Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize v7unp8ozoolacdb imgonline com ua resize v7unp8ozoolacdb

Технології

Школа в автобусі: як RoboBus навчає дітей робототехніці

Опубліковано

Одна справа – водити дитину у звичайну школу у звичайній будівлі, а уявіть собі школу у чудернацькому автобусі, де за 4 уроки можна створити робота власники руками! Ідею такої школи на колесах втілили Влад Котов і Денис Скрипка, власники ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ.

Такий сучасний український трейлер, де навчають і дорослих, і дітей, не має аналогів у світі. За минулий рік у його жовтому салоні побувало більше 5000 тисяч дітей. RoboBus вже встиг стати володарем премії Ukrainian IT Awards 2018 і визнаний кращим освітнім IT-проектом року.

Читайте також: Для школярів Одеси відкрили Центр робототехніки та програмування

Скільки заробляють на навчанні робототехніки та де шукати бусолабораторію, нам розповів співзасновник проекту Денис Скрипка.

А це Влад Котов та Денис Скрипка разом з роботом Софією, яка приїжджала до винахідників та відібрала їх в ТОП-10 українських проектів.

Лабораторія на колесах

Біло-жовті стіни з чудернацькими роботами та столи без рами. Тут вісім посадочних місць, нашпигованих різною інноваційною технікою. Цей міні-клас – інноваційна платформа-трейлер, який є мобільною лабораторією для вивчення робототехніки та програмування.

Побачити мобільну лабораторію RoboBUS у себе прагнуть усі міста країни,  але найбільше – прифронтова зона та Західна Україна. Коштує це всього 200 гривень з одного учня, але також замовник оплачує RoboBUS дорогу.

Мета хлопців з RoboBus – об’їхати кожен куточок України.

Навчання для дітей від 4-16 років проходить за такими програмами:

  • “Нейронна робототехніка”
  • “Робототехніка- Мейкерство”,
  • “Робототехніка- Інженерія”,
  • “Дрони і Ракетомоделювання”,

А дорослі учні від 16 років навчаються за напрямками “Розробник ШІ”, “Програмування C ++ / Python”, “Розумний будинок”.

Всередині такого маленького фургончика розробники вмістили багато сучасної техніки: 3D-принтери, комп’ютери, роботи, комплектуючі для розумного будинку, інтерактивна дошка, паяльні станції, квадрокоптери та ін.

Читайте також: На Харківщині відкрили безкоштовні класи робототехніки

Штучний інтелект RoboBus допомагає прокласти оптимальний географічний маршрут, аналізуючи замовлення людей. Так учитель на колесах уже провів уроки у 6-ти містах: Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Бортничі, Бровари, Ірпінь. Автобус може простояти у одномі місті тиждень, поки проходить навчальний курс.

RoboBus збирає замовлення по всьому світу і планує дорожню карту на кожен рік

“Ми зрозуміли, що мало хто розбирається у робототехніці і банально не змогли знайти вчителів у свій центр навчання інженерів. Тому вирішили створити щось таке мобільне, унікальне, де ми зможемо навчати не тільки дітей, а й дорослих для підвищення профорієнтації”, – розповів Денис Скрипка.

Власноруч зібрати робота за чотири уроки

У RoboBUS діти зможуть пройти чотириденний курс занять  та створити свого першого робота. Близько 100 дітей за один день  проходять навчання в середині перевізної лабораторії.

“Якщо ти зробив робота, але написав неправильно код, то твій робо-друг не побіжить. Дитину це мотивує навчатись і докладати зусиль, аби її винахід ожив”, – каже Денис Скрипка.

Читайте також: У Києві запрацювала перша державна школа мікроелектроніки

Експрес-курс з робототехніки та програмування складає чотири уроки, а коштує це 200 гривень за один урок з одного учня.

За курс діти освоюють ази робототехніки та черпають мінімальний комплекс знань, для яких не потрібно 11 років навчання у стандартній школі.

Після того, як жовтий фургончик покинув ваше місто, можна продовжити навчання у ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ, якщо така школа є у вашому місті.

“Якщо нема,то не біда! Ми створили онлайн-курс з робототехніки та програмування роботів для дорослих та дітей від семи років. Єдине, що потрібно для навчання це комп’ютер, інтернет та роботизований конструктор, який можна замовити на нашому сайті. Навчання онлайн – це звична практика у світі!”- каже Денис Скрипка.

Читайте також: Український школяр розробив електронні “окуляри” для незрячих

Ціна за місяць навчання у школі робототехніки та програмування коштує від  800-1200 гривень за місяць, період навчання – навчальний рік. Навчання онлайн триває лише 3 місяці та коштує 1000 гривень.

У робошколі є і чимало дорослих учнів. Після закінчення навчання вони можуть викладати у своїх містах основи робототехніки для дітей, або навіть стати частиною команди винахідників ROBO.HOUSE/ДІМ РОБОТІВ.

“Розумний” автобус замість ларька з шаурмою

Фактично, RoboBus – це пересувний клас на платформі-причепу. Створення роботошколи на колесах обійшлось її власнику у 400 тисяч гривень. В основному витрати пішли на сам причіп і на інтелектуальну власність творців експрес-програм навчання з розробкою психологічних профорієнтаційних програм.

Але створення такого RoboBUS виявилось досить складним процесом. Починаючи від того, що не було заводів, які б займались виготовленням подібного причепу, закінчуючи санітарними нормами на сертифікацією. Адже важливо було створити не менше 10 робочих місць для майбутніх учнів.

Так виглядає навчальний фургончик

Виробництвом і конструюванням займався бориспільський завод “Купава”.

“До нашого приїзду на заводі не робили нічого, окрім ларьків для шаурми. Дуже здивувались, коли ми приїхали зі своєю ідеєю. Але все ж таки зробили нашу пересувну лабораторію за півроку”.

Читайте також: Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

При виробництві буса були враховані всі нюанси: стандарти освітлення, правильні робочі місця для дітей, норми повітря та пандуси для людей з інвалідністю.

“Ми зробили нашу інноваційну школу ще й комфортною. Наша мета – навчати дітей та не тільки в Україні, а й у Європі. Зараз ми ведемо переговори, щоб наша школа на колесах подорожувала і по світу. Поки в планах Польща, Угорщина, Чехія, Іспанія”, – поділився Денис Скрипка.

Технології

Google надає українцям безплатний доступ до курсу про роботу з ШІ

Опубліковано

Компанія Google надає українцям безплатний доступ до власного курсу AI Essentials на платформі Coursera. Навчання буде корисним для новачків у цій сфері та фахівцям, які хочуть поліпшити свої навички.

Про це повідомили у блозі Google.

Про навчання

Пройти курс зможуть до 2,5 тисяч людей. Для цього необхідно зареєструватися через одну з організацій, які підтримали цей проєкт:

  • Український ветеранський фонд;
  • Veteran Hub;
  • EdEra;
  • Київська школа економіки (KSE);
  • ГО «Дівчата».

Курс AI Essentials допоможе опанувати основи ШІ, навчитися створювати ефективні запити використовувати ШІ для автоматизації завдань. Пройти курс можна орієнтовно за десять годин. Учасники можуть навчатися у власному темпі, адже всі матеріали будуть доступні онлайн.

Після проходження курсу учасники отримають сертифікат від Coursera та додаткові матеріали, зокрема вебінари з експертами про застосування ШІ у роботі та житті.

Читайте також: Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти

Як зареєструватися

Реєстрацію на першу хвилю навчання відкрили 18 березня, вона триватиме два тижні. Для проходження навчання необхідно виконати кілька кроків.

  1. Перейти на сайт за посиланням.
  2. Обрати організацію, через яку можна отримати доступ до навчання на курсі AI Essentials.
  3. Заповнити реєстраційну форму на сайті організації.
  4. Отримати підтвердження від організації або Coursera.

У Google зазначили, що пріоритет при відборі надаватимуть ветеранам, військовим та їхнім родинам, а також жінкам, які прагнуть розвинути свою кар’єру.

У межах цієї програми Google 25 березня о 18:00 проведе безплатний вебінар про використання ШІ в житті, пошуку роботи та професійному розвитку. Долучитися до вебінару можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Google Arts&Culture виклали роботи українських мисткинь-шістдесятниць.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Технології

Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти

Опубліковано

На платформі Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність. Завдяки тесту українці можуть покращити свої навички у розпізнаванні шахрайських схем у телеграмі.

Про це повідомили в Nadiyno.

Про тест

На платформі розробили тест, який відтворює десять потенційно шахрайських діалогів у телеграмі. Користувач має визначити, чи безпечні ці повідомлення, чи їх написав злодій. До кожного з питань додали експертний розбір шахрайської схеми.

Тест створили на досвіді експертів платформи, а також на основі дослідження про методи зламу телеграм-акаунтів. Пройти тестування можна безплатно за посиланням.

«Ми віримо, що тест допоможе знизити цю статистику та навчить українців ефективніше розпізнавати шахрайські атаки»‚ — зазначили в Nadiyno.

Читайте також: В Україні запустили мобільний додаток для заощадження електроенергії

Довідка про платформу

Nadiyno — безплатний сервіс про особисту й корпоративну безпеку в інтернеті. Платформа працює понад два роки та допомагає журналістам, волонтерам, військовим та громадським організаціям вберегтися від цифрових загроз, зокрема від витоку даних, шпигунства чи шахрайства.

Nadiyno створили фахівці eQualitie Canada у співпраці з Міністерством закордонних справ Канади та Міністерством цифрової трансформації України.

Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО)

Опубліковано

Український розробник зі Львова Едуард Піжук створює гру Catfall про подорожі кота-астронавта. Наразі гра отримала свій перший трейлер.

Відео з геймплеєм виклали на ютуб-каналі Catfall.

Сюжет гри

Після падіння космічного корабля кіт-астронавт вирушає у власну подорож. Гравці можуть самостійно обрати, як виглядатиме їхній кіт, після чого вони відправляться у пригоду від третьої особи.

У Catfall необхідно буде знайти екіпаж космічного корабля, зокрема своїх друзів. Гравці досліджуватимуть інопланетне місто та розгадуватимуть його таємниці.

Читайте також: Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter

«Котик зіткнеться з головоломками, зустрічатиме нових друзів та небезпечних ворогів. Кожен крок наближатиме його до розгадки та відкриватиме нові горизонти космічної мандрівки»‚ написали про гру на її сторінці в Steam.

Реліз запланували на 2025 рік. Гра повністю підтримує українську та має англійську мову для інтерфейсу та субтитрів.

Відео: ютуб-канал Catfall

Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сторінка гри в Steam

Читати далі