Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize v7unp8ozoolacdb imgonline com ua resize v7unp8ozoolacdb

Технології

Школа в автобусі: як RoboBus навчає дітей робототехніці

Опубліковано

Одна справа – водити дитину у звичайну школу у звичайній будівлі, а уявіть собі школу у чудернацькому автобусі, де за 4 уроки можна створити робота власники руками! Ідею такої школи на колесах втілили Влад Котов і Денис Скрипка, власники ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ.

Такий сучасний український трейлер, де навчають і дорослих, і дітей, не має аналогів у світі. За минулий рік у його жовтому салоні побувало більше 5000 тисяч дітей. RoboBus вже встиг стати володарем премії Ukrainian IT Awards 2018 і визнаний кращим освітнім IT-проектом року.

Читайте також: Для школярів Одеси відкрили Центр робототехніки та програмування

Скільки заробляють на навчанні робототехніки та де шукати бусолабораторію, нам розповів співзасновник проекту Денис Скрипка.

А це Влад Котов та Денис Скрипка разом з роботом Софією, яка приїжджала до винахідників та відібрала їх в ТОП-10 українських проектів.

Лабораторія на колесах

Біло-жовті стіни з чудернацькими роботами та столи без рами. Тут вісім посадочних місць, нашпигованих різною інноваційною технікою. Цей міні-клас – інноваційна платформа-трейлер, який є мобільною лабораторією для вивчення робототехніки та програмування.

Побачити мобільну лабораторію RoboBUS у себе прагнуть усі міста країни,  але найбільше – прифронтова зона та Західна Україна. Коштує це всього 200 гривень з одного учня, але також замовник оплачує RoboBUS дорогу.

Мета хлопців з RoboBus – об’їхати кожен куточок України.

Навчання для дітей від 4-16 років проходить за такими програмами:

  • “Нейронна робототехніка”
  • “Робототехніка- Мейкерство”,
  • “Робототехніка- Інженерія”,
  • “Дрони і Ракетомоделювання”,

А дорослі учні від 16 років навчаються за напрямками “Розробник ШІ”, “Програмування C ++ / Python”, “Розумний будинок”.

Всередині такого маленького фургончика розробники вмістили багато сучасної техніки: 3D-принтери, комп’ютери, роботи, комплектуючі для розумного будинку, інтерактивна дошка, паяльні станції, квадрокоптери та ін.

Читайте також: На Харківщині відкрили безкоштовні класи робототехніки

Штучний інтелект RoboBus допомагає прокласти оптимальний географічний маршрут, аналізуючи замовлення людей. Так учитель на колесах уже провів уроки у 6-ти містах: Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Бортничі, Бровари, Ірпінь. Автобус може простояти у одномі місті тиждень, поки проходить навчальний курс.

RoboBus збирає замовлення по всьому світу і планує дорожню карту на кожен рік

“Ми зрозуміли, що мало хто розбирається у робототехніці і банально не змогли знайти вчителів у свій центр навчання інженерів. Тому вирішили створити щось таке мобільне, унікальне, де ми зможемо навчати не тільки дітей, а й дорослих для підвищення профорієнтації”, – розповів Денис Скрипка.

Власноруч зібрати робота за чотири уроки

У RoboBUS діти зможуть пройти чотириденний курс занять  та створити свого першого робота. Близько 100 дітей за один день  проходять навчання в середині перевізної лабораторії.

“Якщо ти зробив робота, але написав неправильно код, то твій робо-друг не побіжить. Дитину це мотивує навчатись і докладати зусиль, аби її винахід ожив”, – каже Денис Скрипка.

Читайте також: У Києві запрацювала перша державна школа мікроелектроніки

Експрес-курс з робототехніки та програмування складає чотири уроки, а коштує це 200 гривень за один урок з одного учня.

За курс діти освоюють ази робототехніки та черпають мінімальний комплекс знань, для яких не потрібно 11 років навчання у стандартній школі.

Після того, як жовтий фургончик покинув ваше місто, можна продовжити навчання у ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ, якщо така школа є у вашому місті.

“Якщо нема,то не біда! Ми створили онлайн-курс з робототехніки та програмування роботів для дорослих та дітей від семи років. Єдине, що потрібно для навчання це комп’ютер, інтернет та роботизований конструктор, який можна замовити на нашому сайті. Навчання онлайн – це звична практика у світі!”- каже Денис Скрипка.

Читайте також: Український школяр розробив електронні “окуляри” для незрячих

Ціна за місяць навчання у школі робототехніки та програмування коштує від  800-1200 гривень за місяць, період навчання – навчальний рік. Навчання онлайн триває лише 3 місяці та коштує 1000 гривень.

У робошколі є і чимало дорослих учнів. Після закінчення навчання вони можуть викладати у своїх містах основи робототехніки для дітей, або навіть стати частиною команди винахідників ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ.

“Розумний” автобус замість ларька з шаурмою

Фактично, RoboBus – це пересувний клас на платформі-причепу. Створення роботошколи на колесах обійшлось її власнику у 400 тисяч гривень. В основному витрати пішли на сам причіп і на інтелектуальну власність творців експрес-програм навчання з розробкою психологічних профорієнтаційних програм.

Але створення такого RoboBUS виявилось досить складним процесом. Починаючи від того, що не було заводів, які б займались виготовленням подібного причепу, закінчуючи санітарними нормами на сертифікацією. Адже важливо було створити не менше 10 робочих місць для майбутніх учнів.

Так виглядає навчальний фургончик

Виробництвом і конструюванням займався бориспільський завод “Купава”.

“До нашого приїзду на заводі не робили нічого, окрім ларьків для шаурми. Дуже здивувались, коли ми приїхали зі своєю ідеєю. Але все ж таки зробили нашу пересувну лабораторію за півроку”.

Читайте також: Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

При виробництві буса були враховані всі нюанси: стандарти освітлення, правильні робочі місця для дітей, норми повітря та пандуси для людей з інвалідністю.

“Ми зробили нашу інноваційну школу ще й комфортною. Наша мета – навчати дітей та не тільки в Україні, а й у Європі. Зараз ми ведемо переговори, щоб наша школа на колесах подорожувала і по світу. Поки в планах Польща, Угорщина, Чехія, Іспанія”, – поділився Денис Скрипка.

Технології

Monobank оновив додаток Expirenza для любителів ресторанів, кафе та барів

Опубліковано

Monobank запустив тестування нової версії додатку Expirenza 2.0, спрямованої на любителі відвідувати кафе, бари та ресторани. У новій версії користувачі зможуть користуватися мапою закладів, отримувати рекомендації щодо вибору і замовляти їжу для інших осіб.

Про це повідомляє Олег Гороховський в своєму Telegram-каналі.

Про додаток

У минулій версії Expirenza користувачі мали можливість переглядати меню закладів, оплачувати рахунки з включенням чайових чи без них, а також залишати відгуки за QR-кодом.

Додаток збирав понад 1700 закладів по всій території України. За допомогою Expirenza можна швидко підібрати заклад для вечері, забронювати столик онлайн та без зайвого очікування оплатити рахунок і залишити чайові. За словами співзасновника Monobank Олега Гороховського, це забезпечувало зручність і швидкість обслуговування.

Читати також: Як організувати діяльність робочої групи в евакуації: досвід Соледарської громади

Оновлення

У новій версії Expirenza з’явилися додаткові можливості, такі як “Їжлисти” з порадами куди піти і що спробувати, створені такими відомими особистостями як Стас і Аня Завертайло, Володимир Ярославський, Алекс Купер та інші. Кожен користувач тепер може створити свій власний “Їжлист”.

Додатковою новою функцією є “Частування”, яка дозволяє замовити страву у закладі для іншої людини, яка зможе її скуштувати у зручний для себе час. Це вважається чарівним способом виразити турботу та увагу навіть на великі відстані.

Нагадаємо, що Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Також ми повідомляли, що Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон.

Фото: Monobank

Читати далі

Суспільство

F20: українці розробили нову горор гру (ВІДЕО)

Опубліковано

Студія Red Viburnum з України представила свою останню психологічну гру у жанрі хоррор, F20, та виклала тизер-трейлер проєкту на YouTube.

Про гру

Автори пояснюють, що F20 є одиночною грою у реалістичному стилі з видом від першої особи в жанрі психологічного бойового виживального жаху. Гра розгортається під час Першої світової війни та розповідає про пригоди солдата Британського Експедиційного корпусу. Цей солдат зіткнеться з загадковими надприродними явищами та жахами війни.

Читати також: Американська акторка знялася у рекламі BMW в жакеті від українського бренду (ВІДЕО)

Про студію

Red Viburnum Studio – це молода українська indie game dev студія, що була заснована 19 жовтня 2023 року у місті Одеса. Гра F20 – дебютний проєкт цієї команди.

Робота над грою була почата у 2022 році з написання сюжету, створення концепт-артів, ігрових механік, вибору технологій та підбору акторів творцем та власником Red Viburnum Studio – Володимиром Горбанєм.

Нагадаємо, що МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”.

Також ми повідомляли, що у Києві відкрилася виставка про Японію.

Фото: скрін з трейлеру

Читати далі

Технології

Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО

Опубліковано

24 квітня у Таллінні стартували навчальні заходи Locked Shields 2024 під егідою Центру передового досвіду НАТО з кібероборони (CCDCOE). Ці навчання вважаються найбільшими у світі за обсягом та значенням у сфері кібербезпеки.

Про це йдеться в повідомленні CCDCOE.

Про навчання

Понад 4000 експертів з понад 40 країн беруть участь у навчальних заходах Locked Shields 2024. Україна бере участь вперше.

Під час цих навчань групи швидкого реагування, відомі як команди “Синіх”, мають захистити вигадану державу Берилію від складних кібератак, що були сплановані агресорами з команд “Червоних”.

Читати також: Український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій

“Імітуючи інтенсивні кризові умови, ці команди застосовують національні стратегії та тісно співпрацюють з міжнародними союзниками для вироблення ефективних відповідей”, – йдеться в пресрелізі CCDCOE.

Учасники Locked Shields одночасно отримують підготовку з юридичних, стратегічних і комунікаційних тактик, а також навчаються координації на всіх рівнях командування, щоб бути готовими до складнощів, які можуть виникнути в сучасній кібервійні.

У кінці навчань очікується визначення переможної команди. У попередні роки перемогли представники Швеції та Ісландії.

Нагадаємо, що Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон.

Також ми повідомляли, що у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону “Азов”.

Фото: CCDCOE

Читати далі