Технології
ШІ відтворив портрет графині Крістіни Чакі, яка жила в Ужгородському замку на початку 18 століття
В Ужгородському замку за допомогою штучного інтелекту відновили портрет угорської графині Крістіни Чакі, яка мешкала у фортеці на початку 18 ст.
Про це повідомили у Закарпатській обласній раді.
Для цифрової реставрації портрета було застосовано найновіші можливості штучного інтелекту.
Відтворене зображення було створене сторінкою Ænigmata Historiæ спеціально для нашого музею і замку.
Оригінал портрета зберігається у приватних колекціях центральної Європи, далеко від загального доступу і можливості його оглянути.
Читайте також: Швидкий бізнес за гроші держави? Це реально. Топ-10 ідей для запуску власної справи – радять ШоТам і Дія
«В такий спосіб ми спільно робимо доступним в покращеному вигляді те, що приховане від очей більшості відвідувачів замків та музеїв нашого регіону», – йдеться у повідомленні.
Про Крістіну Чакі
Крістіна Чакі (1654 – 1723) — угорська графиня, учасниця Національно-визвольної війни угорського народу. За історичними даними, Крістіна Чакі була дуже красива, багата та освічена, вміла читати і писати. Любила мистецтво, зокрема, музику й театр.
Після другого шлюбу оселилися в Ужгородському замку, який перетворили на великосвітський центр культурного і політичного життя Закарпатського регіону кінця XVII — початку XVIII століть. Вишукані різьблені меблі з приданого Чакі стали окрасою замку, де налічувалося 136 художніх полотен, понад 600 акварелей, понад 600 та ще більше гравюр.
За 13 років володіння Ужгородським замком Чакі з Берчені регулярно проводили бали, світські прийоми та деякі офіційні урочистості. Також була організована багата бібліотека. Замок неодноразово перебудовували, вдосконалювали. За межами стін були розбиті шість прекрасних парків та садів.
Нагадаємо, в Україні випустили першу марку, створену за допомогою штучного інтелекту.
Також в Україні розробили тести зі штучним інтелектом, що допоможуть безпомилково обрати фах.
Фото: facebook.com/zakrada.gov.ua.
Коментарі