

Технології
У Києві запрацювала перша державна школа мікроелектроніки
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Перша державна школа мікроелектроніки “Lampa Kids” запрацювала у столиці на базі Київської політехніки. Навчання для школярів – безплатне. Нині триває набір до шести груп. Приймають учнів від 13 років. Саме ж навчання розраховане на 1,5 місяця, повідомляє “День”.
3D-принтери і мікрокомп’ютери
У “Лампа Kids” безкоштовно навчатимуться майбутні інженери. Діти зможуть дізнатися, як проектувати мікропроцесори і цифрові мікросхеми, щоб створювати сучасні гаджети. Метою роботи школи є пошук і підготовка талановитих українських винахідників.
Проект отримав необхідну кількість голосів киян і опинився серед переможців конкурсу «Громадський бюджет 2018». На його реалізацію зі столичного бюджету витратили майже 2 мільйони гривень: на 3D-принтери, осцилографи, плати з мікросхемами, мікрокомп’ютери, точні вимірювальні прилади, системи для приймання радіосигналів, комп’ютери тощо. Проект курує Київська Мала академія наук.

Відтепер юні кияни зможуть вивчати мікроелектроніку, робототехніку, технології 3D-друку, проектування процесорів та багато іншого. У школі уже обладнано десять стаціонарних робочих місць і лекційну зону на 50 осіб, закуплено найсучасніше обладнання для опанування радіоелектроніки: точні вимірювальні прилади, джерела живлення, мікрокомп’ютери, набори для вивчення робототехніки тощо. За кожним з напрямів щомісяця планується набирати групу з 10-15 дітей.
Для майбутніх розробників “айфонів”
Автором ідеї є Євген Короткий — кандидат технічних наук, доцент кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут”.
“Досвід діяльності Національного центру «Мала академія наук України» переконливо доводить, що навіть складні сучасні технології можна доступно і «на пальцях» пояснювати школярам за наявності кваліфікованих педагогів і якісних навчальних матеріалів, — акцентує Євген Короткий. — У «Lampa Kids» планується частково використовувати уже існуючі презентації і практичні завдання, апробовані на минулій школі мікроелектроніки. Частину матеріалів перекладемо з англійської. Наприклад, існують чудові англомовні методичні вказівки з робототехніки на базі Lego Mindstorms. А у Великобританії підготовані неперевершені освітні ресурси для вивчення школярами мікропроцесорних систем з використанням BBC Micro:bit. Деякі навчальні матеріали доведеться розробити з нуля, зокрема лекційні і практичні завдання з обробки радіосигналу на SDR модулях”.
Крім того, бюджет проекту передбачає закупівлю якісної камери, тому буде змога записувати лекції на відео і викладати у вільний доступ на майбутньому YouTube-каналі. Організатори школи впевнені, що на її базі можна буде готувати достойних представників України на міжнародних олімпіадах з робототехніки, сформувати нову генерацію інженерів, які розроблятимуть власні “Айфони” в Україні.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На міжнародному конкурсі європейських інноваторів Jumpstarter 2023 два українські стартапи отримали найвищі призи — 10 тис. євро та підтримку у розвитку проєкту від Європейського інституту інновацій та технологій.
Про це ШоТам повідомили у Спільноті EIT.
Зазначається, що ерше місце отримав стартап GAPPO — інноваційне рішення, що допомагає зацифрувати оперативні процедури звітності в аграрній галузі.
Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село
У номінації Urban Mobility переміг український стартап MeGoElectric. Головна ідея проєкту — розробка доступних електричних вантажівок малої та середньої вантажності, які обслуговуватимуть компанії, що займаються транспортуванням вантажів. Проєкт отримав 10 тисяч євро та супровід провідних європейських спеціалістів для реалізації ідеї.
Про Спільноту EIT
Спільнота EIT — це спільна мережа, що включає довгострокові партнерства Європейського інституту інновацій і технологій (EIT), відомі як Спільноти знань та інновацій (KIC).
Ці інноваційні спільноти спрямовані на стимулювання системних змін у Європі та за її межами, зосереджуючись на таких ключових сферах, як зміна клімату, енергетика, здоров’я, харчові продукти, виробництво, сировина, цифровізація, міська мобільність, культура та творчість. Використовуючи колективний досвід KIC, ініціативи Спільноти EIT стимулюють інновації, підприємництво та креативність у Європі.
Нагадаємо, український ШІ-стартап AiSDR залучив $3 млн інвестицій.
Також ми розповідали, як українська компанія Mosqitter, яка спеціалізується на виробництві технологічних засобів для боротьби з комарами, залучила $200 000 інвестиції.
Фото: надане ШоТам.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українське підприємство «Завод Кобзаренка» презентувало модернізований автомобільний самоскидний напівпричіп АСП-23 з надміцним кузовом зі шведської сталі HARDOX.
Про це повідомляє пресслужба компанії-виробника.
Так, оптимізований за розмірами причіп виготовляється з найкращих європейських компонентів і має такі характеристики:
- Вантажність 26 т
- Комплектується 3 осями SAF INTRADISC (опціонально ADR)
- Максимальний кут зсипу – 46
- Колеса 385/65 R22,5
- Об’єм кузова 25 м3.
Має адаптацію з тягачами усіх виробників. Унікальністю самоскида АСП-23, є те, що конструкція причепа дає змогу змінювати сталевий кузов на алюмінієвий для перевезення полегшених вантажів.
Читайте також: «В крані – іржава вода». Як на Донбасі екоактивісти взялися досліджувати стан водойм
Довідка
«Завод Кобзаренка» був заснований в 1993 році, як українсько-німецьке товариство «Флігель» (перейменовано в «Завод Кобзаренка» в 2008 році). На сьогодні «Завод Кобзаренка» — відомий виробник тракторних причепів в Україні.
Нагадаємо, «Завод Кобзаренка» презентував аграріям спецтехніку для гасіння пожеж.
Як ми повідомляли раніше, Київський «Завод Кобзаренка» розробив і протестував подрібнювач деревини.
Фото: facebook.com/zavodkobzarenka.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Біля 30 з команд, що претендують на участь в програмі підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, представили свої розробки та ідеї.
Про це повідомляють у Міністерстві економіки.
Зазначається, що протягом дводенного Demining Bootcamp, що відбувся в Києві 2-3 грудня, біля 30 з команд, що претендують на участь в програмі, представили свої розробки та ідеї.
Пані міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що Україна планує впродовж 10 років повернути у використання 80% потенційно замінованих територій. Для цього планується стимулювати розвиток виробництва машин та обладнання в Україні.
Команди інноваторів представили експертам свої напрацювання за напрямами: Техніка для розмінування, Комплексні рішення, IT-рішення, Обстеження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 років працювала «на когось», а тепер має власне ательє за грант: досвід швачки з Дніпропетровщини
Команди, чиї проєкти будуть визнані експертами найбільш перспективними, чекає чотиримісячна акселераційна програма. Весною наступного року планується протестувати вже готові чи удосконалені продукти на полігонах та в реальних умовах.
У Мінекономіки нагадують, що учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту у супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу, чи технології.
Нагадаємо, 27 листопада по 3 грудня підрозділи з розмінування Державної спеціальної служби транспорту виявили, вилучили та знешкодили 828 вибухонебезпечних предметів.
Нагадаємо, в Україні стартував акселератор для стартапів у галузі розмінування.
Також ми розповідали, що Асоціація саперів України запустила навчальну платформу для дітей з мінної безпеки.
Фото: Мінекономіки.