Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
shkola z hakatonom shkola z hakatonom

Технології

У Києві запрацювала перша державна школа мікроелектроніки

Опубліковано

Перша державна школа мікроелектроніки “Lampa Kids” запрацювала у столиці на базі Київської політехніки. Навчання для школярів – безплатне. Нині триває набір до шести груп. Приймають учнів від 13 років. Саме ж навчання розраховане на 1,5 місяця, повідомляє “День”.

3D-принтери і мікрокомп’ютери

У “Лампа Kids” безкоштовно навчатимуться майбутні інженери. Діти зможуть дізнатися, як проектувати мікропроцесори і цифрові мікросхеми, щоб створювати сучасні гаджети. Метою роботи школи є пошук і підготовка талановитих українських винахідників.

Проект отримав необхідну кількість голосів киян і опинився серед переможців конкурсу «Громадський бюджет 2018». На його реалізацію зі столичного бюджету витратили майже 2 мільйони гривень: на 3D-принтери, осцилографи, плати з мікросхемами, мікрокомп’ютери, точні вимірювальні прилади, системи для приймання радіосигналів, комп’ютери тощо. Проект курує  Київська Мала академія наук.

Відтепер юні кияни зможуть вивчати мікроелектроніку, робототехніку, технології 3D-друку, проектування процесорів та багато іншого. У школі уже обладнано десять стаціонарних робочих місць і лекційну зону на 50 осіб, закуплено найсучасніше обладнання для опанування радіоелектроніки: точні вимірювальні прилади, джерела живлення, мікрокомп’ютери, набори для вивчення робототехніки тощо. За кожним з напрямів щомісяця планується  набирати групу з 10-15 дітей.

Для майбутніх розробників “айфонів”

Автором ідеї є Євген Короткий — кандидат технічних наук, доцент кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут”.

“Досвід діяльності Національного центру «Мала академія наук України» переконливо доводить, що навіть складні сучасні технології можна доступно і «на пальцях» пояснювати школярам за наявності кваліфікованих педагогів і якісних навчальних матеріалів, — акцентує Євген Короткий. — У «Lampa Kids» планується частково використовувати уже існуючі презентації і практичні завдання, апробовані на минулій школі мікроелектроніки. Частину матеріалів перекладемо з англійської. Наприклад, існують чудові англомовні методичні вказівки з робототехніки на базі Lego Mindstorms. А у Великобританії підготовані неперевершені освітні ресурси для вивчення школярами мікропроцесорних систем з використанням BBC Micro:bit. Деякі навчальні матеріали доведеться розробити з нуля, зокрема лекційні і практичні завдання з обробки радіосигналу на SDR модулях”.

Крім того, бюджет проекту передбачає закупівлю якісної камери, тому буде змога  записувати лекції на відео і викладати у вільний доступ на майбутньому YouTube-каналі. Організатори школи впевнені, що на її базі можна буде готувати достойних представників України на міжнародних олімпіадах з робототехніки, сформувати нову генерацію інженерів, які розроблятимуть власні “Айфони” в Україні.

Технології

В Україні запустили проєкт для моніторингу водних ресурсів у реальному часі

Опубліковано

На платформі «е-Вода» українці зможуть у реальному часі відстежувати дані про якість води та гідрологічні показники. Пілотний проєкт запустили на Закарпатті.

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Як працюватиме платформа

Платформа дозволятиме оперативно реагувати на зміни та можливі ризики. Вона складатиметься з трьох модулів.

  1. «е-Моніторинг» акумулює дані про якість води, екологічний та хімічний стан водних об’єктів. Цей модуль вже проходить тестування.
  2. «е-Кадастр» міститиме інформацію про всі водні об’єкти країни, наразі наповнюється та тестується.
  3. «е-Водокористування» — сервіс для бізнесу та громадян, де можна отримати адмінпослуги та переглянути дані про забруднювачів водойм.

Читайте також: Година Землі в Україні: як кожен з нас може захистити нашу природу

У басейні річки Тиса на Закарпатті запрацювала нова станція моніторингу якості води, яка передає дані до АІВС «Тиса». Автоматизовані датчики фіксують ключові показники, такі як рівень pH, розчинений кисень, температуру та концентрацію нітратів. Інформація транслюватиметься у режимі реального часу на платформі «ЕкоЗагроза».

Проєкт реалізують у межах міжнародної програми транскордонного співробітництва з Угорщиною, Словаччиною та Румунією. У міністерстві планують розширювати ініціативу на інші регіони України для ефективного контролю якості води.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Pexels

Читати далі

Технології

Українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів

Опубліковано

Українська медіакомпанія HOLYWATER запустила платформу My Muse з контентом, створеним за допомогою штучного інтелекту. Завдяки новому сервісу творці серіалів зможуть генерувати відео, аудіо та слайдшоу.

Про це повідомили в HOLYWATER.

Розробка сервісу

Сервіс My Muse створювали насамперед як допоміжний інструмент для вертикального стримінгового сервісу My Drama. Його планували використовувати для аналізу сюжетних ліній та прогнозування успіху серіалів ще до старту продакшену. У компанії вказують, що цей процес зазвичай займав до трьох місяців, натомість з My Muse цей час скоротили до одного тижня.

«Під час запуску першого пілотного серіалу ми помітили, що користувачам подобаються історії, згенеровані ШІ, і це підтвердила статистика. Інтерес залишався високим, особливо до сюжетів, які переходили з нашої книжкової платформи My Passion в аудіо- та відеоформати. Тоді ми зрозуміли: ШІ-серіали — це не просто інструмент, а потенційно окремий продукт. Ми вирішили рухатися далі й створити My Muse як самостійну платформу», — розповідає співзасновник і CEO компанії Богдан Несвіт.

Читайте також: Google надає українцям безплатний доступ до курсу про роботу з ШІ

Як працює платформа

Користувачі зможуть повністю контролювати всі процеси генерації тексту та відео. Співзасновник і CTO компанії Анатолій Касьянов розповів, що сервіс може створити цілий серіал за кілька днів. Він додав, що невдовзі вони відкриють цю платформу для всіх, хто хоче створити свої власні історії за допомогою ШІ.

Сценарії для серіалів обирають у сервісі My Passion — цифровій бібліотеці книг від HOLYWATER. Під час створення робіт My Muse працює разом із ШІ-моделями на кшталт Midjourney, Flux, Runway і Kling AI.

«На постпродакшні ШІ-моушн-дизайнери об’єднують усі елементи у фінальне відео, додають озвучку, звук і візуальні ефекти. Ми також розробили рішення, яке допомагає авторам виявляти несумісності в персонажах, голосах або сюжеті, що робить монтаж швидшим і ефективнішим. Завдяки цьому підходу ми створюємо якісні серіали у найкоротші терміни, використовуючи сучасні ШІ-технології», — зазначила Head of Content and Partnerships у HOLYWATER Оксана Мізіна.

Наразі компанія разом із незалежними творцями згенерувала ШІ-серіал Queen of Hearts, який адаптували з бестселера My Passion.

Довідка про компанію

HOLYWATER — це технологічна медіакомпанія, яка має понад 30 мільйонів користувачів. У своєму контенті вона поєднує креативність авторів з ефективністю штучного інтелекту. HOLYWATER створює та публікує книги, аудіокниги, інтерактивні історії та відеосеріали для власних застосунків.

Нагадаємо, що український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 мільйона доларів.

Фото обкладинки: HOLYWATER 

Читати далі

Технології

Американське видання GameSpot випустило фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2 (ВІДЕО)

Опубліковано

Американський ігровий портал GameSpot опублікував документальний фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl під час повномасштабної російсько-української війни.

Про це повідомили в GameSpot.

У фільмі розповіли про початок створення гри та труднощі на цьому шляху. Автори стрічки звернули особливу увагу на періоді розробки S.T.A.L.K.E.R. 2 після початку повномасштабної війни.

Відео має субтитри українською мовою та складається з дев’яти розповідей розробників гри. Команда GameSpot відвідала новий офіс GSC Game World у Празі, де і поспілкувалася з творцями S.T.A.L.K.E.R. 2.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей

Про гру

Події шутера розгортаються в Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоб пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською мовою, натомість російська повністю відсутня, що стало принциповою позицією розробників.

«Вихід “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” — головна подія року у світі геймерів. Офіційно найочікуваніша гра у світі, найперша на платформі Steam за продажами ще до релізу. І все це — результат української команди розробників, резидентів “Дія.City” — GSC Game World. Наші програмісти створюють продукти, які стають світовою попкультурою, змушують фанатів роками очікувати на запуск і не втрачати інтересу. S.T.A.L.K.E.R. 2 — це топкейс того, як може працювати український технологічний бізнес»‚ — прокоментував вихід гри Михайло Федоров.

Перша частина серії побачила світ ще у 2007 році, а продовження анонсували у 2010 році. Однак реалізувати цей амбітний проєкт вдалося лише зараз.

Нагадаємо, що українська студія створює гру про перші дні повномасштабної війни.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка S.T.A.L.K.E.R. 2

Читати далі

Шопочитати

Можливості2 дні тому

На добру справу: ветеран і директорка лікарні отримали по 100 тисяч гривень гранту

Василь Штундер — ветеран, який присвятив себе реабілітації побратимів. Галина Роспутна — акушерка-гінекологиня, яка нині...

Культура3 дні тому

Анонімний митець зі Львова зібрав понад 1 млн гривень на військо за допомогою картин

Головний Герой — це митець, який спостерігає за людьми та відображає світ у віртуальній реальності....

Суспільство4 дні тому

Книжковий блогер у 9 років: це хлопчик, який підкорив YouTube любов’ю до книг

«О, ви вже тут? А я саме читав книжку, про яку дуже хочу вам розповісти»,...

Можливості4 дні тому

Великі зміни навіть у маленьких громадах. Як зробити туристичний маршрут та кінотеатр за грант

У Бобриці відновили туристичний маршрут до унікальних природних пам’яток і мальовничих місць А у Згурівці...