Суспільство
Щоб туристам було зручно: на Закарпатті створили мапу сакур
На Закарпатті створили карту, де можна побачити цвітіння сакур.
Про це у своєму блозі написав гід Максим Адаменко.
За його словами, зазвичай цвітіння сакури на Закарпатті раніше припадало на травневі свята. Але останніми роками цей період щороку зміщується до середини квітня.
Зокрема цвітіння починається приблизно 20 квітня і триває 7-10 днів. Цьогоріч початок масового цвітіння сакур прогнозують вже за два тижні.
Про сакуру
Сакура – це дерево підродини Сливових. Палітра квіт варіюється від білосніжної до багряної і червоної. У природі сакура – це дерево, висота якого може сягати до 25 метрів. Характеризується вона кроною яйцевидної форми і гладкою сіро-коричневою корою.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
В Японії є більш ніж 600 різновидів сакури. Найчастіше зустрічається Сомеї-Йосіно з п’ятипелюстковими блідо-рожевими квітами, яка виведена в період Едо (1603-1868) і розповсюджена по усій Японії з періоду Мейді (1869-1912).
Нині в Японії існує низка величних дерев сакури, вік яких сягає більше 1000 років.
Сакура на Закарпатті
У Закарпатській кухні сакура ще не набула великого значення, проте здивувати і порадувати туристів є чим!
Це сакура-джем, варення з пелюсток сакури.
Читайте також: Тест: Чи знаєш ти, як лаялись наші предки? (18+)
Є на Закарпатті одна сакура, яка квітне тоді, коли їй заманеться! В народі її називають «шалена» або «скажена» сакура. Вона може викинути небагато квітів посеред січня, пишно відбуяти у лютому, а бувають роки, коли вона квітне трічі за рік! Знаходиться знаменита ця сакура в місті Мукачеві на площі Федорова. Так що, коли будете в Мукачеві, провідайте «шалену» сакуру – а раптом вона буде квітнути!
Ужгород і Мукачево – два найбільші за населенням міста Закарпаття. Два осередка науки, культури і суспільного життя. Здавна ці місця змагаються в різних сферах. Змагаються і сакурами також! За останні 15 років в Ужгороді і Мукачеві було декілька хвиль масової посадки сакури.
Нагадаємо, проєк «Гастромандри Львівщиною» об’єднав 26 фермерських господарств.
Як ми повідомляли раніше, на Херсонщині презентували онлайн-лекцію про Олешківські піски.
Усі фото: adamenko-tours.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі