, розповідають про волонтерські проєкти та ініціативи для українців, що опинилися за кордоном. І хоча канал створено в березні, за оновленням вже слідкують понад 100 000 людей.

«Це ком’юніті створено для того, щоб допомогти всім людям з України в цей непростий час отримати інформацію, підтримку чи знайти роботу в інших країнах», – розповідають автори.

Робота для переселенців з України

«Цей канал допоможе знайти роботу в країні, яка тебе прихистила», – вказано в описі. Це проєкт компанії Jooble, який допомагає переселенцям знайти підробіток чи працевлаштуватися на тривалий час. Вакансії дуже різні та не завжди потребують досвіду роботи чи спеціальної освіти. Також чимало оголошень з пропозиціями працювати віддалено. 

Робота від ТАТА

SMM, IT, PR та інші вакансії для українців. Як і в більшості інших каналів, зустрічаються пропозиції з чіткою прив’язкою до міста та повністю дистанційні. Оновлення відбувається раз на кілька днів, утім радимо додати лінк в закладки та періодично оновлювати.

HoReCa Angels

Якщо ви перебуваєте за кордоном і шукаєте роботу в сфері готельно-ресторанного бізнесу – цей канал для вас. Волонтерська організація HoReCa.Angels пропонує вакансії в майже 20 країнах Європи.

«Ми хочемо, аби українські спеціалісти сфери HoReCa не втратили своїх професійних навичок під час війни. Ми даємо їм змогу і далі працювати, можливо не зовсім на тих посадах, які вони звикли мати в Україні, тим не менш більшість буде мати роботу і здобувати новий досвід. Як-то кажуть, головне зробити перший крок, і він іноді найскладніший. Ми допомагаємо його зробити», розповідає співзасновник проєкту співзасновник Андрій Магалецький.

Вакансії в сфері аналітики

Проєкт DATAbi – міжнародної платформи з комплексного навчання аналітики та візуалізації даних. Тут публікуються вакансії для BI спеціалістів зі знанням EXCEL, SQL, Power Bi тощо. 

І хоча наразі на каналі менш ніж 200 підписників, свіжі вакансії публікуються практично щодня. Це пропозиції для бізнес-аналітиків, фінансових менеджерів, HR-аналітиків, спеціалістів з продажів та розробників.

Сайти з вакансіями

Work.Ua

Знайома більшості українців платформа з вакансіями на будь-який смак. Щодня на сайті можна відшукати приблизно 30 тисяч пропозицій у різних сферах. 25% з кожної оплати за розміщення вакансії команда Work.Ua перераховує на підтримку української армії.

«Спочатку Work.ua допомагав армії своїм коштом, але ми розуміємо, що разом вийде значно краще та ефективніше. Тому додатково відправлятимемо на потреби ЗСУ чверть від кожного сплаченого рахунку», – розповіли на сайті компанії. 

robota.ua

Ще одна популярна українська платформа, в якій зібрано вакансії з абсолютно різних сфер. Утім радимо шукати вакансії і тут, і на work.ua, адже часто роботодавці обирають одну з платформ і розміщують оголошення лише там.

UA Talents

Це платформа працевлаштування для українців, які втратили роботу через російське вторгнення та були змушені переїхати до іншого міста або за кордон. Увесь прибуток від проєкту команда спрямовує на підтримку постраждалих від війни родин та гуманітарну допомогу Україні.

«Ми українці. І ми віримо в наш народ. Ми хочемо показати вам, наскільки талановиті та рішучі українці, а також підтримати нашу країну фінансово», – пишуть автори платформи у зверненні до європейських працедавців. 

Hireforukraine.org

Сервіс, створений волонтерами з США, аби допомогти з пошуком роботи українцям, які постраждали від війни. Тут вам достатньо створити власний профіль – далі роботодавці самі запропонують вам вакансії. 

Платформа орієнтована переважно на закордонні компанії та створена для людей, які були вимушені покинути Україну. Однак якщо ваша професія передбачає дистанційний формат роботи – сміливо додавайте своє резюме.

«Війна залишила тисячі талановитих професіоналів без роботи та прибутку. Ви можете допомогти, найнявши їх. Зараз на сайті є понад 2000 активних профілів. Якщо ж ви постраждали та шукаєте роботу – створіть власний профіль», – пишуть творці проєкту.

Робота в тилу

Це українська біржа волонтерства і роботи, а тому, шукаючи актуальні для себе вакансії, зважайте, що часто люди звертаються з проханням допомогти безкоштовно. Водночас на сайті можна з легкістю знайти вакансії з пристойними заробітними платами та додатковими «плюшками» на кшталт житла для працівників.

«Часто я бачу, як люди хочуть допомогти, та не знають, де їм знайти відповідну роботу. На платформі ж можна знайти або релевантний існуючий запит, або ж створити свій профіль із описом, з чим саме людина може допомогти», – розповів творець сайту Артур Федоренко.

Не вистачає телеграм-каналу чи сайту, який допоміг вам знайти роботу? Або знаєте портал з крутими вакансіями для українців? Напишіть нам на [email protected]

Суспільство

Додому повернулися українські захисники, що перебували в полоні з 2022 року

Опубліковано

Ще одну групу важкохворих, тяжкопоранених та захисників, молодших 25 років, звільнили з російського полону. Військові, що повернулися додому пройдуть медогляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також виплати за весь час перебування у неволі.

Про це повідомили в Координаційному центрі з питань поводження з військовополоненими.

В Україну повернулися військовослужбовці Десантно-штурмових військ, Військово-морських сил, Сил тероборони, а також Державної прикордонної служби, Нацгвардії України й Державної спеціальної служби транспорту.

Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових

За даними координаційного штабу, переважна більшість звільнених сьогодні оборонців перебували в неволі з 2022 року. Значна частина з них потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Більшість визволених сьогодні захисників — це офіцери. Також частина звільнених — молодші 25 років.

Ці військові воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.

Координаційний штаб сповістив, що найближчим часом проведуть наступний етап звільнення українських бранців.

Нагадуємо, що боєць 3-ї ОШБр пройшов 200 кілометрів з оточеного Маріуполя та отримав звання Героя України.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Суспільство

Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)

Опубліковано

Один із найкращих ортопедів Європи, француз Стефано Романо, вже всьоме приїхав до Львова, щоб допомогти українським захисникам. Упродовж п’яти днів він разом з українськими лікарями проконсультував понад 80 пацієнтів і провів 15 операцій, серед яких — дві надскладні на плечовому сплетенні.

Про це повідомили в реабілітаційному центрі UNBROKEN.

Романо працює в Парижі в одній із провідних приватних клінік та лікує футболістів французького клубу «Парі Сен-Жермен». У Львові він співпрацює з лікарями Лікарні Святого Пантелеймона. Цього разу разом з українськими колегами він виконав унікальні втручання, які допомагають повернути рухливість пораненим.

Один з пацієнтів — 46-річний військовий Юрій Лютий. Він долучився до ЗСУ в перші дні повномасштабного вторгнення та служив у 117-й механізованій бригаді. У січні на Донеччині отримав важке поранення: кілька куль влучили у плече та руку, внаслідок чого пошкодили аксілярний нерв.

Читайте також: «Раз на мільйон випадків»: 11-річному підлітку зі Львівщини видалили рідкісну пухлину

Під час операції хірурги провели нейротизацію — пересадили гілку здорового нерва до пошкодженого. За словами завідувача ортопедії Василя Рокити, це дає шанс на відновлення чутливості й рухливості руки. Зараз Юрій проходить реабілітацію у центрі UNBROKEN. Повну ефективність операції можна буде оцінити лише за рік.

Наступний візит Стефано Романо до Львова запланували за два місяці. Французький фахівець спільно з українськими медиками вже готується до нових операцій.

Нагадаємо, що нобелівський лавреат Кіп Торн та його дружина-нейробіологиня відвідали центр Unbroken (ФОТО).

Фото: сайт UNBROKEN

Читати далі

Суспільство

Який ти донор плазми: герой-рятівник чи віриш у фейки? (ТЕСТ)

Опубліковано

Аби бути супергероєм, не потрібні суперздібності. Достатньо стати донором плазми, адже кожна четверта людина щонайменше раз у житті потребувала чи потребуватиме переливання компонентів крові чи препаратів на їхній основі.

До Всесвітнього дня донора ШоТам разом з компанією Biopharma Plasma, яка першою в Україні почала виготовляти з донорської плазми ліки, що рятують життя, розробили тест. Усього 5 хвилин, і ви виявите, які хибні переконання щодо донації плазми ви маєте та про які бонуси для донорів ще не знаєте.

0%

1. Як проходить донація плазми?

2. Хто може бути донором плазми?

3. Як часто можна здавати плазму?

4. Що таке взагалі ця плазма крові?

5. Чому донорство плазми таке важливе?

6. Чим можна замінити донорську плазму крові при виготовленні ліків?

7. Як плазмаферез впливає на наш організм?

8. Як довго відновлюються наші запаси плазми після донації?

9. З донорської плазми виготовляють препарати, такі як імуноглобуліни та фактори згортання крові. Як гадаєте, чиї життя рятують ці ліки?

10. Чи правда, що за донацію плазми можна отримати грошову компенсацію?

Який ти донор плазми: герой-рятівник чи віриш у фейки? (ТЕСТ)
Новачок у донорстві

Йой, ми виявили у твоїх відповідях чимало шкідливих упереджень! Але головне, що в тебе є бажання дізнатися більше на таку важливу тему, як донорство плазми крові. Можливо, ти раніше зовсім нічого не чув/не чула про донацію компонентів крові або ж це були вигадки чи відверті жахайки на медичні теми, яких, на жаль, вдосталь у мережі. Але тепер ти точно знаєш, що:

— донорство плазми, як і донорство крові, рятує людські життя;

— при донації плазми донор зберігає всі свої червоні кров'яні тільця, а натомість його кров очищується від токсинів;

— донором може стати кожен повнолітній, хто має вагу більше 50 кг, добре самопочуття та бажання рятувати життя;

— аби відновити об’єм плазми, нашому організму знадобиться всього 1-2 доби. Головне пити достатньо чистої води та не забувати споживати білки;

— донори плазми можуть отримати безкоштовні консультації лікаря та пройти медичні скринінги в центрах Biopharma Plasma в різних містах України.

Детальніше про умови тут. Мапа центрів Biopharma Plasma — за посиланням.

Майбутній амбасадор донорства

Ти ще маєш трохи сумнівів: а може, плазма не така потрібна, як кров? Чи дійсно вона когось рятує? Чи справді донація плазми безпечна для донора? Настав час поповнити свою базу знань, аби стати амбасадором донорського руху в Україні! А почати можеш із цієї пам’ятки:

— донорська плазма життєво необхідна тим, хто бореться з онкологією, імунодефіцитом, важкими опіками та пораненнями;

— донорство плазми приносить користь самому донору: під час процедури плазмаферезу його кров очищується від токсинів та «омолоджується»;

— аби відновити задоначений об’єм плазми, нашому організму знадобиться всього лиш 1-2 доби! Головне пити достатньо чистої води та не забувати споживати білки.

Донори плазми можуть отримати безкоштовні консультації лікаря та пройти медичні скринінги в центрах Biopharma Plasma по всій Україні! Детальніше про умови тут. Мапа центрів Biopharma Plasma — за посиланням.

Людина з золотою рукою

Нічого собі, ти знаєш так багато про донорство плазми крові! Схоже, ти вже маєш досвід у цій важливій справі.

Австралієць Джеймс Гаррісон першим увійшов в історію як «Людина з золотою рукою» — за своє життя він пожертвував плазму крові 1 173 рази та врятував життя більш ніж 2 мільйонів новонароджених. Можливо, саме ти підхопиш цю супергеройську місію та станеш новою «Людиною з золотою рукою» та легендою донації з України? Ділися своїми результатами в соцмережах — не для того, аби похвалитися, а щоб твої друзі знали, до кого можуть звернутися по пораду як до досвідченого донора!

Ну а бонусом для них буде мапа центрів Biopharma Plasma, де всі донори можуть отримати тут.

Поділіться своїми результатами:

Фото: Biopharma Plasma

Читати далі